Jump to content

Moto Zajednica

kawasaki zr7 ili suzuki bandit 600/650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Pozdrav svima!

 

Imam nekoliko pitanja za vas iskusnije bajkere,pogotovo one sa nakedima,jos ako mi se javi neko sa informacijama iz prve ruke za modele koji se meni dopadaju..:care:

Presao bih sa maxi skutera na neki "pravi" motor,i imam nekoliko nedoumica..naime,do nedavno kada bih razmisljao o ovom koraku uvek mi se nekako kao dobar

pocetnicki motor izdvajao sv650,cuo sam dosta o njima,drugar ga je i vozio,proverena masina,itd...ali...u poslednje vreme mi za oko zapadaju Kawasaki zr7 i bandit

600 ili 650.

Mnogo mi se svidjaju,retro izgled,polozaj sedenja,i na kraju krajeva,ali ne i najmanje vazno,zvuk cetiri cilindra :ooo:

Pretrazujem oglase,nasao sam nekoliko lepih primeraka koje bih voleo posedovati,ali mi ipak i treba malo vise detalja o njima,neki savet,i slicno..

Za koji se odluciti?Po pitanju kvaliteta,cene odrzavanja,potrosnje,itd..

Ne sumnjam da su oba modela vise nego dobar izbor za te pare,kao sto sam rekao mnogo mi se svidjaju,ali opet,da li postoji nesto sto bi moglo

odneti prevagu?

Meni licno je drazi zr7,zbog vece zapremine a iste snage motora,ali mozda i gresim..

 

Hvala vam u napred na savetima i sugestijama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako ti se svidja ZR7, kupuj, nema sta da se mislis. Sve su to dobre masine bez nekih posebnih mana i decjih bolesti. Znam takodje i gde ima jedan perfektan :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Suzuki definitivno kvalitetniji motor....ja bi ti preporucio bandita ali 1200..jako kvalitetan motor....a sa obzirom na kubikazu nije ni bas mnogo jak,ali velikaka kubikaza i obrtni moment i iznadprosecni kvalitet...prava krstarica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Ako ti se svidja ZR7, kupuj, nema sta da se mislis. Sve su to dobre masine bez nekih posebnih mana i decjih bolesti. Znam takodje i gde ima jedan perfektan :takoje:

Pratim vase komentare na tabletu i ne vidim u uzglavlju ko sta vozi,ali imam neki osecaj da bas ti kolega imas jedan lep primeak za prodati :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako ti se svidja ZR7, kupuj, nema sta da se mislis. Sve su to dobre masine bez nekih posebnih mana i decjih bolesti. Znam takodje i gde ima jedan perfektan :takoje:

Pratim vase komentare na tabletu i ne vidim u uzglavlju ko sta vozi,ali imam neki osecaj da bas ti kolega imas jedan lep primeak za prodati :-)

hehe, kolega Alekre ima naked-a ali ER5 :nanana: a da ima ZR7 mislim da nebi zeleo da ga proda jedno duze vreme :moto3:

U sustini koji god uzeo neces pogresiti, to su dobre masine, ja bi malo vise naginjao ka Banditu, ali opet, to je moj ukus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Cuo sam da je zr mnogo zedniji od bandita,istina ili...u principu,male me razlike u potrosnji ne zanimaju,necu na put oko sveta sa njim.Sve do 6,5-7 lit cu podneti sa osmehom :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

neverujem da je mnogo zedniji, cak ni da je uopste zedniji, trebalo bi da im potrosnja bude slicna, ima jedan dobar sajt za potrosnju, tu uvek proveravam i do sada se pokazalo da je vrlo tacan jer tu dosta ljudi beleze svoju potrosnju i prosek je prilicno tacan

evo linkovi:

Kawasaki ZR7

GSF 600 Bandit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

ZR7 pruza vise za isti novac od Bandita, po cemu je Bandit kvalitetniji od ZR7 ne vidim zaista, oba motocikla su pripadala u budzet klasi za ekipu sa plicim dzepovima. Nemoj da ocekujes nista posebno od ta dva motora, to su samo dve gvozdene kobile koje ce te jako lepo sluziti. Ne govorimo o Monsteru 900, Tuono-u... Probaj oba, izaberi onaj koji je u boljem stanju i na kojem ti srce okine, mnogo je bitnije kako se osecas dok vozis nego da li je neki casopis proglasio taj motor najboljim u klasi ili neko sa foruma kaze da to ne valja i da si trebao nesto drugo da kupis :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nemam konkretnog iskustva sa zr7...ali od japanske cetvorke kawasakijeve odlike su sve osim da je u vrhu sto se tice kvaliteta,yamaha je za nijansu bolja,honda i suzuki sam vrh..u ostalom i cene po oglasima dosta govore o tome...dva slicna modela,namene,snage kawa je znatno jeftinija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

meni bandit trosi oko 5, bez izivljavanja, za nekog ko prelazi na prvi veci motor sasvim dpvoljno, kawa je na slicnu foru nisam je vozio ali je verovatno sve to slicno, horneta neces?

kad naidjes na dobar primerak kupuj bez predrasuda, ako ti motor odgovara uzimas odma, ja sam jurio horneta ali ispao bandit i uzeh ga, ide zima, naoruzaj se strpljenjem i prati oglase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

imao sam zr7.potrosnja je bila 4.8l do 5,5l.lepo se vozi i lepo koci.ako ga odrzavas kako treba,nema sta da se kvari.z model se dugo proizvodio,pa su vremenom ispravljene stvari koje nisu valjale.neko je vec napisao,a i moje misljenje je takvo,da izmedju bandita i zr/a biras onaj koji je u boljem stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Hvala vam svima na savetima!sve u svemu,slicno razmisljamo...a hornet?svidja mi se opasno,ali imam neki osecaj da od svih najvise trazi visoke obrtaje i ostrijeg vozaca,a ja vise nisam u tim godinama :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Bandit, ko ti preporuci kawasaki otpisi ga i kao drugara i kao poznavaoca.

 

Kvalitet, izdrzljivost i sve ostalo je na strani bandita koji se proslavio kao neunistivi naked i najprodavaniji motor u engleskoj.

I da napomenem (nesto sto sam procitao odavno) da su bandita gledali kao hooligan bike sto dosta govori i o karakteru motora a i o onima koji ga voze i kako ga voze.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Bandit, ko ti preporuci kawasaki otpisi ga i kao drugara i kao poznavaoca.

 

Kvalitet, izdrzljivost i sve ostalo je na strani bandita koji se proslavio kao neunistivi naked i najprodavaniji motor u engleskoj.

I da napomenem (nesto sto sam procitao odavno) da su bandita gledali kao hooligan bike sto dosta govori i o karakteru motora a i o onima koji ga voze i kako ga voze.

 

Konacno pametan komentar...bas me interesuje sta alekre ima da izjavi na ovo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

2008 - e sam kupio nov Z750 i poslije dva mjeseca probao GSX 650 F K8... Zazalio sam u trenutku sto nisam imao priliku da ga probam prije kupovine Kawasaki-a. 0tuzan.gif

Moja preporuka za Bandita 650. 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

lepi su i jedan i drugi model ,,,po meni je malo sotereniji model zr7 nasparam predhodnog Zephyra......mislim na kvalitet farbe .......izrade rama ....ali agregati su im dugotrajni kao kod Bandita ,,,,,,,,,,cuvene uljare nepoderive.......nepricam napamet jer sam ih vozio prilicno dugo godina i vise komada imao,,,,,,,,

 

Ima mana nije da nema ,,,,servis glave je pozeljno uraditi na minimum 40,000 km jer oko 50,000 km i malkice vise pokazuje istrosenost prilicnu na vodjicama ventila a i gumice su tada zrele za zamene......magnet im je cuvena boljka,,,,,,Kawa se odlucila za 2 proizvodjaca magneta pa je lutrija koji ti se zalomio u masini,,,,,,,,a zna da se razleti u komade ......los lepak il sta vec je u pitanju nebih znao ni sam ....ali se relativno lako resava ako se na vreme otkrije........potrosac umeren od 5 do 7L......ovisi o teretu na motoru i teskoj ruci na gasu......

 

Koci veoma pristojno a o snazi i prelepom obrtnom momentu necu ni da pisem jer ima sasvim dovoljno za svakodnevnu i putnu brzinu......

 

Bandit je malo drugacija prica ......600 kao i svi u toj klasi motora su fabricki nabrijani motori ........ustvari ubijena je klasa 750 sa pocetkom forsirane proizvodnje klase 600.......ipak moje je misljenje ali i iskustvo da se lepse voze 750 od 600 ali i dugovecniji su jer.....opet gomila razloga da sada ne pisem o tome,,,,,,,vec je poznato zasto i kako :moto3:

 

Elem,.,.,.,.,.,.,.,.Bandit je opet isto kao i zr7 legendarni agregat sa malkice manjom potrosnjom za oko 1L.....lak za voznju,,,,,ima pristojnu ciklistiku kao i zr7,,,,,,ali nema i obrtni momenat toliko preko potreban za duza i otvorena putovanja.....

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Zdravo ljudi!odavno smo se culi u vezi moje dileme,i evo posto je novo "kljuse" u garazi,red je da vas obavestim...danas sam doterao lepog Zephira 750 iz Bg-a.znam da ovo motorce nije bilo tema rasprave,i ako mi se oduvek svidjao,ali posto jos nisam uspeo da udomim mog X9,a ovoj Zephir je povoljno izleteo,pa je i taj finansijski momenat prevagnuo...dovezao ga,odusevljen prvim utiscima,a jos vise reakcijom mog majstora Andreja na motor,kaze zadovoljan je vidjenim,odlican primerak sam ubo...ostavio sam ga na servisu i detaljnoj kontroli,pa cu sutra vise znati oko toga da li ce biti potebne neke dodatne intervencije,na prvi pogled,ili slusanje,reklo bi se da je dotrajao lanac bregaste...i da,umalo da zaboravim,motor je 1991. god i platio sam ga 1200 e...javljam se sa tableta tako da od slika nema nista,mozda kad mi klinac napravi pauzu u igranju igrica,pa da uhvatim na pet minuta racunar :-) ...ako znate nekoga da zeli maxi skuter,slobodno mu preporucite moj,glavom garantujem za njega!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

bravo za izbor i cestitke ,,,,da te lepo nosi po putevima :moto3:

 

neces se ni u jednom trenutku pokajati sto si ga kupio veruj mi........bez 750 kubika nema voznje 600tice mogu da mrze tu klasu samo ....proveri zadnju viljusku u osovini dali je podmazana skini osovinu ocisti lezaj namazi mascu i posle dekalamit mazalicom je lepo napuni i miran si...to im je mala mana jer niko ne podmazuje a zna da dobije lufta pa cak i da muci zadnje amortizere bez potrebe :moto3:

 

da ne zaboravimn veoma vaznu stvar .......kazi svom majstoru da OBAVEZNO ASKINE MAGNET da ga fizicki pregleda unutra ......kod njih je fabrcka mana da se magneti razlepe i razlete unutar kucista te naprave havariju .......ako postoje iole neki znaci da se nalaze neki opiljci ili fale mali komadici na unutrasnjosti magneta NEMOJ DALJE voziti vec ttrazii odmah zamenski jer je pitanje dana kad ce se nacisto raspasti unutar kucista .......stara kawina boljka al lako resiva.......i oce malo lanac primarni i sekundarni da se cuju kod tog modela ali samo kada je hladan ........jednostavno takva je koncepcija masine ali ako su dobri lanci onda utihnu kada se zagreje tako da nemoj da te to brine ......... :moto3:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Pa jeste,lanac se cuje dobrano kad je motor hladan,a mogo manje kada se zagreje...to za te magnete sam vec procitao negde,ali uopste ne kontam cemu sluze i kakvu havariju mogu da izazovu :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja