Jump to content

Moto Zajednica

Vise informacija za trke u klasi 125ccm.

Recommended Posts

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Zanima me kako mogu da se prijavim ili sta vec za moto trke u klasi 125ccm?

Zanima me da li moze aprilija rs 125ccm 1999 godiste da ide na moto trke?

Zanima me da li postoje neke kvalifikacije kroz koje mora da se prodje da bi se doslo do klase 125ccm?

I da li motor sme da poseduje polini kit na 154ccm? (60mm klip)

Sta sme od opreme da se koristi?

Molim ljude koji hejtuju da ne pisu ovde nista.

Posto trazim informacije,a ne svadju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za početak treba da se učlaniš u neki Auto moto klub il auto moto društvo. Tamo ćeš dobiti sve informacije i pravilnike za to što te zanima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Nekom logikom gledano ta klasa je do 125ccm a ne do 180ccm tako da cisto sumnjam da je to dozvoljeno. Ne poznajem propise pa ti vise ne mogu reci. Kao sto je kolega iznad napisao najbolje je da se obratis nekom klubu koji ce ti dati potrebne informacije.

 

P.S. Da li si siguran da taj tvoj polini kit ima 180ccm? Po specifikaciji polini kita za rotax 122 (ako je motor 1999. godiste) zapremina je 154ccm (precnik klipa je 60mm).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

drumskalisice hvala ti na informaciji to cu vec sutra uciniti.

 

DekiSA bas si me zaintresovao kad si napisao da je polini kit za rotax 154ccm.

Malo pre sam pokusao da nadjem da li to negde pise. Ali ne pise. I zvao sam decka koji mi je prodao motor. Klip je stvarno 60mm.

Ali ne znam iz kog razloga kazu da je 180ccm. Cak mi je i decko koji namesta motore rekao da je to kit na 180ccm. Po meni je logicnije da su mi rekli 160ccm nego 180ccm0zbunjen.gif

 

IZVINITE DA VAS PITAM AKO TO SLUCAJNO NEKO ZNA DA LI MORAJU NEKE KVALIFIKACIJE DA SE VOZE DA BI SE UCESTVOVALO U KLASU 125ccm?

A sutra cu otici do moto kluba da se raspitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

У класи 125ццм, на мотору су дозвољене све модификације, али радна запремина мотора не сме да прелази 125ццм..

Толико знам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Svaler (inace jako zanimljiv nick :D ) svaka cast za originalnost. Ovi podaci su me zbunili "Na prodaju aprilia rs 125, 2006. god., domaca tablica, pored fabrickog stanja, oklopa itd. motor ima i dosta trkacke opreme, vesanje, gume, trkacke oklope, cilindar i klip polini f60..." Posto je motor skinut sa trke. Pa mi nije jasno kako klip 60,a 125 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

(Ма остао ник још од пре са кантера и осталих игрица, а нисам имао друге инспирације да ставим на форум :) )

Ма људи свашта причају. Чуј фабричко стање само други цилиндар и клип 60. А и то да је скидан, ово оно, ко зна шта је ту.

 

Знам поуздано, дечко из НС вози трке, класа 125, каже сме да му ради шта хоће, да га насвира овде-онде, али радна запремина мора остати 125ццм.

А шта, ти би да возиш или?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Moram sve lepo da proverim. Da bude pouzdano.

Pa vozio sam par puta na stazi. I neki ljudi su mi rekli da imam talenta i potencijala.

A i to mi je zelja od malih nogu tako da hocu da pokusam nista mi ne fali osim sto ce malo vise novca da izleti iz dzepa.

Al imam neke veze pa cu sigurno imati bar 5,6sponzora. Onako nisu neke kompanije itd ali su lokalne dobro stojece firme.

Da li ja mogu sa 18godina da ucestvujem u klasi 125? Ja sam 29.04.1995 da li tu postoji neka granica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Што се тиче година, то ти сто посто није проблем.

 

А ово остало, како шта, да ти почнеш да возиш трке, то стварно не знам.

Надам се да сам бар мало помогао са оним ограничењем. То знам засигурно.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Svaler pomogao si mi! Zvacu te na trke ako nekako uspem da se probijem do trka. :D nadam se da ne postoje neke komplikovane zakonske barijere ili tako neke gluposti. Hvala na pomoci Svaler ako jos nesto saznas slobodno mi napisi. Bicu ti zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

drumskalisice hvala ti na informaciji to cu vec sutra uciniti.

 

IZVINITE DA VAS PITAM AKO TO SLUCAJNO NEKO ZNA DA LI MORAJU NEKE KVALIFIKACIJE DA SE VOZE DA BI SE UCESTVOVALO U KLASU 125ccm?

A sutra cu otici do moto kluba da se raspitam.

 

Nisam upoznat kako je sad, ali pre 30 -tak godina sam živeo u Nišu i tu je Auto moto društvo - organizovalo u toku letnjih meseci trke " Liga šampiona grada Niša ". Tu sam ja počeo da voztim trke - prvo u klasi " automatik " ( Tomos automatik i Rogov Pony Expres ), a potom sam prešao u klasu 175 ccm ( tad je postojala ). Dok sam vozio te gradske trke - nije mi trebalo ništa. Kasnije kad sam se prijavio za republički šampiopnat, Auto moto društvo mi je izdalo odgovarajuću licencu. Zato sam ti i rekao da se obratiš najbližem klubu ili društvu, jer se vremenom menjaju i propisi i pravila, pa ćeš tamo najbolje saznati šta i kako. Nisi napisao, odakle si ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

drumskalisice hvala ti na informaciji to cu vec sutra uciniti.

 

IZVINITE DA VAS PITAM AKO TO SLUCAJNO NEKO ZNA DA LI MORAJU NEKE KVALIFIKACIJE DA SE VOZE DA BI SE UCESTVOVALO U KLASU 125ccm?

A sutra cu otici do moto kluba da se raspitam.

 

Тек сад видим.

Мото клуб ти ту ништа не може помоћи, мораш да идеш у ауто мото друштво, ако рече колега Друмска лисица.

Да не буде забуне.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Oticicu danas do auto moto drustva. Posto ne moze u moto klubu to sam se danas vec raspitao. Znaju i oni al vise nagadjaju. Ja sam iz Beograd 1995 godiste sam Drumskalisice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako si u Beogradu - onda nema problema. Mislim da bi najbolje bilo da odeš do AMS u Ruzveltovoj i da ćeš tu saznati sve što te zanima. ( problem bi bio da si u nekom malom mestu gde ima AMD, al se ne bave auto moto sportom )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Ako si u Beogradu - onda nema problema. Mislim da bi najbolje bilo da odeš do AMS u Ruzveltovoj i da ćeš tu saznati sve što te zanima. ( problem bi bio da si u nekom malom mestu gde ima AMD, al se ne bave auto moto sportom )

 

Bio sam danas u AMS u Beogradu.

Da li su mi sve informacije i resili mi sve nedoumice. Oko svih trkackih klasa. Hvala na pomoci drumskalisice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Da ne bi imao nedoumica i slušao netačne informacije.

Na sajtu MSS-a postoji pravilnik za Road Racing kategorije

http://motosavez.rs/...cing-pravilnik/

http://62.240.12.59/...RAVILNIK-RR.pdf

 

Pozdrav 1zdravo.gif

Shonsi

 

 

Hvala Shonsi na pomoci. Resio sam sve svoje probleme danas u AMS 1zdravo.gif pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

U sustini moze svako da se prijavi samo je bitno da ima moto klub koji stoji iza njega. I naravno ne sme da prelazi za 125sp Junior 21godinu. Da ne zaboravim i jedan o manji dzak para :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

3000? Па који су то све трошкови? За наш шампионат ми делује много, можда грешим1neznam.gif. Ако стварно желиш, имаш талента и пара само напред, било би лепо када би било више момака који као ти који то могу себи да приуште а и да уједно воле то, да нам мало и тај спорт постане озбиљнији (мада опет, ми немамо стазу за мало озбиљнију трку). Али само гурај ако можеш.1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Postoji bas mnogo sitnih troskova od po 2.000,3.000,4.000din pa sve to kad se nakupi izadje na 80.000din. + troskovi prevoza motora do staze pa troskovi za tim itd. Pricao sam sa momkom koji se bavi klasom 125ccm prosek po sezoni mu je 3000e. Tako da neverujem da ce meni biti manje. Plus naravno taj motor i sredjivanje razni delovi i sve uz to sto ide.

 

Kazu da imam talenta.a i veliko srce za gas. Ma da to po nekad i ne valja. Za sad nije novac problem. Vise je problem ta organizacija kako sve organizovati itd. Hvala na podrsci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

3000? Па који су то све трошкови? За наш шампионат ми делује много, можда грешим1neznam.gif. Ако стварно желиш, имаш талента и пара само напред, било би лепо када би било више момака који као ти који то могу себи да приуште а и да уједно воле то, да нам мало и тај спорт постане озбиљнији (мада опет, ми немамо стазу за мало озбиљнију трку). Али само гурај ако можеш.1moto3.gif

 

 

Da 3000, a možda i više.

 

Ako se želi baviti utrkama, treba prvo pripremiti motor za utrke,a to košta i duplo više nego sam motor koji sada ima, zašto, pa zato što ga mora dovesti u konkurentno i sigurno stanje za utrke, a osim pojačavanja agregata treba zamjeniti kompletno ogibljenje, kočnice, lagane trkaće felge, trkaće gume, nekoliko kompleta lančanika za različite staze bar dva različita auspuha ovisno o prenosu, lagane trkaće oklope itd.itd. :aha:

 

Treba i naučiti voziti, a i to košta, pogotovo popravci nakon padova.

Treba dolaziti na utrku 1-2 dana ranije u pratnji najmanje jednog ili više ljudi , a to košta, treba platiti gorivo, ulje, hranu, treba imati prikolicu ili kombi za motor, a to košta.

Treba nekoliko pari guma i bar dva kompleta kotača, a to košta.

Treba opremu i rezervu u slučaju pada na treningu(vizire za kacigu, rukavice i čizme, ručice kočnica i kvačila,fusrestere,šaltheble, upravljač itd.) a i to košta

Treba plaćati startninu i to košta.

Odlazak na utrku nije odlazak na moto skup gdje su jedini trošak gorivo i pivo :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Kako stoje stvari što se tiče enduro i cross trka u klasi 125ccm'to su valjda klase e1 i mx1,šta se sve treba imati da bi se učestvovalo u tim trkama i ostalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

izvinite ako smetam, ali hteo bih samo jedno pitanje, imam apriliu rs 125 2000god, replica i hteo bih da je otvorim jer je zatvorena verzija, ima 13.54 kw...pa me zanima kako da to uradim, svaka pomoc je dobro dosla :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja