Jump to content

Moto Zajednica

marko_bg

SYM Vs. Kymco

Recommended Posts

• Maxi Scooter Club, 6664 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750XD

Nije, u mom slucaju ja sam jedino musko, sve same zenske :D

Toooo Lave 1care.gif

Koji god skuter pazaris od 250cc cisto sumnjam da cete se dugo druziti, pogotovo ako imas suvozaca. Za 2,3 sezone shvatices da ti treba 400/500cc ili jace i jace i glad postaje sve veca.

Kada sam postao clan foruma, dosta njih je vozilo do 250cc, pa su presli na 500cc i kako vreme odmice tako glad postaje veca, eto sad im je i to malo ( ne svima ) ...fali jos koji konj pod guzzcom i td.

Ako bas hoces 250cc moj ti je savet da kupis nesto sto ces lakse "sutra" prodati u slucaju da ti ne zadovoljava potrebe i tako stepeik po stepenik. Prosle 2 sezone moj konjic od 250cc mi je sasvim korektan bio, ove sezone i te kako osecam potrebu za 500cc+ 1neznam.gif

• Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 267 postova
  • Motocikl: Syma

Ne stizem u poslednje vreme da pratim forum redovno ali imao sam Sym 125, Sym 250 i sada Xciting 250...

Xciting je jednostavno veci skuter, on je naravljen da primi motore od 250, 300 i 500 ccm a SYM motore od 125, 200, 250 i 300 ccm.

Xciting je jednostavno bolji skuter a detalji su detalji i manje vise su svi navedeni ovde... Sym ima vise mesta pod sedistem, nize se sedi, ima mekse sediste, mekse vesanje... Kymco je vislji, sto zbog tockova, sto zbog viseg sedista, vise se vozi kao motor a ne kao skuter, tvrdje je vesanje i jedno tri puta stabilniji nego Sym. Kvalitet plastike i opsti kvalitet skutera je na strani Kymca, dokaz su cene i kod nas i u Evropi, Italiji naprimer...

Sto se tice motora, Kymco 500 bije glas da trosi od pet do osam litara i zbog toga ga nisam kupio. Sym 250 ima noviji motor od Kymca, cetvoro ventilski dok Kymco 250 ima stari motor iz Grand Dink-a sa samo dva ventila i bucniji mi je i malo se vise okrece da bi kompezovao vecu tezinu, otpor kotrljanja, vetra itd od SYM-a. Pouzdani su podjednako i jedan i drugi po svemu onome sto sam nasao na netu. Razlike izmedju karburator i indzeksn verzije po onome sto sam pronasao na netu za jednocilindricne motore nisu velike osim sto je gore navedeni Xciting 500 poznat po nekom "rastelavanju" i povecanoj potrosnji...

Meni je Sym 250 trosio malo ispod tri i po na otvorenom i u umerenoj voznji do malo ispod cetiri litre u (malom) gradu dok Kymco 250 tesko spada ispod cetiri, imao sam skoro turu od 600 km na otvorenom, sam, prosek je bio 3,8 litara, Sym bi verovatno potrosio pola litre manje, obicno je nesto preko cetiri litre, da kazemo 4.25...

Ali Xciting je mnogo bolji... :) Ne zalim 500 eura doplate i pola litre na 100 km i ne zalim sto nisam kupio 500, meni ne treba brzi... Ko ima para i treba mu, neka kupi 500i...

Mislim da je novi Xciting 400 prava mera... Sedeo sam na novom Symu 300i, samo lepsi, nista veci...

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

• Svrati ponekad, 267 postova
  • Motocikl: Syma

Nije mi se svideo Bev 500, jeste da ide ko lud pa uhvatim sebe da vozim k'o manijak, stalno nekoga obilazim i ulecem u makaze a i vetar ubi a ja 50+ godina... Kad sednem ponovo sa Xcitinga na Beva, kao da sam seo na biciklo, takav je raspored mase... Imao i Syma i Beva, Xciting mi naj legao...

Sent from my LG-E975 using Tapatalk 4 Beta

• U prolazu, 85 postova
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

Marko, jel tebi Nikola1978 neki rod... 0stabre.gif

manse pitanja raznih i zagledanja, neces vecnost provesti na jednom skuteru..... idi gledaj, probaj, okreni krug il dva pa ces sam znati koji ti model najvise odgovara.

au brate sta mi uradi! :hej:

• U prolazu, 13 postova

Kymco i Sym su jednostavno odlični skuteri. Imao sam Kymco Agility 16+ (50cc) prvo jedan star 8 godina, toliko sam bio zadovoljan da sam posle kupio isti model skoro nov, i naravno da je i taj bio odličan.

Što se tiče Sym-a, imao sam prilike da probam Sym Jet 14 (125cc) i utisak  je bio sjajan, verujem da ne zaostaje nimalo za poznatijim (i mnogo skupljim) sličnim japanskim modelima, Yamaha XMax 125cc i Yamaha NMAx 125cc ili Honda PCX 125cc.
Tajvanci su izuzetno ozbiljni proizvodjači, Kymco radi oko 50 godina, a Sym još i dosta duže. Kymco je nešto skuplji, ali i nešto kvalitetniji.
U svakom slučaju se mnogo više isplate od (preskupih) japanaca, koje jako cenim.

• ODUSTO OD DIJETE, 2021 postova
  • Motocikl: GSX650F

Ja sam umalo uzeo ovaj model za grad u julu. Cena za mene bi bila oko 2K evrića.

Međutim tada sam imao dilemu i oko bev 300/350 ili X max polovni.

Nisam mogao da prelomim i ostavio sam da prezimi i konačno na proleće krećem u kupovinu.

Prodaja posle, mislim na SYM-a, nije mi bitna stavka jer ako ga uzmem novog vozim ga do kraja ako budem zadovoljan.

Pa ovog kineza vozam po gradu već desetu sezonu bez problema, samo pali i vozi.

Za sve ove godine, sem redovnog održavanja, promenio regler, alanser i aku.

• Braveheart, 500 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 600 rr , Yamaha Fazer 1000

Drugar je uzeo novog Sym-a, išao je da gledao i kymcka ali opredelio se za Sym jer u paketu ide i disk kočnice na zadnjom točku, a na kymcku doboš.

Mislim da su nema neke razlike izmedju te 2 marke, sem modela ... 

Imali ste prilike da vidite i kod braća Grka, samo sym,kymcko i honda cub cepaju ...

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja