Jump to content

Moto Zajednica

Tramvajske sine

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Iznesite svoja iskustva, opažanja, redloge vezano za ponašanje u vožnji ulicama u kojima se nalaze tramvajske šine. Ostavite Sašu i njegovu saputnicu da počivaju u miru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Na potpuno isti nacin kao i ivicnjaci, rigoli, kanali... pod sto normalnijim uglom. Prosto ne mogu da shvatim da je potrebno ikome ko je kao klinac vozio biciklu da se objasnjava da su sine, ivicnjaci, kanali u svakom pogledu izuzetno opasne. Ako to ne znas, nemoj sedati za volan. Tacka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Na potpuno isti nacin kao i ivicnjaci, rigoli, kanali... pod sto normalnijim uglom. Prosto ne mogu da shvatim da je potrebno ikome ko je kao klinac vozio biciklu da se objasnjava da su sine, ivicnjaci, kanali u svakom pogledu izuzetno opasne. Ako to ne znas, nemoj sedati za volan. Tacka.

 

Potpuno si u pravu za ovo, verujem da gotovo svi znaju kako treba da se predje preko sina, ali nekada nisi u mogucnosti da predjes pod sto normalnijim uglom...U traci do tebe auto, iz suprotnog smera ti nailazi kamion..onda nema bas mnogo mesta za manevrisanje. Klasican primer ti je kada se od Undergrounda spustas prema Karadjordjevoj, nailazis na dva reda sina koje treba preci, dovoljno je ici 30-40 km/h pa je vec zeznuto, a situacija je veoma cesto slicna ovoj koju sam ti opisao gore, sa svih strana te stisnu kamioni i kola, nemas gde jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

sto manji nagib pri prelasku, manja brzina, i pod uglom od 90% ih preci(ako je to moguce)...

medjutim same sine ne nose celokupan rizik, vec i asfalt koji je najcesce ili uzdignut ili spusten oko istih, te za manje tockove prestavlja ozbiljan problem...voznja tramvajskim basticama je bas teska(bez obzira sto prolaskom kroz njih obilazimo kolonu vozila na bezbedniji nacin nego sa strane razdelne linije)...narocito ako je asfalt los.....pri tome vozaci automobila to isto cine, ali retko gledaju u retrovizor te nas mogu lako iseci....

narocitu opasnost predstavljaju i skretnice kao i sahtovi koji se (kao po pravilu) nalaze tik jedni do drugih), najcesce je tu asfalt lose obradjen pa je to jos veci problem........malo ulja, prljavstine na usijanom metalu od sina i poklopaca skretnica i sahtova, i eto nevolje.....to je bas izrazeno u Karadjordjevoj ulici(celom duzinom), ugao Resavske i Nemanjine,okretnice tramvaja u Ustanickoj,Beogradska i Bulevar...tim ulicama se krecem pa znam....

 

mislim da bi AMS trebala da podnese napismeno gradskoj upravi za puteve zamerke na pojedina kriticna mesta....da se obeleze ili da se srede.....jer postoje delovi kolovoza u nekim ulicama gde je voznja motocikla gotovo nemoguca, a rizik ogroman!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Šine su takve kakve moraju biti, sa malo širim gumama nema problema nego me nerviraju visoki ivicnjaci pa kad neko iskoci nemas kud, Negde su toliko visoki možda zato sto se tokom javnih nabavki zagubio deo asfalta da ne mogu da otvorim vrata kad parkiram auto, još suženo da bi se dobio parking ili kakva druga profitabilna površina da to sve lici na bob stazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Upravo radi ovih objašnjenja sam i postavio temu. Mnogo se motorista kreće po Beogradu i oko šina, pa ako već nije to niko nigde označio ili slično, neka svako ukaže na neka oštećenja koja mogu predstavljati potencijalnu opasnost za ostale, koji se ne kreću tuda često.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Obratite paznju takodje i na korita sto autobusi prave svojom tezinom... Posebno izrazeno na gsp stanicama...

 

Da dodam da jako duboka korita postoje i na nadvožnjaku posle Sajma u Beogradu (iz smera grada prema Banovom brdu i obrenovačkom putu) u desnoj kolovoznoj traci. Teretna vozila su toliko razlokala kolovoz da je gotovo nemoguće proći bezbedno desnom trakom na motociklu.

 

Savetujem levu kolovoznu traku uz smanjenu brzinu i veliki oprez, jer baš tu nasred nadvožnjaka pametnjakovići nastoje da se automobima prestroje preko pune linije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Obratite paznju takodje i na korita sto autobusi prave svojom tezinom... Posebno izrazeno na gsp stanicama...

Najgora stvar je sto se ta korita i ne vide bas najbolje,licno sam mogao par puta da popasem asfalt bas zbog njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

jedna rech. OPREZNO

overio sam zimus shine isprevrtao se ko blesav. zajebi, od bele linije i shina bezhim ko djavo od krsta! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam laički zaključio da preko šina treba ići naglim kaunterstiringom kao da nekog hoću pored sebe da odgurnem, znači dovoljno odlučno i spreman na kliskanja, da napadna sila bude dovoljno jaka da pređe na drugu stranu iako malo klizne prednji točak i čim on zavati, zadnji nek ševrdne, pređena je. Ako je visoka,opet isto al sa cimom i gasaom, slično naskoku na ivičnjak. Sa skuterom i Transalpom sam ovako radio, sa BMW-om još nemam kuraži i nisam ni imao prilike da probam silom prilika.

 

Sličan je manevar autom kad se po snegu prelazi između traka gde je nanos snega, što pre i kraće preći na gripaviju podlogu a ne postepeno menjati pravac. Takođe se auto otkači al čim se dovati boljeg puta lako ga je ukrotiti i ispraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ja sam laicki zakljucio da nesvesno dajes nebulozne savete mladjim vozacima koji ce to sutra probati da urade na sinama. Stvarno ne verujem da nesto tako mozes da napises :stabre:. Ako moze neko od admina da reaguje i obrise ovo sto nema veze sa mozgom !!!

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Noormalno je preko šina ići pod pravim uglom, to nema dileme ma kako bile široke i visoke. A šta raditi kad se tako ne može, a ne može se ni stati jer s obe strane kamioni, autobusi...Od Autokomande do Slavije pored Karađorđevog Parka je upravo situacija u koju može da se upadne. Možda se nisam najbolje opisno izrazio, al ono, odlučno i kratko na šinu pa preko nje. Zato sam i reko laički, sa ogradom, da se ne bi shvatilo ko savet, a ako grešim, molim poduku, bolji ili ispravan postupak prelaska šina ako se zadesi u nepovoljnom i opasnom položaju.

 

Saveti tipa zaobići ulicu gde ima šinu nije baš najbolji jer svakom se u Beogradu mora zalomiti da prođe nesrećnom Karađorđevom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Šteta što je ukinuto minusiranje, sad bi se debelo počastio.

 

No, šalu na stranu, žao mi je što ću surovo sgledati iz svog ugla tragediju u Karađorđevoj. Naime, na semaforu tik ispred Brankovog Mosta su trake, leva za pravo a desna za skretanje. Nastavkom prema Kališu, kako je do nedavno bilo, verovatno i sada, nema prestrojne trajektorije i naznačenog proširenja u dve trake, ostaje jedna klasično kolovozom, a druga tramvajskom bašticom iako se na sledećem semafaru nakon zgrade Kapetanije praktično pojavljuju dve trake, jedna, leva, proistekla iz baštice, za pravac oko Kalimegdana obalom i desna uz brdo za pravac prema Knez Mihajlovoj, Vasinoj...Praktično svako daje sebi slobodu da tumači kad se jedna traka do pred most, nakon semafora, pretvara u dve trake ka Kališu. Obično se to smatra nakon prolaska ispod mosta i nailaska na dve trake iz suprotnog pravca Kališ-žel. stanica i tu se desila nesreća. Iz iskustva, brža vozila čim prođu most prelaze na tramvajsku bašticu smatrajući je normalnom saobraćajnom trakom što je i logički jer nakon par stotina metara zbilja se nailazi na dve trake na sledećem semforu. Taj prelazk- prestrojavanje čine redovno bez najave-žmigavca i ne gledajući dal nije neko pre njih ušau u bašticu jer smatraju da su najbrži i prvi nakon semafora i izlaska iz jedne trake. Svako naglo prestrojavanje-ulaženje auta u tramvajsku bašticu sa desna dovodi do opasne situacije po motor. Šta činiti, kočiti pravolinijski je kontakt, skretati blago u levo, kočiti i ići pod malim uglom na šinu je klizanje i verovatno kontakt ili ići u manevar izbegavanja- oštrim skretanjem u levo preko šine i udaljavanjem od auta koji napada. Manevar izbegavanja prepreke se zna kako se izvodi.

 

Čitajući nesrećne vesti, nikakava analiza osim pogrdnog stereotipa, išao brzo, a skoro uvek kad je iole gužva u Karađorđevoj se dešavaju ovakvi bliski susreti i statistika čini svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Ja ne znam kako vi prelazite ali ja radim isto što i đunta i smatram da je to najispravnije jer pod najboljim uglom prelaziš preko šina. Ili jednostanvo nisi razumeo šta je čovek hteo da kaže.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja mislim da je djunta prochitao svoj post par puta pre nego ga je napisao ne bi stisnuo dugme Post....

 

Super je ljudi shto ste bili na kursu bezbedne voznje i sad se bacakate frazama koje ste chuli i nauchili....ali to ne znachi da ste popili svu pamet sveta...

 

Ja sam djunta toliko puta prochitala onaj tvoj post i svaki put samo josh vishe umirala od smeha...kolichina gluposti u istom je neverovatna (izvini shto tako moram da kazem)

 

znači dovoljno odlučno i spreman na kliskanja

 

iako malo klizne prednji točak i čim on zavati, zadnji nek ševrdne, pređena je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U priču o "kliskanju i ševrdanju" :) ne ulazim ali, iskreno, vrlo često i ja koristim kaunter da se nabacim u prostor između šina kada nema mogućnosti za neko normalno ulaženje pod što pravijim uglom? I ne, nije mi se nikad desilo ono pod navodnicima :) ako brzo i lepo izvedem manevar.

 

Primer - Karađorđeva pa desno oko parka gde su dolazni peroni Bus stanice i ulaz na tramvajski most. Most moraš da prođeš između šina, ako ideš izvan šina imaš vrlo malo mesta do ograde mosta a sa druge strane si preblizu tramvajima i kamionima. Ulaziš od onog semaforčića skoro paralelno sa šinama i ne postoji drugi način za ubacivanje osim brzog kauntera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pa nije svako pipanje kormana kaunterstiring, majku mu. Kada malo bolje razmislim vi ustvari i ne vozite motore, vi ih kaunterstiringsete.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

kauntersteringovanje motora, jel ima specijalna kategorija za to ili ? :lol:

svaki put, pa taman da je zilion auta iza mene, zakochim, skoro pa stanem, obe noge dole i polako predjem. ovi iza mogu da sviraju do prekosutra...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam laički zaključio da preko šina treba ići naglim kaunterstiringom kao da nekog hoću pored sebe da odgurnem, znači dovoljno odlučno i spreman na kliskanja, da napadna sila bude dovoljno jaka da pređe na drugu stranu iako malo klizne prednji točak i čim on zavati, zadnji nek ševrdne, pređena je. Ako je visoka,opet isto al sa cimom i gasaom, slično naskoku na ivičnjak. Sa skuterom i Transalpom sam ovako radio, sa BMW-om još nemam kuraži i nisam ni imao prilike da probam silom prilika.

 

Sličan je manevar autom kad se po snegu prelazi između traka gde je nanos snega, što pre i kraće preći na gripaviju podlogu a ne postepeno menjati pravac. Takođe se auto otkači al čim se dovati boljeg puta lako ga je ukrotiti i ispraviti.

Bolje je da na pola pritisneš kvačilo, digneš obrtaje i pustiš kvačilo. Kada se propne, prednjim točkom pređeš šinu i nabodeš prednju da bi se odigao rep. Tako i zadnji pređe šinu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mikulanac, Mina, Mrle, majka mu stara sto se ne zajebaste da date neki svoj koristan savet u ovoj temi, umesto sto Djuntu zezate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

nemoj tako Pablo. Ja sam ovome ozbiljno pristupio. Ti ne vidiš skrivenu korist naših postova. Spasićemo nekome glavu, za razliku od đunte.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

svaki put, pa taman da je zilion auta iza mene, zakochim, skoro pa stanem, obe noge dole i polako predjem. ovi iza mogu da sviraju do prekosutra...

 

AND WE HAVE A WINNER !

 

 

ok shala je bila dobra, aj sad obrisite one savete o kanterstiringu po klizavoj podlozi, dok se neko nije prosuo ko palacinka :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja