Jump to content

Moto Zajednica

javna licitacija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Pozdrav drugari, dugo me nije bilo :) Situacija je sledeca; u septembru 2011 godine u Smederevu mi je oduzeta Honda CBR924, stranac. Jbg, uzeo od burazera ne znajuci da je stranac, i obzirom da sam mislio da je sve regulatore- ode motor. E sad,ja sam sve te silne sudske pozive izbegavao, a sve u nadi da ce mi to zastariti u septembru ove godine. Motor sam otplatio burazeru, tako da sam od njega digao ruke, i sad mi on kaze da mu je javio neki pandur tamo iz Sd da ce motor ici na licitaciju krajem meseca, pa me zanima ima li neko informaciju koliko ta pocetna cena moze da bude, jer se u tu procenu ama bas nista ne razumem? Pa,ako nije nesto mnogo da ga uzmem nazad. Motor je 2004 god,i stajao je 2 godine na suncu,snegu,kisi i vetru :( Dakle, koliko moze da bude pocetna cena na licitaciji motora u tom rangu, i eventualno (manje bitno pitanje) da li taj carinski preksaj zastareva nakon 2 godine? Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ako kupiš motorno vozilo na carinskoj licitaciji imaš pravo na redovnu registraciju, čak i da nema broj šasije i motora. Zato ti nije bitno da li zastareva. Pitanje je u kakvom je zaista stanju takav motor koji je stajao napolju dve godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pravi bratski odnos, svaka mu cast. Batali taj motor jer nema nista gore od stajanja i to jos napolje po kojekakvim vremenskim uslovima a ako si pametan valjda si batalio i tog "brata". Kolika god da bude cena nema razloga da se upustas u to i po meni daleko bitnije je pitanje zastarevanje prekrsaja nego koliko ce motor kostati.

 

Zelim ti srecu i uspeh u resavanju nastalog problema :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jesi li ti siguran da ti je on brat ? Ja bi reko da je on brat tvog najgoreg neprijatelja ( proda ti nelegalan motor - uzme novac, motor ti oduzme policija a ti treba da odgovaraš za carinski prekršaj .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Pravi bratski odnos, svaka mu cast. Batali taj motor jer nema nista gore od stajanja i to jos napolje po kojekakvim vremenskim uslovima a ako si pametan valjda si batalio i tog "brata". Kolika god da bude cena nema razloga da se upustas u to i po meni daleko bitnije je pitanje zastarevanje prekrsaja nego koliko ce motor kostati.

 

Zelim ti srecu i uspeh u resavanju nastalog problema :takoje:

 

Pa na to sam i mislio kad sam rekao da me zanima da li zastareva taj prekrsaj i nakon koliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Jesi li ti siguran da ti je on brat ? Ja bi reko da je on brat tvog najgoreg neprijatelja ( proda ti nelegalan motor - uzme novac, motor ti oduzme policija a ti treba da odgovaraš za carinski prekršaj .

 

Druze to je sad irelevantno, postavio sam dva konkretna pitanja: koliko bi za takav motor mogla da bude pocetna cena i da li zastareva prekrsaj. Drzimo se toga, to sto sam ja zaglibio sto rodbinski sto finansijski nema veze s temom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ja to ne bih kupovao; imaš ovde na forumu primera da je čovek kupio auto od države pa mu ga policija ponovo oduzela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pitam zato sto postoje honde cbr 954 koja je zadnja serija 2003 godine i 929 koja je zadnja serija 2001godine ali za 924 iz 2004god nisam ni cuo da postoji niti mislim da postoji. E sad jos jedan problem sa tim licitacijama, ako je motor neregulani stranac to jest ako nije regularno ocarinjen itd , motor i ako prodaje drzva je regularan samo u srbiji. Jbg deluje kretenski i smsno ali kad smo banana drzava, bukvalno ti prodaju motor i kazu da mozes da ga vozis samo u srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

pitam zato sto postoje honde cbr 954 koja je zadnja serija 2003 godine i 929 koja je zadnja serija 2001godine ali za 924 iz 2004god nisam ni cuo da postoji niti mislim da postoji. E sad jos jedan problem sa tim licitacijama, ako je motor neregulani stranac to jest ako nije regularno ocarinjen itd , motor i ako prodaje drzva je regularan samo u srbiji. Jbg deluje kretenski i smsno ali kad smo banana drzava, bukvalno ti prodaju motor i kazu da mozes da ga vozis samo u srbiji.

 

e sad,ubi me ali ne mogu da tvrdim da li je 954 ili 924. Vozio sam ga svega 1.5 dan (bukvalno). To je sad vise preslo u stvar principa- Neka ne sme da se vozi ali neka ga u mojoj garazi i neka cuti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Moras da uzmes u obzir da nemas nikakvu prednost na licitaciji,tj,licitiras ga sa drugim zainteresovanim,ko da vise. Imam licno iskustvo,kupovao svoj auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Motor je u sustini 94o god. Po papirima se vodi da je 2004, odradjen je drugi ram sa sve plocicom na kojoj se brojevi slazu sa papirima. Hoce li mi reci neko koliko moze da bude pocetna cena ili da umrem u neizvesnosti? :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

A da kupis nesto sto nije stajalo toliko dugo, sto nije prepravljano i sto je skroz legalno?

Hvala na savetu, u garazi je vec parkirana jedna R6 2004 god :) Ovo je vise stvar principa. Ako me razumes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Osnovna vrednost je verovatno iz kataloga AMSS, ali najbolje da pozoves carinarnicu koja vrši prodaju i raspitaš se o uslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Osnovna vrednost je verovatno iz kataloga AMSS, ali najbolje da pozoves carinarnicu koja vrši prodaju i raspitaš se o uslovima.

 

Baš tako + korigovana od radnika carinarnice. Najbolje da nađeš neku vezu na carini pa da se tamo rasapitaš ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Druže zahebi te principe, nemoj da budeš ko oni što se sude za 10 cm međe a sve iz principa. Nekoristi nikome al princip je princip.. Nemoj da lupaš glavu oko toga, kada si već to ostavio iza sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja