Jump to content

Moto Zajednica

Projektor za ksenonska svetla

Recommended Posts

  • Ko zna šta, 68 postova

Kao prvo pozdrav drušvu sa foruma!!!

 

Pre nekoliko dana od Mr. No-a, sa foruma, sam uzeo projektor sa bi ksenon svetlima.

Došao kući, skinuo i razbucao far, postavio projektor u far i povezao zice.

Doduše malo sam imao tehničkih problema pošto mi elektrika nije jača strana, ali sam uspeo da osposobim kratko svetlo.

Juče odem kod drugara električara koji se bavi takvim stvarima da mi to sve poveže kako treba i da mi namesti i dugo ksenon svetlo da se pali zajedno sa farom za dugo svetlo pošto su kod Z-ea odvojeni farovi za kratko i dugo svetlo, a projektor je u faru za kratko svetlo.

Inače sam pre projektora imao redovno ksenonsko svetlo gde su mi noću redovno blicali i svirali zbog raspršivanja svetla.

U nastavku su slike kako ksenonsko svetlo izgleda sa projektorom.

Sinoć sam se vraćao od drugara noću, preporodio sam se, preporučio bih svakome da ugradi projektor, vidljivost je bolja bar tri puta u odnosu na ksenon bez projektora.

Ako neko bude hteo da ugrađuje projektor neka pošalje pp doću mu broj od drugara, koji isto prodaje i ugrađuje projektore i alarme itd.

Ako neko hoće mogu da mu pošaljem i slike kako to sve izgleda na automobilu.

post-8692-0-73066800-1343153042_thumb.jpg

post-8692-0-26076900-1343153049_thumb.jpg

post-8692-0-56922600-1343153056_thumb.jpg

post-8692-0-36320300-1343153062_thumb.jpg

post-8692-0-94387200-1343153066_thumb.jpg

post-8692-0-88571100-1343153070_thumb.jpg

post-8692-0-94413700-1343153074_thumb.jpg

post-8692-0-19233900-1343153078_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ovo izgleda odlicno i to bas odlicno. Baci mi PP Broj i cenu. A sada neka pitanja za tebe strucne prirode. Prvo, kako izgleda to cudeo dok nije montirano? imas li neku sliku? Kako se to montira u far? kolike su prepravke itd? Izgleda mi dosta tesko da se uradi, mislim ne se uradi vec da se nacentrira kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mogu i ja da ti odgovorim? :)

 

Sve može lepo da se upasuje i centrira ali MORA da se otvara far (odlepljuje se staklo i odvaja od sočiva) zato što se ugrađuje U far i tu leži malecki problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Hvala, ma znam ja da mora da se otvara. Nije mi to problem, kada sam ugradjivao obicne ksenone ja sam sve otvarao i skidao da bih sve lepo montirao i ususkao kablove itd.. Samo me brine mora li da se sece unutrasnji seo fara itd. da se skroz upropasti far?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Jedini problem je otvoriti far, ja sam ga otvorio bez grejanja u rerni, ali sam gledao nešto na netu da su grejali na 150 stepeni 6 minuta.

Ja sam jednostavno zabio dva noža i vukao na suprotne strane.

Nazad sam sklopio isto bez grejanja, posle toga sam puškirao far nije nigde pustio ni kap vode.

Samo sam morao za povezivanje dugog svetla da odem kod električara iz razloga što nisam baš toliki stručnjak, pošto projektor ima posebne žice za modele sa prekidačem dok se kod mene kratko svetlo pali automatski pri paljenju motora, pa mi nije bilo sve baš najjasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Ovo je slika pre nego što je bio montiran.

Ništa se ne seče samo se na šolju fara montira i stegne sa maticom koja je već na projektoru.

 

 

Ovo izgleda odlicno i to bas odlicno. Baci mi PP Broj i cenu. A sada neka pitanja za tebe strucne prirode. Prvo, kako izgleda to cudeo dok nije montirano? imas li neku sliku? Kako se to montira u far? kolike su prepravke itd? Izgleda mi dosta tesko da se uradi, mislim ne se uradi vec da se nacentrira kako treba.

post-8692-0-35929000-1344236483_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ajd da te ne bi svako pitao za cenu, jel mozes da napises ovde koliko izadje projektor i jel dolazi i sijalica uz njega ili ide posebno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja cu samo da napomenem za ljude koji ne znaju.

 

Dakle projektor moze da se napasuje bilo gde nebitno je koja je sijalica u pitanju on radi po totalno drugacijem mehanizmu,ono sto je jedini problem jeste sto NE IDE na farove koji imaju IZREZBARENO staklo,dakle samo "clear" ili ti cisto staklo dolazi u obzir kada su u pitanju xenon projektori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2465 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ja cu samo da napomenem za ljude koji ne znaju.

 

Dakle projektor moze da se napasuje bilo gde nebitno je koja je sijalica u pitanju on radi po totalno drugacijem mehanizmu,ono sto je jedini problem jeste sto NE IDE na farove koji imaju IZREZBARENO staklo,dakle samo "clar" ili ti cisto staklo dolazi u obzir kada su u pitanju xenon projektori.

 

Ovo bitno menja situaciju... kod mene je čini mi se to koje ima uzdužne šare....0zbunjen.gif

 

 

img20121218131442.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Socivo radi po principu da usmerava svetlost dakle kada stavis/stavite u far cije staklo ne unutrasnje nego ono spoljasnje ima share tj izrezbareno je tako da kad gledate u njega nije providno kao recimo staklo na kolima dobija se ponistavajuci efekat,dakle duplo usmeravanje jednako je 0 efikasnosti.

 

U prevodu samo staklo koje je skroz providno tako da se vidi sta je unutar fara moze da prihvati socivo,zato novija kola imaju recimo izrezbaren unutrasnji deo fara,a staklo je prozirno i imaju jos socivo.Dok recimo na Golf 2 svi znamo da su okrugla i izrezbarena stakla tako da daju usmerenu svetlost.

 

Evo za Golf 2 cisto staklo fara http://www.carparts-...mages/10646.jpg

A evo za Golf 2 fabricko http://www.germanaut...037d00b1e48.jpg

 

Uocavate razliku...

Ista prica je i sa motorima.

 

Andrej kod tebe ne moze na tom faru,moze samo ako nabavis drugacije staklo za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2465 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Aleksandra Sh.

Hvala na objašnjenju. 0takoje.gif

Kontam da bi moglo da se stavi neko staklo, ili providan plexi... 1neznam.gif

Neko klasično grunfovanje.

Prvo sam se zaletao da uzmem neku skuplju H4 sijalicu, Osram Nightbreaker ili Philips, al sad kontam da je ovo jedino pravo rešenje sa pravim efektom i da vredi truda...

Doduše i cifra je ozbiljna, al sve se plaća...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Aleksandre, da li si nekada video far sa ugrađenim projektorom ili nagađaš?

Kum ima fabričke xenone sa projektorima na Audiju a na ženinu 206cu je ugradio ove aftermarket, morimoto projektore sa kineskim xenon setom. Iskreno, osim prskalica i autonivelacije, meni se više sviđaju svetla na Pežou.

Ja na Pikasa nisam smeo da stavljam jer su farovi plastični a moraju se grejati da bi se odlepili, što mi se baš i ne sviđa. Niko nije hteo pismeno da mi garantuje da će biti u stanju uspešno da ih sastavi posle tog tretmana ili plati nove u suprotnom.

 

Ne može rezbareno staklo da im smeta jer je svetlo koje dolazi iz projektora skroz drugačije usmereno, staklo je isuviše blizu da mi imalo ikakvog uticaja a na tom mestu tek izlazi iz sočiva koje ga u mnogo većoj meri "oblikuje". Svetlo koje pravi užarena nit unutar klasične halogene sijalice se prvo odbija od malog senila u samoj sijalici, pa zatim od velike površine hromiranog sočiva na poleđini fara pa tek onda dodatno "obrađuje" kroz staklo.

Ne kažem da rezbareno staklo nema baš nikakvog uticaja ali je toliko mali da ga ljudsko oko može primetiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Zapravo za sociva i za ugradnju istih sam cuo negde u januaru mesecu 2012te godine kod coveka iz Uljme.

Decko se bavi time i ja sam konkretno hteo da stavim kod sebe na KLE'a cim sam ga kupio,decko mi je inace drugar i video sam kako to svetli.A inace ima Seat'a koji ima rezbarena stakla i kada je stavio nije svetlelo onako kako treba da svetli kada je staklo prozirno.

Pri stelovanju istih je dobijeno neko cudno rasipanje i nije uopste bilo dobro.

 

Razmisljaj ovako uzmes xenon i stavis u taj far sa rezbarenim staklom xenon rasipa svetlost u celom faru i staklo ga usmerava pod odredjenim uglom kroz rebra za kratko svetlo,a kada bi xenon pomeri xenon na gore on ide u pravcu drugog dela stakla i daje drugaciju svelost tj dugo svetlo.Ovo je onako laicki receno.

A kada imas socivo koje koncetrisano baca svelost od samog starta ka staklu koje treba NEkoncentrisano svetlo da rasipa pod odredjenim uglom,koje je vec sabijeno u ovom slucaju rezultat je .....

 

Uostalom probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 597 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

Ja cu samo da napomenem za ljude koji ne znaju.

 

Dakle projektor moze da se napasuje bilo gde nebitno je koja je sijalica u pitanju on radi po totalno drugacijem mehanizmu,ono sto je jedini problem jeste sto NE IDE na farove koji imaju IZREZBARENO staklo,dakle samo "clar" ili ti cisto staklo dolazi u obzir kada su u pitanju xenon projektori.

 

Ovo bitno menja situaciju... kod mene je čini mi se to koje ima uzdužne šare....0zbunjen.gif

 

 

img20121218131442.jpg

 

svidja mi se vizir,jel originalni,pravljen ili neki univerzalni.ovako nesto bi leglo mom banditu.gde si nabavio-ako si ga uopste nabavio posebno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2465 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Vizir je Givi, dobio sam ga sa motorom, predhodni vlasnik ga je kupio, velik je po prilichno i super radi posao, montira se sa dva nosacha za 5min...

van grada, kad se tera oko stotke, bez njega je agonija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Kao prvo pozdrav drušvu sa foruma!!!

 

Pre nekoliko dana od Mr. No-a, sa foruma, sam uzeo projektor sa bi ksenon svetlima.

Došao kući, skinuo i razbucao far, postavio projektor u far i povezao zice.

Doduše malo sam imao tehničkih problema pošto mi elektrika nije jača strana, ali sam uspeo da osposobim kratko svetlo.

Juče odem kod drugara električara koji se bavi takvim stvarima da mi to sve poveže kako treba i da mi namesti i dugo ksenon svetlo da se pali zajedno sa farom za dugo svetlo pošto su kod Z-ea odvojeni farovi za kratko i dugo svetlo, a projektor je u faru za kratko svetlo.

Inače sam pre projektora imao redovno ksenonsko svetlo gde su mi noću redovno blicali i svirali zbog raspršivanja svetla.

U nastavku su slike kako ksenonsko svetlo izgleda sa projektorom.

Sinoć sam se vraćao od drugara noću, preporodio sam se, preporučio bih svakome da ugradi projektor, vidljivost je bolja bar tri puta u odnosu na ksenon bez projektora.

Ako neko bude hteo da ugrađuje projektor neka pošalje pp doću mu broj od drugara, koji isto prodaje i ugrađuje projektore i alarme itd.

Ako neko hoće mogu da mu pošaljem i slike kako to sve izgleda na automobilu.

 

JA SAM PREZADOVOLJAN PA SAM DODAO I ZA DUGO SVETLO JOS JEDAN PROJEKTOR, SAMO NISAM SIGURAN DA LI CU ZEZNUTI ALTERNATOR AKO OBA FARA POVEZEM DA RADE ISTOVREMENO KRATKA SVETLA, ALI TO CU MALTRETIRATI ARAKISA SAMO DA OTOPLI.

 

 

CAK STA VISE NASAO SAMA AMERICKI SAJT GDE SU CENE OVOG PROJEKTORA VRLO SMESNE I TRANSPORT JE URACUNAT, ALI MILOS E BAY KAZE DA JE PORUCIO NEKU ROBU PRE DVA MESECA I NIJE MU JOS UVEK STIGLO PA ZELI NEK RIZIKUJE

 

http://dx.com/p/univ...t-silver-137559

post-8692-0-71717400-1360411369_thumb.jpg

post-8692-0-37414700-1360411372_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kao prvo pozdrav drušvu sa foruma!!!

 

Pre nekoliko dana od Mr. No-a, sa foruma, sam uzeo projektor sa bi ksenon svetlima.

Došao kući, skinuo i razbucao far, postavio projektor u far i povezao zice.

Doduše malo sam imao tehničkih problema pošto mi elektrika nije jača strana, ali sam uspeo da osposobim kratko svetlo.

Juče odem kod drugara električara koji se bavi takvim stvarima da mi to sve poveže kako treba i da mi namesti i dugo ksenon svetlo da se pali zajedno sa farom za dugo svetlo pošto su kod Z-ea odvojeni farovi za kratko i dugo svetlo, a projektor je u faru za kratko svetlo.

Inače sam pre projektora imao redovno ksenonsko svetlo gde su mi noću redovno blicali i svirali zbog raspršivanja svetla.

U nastavku su slike kako ksenonsko svetlo izgleda sa projektorom.

Sinoć sam se vraćao od drugara noću, preporodio sam se, preporučio bih svakome da ugradi projektor, vidljivost je bolja bar tri puta u odnosu na ksenon bez projektora.

Ako neko bude hteo da ugrađuje projektor neka pošalje pp doću mu broj od drugara, koji isto prodaje i ugrađuje projektore i alarme itd.

Ako neko hoće mogu da mu pošaljem i slike kako to sve izgleda na automobilu.

 

JA SAM PREZADOVOLJAN PA SAM DODAO I ZA DUGO SVETLO JOS JEDAN PROJEKTOR, SAMO NISAM SIGURAN DA LI CU ZEZNUTI ALTERNATOR AKO OBA FARA POVEZEM DA RADE ISTOVREMENO KRATKA SVETLA, ALI TO CU MALTRETIRATI ARAKISA SAMO DA OTOPLI.

 

 

CAK STA VISE NASAO SAMA AMERICKI SAJT GDE SU CENE OVOG PROJEKTORA VRLO SMESNE I TRANSPORT JE URACUNAT, ALI MILOS E BAY KAZE DA JE PORUCIO NEKU ROBU PRE DVA MESECA I NIJE MU JOS UVEK STIGLO PA ZELI NEK RIZIKUJE

 

http://dx.com/p/univ...t-silver-137559

 

Ja sam na svom Transalp ugradio dva projektora i povezao tako da može da radi ili jedan (kratko), ili oba istovremeno (kratka ili duga). Uvek kada se koristi "ablender" pale se oba fara (dugo).

I nema nikakvih problema sa alternatorom i reglerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja