Jump to content

Moto Zajednica

Lezaj u vratu volana zx9r

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova

Zanima me kako se gleda dali je lezaj u vratu motocikla gotov ili dali je potrebno mozda dotezanje istog. Motocikl se nekako cudno ponasa u krivinama pogotovu ostrijim!! Mada i u mestu kada se volan pomera nekako tezak volan pa odjednom lak kako se pomera u stranu!! Izvinjavam se na opisu ako nije bas adekvatan:))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Podignes na stender tako da je prednji tocak u vazduhu. Uhvatis za prednje vile i probas da ih cimas napred nazad. Ako se pomera, lezaj je gotov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ne znam da li mozes da dotegnes/popravis. Kod mene u service manual-u pise da se tako proverava i ako ima lufta da se menja lezaj. E sad moj ima malkice lufta ali i dalje ide redovno tj. ne osetim to u krivinama. Pretpostavljam da je veci luft da bi mi pravio problem pa bi ga onda zamenio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Kada je meni na mom bivšem Ninji otišao ležaj volana,jeste bio malo teži na volanu,osećalo se da kad u mestu ispravljaš volan kao da u srednjem položaju legne u žleb i pri jakom kočenju je baš tresao,osećalo se da ima lufta u volanu.Nakon zamene ležaja volana je sve ovo gore navedeno prestalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Da od prilike i kod mene je slicno kad je u mestu!! Moracu nekako do majstora Bokilica da mi pregleda karbove i da zamenimo taj lezaj!! Covek je postao jako popularan ovde kod nas malo smo daleko steta sto ne dolazi u nas kraj:((( !! Puno ljudi bi se obradovalo!! Zna li neko cenu tog lezaja barem od prilike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Uuu druze a ko ti je radio? Razmisljam da odem do Stankare kod njega sam ranije servisirao svaki motor mada iskreno on mi je i najblizi posto sam iz Vrsca. Bokilic mi je daleko a i lose je vreme pa nznm!! Sta mi predlazes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2731 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nadjete oznaku lezaja i kupite ga u prodavnici, KOYO original. Mnogo je 90€. Za moj SV je negde oko 3500din a mislim da ni jedan nije skuplji od 5000din!

 

Ne mora da znaci da je crkao ako ima lufta, ako kaci i oseti se da u nekim polozajima ima tendenciju da ostane, definitivno je crkao!

 

Ako tesko ide, moze biti da je samo pretegnut...

 

Ako nekom treba zamena ili dodatne informacije, nek se javi na PP.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja