Jump to content

Moto Zajednica

Slovenija

Recommended Posts

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Listajući sve putopise o Sloveniji i Julijskim Alpima rešio sam da odem malo u taj kraj.

Ima jako puno informacija u putopisima ali ne i onih koji su po meni potrebni poput onih u temi za Rumuniju.http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/58515-informacije-o-rumuniji/

Molio bi sve koji su išli ili imaju prave informacije da ih sa nama i podele.

Mene lično interesuje

Kada je u godini najpovoljnije ići,padavine sunčani dani ....

Smeštaji gde pošto i zašto.....

Šta treba obići obavezno....

Moj neki plan bez ovih informacija u grubo bi bio Bledsko jezero,Bohinjsko,Kranjska Gora i tuda malo okolo šta sve treba obići.

Sve sugestije i informacije dobrodošle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ima ljudi koji malo-malo pa odvoze do Slovenije pa bi ti oni sigurno rekli mnogo vise. Ali moja preporuka je da ne zaobidjes Passo di Predil. Krivudav put Slovenija-Italija-Slovenija. Dolina Soce podn Mangarta. Uz sam put se nalazi i jezero Lago di Predil na 900 m nadmorske visine i prelepo je.

Taj deo Slovenije koji si pomenuo(oko Kranjske Gore) je isto jako lep ali je dosta pitomiji. Po meni je najbolje da se nadje smestaj u Mojstrani ili negde u blizini. Jako je lepo. Odatle ti je Vilach( Louis) bas blizu preko Wurzenpass-a, Kranjska Gora je odmah tu a odatle mozes na pomenuti Passo di Predil jako brzo.

Sto se vremena tice, ja sam bio pocetkom septembra i vreme je bilo idealno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ja bio i Slovenija je tako jako ostavila utisak na mene da bih se tamo vozio 1moto3.gif svake godine . Ima moj mali putopis na forumu pa pogledaj. Sloveniju ne treba propustiti ako imas mogucnosti. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pregledao putopis ali mi fali informacija o smeštaju,putevima kuda ići i najvažnije o najboljem terminu.Po mojoj proceni najbolje je ići 15.7-15.8 to bi trebao biti period sa najmanje padavina ali možda postoje neki drugi termini zbog kojih treba ići baš tada.Poput nekih manifestacija i slično

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Vidi ovu temu,... http://forum.bjbiker...-pohod-na-alpe/, kažu, da su se lepo proveli.

 

A što se tiće Vršiča, 1611 m i Mangartskog sedla, 2050 m ...

putevi su rađeni u prvom svetskom ratu za potrebe strateških pozicija tadašnjih vojska. Oni nisu tipično "bajkerski", kao što su npr. u Dolomitima,.... uži su i na nekim mestima kod susretanja sa avtomobilima potrebna je opreznost. Ali zato, čini se, vode u pravi alpski pejsaž i pružaju nezaboravne panoramske užitke.

 

Kad se već ide kod Louisa u Villach (izg. filah), greota bi bila ne obići čuvenu Nockalmstraße, ona je stvarno za uživanje. 1ooo.gif

 

http://forum.bjbiker...ost__p__1523776

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Bled
  • Motocikl: BMW 1600 GT

Listajući sve putopise o Sloveniji i Julijskim Alpima rešio sam da odem malo u taj kraj.

Ima jako puno informacija u putopisima ali ne i onih koji su po meni potrebni poput onih u temi za Rumuniju.http://forum.bjbiker...ije-o-rumuniji/

Molio bi sve koji su išli ili imaju prave informacije da ih sa nama i podele.

Mene lično interesuje

Kada je u godini najpovoljnije ići,padavine sunčani dani ....

Smeštaji gde pošto i zašto.....

Šta treba obići obavezno....

Moj neki plan bez ovih informacija u grubo bi bio Bledsko jezero,Bohinjsko,Kranjska Gora i tuda malo okolo šta sve treba obići.

Sve sugestije i informacije dobrodošle.

 

Ako češ doč javi mi se pa čemo sredit koje jeftino spavanje .I kazat ču ti kde sve da se ide.

A možemo i zajedno koju furo odvozat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Doćiću sigurno ali kolko vidim najbolji period je jul - avgust.Tako da će verovatno biti tada da bi maksimalno mogli da iskoristimo dane provedene tamo.Ako imaš preporuke javi slobodno može i PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Ma ne opterecuj se sa time jul-avgust. Ove godine sredinom maja bilo odlicno vreme. Krajem maja pao sneg! Pratis prognozu i ne brines. Inace, Slovenija 0takoje.gif...Steta ne iskoristiti i odlazak malo do Austrije, neko je vec napomenuo...Nockalm, ili Alpenstrasse (odmah iznad Filaha). Sve ovo moze da se spakuje u 4-5 dana (Mangart, i Vrsiic, dolina Soce, /Bled,Bohinj, Korensko sedlo i ovo u Austriji i to bez nekog preteranog tempa!

 

Smestaj ne mozes naci po cenama na koje smo mi navikli po Srbiji, Bosni, Rumuniji ili Bugarskoj, ali mozes naci sasvim pristojnu sobu za 2 osobe sa doruckom po ceni od oko 50e. Moj savet je da to bude negde u Kranjskoj gori, odatle je sve na dohvat ruke, a opet, kada zavrsis za voznjom, imas lokalnih kafica u kojima mozes provesti prijatno vece. Ne moze ti biti dosadno.

 

Ajd' pa srecno 0takoje.gif

 

P.S. Neko od drugara iz Slovenije bi mogao da da preciznu informaciju u vezi Mangarta. Put je bio zatvoren u maju zbog nekakvog odrona. Znam neke koji su vise puta pokusavali da stignu do vrha, ali je put isto bio zatvoren! Da li su sanirana ova ostecenja, da li je put otvoren za saobracaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Moglo bi to kad prognoza kaže sad sad i da se ide kad bi dale poslovne obaveze.Zbog posla moram da planiram višednevna odsustva bar dva meseca unared tako da ipak ostavljan jul avgust radi sigurnosti.

Da planirao sam malo i italiju i malo austriju ,možda i malo slovenačkog mora ako bude moglo da se spakuje.

Smeštaj kolko sam ja do sad shvatio može da se nađe u raznim cenama i skuplje i jevtinije ja sam ipak za jevtiniju varijantu tako duže ostajem,a nisam nešto probirljiv treba mi krevet sa čistom posteljinom i kupatilo da mogu da se operem.

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Bio na Bohinju letos na odmoru.

Iz apartmana imas pogled na Vogel i Triglav.

 

 

Apartmani Žen, Polje, Bohinj

Preporuka za smeštaj. Idealna pozicija za ture. 0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Imas ovde moj putopis, obisao sam te krajeve koje tebe interesuju.

 

Julijski Alpi u maju

 

 

Smestaj sam nasao u Bovecu i meni je odgovarao polozaj za obilazak okolnih mesta. Cena za dvoje za jedan dan je 42e, apartman je fenomenalan, i u centru Boveca (apartmaji@komac.si). Ja sam preko maila komunicirao sa njim na engleskom, da bi se ispostavilo kad smo dosli kod nje da zena odlicno prica srpski i da joj cerka cini mi se zivi u Novom Sadu ili studira, zaboravio sam.

 

Ima i neki smestaj kod Bohinjske bistrice ako se ne varam, prilicno je jeftin, i valjda nas covek drzi ali mi nije odgovarao polozaj za obilazak jer je udaljen od Alpa.

 

Ako mogu da pomognem tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Evo ti par slika iz Ljubljane,Bihinjsko i Bledsko jezero,Slovenija je extra.Bio sam kod prijatelja 5 dana i super mi je bilo.

 

ljubljana.jpg

 

bledsko_j.jpg

 

bledsko_j_2.jpg

 

bledsko_j_3.jpg

 

bohinjsko_j.jpg

 

bohinjsko_j_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Slovenija

Ljeti je normalno najmanje kiše koju bajkeri ne volimo ali nekako tesko utičemo na nju :). Bitno je, da nije hladno, što u julu i augustu nije. U Sloveniji ima puno toga da se vidi i da se provoza. Kada napraviš plan odmora za sledeče ljeto (2014) javi. Tada je moguče, da budu informacije (koje/ako trebaš) konkretnije.

Kako god - dobro došao!

M.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Evo ovako što je bilo daleko došl je blizu.

 

Plan je 15 ili 16 juna polazak i na raspolaganju 5-7 dana.

 

Zahvaljujući TomoB smeštaj je pronađen u Bohinju.

 

Plan je sledeći

 

https://www.google.si/maps/ms?msid=213595650122434619270.0004f06b678267049c022&msa=0&ll=46.362093,13.894958&spn=0.763838,1.941833

 

https://www.google.si/maps/ms?msid=213595650122434619270.0004f04f4001241782943&msa=0&ll=46.145589,13.738403&spn=0.76686,1.941833

 

https://www.google.si/maps/ms?msid=213595650122434619270.0004f06b86af6115eedd4&msa=0

 

 

 

ostalo prema raspoloživom vremenu i vremenskim uslovima.

 

otvoren sam za sve predloge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Variantu broj 2 produži prema Logatcu, pa skreneš na Žiri, Gorenja vas, Škofja Loka, Kranj i prema Bohinju.

 

https://www.google.si/maps/dir/Tolmin/Cerkno/Gorenja+vas/Škofja+Loka/Kranj/@46.1530419,13.7509629,10z/data=!4m32!4m31!1m5!1m1!1s0x477af0d3d5a67307:0xa92b2838500dff3!2m2!1d13.

 

 

Dvaput po Baški grabi (Tolmin - Podbrdo - Bohinj) može bit dosadno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Variantu broj 2 produži prema Logatcu, pa skreneš na Žiri, Gorenja vas, Škofja Loka, Kranj i prema Bohinju.

 

https://www.google.si/maps/dir/Tolmin/Cerkno/Gorenja+vas/Škofja+Loka/Kranj/@46.1530419,13.7509629,10z/data=!4m32!4m31!1m5!1m1!1s0x477af0d3d5a67307:0xa92b2838500dff3!2m2!1d13.

 

 

Dvaput po Baški grabi (Tolmin - Podbrdo - Bohinj) može bit dosadno.

 

 

Isao sam ovaj put sa drugarom iz Ljubljane...on ga nije prosao dugo godina, bas je rekao da ce provesti ekipu. U svakom slucaju odlicna voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Evo, spremio sam ovaj predlog, sličan je tvojim, jedino što je malo produžen na italijansku stranu, ali ne mnogo duboko.

 

 

1. deo

https://goo.gl/maps/k2goi

 

 

- Srednja vas v Bohinju (baza)

 

- Bohinjska Bistrica (najveće naselje u Bohinju)

 

- Soriška planina, Litostrojska koča cca 1100 nmv (skijalište, može odmor, cigareta pivo!!)

 

- Petrovo Brdo (planinski dom, vlasnik velkam bajkers) odavde do Mosta na Soči put je dosta uzak, možda i oštećen, vozite oprezno

 

- Most na Soči - primetite neobičnu zelenu boju,...

 

- dolina reke Soče, Tolmin

 

- Kobarid (veoma poznat muzej I. svetskog rata) Na području reke Soče bilo je 12 ofanziva soške fronte između Italije i Avstro-Ugarske, palo je milijon žrtava. O tome je pisao tada prisutni Ernest Hemingway u svom romanu Zbogom oružje.

 

- Žaga (u selu skrenite levo prema graničnom prelazu sa Italijom)

 

- Učja (granični prelaz, lep put i krivine za uživanje)

 

- stižete u dolinu Resia (slo-Rezija), nalazi se na zapadnoj strani gore Kanin, koja se granići sa Slovenijom i poznata je po najviše ležećem skijalištu kod nas. Tu žive malobrojni ljudi, koji su po jeziku, kojeg govore veoma specifični. Nije italijanski, nije furlanski (Udine), ima mnogo slovenačkih reči, koje su dosta nerazumljive i za nas.

 

- posle krajeva Resiutta i Chiusaforte skrenite desno preko mosta u pravcu skijaškog centra Sella Nevea.

 

 

2.deo

https://goo.gl/maps/5hWXA

 

- odande produžite u mesto Tarvisio (slo-Trbiž). U centru je pijac sa tekstilom i lederom, vredi videti, a za cenu i kvalitet ne odgovaram. Iz Tarvisia skrenite prema Sloveniji.

 

- Laghi di Fusine ili Fužinska jezera, priroda ko iz priče, iznad njih je 2679 m visok Mangart i Mangartsko sedlo, na kojeg ćete se takođe popeti u jednoj od vaših tura.

 

- Kranjska Gora (popularan ski centar)

 

- Jesenice (jedna od najvećih železara iz vremena SFRJot)

 

- Žirovnica, gostiona "Trebušnik" - sa glavnog puta skrenite levo i desno preko pruge u selo, tu vam preporućujem da klopate, tipična nacionalna kuhinja, obilne porcije, povoljne cene.

 

- povratak preko Bleda u Bohinj

 

 

 

Ovaj novi GMaps neće da primi rutu više od 10 stanki pa sam ga zato napravio u dva dela. Ako neko zna to da reši, bio bih zahvalan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja