Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Sad nadjoh na Hondinoj stranici : Relly ima veci tank 12,8 l , sire sjediste , klirens je povecan sa 270 na 275 mm, max brzina sa 129 na 135 km/h...  Sa srecom buducim kupcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 6 sati, Zille-nbg je napisao:

Situacija je sledeca. Boja je definitivno samo jedna, crvena. Svi imaju ABS, potvrdjeno. 

 

Delta auto, cena 5700e, isporuka u aprilu, moze kes, moze kredit. Mozda ce biti neka akcijska cena, to je novost. Kapara 100e. 

 

Stojanov NS, cena 5400e, isporuka u maju, kazu da se prvih 10kok iz marta vec rezervisali. Moze kes, moze kredit, moze opcija "beskamatni" preko CA. Nece biti korekcije cene. Kapara 300-500e

 

To je to za sada. 

Kad ostavis kaparu potpisuje li se neki predugovor ili sve ide na "majke mi cena se nece menjati i dobices motor kad smo se dogovorili" ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobijes avansni racun, to znam. Ali mislim da ne garantuju 100% ni isporuku ni cenu. 

Ato se cene tice, oni su vec dobili nabavne cene i formirali svoje, tako da mislim da se to nece menjati. Za datum isporuke mislim da ne mogu bas da garantuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Sta ako se odustane od kupovine a kapara se ostavi, jel to propada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6
Pre 10 sati, Zille-nbg je napisao:

Situacija je sledeca. Boja je definitivno samo jedna, crvena. Svi imaju ABS, potvrdjeno. 

 

Delta auto, cena 5700e, isporuka u aprilu, moze kes, moze kredit. Mozda ce biti neka akcijska cena, to je novost. Kapara 100e. 

 

Stojanov NS, cena 5400e, isporuka u maju, kazu da se prvih 10kok iz marta vec rezervisali. Moze kes, moze kredit, moze opcija "beskamatni" preko CA. Nece biti korekcije cene. Kapara 300-500e

 

To je to za sada. 

Pre svega hvala na informaciji i bas sam cekao da vidim sta ces napisati.

10kom. vec rezervisano, koliko li ce komada uvesti ove godine bas se pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
pre 23 minuta, Zille-nbg je napisao:

Naravno da ne :) avans/depozit/kapara je samo da ne izvisis za motor. Nego eto, jedan ceka tebe. 

Znas li ti sta je uopste kapara ? Ti kaparom garantujes da ces kupiti motor, a on preuzimanjem kapare garantuje da ce tebi prodati motor kad stigne. Ako odustanes on ima puno pravo da zadrzi kaparu, a u slucaju da on nije u mogucnosti da ti isporuci motor, treba da vrati dupli iznos kapare. Tako bi trebalo da bude, mozda je kod njih drugacije, mada ne znam sta mu onda znaci kapara ako mozes da odustanes bez posledica.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
On 12/20/2020 at 9:59 PM, Goran1982 said:

Na koliko se radi prvi servis i šta sve obuhvata?

prvi na 1000km. pored zamene ulja i filtera, verovatno samo opsti pregled motora (zategnutost srafova i slicno). Takodje su detaljno oprali i podmazali lanac. Vredi samo radi garancije ako mene pitate.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 14 minuta, aca-pn je napisao:

Tako bi trebalo da bude, mozda je kod njih drugacije, mada ne znam sta mu onda znaci kapara ako mozes da odustanes bez posledica.

U ovom slučaju je avans, pa se izdaje i avansni račun. Nema veze sa "narodnom" kaparom. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

@Zille-nbg ovo oko kapare nije bilo upuceno direktno tebi, nego uopsteno sta bi trebalo kapara da predstavlja. Evo sad je mradomir objasnio da je ipak u putanju avans. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Momci, ajde kupujte te Honde pa se javite da se zajedno vozimo :).

Koliko bih ja da se vozim ponekad i zafali društva, pa mi je baš drago da ima zainteresovanih za ovu klasu enduro motora .

Moj klx i vaš crf fino će da se slože, može Radomir da potvrdi :)

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Tako je Majo, znao sam da ces se uključiti kad tad.:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Ja poslao pre neki dan upit delti pa mi sa zakasnjenjem odg.

Izgleda da se igraju sa cenama koliko mi se cini.:neznam:

Na kraju cu se iznervirati i necu iz principa kupiti.:ups:

IMG_20201222_203603.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

U Delti su pre neki dan rekli da nema potrebe za kaparom jer sam ja prvi koji je zapravo dosao da se raspita za konkretan model. I rekli su da je cena vec formirana 5700e.

Za sada sam prilicno razocaran. Ja u cetvrtak vrv idem do Stojanova, samo jos da se presaberem.

 

Razmisljao sam danas i o onoj iz Kragujevca za 3300e, ali sta znam, nesto me odbija kod tog konkretnog primerka, a nema ni konkurenata na oglasima pa bar da se uporedi.

 

Sa druge strane, sta ocekivati od menadzera prodaje koji posalje mejl bez Š, april pise sa velikim A ne stavlja razmak posle tacke, pa samim tim nema ni veliko slovo na pocetku recenice. 

Da me ne shvatite pogresno, ja radim na istoj poziciji samo u drugoj grani privrede i kada bih poslao ovakav mejl, mislim da bih odmah dobio poziv HR-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

I meni je druže sve preko 5000 e nekako mnogo jeste da je novo novo i pravo da kažem voleo bih da kupim novi motor kad već kola nova nisam :jee:.A kad bih se odlučio voleo bih da to bude crf 300 ali relly varijanta.Prošlogodišnji zadnji primerak je bio crf250 relly i prodat je bio po ceni od 5300 e čini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jbg, Rally ce biti skuplji bar 400e. Ono sto su u Delti rekli cena 5700/6500 za L/Rally. 

A 6500e je po meni previse para za taj motor. 

Ja bih razmislio, neko je ovde spominjao da bi prodao svoj 250 Rally, pa bih razmisljao i u tom pravcu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre sat vremena, Zille-nbg je napisao:

Razmisljao sam danas i o onoj iz Kragujevca za 3300e, ali sta znam, nesto me odbija kod tog konkretnog primerka

Dobar je taj iz Kg-a, probao sam ga letos, nije bas kao nov, ima ogrebotina, ali masina sapuce. Samo od tebe zavisi da li bi pre dao 3300 za 2012god. ili 5500-5800 za nov, koji je pritom i poboljsan, da li vredi tu razliku u parama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Razmisljam... Registrovan do 08.2021. Kaze da je uradio servis, zamenio semeringe. Kad bih znao da su ova poboljsanja mrtvo slovo na papiru, ne bih mnogo razmisljao :ups: koliko znam, to godiste je bilo bez ABS-a, mozda ti Aco znas pouzdano. I sta me npr buni kod njega, nema ni jednu fabricku nalepnicu, pa mi je cudno da je bas toliko izgreban. I npr nema skidplate, stitnike ruku, rack pozadi. To su sitnice, ali ja sam takav tip :ups:

I covek u oglasu napise da prodaje jer nema vremena za voznju, ali moze zamena :stabre:

Tu opremu nema ni nov, toga sam svestan, ali... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Da se vratimo na početak i nagađanja oko cene, pošto je bilo pretpostavki koje su išle i do 7000 evra. Dakle CRF300L će koštati od 5390 do 5700 evra u Srbiji. Delta je glavni uvoznik a Stojanov diler, što znači da Delta ima teoretski i više lufta da spušta cenu, ali da bi se to desilo, morate i vi da imate neku polugu. To se najčešće dešava kada ima više kupaca, tj. kad u idealnim uslovima nađete nekog kolegu koji bi bezecovao pa spuštate cenu na licu mesta.

Neko je s početka teme i napisao da je video uvoznu fakturu na 3 'iljade. Dakle ima mesa da se spusti a da i njima ostane fina marža.

Što se tiče mog iskustva sa auto kućom Stojanov, ostavio sam 500€ kapare i potpisao potvrdu. Cena je garantovana a rok isporuke trenutno okviran, mart-april. 

Naši primerci bi trebali da budu identični kao i nemački i italijanski, pa se za detalje, cene i sve ostalo može gledati švapska Honda:

https://www.honda.de/motorcycles/range/adventure/crf300l/specifications.html

 

Ovde izostaje podatak o ABS-u ali po informacijama koje sam dobio, da se ponovim, 2-kanalni ABS je tu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 2 sati, Zille-nbg je napisao:

I sta me npr buni kod njega, nema ni jednu fabricku nalepnicu, pa mi je cudno da je bas toliko izgreban.

Nije čudno, ako je malo vožen po off-u naleti se na granu, šiblje, ponekad i padne.

U početku bude strašno, nov motor, a provlačiš se kroz divlje ruže. Vremenom se navikneš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 23 sati, mradomir je napisao:

 

Cijena u HR za L model će biti 5690 EUR, isporuka od Marta/Aprila. Inače Honda je prošle

godine dovukla u Europu poprilično malen broj komada, i tu lokalni zastupnici po državama

nisu ništa mogli dodatno nabaviti.  A prodano ih je manje od 10 komada ove godine, koliko

god nama bio zanimljiv, poprilično je nezanimljiv širim masama i interes je bio vrlo slab, kaže

čovjek koji radi u Hondi.

 

Evo prodaja novih ovdje u 11 mjeseci ove godine:

 

trziste-motocikala-2020-200.jpg
WWW.MOTOREVIJA.COM.HR

Tržište novih motocikala: 1. siječnja do 30. studenog 2020. - Nepotpuni podaci za tekuću godinu najavljuju blagi pad u odnosu na lani

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja