Jump to content

Moto Zajednica

Motodrom Bela Crkva

Recommended Posts

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Sto se tice Vrsca izgleda nije samo rekla-kazala.Lokalci podrzavaju,postoji i investitor.E sad videcemo, kao i do sada izgleda uvek "malo fali".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ja prosto ne znam na koju stazu cu pre da vozim motor.

 

http://ilovezrenjanin.com/aktuelno/zrenjanin-potencijalna-lokacija-za-izgradnju-automotodroma/

 

Zbog ovakvih vesti ne verujem da ce ikada napraviti bilo sta slicno stazi vec samo dizu frku i sebi rejting.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Joj pa meni ovo deluje ustvari veoma pozitivno.

 

Ovo sve znači da neko ide Srbijom i ozbiljno se raspituje. Bela Crkva, Loznica ili Zrenjanin... potpuno nebitno. Sumnjam da bi išli okolo i tumarali a da zaista nisu naoštreni da tako nešto i prave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Sve nešto Zrenjanin, Vršac, daleko miša mu maloga.

 

Moraću ove naše da nagovorim, da u Trebinju naprave stazu. Preko 260 sunčanih dana, prosječna godišnja temperatura oko 17 stepeni, u blizini tri aerodroma, Tivat, Podgorica, Dubrovnik, a nedavno je za one sportske aviončiće pravljena staza pored samog Trebinja. Iako je i dalje priča o tom nekom aerodromu aktuelna, teško u narednih 50 godina da će biti.

 

Položaj takav da su BiH, Crna Gora i Hrvatska su veoma blizu. Imamo dobru podlogu, a i ne bi se morali mučiti da pravimo uzbrdice :).

 

Uz tu jednu Vašu ravničarsku, bilo bi nam taman :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ja stvarno ne znam koji im je interes da naprave megalomansku stazu. Bolje da prave dve ili tri manje poput euroringa ili tako nesto.

Velika staza veliki troskovi. Ako se tripuju da ce dovesti neko veliko takmicenje, cisto sumnjam. Pa Brno muku muči da održi MotoGP, prošle godine je bilo svuda plakata Save Brno GP. Koji interes je bilo kom cirkusu (motogp, sbk, F1...) da dodje u Zrenjanin na primer, pa tu nema ništa, siromaštvo i nezaposlenost, ko ima 50 eura za kartu? Ako dodju ljudi sa strane nema smeštaja za te ljude jednostavno nije mi logično.

 

Ako naprave stazu kao Euroring, i naplaćuju 50-60 eura dan eto ima mušterija koliko hoćeš, ja sam siguran da cu ja da se vozam bar jednom nedeljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Prica je presmesna jos smesnije je da se neko na nju primi. Ovde raja nema para ni da plati kartu za bazen a ne da ide na auto/moto stazu. Svasta sa vama. Pa ovo je za rubriku : Bajke, Basne i Sve Lazi Barona Minhauzena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja se najiskrenije nadam da je moj (i vaš) pesimizam neprimeren. Voleo bih iz sveg srca da se napravi ljudska staza u Srbiji pa makar je natakli na vrh Pešteri! Zrenjanin mi najviše odgovara, usput mi je a i imao bih gde da držim motor :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

@to crank i meni odgovara :).

 

Mogao bi kod mene da ga ostaviš, kod Makija... ima garaža kolko hoćeš. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Veliko je pitanje da li bi baš da prave megalomansku stazu. MIslim da bi najprimerenije bilo da se pravi staza veličine Serres-a ili tako nešto.

 

A što se tiče bajki i basni, zašto misliš da je tako? Pa ja sam skoro siguran da bi ta staza bila super profitabilna. Kažeš ovde raja nema para ni za bazen... Pa i ne pravi se to za raju običnu, nego za ljude koji imaju para za to. A takvih ljudi ima dovoljno da bi jedna staza radila. Plus ljudi od preko. Uopšte ja ne brinem za finansijsku budućnost te staze.

 

A što se tiče takmičenja, pa ne mora baš F1 ili MotoGP. Po meni su to klasične bombastične izjave naših ljudi na koje lično i ne obraćam više pažnju. Ali nisu to jedina takmičenja. Svašta se vozi u regionu, a ta staza bi sigurno bila jeftinija od ovih u EU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Ajde jedan drugaciji pogled,

vecina prosecnog stanovnistva od trka je cula za F1 i motoGP, pa se zato i povlaci uvek to, a ne neke slabije serije za koje su cjli oni koji se interesuju za moto sport.

U industriji kojom se bavim ( turizam) svi se biju za masovni turizam, ali kad si na pocetku onda je bitno da krenes sa skromnijim ciljevima, da se sve razradi, da se cuje za tebe. Tako je i ovde, staza pored Vrsca ( ipak je to jedan od tradicionalnih centara moto trka u Srbiji) nije losa opcija, relativno blizu BG-a i NS-a ( ipak tamo ima najvise motora i to je tržište) ali i granice sa Rumunijom, pa moze da privuce i strance ( nisu Rumuni bog zna sta bogati, ali sto da ne), sam Vrsac ima nekoliko hotela i nije bas selendra sa jednom prodavnicom.

Nisam trkac i ne vuce me taj vid motociklizma, ali bih voleo da ima nekoliko staza u Srbiji za ljubitelje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

@ Robin Hood

Pa zato sto dovoljno dugo zivim ovde i poznajem ljude ovde. Samo gledam ovde na forumu pratim ljude sta pricaju i sta rade vec godinama. Da se potegne prica za 500din nemaju ljudi. Svi su na tastauri jaki. Kada treba do kosova da se ode niko nema ni 2000din gorivo da sipa. Tuga cemer i jad!

Ti sto imaju dosta para su u 60% potpuni debili, i sav domet im je da odu na splav i leti u budvu!

Oni koji bi hteli nemaju. A sutra da naprave tu stazu iz ove teme svi koji su govorili kako eto jedva cekaju bi otisli plafon jednom godisnje. A od toga ne moze da zivi i da se isplati staza. Ni na onu stazu kakva god da je kod bg-a nisu se bas ubili od posete ljudi. Pusti te se bajki.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nazalost slazem se sa Markom.

 

Druga stvar, nije samo platiti kartu i otici. Treba nasibati gume, kocnice, dobro ulje i generalno imati 100% ispravnu masinu plus rizik da se polupa koji ja licno na primer ne mogu da prihvatim.

 

Siromasna smo zemlja i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@ Robin Hood

Pa zato sto dovoljno dugo zivim ovde i poznajem ljude ovde. Samo gledam ovde na forumu pratim ljude sta pricaju i sta rade vec godinama. Da se potegne prica za 500din nemaju ljudi. Svi su na tastauri jaki. Kada treba do kosova da se ode niko nema ni 2000din gorivo da sipa. Tuga cemer i jad!

Ti sto imaju dosta para su u 60% potpuni debili, i sav domet im je da odu na splav i leti u budvu!

Oni koji bi hteli nemaju. A sutra da naprave tu stazu iz ove teme svi koji su govorili kako eto jedva cekaju bi otisli plafon jednom godisnje. A od toga ne moze da zivi i da se isplati staza. Ni na onu stazu kakva god da je kod bg-a nisu se bas ubili od posete ljudi. Pusti te se bajki.

 

A ti si redovno posecivao Navak prosle sezove pa znas kolika je bila posećenost?

 

Veliki deo ljudi koji su dolazili na Navak prosle sezone uopšte nisu članovi ovog foruma ili su kompletno neaktivni. Drugo, mnogo ljudi uopšte nije otišlo jednom nego više puta. A tek ima ljudi koji uopšte nisu ni čuli da se vozi Navak.

 

A bilo je stalno puno, osim onaj četvrti termin koji je bio u oktobru. Ja sam bio na dva, za treći nisam bio tu a četvrti nisam hteo da vozim. Mnogo ljudi je izašlo na više od jedan. Na Kosovo neću da idem, nije da nemam pare.

 

EDIT: A to je sve Track day. Gde su trke? Nacionalni šampoionat sigurno, najverovatnije i neki regionalni. I sve to sad zamisli iz perspektive da govorim o moto sportu. Gde je auto sport koji je značajno masovniji?

 

@Alekre

 

Pa slažem se ali budimo pošteni, to i nije sport za tebe niti za motor koji voziš. Ali ja znam dosta ljudi koji sve tvoje navedene uslove ispunjavaju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

^ ^ Pa niko ne priča o onima koji nemaju za stazu, nego o onima koji imaju. Na svakom TD-u na Hungaroringu ima BAR 10 motora iz Srbije. NAVAK je bio pun prve godine kad su otvorili. Ne pričam samo o motorima nego o automobilima, privatnim događajima, prezentacijama, testovima, team building zajebancijama... prošle godine je bilo nekiliko TD-ova na NAVAKU (forumskih) - uspešnih...

 

 

Baš zbog ovih ostalih događaja bi me začudiolo da se prva staza u Srbiji napravi toliko dealeko od BG i NS gde živi i radi ogromna većina gore pobrojanih korisnika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Koliko bih samo ja voleo da gresim. Daleko smo mi od svega toga. Mogao bih sada do sutra da ti nabrajam i to u ciframa koliko sve to sto si rekao ne pije vode. Taj moto sport se organizuje presmesno. Zatvore neki deo puta i aj da vozimo. Niko tu ne placa ulaz ili ti svoje mesto na brdu uz stazu. Nisu u stanju fudbalski klubovi i kosarkaski da napune tribine ako ne daju karte skoro dzabe. I jos sve dotira drzava. A ti verujes u moto sport u Srbiji. To je lepo ali na nasu zajednicku zalost samo slepi optimizam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Marko moracu da te razocaram ... zivim u Novom Sadu... gradu u podnoziju Miseluka... mesto okupljanja onih koji zele da budu vidjeni i onih koje nemozes videti jer vrte krugove... e ti sto vrte krugove na 2 i 4 tocka, zele da idu na stazu... da ne idu na Grobnik , da ne idu u Madjarsku , Grcku i tako dalje...

 

A da ne pricam o drifterima... koji svoja kola nemaju gde da probaju.... jer nemaju dozvolu za ulicu...., a kamoli za miseluk, a njih znam isto preko 10-tak.....

 

A to da ova smrdija nema para ... sve je to prica za pricati , a stvarno stanje vidis kad izadjes iz granica

ove zemlje....

 

Staza nam treba da imaju gde ljudi da se izdivljaju na 2 i 4 tocka i da ljosnu , spucaju i tako dalje svoje vozilo

u obezbedjenim zonama da sledeci put kad idu ibarskom, putu za zrenjanin itd ne idu do kraja.....

 

Druga stvar faktor zabave za nas koji volimo adrenalin, samo moje drustvo sigurnih 4-5 ljudi na stazi na 4 tocka.

Tako da pre ce staza propasti jer je ZEMO morao da zakine na asfaltu ili tako nesto nego zato sto nece biti posecena ako je i bude... sve je SBBKBB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Moje mišljenje je da svaka država iz okruženja može da napravi stazu. Neki pristojnu stazu od recimo 4 km, sa plafon 20 garaža i parking, pa ako im krene posao neka se naprave i kafić i vuklanizer i apartmani, bla, bla, bla.

 

Koliko para prospu na njihove zajebancije, mogu bez ikakvih problema da je naprave. Što se tiče lokacije, mislim da postoji još negdje zemljište koje je državno ili koje bi se moglo otkupiti za male pare. Što se tiče projekta, eto prilike da se zaposle fakulteti, saobraćajni, građevinski, elektro, mašinski, ekonomski daš profesorima da izaberu po kojeg vrsnog studenta, kome bi to bila neviđena referenca, a bilo bi dosta jeftinije, nego da plaćaš Tilkea. Eto i izazova za firme koje bi uradile asfalt. Itd, itd,...

 

Mislim da mogu i Srbija i BiH da imaju stazu i da bude rentabilna, pogotovo ako budu na pristojnom razmaku. A siguran sam da zainteresovanih ima. Pa evo u Mostaru ima karting staza, idemo iz Trebinja, oko 120 km, dođemo , tamo voze Sarajlije, njima je isto nešto preko 100km. Radi kartinga u hali!

 

A da ne spominjem sve te ljude koji bi došli da voze, da moraju negdje i da spavaju i da jedu i da piju i da ....

 

Mislim da to nije bajka, samo to treba da shvate ovi koji trebaju da shvate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ok, vidim da vam ekonomija i racunica bas i ne idu najbolje. To sto neko zna tih nekoliko ljudi pa sve da je 50 ljudi treba da idu toliko cesto da bi se to isplatilo. Toliko ima faktora koji su u igri. A te price pa ima ljudi, znam itd su varijante kako mali perica zamislja da vodi profitabilnu organizacuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Istina, nije mi ekonomija struka, ali makar je besplatno da se napravi studija, eto malo da se ekonomisti poigraju.

 

Samo hoću da kažem da smo mnogo veće pare bacali na mnogo veće gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma ako krenemo gde se pare kradu i bacaju u ovoj zemlji tu nema kraja. Onda se slazem da bi mogli da izgrade stazu bolju nego sto je u Dubaiju. Tu se slazem sa tobom 100% ali ima tu druga prica. Da bi neko gradio stazu ona mora da bude profitabilna a u srbiji ne postoji sansa da staza bude profitabilna. Kako god okrenes stvari, sta god da uradis nece vratiti ulozeno u narednih 10-15god a kamoli da zaradjuje.

Jedina sansa da tako nesto bude ostvareno je da je izgradi neki tajkun zaljubljenik. Koji je svestan da se od nje nece obogatiti i prihvata da u najboljem slucaju bude na nuli.

Ali opet se vracamo na prosecnog bogatasa/lopova/tajkuna kod nas. Obicno su im interesovanja malo drugacija tipa jahte itd..

Od sporta zele da ulazu iskljucivo u fudbal posto bi svi voleli da budu Abramovic.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pade mi na pamet, da li se zna da li su Grobnik i NAVAK rentabilni?

 

Generalno, glupo je očekivati da se staza otplati za dvije, pet, sedam godina. Vjerovatno ništa ispod deset-petnaest. Zato je i glupo očekivati da bilo ko drugi osim države radi taj posao, eventualno neka koncesija na 30-40 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja