Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Vise kao deda

12 minutes ago, Nole Bg said:

To koliko traje je do motora i do nacina voznje, odnosno stila voznje. Ja bi iskreno voleo da mi traje duze ali na Silveru koji je nazad izuzetno tezak nije bilo sanse da potraje guma vise od 10k, mozda 12k ako vozis ko baba.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ja vise kao deda .. nabadam ga gde god mogu ... :jee:bice vise da je do Kymca ... i raspodele sile i kocenja ... salim se. lupam u praznoo .. nemam pojma zasto je al nije se potrosila al dobro jee .... mozda se tvoja trosi jer se nikad ne naginjes u krivini .. i vozis kao tetka ,, da ne kazem strinaa :jee3: pa je samo trosis na sredinii ... buhaaaaahaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Mozda jbg sta ces,
Nebi ja ali ne volim da ostanem nedorecen, guma kod Darka na zameni sa nepunih 10k, bese nekad, a i sad kad vozim motor samo na pravcu malo brze vozim a kroz krivine skoro istoScreenshot_20211023_191318_com.quoord.tapatalkpro.activity.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 1 sat, Predator016 je napisao:

Ne znam koliko dugo su diablo rosso kod mene na silveru, tako sam ga i kupio.
Meni i dalje izgledaju odlično, ali je dot 17, sto je vec na granici. Majstor kaze da su zrele za zamenu.
Iako ima jos dovoljno šare, unutar šara su nekako ispucale. Na servisu je , pa ne mogu sad da slikam, ali u ponedeljak cu otići pa cu slikati.

Kako god, svakako sam rešio da menjam obe, ali nisam naišao na cenu u mojoj dimenziji. Izgleda da je slaba ponuda Pirellija

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Uhhhh, sto sam spreman da primim donaaciiijuuuu. Auuuu  :jee:

 

Ništa, navijam da sto pre nadjes gume :)

 

Moje imaju saru, dobar dot, ali mi deluju izvitopereno... kad na 60-70 pustim gas, trese mi korman...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Mozda jbg sta ces,
Nebi ja ali ne volim da ostanem nedorecen, guma kod Darka na zameni sa nepunih 10k, bese nekad, a i sad kad vozim motor samo na pravcu malo brze vozim a kroz krivine skoro istoScreenshot_20211023_191318_com.quoord.tapatalkpro.activity.thumb.jpg.9a05b128eba7ba8f0da9ef9ad6301da3.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka


94000 km?

Svaka čast!

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@MaxiS Hahah.. Na vreme si se javio...što je sigurno - sigurno..

Malopre video, preko 200e je set diablo rosso u mojoj dimenziji, sto mu dođe skoro duplo skuplje od Dunlopa. Ove informacije sam našao na netu, u ponedeljak cu izvrteti neke telefone, pa ćemo videti. Ali, po svemu sudeći, smeši mi se Dunlop ili Mitas.
@Nole Bg Video sam ove slike ranije u temi, prosto mi je neverovatno da nova guma bude u ovakvm stanju posle 10k.. Jel tebi svaka tako ili ovde nesto nije bilo u redu?
Ja sam ove sezone prešao oko 7k km sa istom tom gumom, koje je vec bila na motoru, i prešla ne znam koliko pre mene, nije ni blizu ovom stanju... čak se i vrlo malo potrošila...

Jeste da ne divljam, ni ne mogu sa Silverom i da hoću, znaci neka normalna vožnja, ali znam da zavrnem ponekad, da mi želja mine.. ...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve je u redu sa gumom, bez brige.

SW je poznat po tome da jede zadnju gumu, jednostavno na 10K je nema.

Mozda bi trajala malo duze uz laganu/defanzivnu voznju, ovako kad je malko nabrijan prenos + kad se drzi/przi dobar tempo 400-500km vikend voznje.... nemo'z da traje koliko bi voleli.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Na SW600 sam Rosso menjao na maksimum 10.000km, i tad se video konac. 
Realno je za bacanje posle 7-8k, ali što kaže Dare, uz vožnju koja nije babasta.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
12 hours ago, Alexa90 said:

Na SW600 sam Rosso menjao na maksimum 10.000km, i tad se video konac. 
Realno je za bacanje posle 7-8k, ali što kaže Dare, uz vožnju koja nije babasta.

 

Izvini Valentino nismo te prepoznali :moto3: auuu sve sami MOTO GP vozaci na temi Gume za Maxi skuteree :D:jee3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

WWW.UGLJO.COM

Moto dijelovi i oprema. YAMAHA METZLER PIRELLI BiH Bijeljina.

Pogledaj ovdje ako imas koga da ti to prebaci iz Bijeljine. Cijene su korektne a cesto se moze dobiti i popust od oko 10% ili gratis montaza i balansiranje.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Komplikovano mi je da ih uzimam preko, nemam nikoga da ih dobaci, a i nemam vremena da čekam. Trebaju mi vec za utorak ili sredu.
Da imam strpljenja ko svi normalni ljudi, brdo para bi uštedeo do sada... . Kod mene mora sve i mora odmah.. ili ništa.. znam da ne valja tako, al ajd....kako.mene ubediti.
@Vule Gilera koliko su tebi trajale diablo rosso? Jesi.ih vozio na Nexusu ili SRV? Čitam ovde da im je rok trajanja kod kolega 7-8k km, znaci 1 sezona, pa i kraće, pa se razmišljam kako ja onda mog silvera uopšte ne teram kako treba....

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 16 minuta, Predator016 je napisao:

pa se razmišljam kako ja onda mog silvera uopšte ne teram kako treba....
 

Ma ja bih rekao da izgleda nisi debo za silvera kolko treba. Konzumiraš li taj leskovački roštilj u dovoljnoj meri? ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
Pre 2 sati, Predator016 je napisao:

Komplikovano mi je da ih uzimam preko, nemam nikoga da ih dobaci, a i nemam vremena da čekam. Trebaju mi vec za utorak ili sredu.
Da imam strpljenja ko svi normalni ljudi, brdo para bi uštedeo do sada... emoji3.png. Kod mene mora sve i mora odmah.. ili ništa.. znam da ne valja tako, al ajd....kako.mene ubediti. emoji3.png
@Vule Gilera koliko su tebi trajale diablo rosso? Jesi.ih vozio na Nexusu ili SRV? Čitam ovde da im je rok trajanja kod kolega 7-8k km, znaci 1 sezona, pa i kraće, pa se razmišljam kako ja onda mog silvera uopšte ne teram kako treba....

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Vozim ih na Srv-u, treca sezona, za km moram da pogledam. Sto se tice nexusa Michelin 2ct pure power sam vozio i Dunlop, Michelin bolji a na Srv-u probao Brigenstone i klizala se uzas plus popucali konci iznutra iskocilo jaje:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja ne mogu da verujem, i ako imamo 2 primera.

 

Koliko je SW tezi od burgman 400 koji ima 215kg? Ja presao cirka 8.000 i nije ni mrdnula sara. Ovo mi deluje kao da tocak ne stoji u osi. 

Drugo, kako dozvoljavate da sara ode ovako do zice? Cim omanji sara, odmah se menja. Ovako nece docekati kod mene guma nikada...

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nikad do tad mi nije došla do konca, tad nisam mogao da nađem novu gumu. Nije ih bilo na stanju nigde pa sam tu vozio do kraja koliko god je moglo. Jbg, nije baš kao da sam uživao u tome :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Vule, tri sezone, po 5 - 7k km prosek, to je već u redu. Ipak je ovo premijum klasa guma, ne bih je ni uzimao ako mi ne istera ni jednu sezonu.
SRV je verovatno i teži od Silvera, da ne pominjem što je duplo jači...
Znam i kako ga vozis, bio sam tu... doduše kratko, ali meni dovoljno..

Zvaću sutra, pa ako ima negde na stanju, kupujem Pirelli, a ako ne, onda Dunlop.
A mogu i da napravim kombinaciju, zadnja Pirelli, a prednja Dunlop..



Sent from my SM-A515F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@MaxiS Silver je 245kg suve mere.
Nije to prevelika razlika u odnosu na bugija, trebalo bi se troše približno isto.
I meni se gume maltene ne razlikuju od pocetka do kraja sezone, isto oko 7k km. E sad, meni je stariji dot, pa su mozda otvrdile, i slabije se trose. Inače drže odlično nisam imao problema do sada...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
Pre 3 sati, Predator016 je napisao:

Komplikovano mi je da ih uzimam preko, nemam nikoga da ih dobaci, a i nemam vremena da čekam. Trebaju mi vec za utorak ili sredu.
Da imam strpljenja ko svi normalni ljudi, brdo para bi uštedeo do sada... emoji3.png. Kod mene mora sve i mora odmah.. ili ništa.. znam da ne valja tako, al ajd....kako.mene ubediti. emoji3.png
@Vule Gilera koliko su tebi trajale diablo rosso? Jesi.ih vozio na Nexusu ili SRV? Čitam ovde da im je rok trajanja kod kolega 7-8k km, znaci 1 sezona, pa i kraće, pa se razmišljam kako ja onda mog silvera uopšte ne teram kako treba....

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Evo sad videh 10.000km i dve sezone

20211024_173806.jpg

20211024_173753.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
pre 28 minuta, Vule Gilera je napisao:

Evo sad videh 10.000km i dve sezone

20211024_173806.jpg

20211024_173753.jpg

S tim da imam preo 100kg a skuter 276kg:na_glavi:

Promenio član Vule Gilera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dragance tebi je teziste rasporedjeno, agregat ti je na sredini, a na Silveru je sav
teret na zadnjem tocku, s toga i tako trosenje zadnje gume.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja