Jump to content

Moto Zajednica

Tramvajske sine

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Kawasaki ER5

Da opisem svoje iskustvo krsenja u Beogradskoj ulici od pre neki dan.

 

Vozim iz pravca Slavije ka Pravnom i u semaforu pred Krunskom zaobidjem automobile koji cekaju na crvenom i stanem prvi. Iako znamo koliko je iz bezbednosnih razloga po nas biti prvi na semaforu bitno, vozaci automobila to ne vole i cesto im vredja sujetu.

Dakle, veliki beli mercedes dzip je neposredno iza mene u levoj traci sa shinama. Ispizdeo je sto sam stao ispred njega. Kao i obicno, desna traka je posle raskrnice zakrcena parkiranim vozilima sa 4 migavca, pa ajde da malo laganije krenem. Dzip iza mene da gas do daske, priblizi mi se na par cm i krene da me pretice prelazeci u levu traku iz suprotnog smera. Naglo savija ka meni, secuci me. Posto sam prosao parkirana vozila i desna traka je bila slobodna, naglo sam skrenuo ka desnoj traci naginjuci motor. Bio sam izmedju dve shine, zadnji tocak mi je proklizao na shini i motor je bukvalno izleteo u stranu ispod mene. Ljosnuo sam glavom napred na asfalt klizajuci jedno 20m. Integralna kaciga i jakna sa stitnicima dobro dodje u ovakvim situacijama. Sustigne me motor koji i sam rola po asfaltu oboren i udari u desnu nogu. Vozac dzipa je uveliko na raskrsnici na bulevaru a ostali automobili me obilaze kao obicnu prepreku na putu na desetak cm pored mene. Cak sam iz dva automobila dobio zlokoban kez kao cestitku.

Tu sa desne strane je kladionica i covek, inace bajker, istrcava mi i pomaze. Zatim njih dvojica podizu motor i preparkiraju ga. Zaustavljaju taksi koji me vozi u urgentni centar. Tamo ubrzo dolazi ortak na svom motoru koji mi je pravio drustvo 6 sati koliko su pregledi i cekanja trajali. Ukratko, dobro sam prosao. Nagnjecenje desne casice i tetiva i izguljena koza na desnoj nozi. Hodam kao her Flik, al za nedelju dana cu biti kao nov.

Motor je drugar odvezao u Laboratoriju, i Rasha me je obavestio da mi je slomljen i savijen korman i da mi treba drugi. Ovo cu obaska objaviti u oglasima. Ostalo su vec sanirali.

 

Dakle, shine su za*ebane....

 

p.s.: Ne bih da ovo zvuci kao poternica, ali: Ako naletite na veliki beli mercedes dzip u beogradu kako divlje vozi, cuvajte se, vec ima iskustvo u obaranju bajkera

p.p.s.: Komentari lekara u urgetnom: "Pa sto si jurcao toliko!?" .... "Imas srece, motoriste odavde iznosimo u vrecama"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Uh... Neprijatno iskustvo...

 

Zbog sina, blokirane desne trake i ljudi koji ne znaju da voze u kruznom toku i izbegavam Slaviju i Beogradsku. Kolima i nekako, jer ne mogu da se provlacim po vracarskim ulicama, ali motorom, ako bas ne moram ne idem.

 

Kao alternativu koristim Knjeginje Zorke ili neku drugu, manju, ulicu.

 

Zelim ti brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

U temi o nesreći u Despota Stefana sam nedavno napisao "kada vidiš iza sebe Mercedesov džip ili auto sa folijama, sklanjaj se". To su likovi sa teškim kompleksima, i sa njima nema razgovora, a posebno nema isterivanja prednosti - daleko im lepa kuća, skloni se, ako treba parkiraj se sa strane i sačekaj da budala ode, zajedno sa svojim folijama i psihičkim tegobama.

 

Brz oporavak!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Mozda sam stekao pogresnu sliku u glavi ali vjerovatno si vozac pocetnik(bez uvrede). Ako je tako onda se i ponasaj tako. Ne mozes u jednom momentu da pretices sve u koloni a onda kad se otvori semafor,"lagano kreces".

Pacijent iz tebe da je hteo da "lagano krece" na semaforima,kupio bi Ladu. Ti si ga "bocnuo" tamo gdje je najjaci :) brzi start, da ostalima pokaze sta je tristo konja .

Ne cudi me reakcija vozaca automobila jer i sam znas koliko se obraduju kad nas vide na zemlji.

 

Jbg tebi ostaje da laganije vozis jer nigdje nema manje saobracajne kulture nego u Beogradu. Mladost se proveo pjesaceci Beogradom a sad kad odem autom ili motorom,jedva cekam da parkiram :)

 

Samo lagano...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Radim u Beogradskoj, i svakodnevno motorom dolazim na posao, i svaki dan je prezivljavanje. Izbegavas sine koliko god mozes, mada o ovome ima vec dosta tema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

U temi o nesreći u Despota Stefana sam nedavno napisao "kada vidiš iza sebe Mercedesov džip ili auto sa folijama, sklanjaj se". To su likovi sa teškim kompleksima, i sa njima nema razgovora, a posebno nema isterivanja prednosti - daleko im lepa kuća, skloni se, ako treba parkiraj se sa strane i sačekaj da budala ode, zajedno sa svojim folijama i psihičkim tegobama.

 

Brz oporavak!

 

Ovo je potpuno tačno na žalost. Jedino se kao malko snebivaju kad vide veliki motor i krupng ko mene kojim ničim ne odaje ikakvo strahopoštvanje. Oni se kriju visinom svog vozila i tamnoćom šoferšjbne a ja ih namerno kroz staklo baš zagledam i na taj način im izbijem ono seljačko samouverenje, niko ne sme da me pogleda u crnom džipu sa zatamnjenim staklima.

 

 

Ova je tema nastala potaknuta pogibijom u Karađorđevoj uliuci u beogradu, verovatno izazvana sličnim atakom ko što se tebi desilo i opet bez viđenog krivca.

 

http://forum.bjbiker...ramvajske-sine/

 

Ja obilazim kolonu, i ako mi prostor dozvoljava, na rastojanju od 1 m. Taj metar je spasonosan jer su to otprilike širina vrata pa ako ih neko otvori na semaforu da izađe, lakše će se izbeći. Dalje, Nagli manevar rukom volana otprilike vrši pomeranje vozila u stranu za taj metar a tolika je otprilike takozvana vremenska sekunda, vreme potrebno za reakciju od uočavanja problema do reagovanja, znači dajem sebi fore da ako neko nasrne i učini taj metar, ja ću verovatno na vreme reagovati.

 

Kad obilazim auto koji stoji na semaforu, ne ulazim odmah ispred već ga prođem napred opet za neki metar i ostavljam si sigurnosni porstor ako on u međuvremenu krene. Stanem ispred blokirajući ga a nikako pored jer su oni mahom spremni za trkanje. Kad krene potom da me obilazi, onako besno, odmah to govori da je iziritiran i spreman na osvetu, tad puštam gas i bežim još dalje i pre od njega. Auto nema sposobnost oštrog manevra u stranu tako da ako to predvidimo, lako će se izbeći.

 

Da si imao kameru, lako bi sad i nadoknadio štetu a taj proganjan za pokušaj ubistva, a da ne govorim o svećicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison T150

Kad obilazim auto koji stoji na semaforu, ne ulazim odmah ispred već ga prođem napred opet za neki metar i ostavljam si sigurnosni porstor ako on u međuvremenu krene. Stanem ispred blokirajući ga a nikako pored jer su oni mahom spremni za trkanje. Kad krene potom da me obilazi, onako besno, odmah to govori da je iziritiran i spreman na osvetu, tad puštam gas i bežim još dalje i pre od njega. Auto nema sposobnost oštrog manevra u stranu tako da ako to predvidimo, lako će se izbeći.

 

Totalno bolesno...

 

Da nema negde u Beogradskoj neka kamera koja je snimila to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad obilazim auto koji stoji na semaforu, ne ulazim odmah ispred već ga prođem napred opet za neki metar i ostavljam si sigurnosni porstor ako on u međuvremenu krene. Stanem ispred blokirajući ga a nikako pored jer su oni mahom spremni za trkanje. Kad krene potom da me obilazi, onako besno, odmah to govori da je iziritiran i spreman na osvetu, tad puštam gas i bežim još dalje i pre od njega. Auto nema sposobnost oštrog manevra u stranu tako da ako to predvidimo, lako će se izbeći.

 

 

 

Totalno bolesno...

 

Da nema negde u Beogradskoj neka kamera koja je snimila to?

 

Ma da je bolesno, moglo bi da se leči, šizofreno je. Mene pre nekih desetak dana u provlačenju navuko vladin šofer, kao kud se guraš, reko da prođeš, ja sa obe noge na asfaltu, kaže ajde i ja krenem kad on okrete volan i pomeri se na mene i dodirnu mi stopalo.

 

Zavist, bes, obest, nemam reči za sve, mora se paziti i biti spreman na svkojake nezamislive, a pre svega opasne po nas, poteze iskompleksiranih vozača.

 

Ako krenu pre nas, čim nas prođu bočnim retrovizorom istog časa ih se više ne tičemo i odmah nas zatvaraju sa posledicom ko ova. Mi stariji smo to već iskusili, a početnici, nemojte se zavaravati da ste im sa 15-16 godina simpatični a malenom skuteru, kao mladi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Kada je Beogradska u pitanju, radije idem desnom trakom, pa se provlačim pored parkiranih kod "Bucka" (uvek ostave dovoljno mesta, plaše se da ih ne zakači tramvaj).

 

A danas sam na Višnjičkom drumu, u smeru prema gradu imao neprijatnu situaciju sa belim Audijevim džipom, koji je pokušao u mojoj traci da me obiđe i da me podigne na ivičnjak. :)

 

Dok sam imao drugu budalu na Zrenjaninskom putu, koja je sa nekim Audi karavanom želeo da se trka. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kad vozim po Beogradu ne primećujem da su tu vozači bezobrazniji nego u drugim gradovima. Međutim kad me na "otvorenom putu" neko "iseče", ili mi ne dozvoli da ga preteknem, ili mi se nabije na zadnji točak dok čekam da preteknem nekog ili ... , uglavnom bude auto sa BG registracijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Ljudi, u Beograd se sjatila sto-bi-rekla-moja-baba i "kurta i murta"...em dzukele em nemaju pojma sa voznjom. A najgore su guske od dvadeset i kusur, one su operisane od voznje... cuvajte se, otvorite cetvoro ociju i obavezno anticipirajte poteze vozaca.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Kawasaki ER5

Jel tvoj motor crni ER-5?

 

Ako jeste, danas je zajedno sa mojim otisao kod Bokilic-a u kombiju :)

 

NIje, plavi je i trenutno je u Laboratoriji, obisao sam ga danas i sredili su ga lepo. Ostavio sam ga da mi jos nesto dorade taman dok se potpuno oporavim. Tamo je bio jos jedan crni ER-5. Tamo je bila kao i obicno ekipa bajkera i nema onog ko nije imao slicna iskustva, sa ili bez padanja. U svakom slucaju, ugrozena smo vrsta i razmisljam da li uopste moze nesto organizovano po tom pitanju da se uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Kada je Beogradska u pitanju, radije idem desnom trakom, pa se provlačim pored parkiranih kod "Bucka" (uvek ostave dovoljno mesta, plaše se da ih ne zakači tramvaj).

 

A danas sam na Višnjičkom drumu, u smeru prema gradu imao neprijatnu situaciju sa belim Audijevim džipom, koji je pokušao u mojoj traci da me obiđe i da me podigne na ivičnjak. :)

 

Dok sam imao drugu budalu na Zrenjaninskom putu, koja je sa nekim Audi karavanom želeo da se trka. :(

 

da vozis onu azdaju kako treba ne bi te on obilazio :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja