Jump to content

Moto Zajednica

T Max 2002

Recommended Posts

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Pozdrav svima dobre volje. :)

 

Interesuju me iskustva sa gore pomenutim skutrom, dakle T max 500 2002 godiste. Presao je pravih 28000 i u fabrickom je stanju sa jos nekim dodatcima (zadnji kofer kupljen u platneru, naslon za suvozaca takodje platner, sportski auspuh, snizeni vizir, nove gume...) .

 

Nikad padano sa skutera.

 

Dakle skuter je u vrhunskom stanju.

 

Da li je 2500 eura mnogo za taj skuter ?

 

Kakva su iskustva sa odrzavanjem, delovi (cene, kvalitet)?

 

Koje su mu mane, prednosti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ja nisam siguran da li postoji skuplji skuter za odrzavanje. Gorivo unistava ali i ide kao sam djavo. Uostalom, ukucaj u brata googla neki deo za skuter pa uporedi cene. Ne kazem da ne vredi voznja TMaxom para koje se u njega stucaju ali ako ti je to bitan faktor, dooobro razmisli i uporedi cene odrzavanja/potrosnje u klasi.

Decko cijeg sam TMaxa vozio, tvrdi da mu potrosnja tesko silazi ispod 9-10l na putu. A presao je njim pitaj Boga koliko. Samo uz mali dodatak...vozi kao manijak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ovaj lik kaze da mu je potrosnja 6 po gradu a oko 4 na otvorenom :o i kaze da ga je gazio do 190, da li je moguce ?

 

Dosta mi znachi odrzavanje, tj cena odrzavanja, navikao sam na ovaj majesty, stvarno je jeftin i na otvorenom mi spusti potrsnju na 3 litra, a po gradu do 3.7 3.8...

 

Aj, kao razmisljao prezivecu potrosnju, skuter stvarno ide bolesno, ali ako me odrzavanje zakolje onda sam nadrljao... Mada kontam da na njemu nece biti nekih vecih intervencija josh bar 25000 uz redovno odrzavanje koje bih sam radio, dakle samo delovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5565 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

11 godina 28K km. to je malo više od 2,5 K godišnje. Motor koji služi samo i isključivo za zabavu :stabre: A i tih 190 me baš zanima kako je dobio kad je na cajgeru 180 gornja cifra. T-Max 2002. sa karbom na otvorenom 4 a u gradu 6 - sećam se :aha:

 

U svakom slučaju, ako si fan T-Maxa (a ko nije) Dobro se smestiš u njega, ima rezona da ga pazariš. Cena jeste jaka ali nismo videli skuter. Ako je vrhunski - onda vredi uz malo cenkanja. Spremi se na veću potrošnju od navedene jer je to mašina koja te prosto tera da je gaziš. Ako ćeš ga voziti ko baba kupi neko kinešče od 125 ccm... Servisi jesu skuplji: dupla svećica, više ulja, skuplji filteri, kaiš a i gume računaj da mu ne traju baš nešto preterano...

 

Postavi koju slidžu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Postavicu kada ga uslikam, prelep je, mislim da nema ni ogrebotinu na sebi.

 

Elem, ja sam za nekih mesec i po dana sa majestijem presao vec 1600 km :o kontam da definitivno nije skuter koji bih trebao imati jer cu sve pare dati na gorivo :o

 

A przenica jesam, volim da jurcam sigurno, tj da ga odcepim kada imam priliku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Przenice, ondaK se pomiri sa cestim posetama benzinskim puNpama. I da, nemoj da ides u neku vookohebinu bez kantice benzina :)

A 190 km/h i 4-6 l potrosnje moze...ali ako ga bace iz heli'optera.

Sve u svemu i ja se razmisljam da sebi nabavim jednog. Mislim, odustao sam ali samo zato sto mi za dobar primerak treba 7-8 tisuca jer sam jurio novije godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Przenice, ondaK se pomiri sa cestim posetama benzinskim puNpama. I da, nemoj da ides u neku vookohebinu bez kantice benzina :)

A 190 km/h i 4-6 l potrosnje moze...ali ako ga bace iz heli'optera.

Sve u svemu i ja se razmisljam da sebi nabavim jednog. Mislim, odustao sam ali samo zato sto mi za dobar primerak treba 7-8 tisuca jer sam jurio novije godiste.

 

Posto ja verovatno odustajem od ovog eto ti ga na :D jes stariji ali je full... ako sam ga dobro razumeo uz njega daje i kacigu, i originalnu opremu koja je zamenjena sportskom. U principu ko ima para to je ok kombinacija... A potrosnja je merena pri normalnoj voznji, nisam spomenuo da je na 180 190 trosio 6 :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ma zahebavam se ja. Mozda i ide 190.. Sta ga znam.

Sto se kupovine tice, ti ces da vozis motor koji kupis tako da se trudi da izgradis kriterijum po kome biras. Sto se mene tice, kada bi motor bio kod mog majstora da ga rasklopi i vidi sta je u njemu i kada bi on rekao da je o.k. mislim da me licno ne bi pokolebalo nista da ga kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

t max uopsteno drzi jaku cenu prejaku po meni za motor star 10-12 godina koji je tada nov kostao oko 7k evra... odrzavanje preskupo a dobar za voznju vozis ga kao pravi motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3620 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam vozio T-max 2007. On sa ubrizgavanjem bije komotno preko 7 litara (Tako bar imam utisak, posto nikad nisam merio bas tacno potrosnju. Toliko je mocan da me bolelo uvo i 20 da trosi :D ). Ide kao sam djavo i nikad ga nisam vozio lagano. Taj stariji mora biti da je i veci potrosac posto je kod njega karburator.

Sto se odrzavanja tice kosta kao za svaki MOTOR.

 

Nego probah juce Siver Wing 600 i svideo mi se bas. Nije mi bas ljut kao T-max i glomazniji je, ali sve jedno mnogo dobar. Ko bi zeleo tako nesto, a nema para za T-max moja preporuka :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Eeeeeh..T Max 0plac.gif

 

Edit:

Našao sam na oglasima taj T Max, taj sportski izduv je Made in Ada :)

 

Sta znaci Ada ? Ne razumem se u te marke :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Uh...T-Max :) Probao sam ga i ide bolesno...uzmi samo ako moras :P Ako imas para onda uzimaj ako nemas nemoj..bas je skup za odrzavanje..a polovan ce traziti dosta odrzavanja. Sve je super dok taj skuter predje godisnje 1000-2000km..cim se na njega sedne pa se ispegla 10-12k km godisnje odmah ce pokaze mane i kvarove. Eto gledaj barem da mu nekako izmeris kompresiju pa da malo budes miran na tom najzkupljem delu. Danas sam na semafor stao pored tmax-a i rece mi decko da trosi od 6 do 8lit po gradu..sve zavisi koliko mirnu ruku imas :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Hvala svima na iskustvima i misljenjima, mislim da sam odustao... Ima tu da ode dosta parica, danas sam opet bio, Nije registrovan a iz KV je skuter. Ne svidja mi se sto ima veoma malo prtljaznog prostora, a napred ima jednu pregradu za mobilni i to je sve :opricam o glupostima, ali pored odrzavanja to su neke stvari koje mi se nikako ne svidjaju. A na auspuhu ne pise nista :o Hromiran auspuh, bez ikakve oznake...postavicu slike veceras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

И Даретов ... и Кулетов... и још много много ауспуха!!! Али их више не ради!!!1neznam.gif1hmm.gif Човек је у тешком здравственом стању!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

па заборавио си на даретов кад га је утишао не дај боже!!!1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja