Jump to content

Moto Zajednica

ducati st2 944

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova

evo od nedugo sam vlasnik ovog motora.jako mi dobro leži a bogme i povuče dobro.netroši puno po mojoj mjeri oko 6- 6,5 lit.ljepo se čuje u vožnji ali u leru ubi uši sa šrotanjem.suhi kuplung je katastrofa za uha.jedan je od starijih sport tourera kojih baš i nema puno kod nas u hr,neznam kako je u srbiji ali evo na forumu nevidim da ga netko vozi pa ako netko ima nek se javi da malo razmjenimo utiske.u planu su mi bočni koferi kad malo stanem financijski na noge a stražnji kofer je već gore ali ga na slikama još nema.

post-16499-0-52430500-1343835682_thumb.jpg

post-16499-0-53715900-1343835699_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao druze,lep si motor kupio :takoje: trebao bi biti 97-8 godiste a mozda i 99 jel...eto, igrom slucaja sam radio u fabrici devedesetih godina pa sam imao tu cast da napravim davne 96 godine prva 3 prototipa st dvojke od kojih i posedujem jedan, ram broj 000012...istina, ne trosi puno, sa brzinom od 130 km na sat, podesen je da predje sa 21 litrom citavih 420 kilometara u cugu sto je lepa cifra. obrati paznju na regler, sigurno ti je ispod usisnika za vazduh, tj ispod nosaca fara prednjeg, pomeri ga u usisnig da se bolje hladi je tamo dole crkava. ostalo je jako prosto, nije komplikovana masina. pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

hvala ti vaximo na savjetima al regler je več tamo.ja sam radio plastike i neke popravke na tom motoru jer je bio ostrugan sa obje strane.da godina je 98 tu si u pravu.ima 42000km ali ljepo pali ,ne dimi,ne troši ulje i zadovoljan sam zasada.u zavojima je kao kamion gdje pokažeš tamo ide.trenutno mi je prioritet promjenit remenje razvoda a kasnije pomalo kak stignem :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

onda mu je predhodni vlasnik stavio regler u usisnik,vecne su to masine ako ih tretiras kako treba.od ulja mu sipaj samo i iskljucivo Agip racing 20w50,nemoj da trosis vreme sa drugima,ovo mu najvise prija jer je razvijen na njemu.kosta podosta to ulje ali je do J.par otvorenih terminala,sportski filter i racing eprom bi mu lepo dosao da dise punim plucima,da cujes onda muziku :moto3:...ti si odakle inace,koje mesto u hr?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

evo danas sam stigao sa mora.600km ko od šale.sretan sam ko bebica kad dobije dudu.vaximo unutra je agip al neznam koji ali mi je bivši vlasnik rekao da sipam samo agip ulje.drago mi je šta ima na forumu netko ko se kuži u taj motor a pogotovo netko ko ga je i sastavljao jer pomoć znalca uvijek dobro dođe.uglavnom htio bih pitati u vezi tog modela zašto se kvačilo čuje onako glasno klong,klong a kad stisnem kvačilo taj se zvuk izgubi.jel je nešto što bi me moglo brinuti ili ne, ako nije teram ga dalje.ja sam ti iz dubrave 40 km od zagreba prema bjelovaru tj prema slavoniji.nisam ti nešto previše upoznat sa dukatijem tj ovo mi je prvi jer sam dosad uvjek vozio japance.haha u garaži imam jednu r1 u rezervi za nedaj bog da dukac rikne :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

drago mi je da se vozikas i da ti se dopada :)...ako ga je prethodni vlasnik sa Agipom odrzavao,samo mu je cinio uslugu,masini jel :)..ide samo 20w50 i samo to,ide u sve dukatije ta gradacija,mozes naci bilo gde po netu.kvacilo je sasvim normalno sto se cuje tako,nista se ne brini,svi dukati koji imaju kvacilo na suvo se cuju tako.japancima je svima u ulju pa su tihi al da cujes one za trke,najezio bi se :)...ti si mi uz put jer ja cesto idem za italiju jer zivim i tamo pa idem autoputem...kad bude bilo zgodno,mogli bi smo se i videti,ko zna jel :)..u svakom slucaju,ako ti nesto zatreba za motor,slobodno reci,mogu da nabavim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

ma nema problema bilo bi mi drago da se vidimo i popijemo i pojedemo nešto u mom kraju.:takoje:šta se tiće djelova ako nešta zatreba vjeruj mi znat ćeš ali neču još zazivati nesreću da mi nekaj crkne na stroju.slobodno ti mogu priznati da sam od onih koji su uvjek sa podsmjehom gledali na dukati jer sam slušao druge šta pričaju a nikad ga dosada nisam vozio a bogami ni oni.uvjek su japanci bili prvi ali evo šta se više vozim to mi je draži.ha ha najbolje kad dođem na semafor a likovi u autima me gledaju u čudu kad u leru počne klopotati i zveckati svi misle da če sad nešto ispasti :lol:1lol.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

hehe desava mi se isto ovde...dukati su videli samo na slikama.iskreno,dok nisam otisao da zivim u it,vozio sam sve sto se vozilo tada u bivsoj jugi jel,zadnji mi je bio boldor 900,i onda mi se desio jedan monster 900 prva serija,onaj sa velikim ventilima,i od tada dovidjenja jap,dukati je dukati pa zveketao koliko hoces ali brate kako ide i kako se cuje uhh...muka :)...istina je da mu treba malo vise paznje nego uobicajeno ali kad ti jednom udje pod kozu,gotov si :)...ja ovde u bg imam moj st2 sa kojim se redovno vikendom vozikam sa ovim dilberima ovde i jos su u cudu kako to sve funkcionise ali su sve vise zainteresovani za desmo due:))...samo polako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

to majstore...evo ja jurim auspuhe za st4s....juce odradio ceo servis kompletan pa ga opleo gore po apeninima po cuvenoj FUTI do Barberina,Mugello staze..uhh 130 konjica se osete bas lepo...jos zadnji ohlins da nastelujem kako mi odgovara i dignem mu malo dupe pa da pocnem ozbiljno da koristim tu prednju gumu....prednost ovog motora,ST Dukatija generalno je sto se jako sportski zajebavas u svoj mogucoj komotnosti...do jaja hehe :takoje:....samo napred druze.jel si stavio eprom za otvorene izduve i sportski filter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

vaximo evo nije me bilo neko vrijeme na forumu pa ovako.motor mi sa ovim auspusima troši nekih pola litre do litru više na 100km.grmi strašno.na abgasanju ne puca i radi jako dobro.eprom čip je bivši vlasnik stavio na ovaj motor ali ja to nisam znao dok mi nisu rekli oni koji su to znali.nekad je ovaj motor imao otvorene auspuhe ali meni nisu došli sa njim.jebi ga on ih je prodao posebno.sad sam več prošao 5000km sa motorom bez kvara niti jednog jedinog.ide ko vlak tj voz kak vi to kažete :takoje:.baš danas sam dopeljao novo remenje za razvod koje ču promjenit ali nisam kupio i rolice i španere dok ne provjerim kakvi su ovi gore jer sam u trgovini vidio da su jako skupi pa ako netreba ne mjenjam.uglavnom samo gas :moto3:uh zaboravio sam ti čestitati na st4.čestitam i nek ti dobro služi,nabaci neku sliku :zdravo:

Promenio član ronny

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

hahaha e ziv bio,do jaja je slika :takoje:...e to,kad stavis otvorene auspuhe,jako je bitno da stavis i eprom za njih a to sto trosi vise i nije bas ok,trebao bi ga odvesti tako modifikovanog na analizu podataka pa eventualno na stelovanje ajnsprica...ne znam koliko ti je presao motor,dobro pregledaj spanere i narocito lagere,ako kojim slucajem neki daje znake odustajanja,menjaj apsolutno da ne bude karambola...inace jeste vlak..ide kao po sinama kad ga jednom usmeris u krivinu,nema odstupanja ;)....a ovaj 996 je vec podignut na 130 konja od strane jednog prijatelja koji radi za sbk tim..ide kao sumanut,jedva cekam da mu dam da dise punim plucima sa otvorenim auspusima i filterom....to je jos nekih 5-6 konja..sasvim dosta za dobro zezanje :moto3:...ako ga budes imao i sledece prolece,moramo da se provozamo zajedno negde,nije vazno gde,ovo leto je vec na izmaku....idem sledece godine na Pasman otok,zenina mama je otocanka pa imamo rodbinu tamo..ostajemo u kontaktu pa ako budes zainteresovan,mozemo i tamo....uzivaj,pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

e super...u kontaktu smo pa se dogovaramo :takoje:....ovde je jos toplo a asfalt je jako dobar...gume ultra sport i opleti ;)...nema zime hehe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

a gledaj na st4 su stavili jaču mašinu koja ima 996ccm i 115 ks u odnosu na st2 koji ima mašinu od 944ccm i 85 ks,ostalo je sve isto s tim da neki st4 imaju i abs sustav.:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao drugari,nema vas nesto hehehe salim se,nema mene jbg..zene,posao..zene ...hehehe..ronny druze,spremaj se za maj da se pridruzis ekipi,dolaze njih 5-6 kod mene,spavaju u puli kod jednog kolege.....sad jedna mala ispravka o temi gore...ST2 ima 83 konjica serijski,moj 91-2 sa prepravkama laganim,ST4 ima masinu od 916 i ima 105 konja dok je ST4s masina 996 i od 117 konjica lepih lepih hehe....idem sada da mu protegnem papke do Firenze,toplo je,suvo i prosto trazi gas ;)....ajde javi se da se azurniramo..pozdrav druze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

e bok vaximo,a gle podatke sam izvukao sa net-a pa nemoraju bit točni kao što i vjerujem da i nisu,za maj nema problema ja sam uvjek za nekakvo landranje i druženje :takoje:,moja kobila još uvjek ide,nema joj smrti al dok stane onda se bojim da će stat zauvjek :zvizduk: uglavnom skinuo sam otvorene auspuhe jer to nije igralo za moj sluh.ako sam se prevezao više od 100km u komadu glava mi je pucala,prošao je 50 hiljada km i reci mi kaj bi trebalo napravit od kontrole na njemu.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja