Jump to content

Moto Zajednica

HtR 2: Centralna Azija, Kaspijski Basen i "5 Velikih"

Recommended Posts

  • Integrisan, 8143 postova
Dajte nam jos par dana za organizaciju, bas aktivno radimo na tome. Uz pomoc drugara pokusavamo da organizujemo druzenje na stvarno super mestu. Javljam cim dobijemo potvrdu sale.

 

Do tada nadam se dodjem do daha i napisem jos dva posta koja fale... :jok:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Dragi prijatelji, bili smo vredni, potrudili se i uspeli da organizujemo obećano druženje, tj. tribinu o ovoj našoj maloj moto avanturi. Tribina je na super mestu, baš kako i dolikuje - velika sala Doma omladine u Beogradu. Pomerili smo je malo, zbog BJB žurke, ali je termin i dalje lep ;).

 

Dakle, sa velikim zadovoljstvom pozivamo vas da dođete:

 

Tribina: Moto avantura - Centralna Azija, Kaspijski basen i "5 Velikih"

 

Gde? Dom omladine Beograda, velika sala!!!

 

Kada? Petak, 20. decembar 2013. u 19h

 

Ulaz: SLOBODAN (tj. za Dž)

 

 

 

 

Biće fotografija, filmića, a biće i prilike za razgovor i sva moguća pitanja (i odgovore ;)).

 

Dođite, biće zaista zanimljivo!

 

A i da se ne blamiramo, tj. da popunimo salu, pa da je opet dobijemo za neke druge naše BJB moto zezancije i akcije :lol:!!! Biće to lep način da se stavi tačka na ovu avanturu.

 

DSC_0264.jpg

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Nema tacke na avanturi dok ne zavrsis putopis, sta cemo mi, verni pratioci putopisa koji nismo u mogucnosti da dodjemo na tribinu ?

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ostao sam dužan fotografije poslednjeg dana putovanja, pa je vreme da taj dug vernim čitaocima ovog putopisa odužim! Šta da se radi, poznato je to, vreme na putu i van puta ne teče istom brzinom i kao da mi je u magnovenju prošlo, evo ima gotovo dva puna meseca od kada sam prijehao kući:

 

 

Poslednji dan svakog putovanja, pisao sam o tome onoliko, obično se osećam čudno. Radujem se domu, ali ako bih mogao da ne prestajem da vozim, e i to bih voleo! Kao da ova protivrečnost osećanja nije dovoljna, dodatno se navaljuje činjenica da me čeka pedesetak motora na granici, tako mi prijatelji javljaju!

 

Jutro je odocnelo i polako se pretvorilo u odmakao dan, a ja tek krećem. Velika Oradea i skromni hotel "Corola" ispraćaju me savršenim i toplim vremenom, idealnim za vožnju:

 

IMG_2045.jpg

 

Kao i na dobrom delu ovog putovanja, u danima kada valja prevaliti kamaru kilometara, najčešći su odmori na benzinskim pumpama. Rumunija je dobro mesto za ovaj plan, sve pumpe su nove i udobne, tačno onakve kakve nam je u očekivanja posejao sveprisutni globalizam ;):

 

IMG_2046.jpg

 

Brzo sam stigao do Arada, pa od Arada do Temišvara tek završenom deonicom novog auto-puta. Bez odmora, hitam ka Srbiji. Uskoro počinju da se pojavljuju putokazi za moj Beograd, posle 20.000 kilometara, čudan i topao osećaj!

 

IMG_2054.jpg

 

I šta sada reći o dočeku, kada je već toliko opisan i oslikan na prethodnim stranama? Možda samo još jednu crticu, mada sam i to već negde pisao i rekao: jako je lepo vraćati se, kada čovek oseti da je dobrodošao i željen. Posle 62 dana, video sam one koje volim i koje me vole i mnogo dobrih prijatelja, a Bogami i poneko novo lice. Bio sam tada i umoran i nervozan zbog zakašnjenja na granicu, svakako pomalo smeten - i u trenutku je sve to nestalo, kada sam vas video!

 

Od svog uzbuđenja, ovo je jedina fotografija mojim aparatom sa dočeka:

 

IMG_2056.jpg

 

Da ne bi ostalih, ne bih imao čestitu uspomenu ;).

 

No, da ne kopiram već objavljene fotografije i filmove sa dočeka, okačiću ovde jedan klip koji još nije pokazan. Snimljen između rumunske i srpske granične linije, čini mi se da lepo pokazuje svo moje uzbuđenje tog trenutka. Malo je audio narušen podignutom kacigom i posledičnim šumom, ali nema veze:

 

 

Eto, tako sam bio uzbuđen! Pogledajte i poruku koju sam napisao na samo jutro poslednjeg dana putovanja.

 

I za kraj, pre nego sam otišao kući, otišao sam do VIR-a. Baza naše BJB moto zajednice i još poznatih i dragih lica.

 

IMG_2060.jpg

 

Simbolična fotografija za kraj, možda zato i što sam u Bloku 45, dakle baš tamo gde se nalazi VIR i gde sam te vedre večeri 20. oktobra 2013. godine spustio zavesu na ovo putovanje, pre nekih džumle godina i rođen!

 

 

-- KRAJ --

 

 

Samo što za prave putnike kraj ne postoji, osim kao novo maštanje o horizontu koji se vazda pomera i ostaje neuhvatljiv. Pa tako i kod mene, novi snovi već noćima ne daju snu na oči, a sve ukućane muče pitanjem: "Pa zar opet? I gde sad?"

 

Opet, naravno. Kao da osim snova imamo još mnogo šta vredno življenja!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Nekako ne mogu da se otmem utisku da si, sad na kraju, malo manje bio rečit nego inače....

 

Vidimo se u petak 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

SERVISNE INFORMACIJE ili uputstvo za upotrebu velikog putovanja:

 

 

Kako pripremiti motor za put imate na početku, a kako je bilo na putu? Hajmo malo suvoparnih brojeve:

 

 

Faza I - zagrevanje:

 

f1-1024x657.jpg

 

Države: Srbija, Bugarska, Turska

Ukupna dužina: 2700km

Trajanje: 7 dana

Dana vožnje: 6

Dana odmora: 1

Srednja etapa po danu: 450km

 

 

 

Faza II - snovi:

 

f2-1024x662.jpg

 

Države: Iran, Azerbejdžan

Ukupna dužina: 5300km

Trajanje: 18 dana

Dana vožnje: 13 dana

Dana odmora: 5 dana

Srednja etapa po danu: 410 km

 

Prelazak Kaspijskog mora:

Ukupna dužina: 550 km

Trajanje: 3 dana

 

 

 

Faza III - najteža i najduža faza:

 

f3-1024x645.jpg

 

Države: Kazahstan, Rusija

Ukupna dužina: 8500 km

Trajanje: 22 dana

Dana vožnje: 14 dana

Dana odmora: 8 dana

Srednja etapa po danu: 607 km

 

 

 

Faza IV - reke i emocije:

 

f4-1024x648.jpg

 

Države: Rusija, Ukrajina, Rumunija, Srbija

Ukupna dužina: 3400 km

Trajanje: 12 dana

Dana vožnje: 7 dana

Dana odmora: 5 dana

Srednja etapa po danu: 485 km

 

 

Ukupno:

 

htr2ceo-1024x637.jpg

 

Države: Srbija, Bugarska, Turska, Iran, Azerbejdžan, Rusija, Ukrajina, Rumunija

Ukupna dužina: 19.900 km + 550 km prelazak mora

Trajanje: 62 dana

Dana vožnje: 40 dan

Dana odmora: 22 dana

 

Srednja etapa po danu vožnje: 497 km

Ukupno vreme provedeno u vožnji: 346.5 h (23.3% ukupnog vremena na putu, tj. oko 36% vremena u danima kada je voženo i 0% u danima odmora!)

Srednja brzina: 57.43 kmh

 

 

Da se podsetimo i HtR1 putovanja, budući da je veoma kompatibilno i u celini zamišljeno sa njegovim većim, dužim i težim naslednikom o kojem smo sve ove strane ispisali:

 

htr1ceo-1024x630.jpg

 

 

Dođite u Dom omladine, 20. decembra. Da ćaskamo i sanjamo...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Nekako ne mogu da se otmem utisku da si, sad na kraju, malo manje bio rečit nego inače....

 

Vidimo se u petak 1zdravo.gif

 

Verovatno si u pravu, ali zato i pravimo tribinu u petak!

 

Biće prilike za rečitost, koliko nam srce ište...

 

Vidimo se!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Opis velikog dela ovog putovanja sam vec odslusao iz prve ruke, i mogu reci da jedva cekam da se u petak pojavim u Domu omladine i slusam sve ponovo...iz pocetka, pa sve ponovo i ponovo...

 

Drugari, vidimo se u petak, 20.12, u 19h u Domu omladine, da uzivo slusamo i gledamo ovaj putopis...

 

1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

Kasno sam video ovo tvoje putesestvije ali sam blago receno iznenadjen kako si sve opisao i predele koje si prosao,svaka cast na

hrabrosti i ideji da posetis ovakve zemlje.

 

 

S`postovanjem,

Milos

 

 

P.S: ako nije problem da mi kazes oznaku fotoaparata koji si koristio,moze ovde,moze na pp,nije mi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

hvala ti najlepse,verovatno da ima malo i umetnicke duse u tebi :D ali u svakom slucaju pravi odlicne fotografije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Kvalitetno provedeno vece...

Obzirom na datum desavanja (Sv.Nikola), i vece kada su srpske rukometasice igrale za plasman u finale svetskog prvenstva, posecenost bila na sasvim zadovoljavajucem nivou.

Sve ovo daje snagu i volju za nova putovanja, putopise i nova druzenja...

Zahvaljujem se svim posetiocima i slusaocima ove tribine 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja