Jump to content

Moto Zajednica

Projektor za ksenonska svetla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 312 postova

 

CAK STA VISE NASAO SAMA AMERICKI SAJT GDE SU CENE OVOG PROJEKTORA VRLO SMESNE I TRANSPORT JE URACUNAT, ALI MILOS E BAY KAZE DA JE PORUCIO NEKU ROBU PRE DVA MESECA I NIJE MU JOS UVEK STIGLO PA ZELI NEK RIZIKUJE

 

http://dx.com/p/univ...t-silver-137559

 

To nije americki vec kineski sajt. Transport jeste uracunat u cenu ali se salje najjeftinijom postanskom uslugom pa putuje barem 20 dana. Ja sam narucivao odatle i nema nikakvih problema samo moras da pazis da ti vrednost na racunu ne predje 50 USD. Ako se slucajno izgubi usput ili osteti roba oni posalju novu. Malo potraje dok sve provere ali kupac ne moza da bude ostecen.

Covek koji zaradjuje od provizija za porucivanje robe sa ebay nije bas objektvan izvor informacija. Ovaj sajt mu je sve cesce direktan konkurent jer kupcima u Srbiji omogucava dobar izbor po finim cenama i bez peripetija sa porucivanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Kao prvo pozdrav drušvu sa foruma!!!

 

Pre nekoliko dana od Mr. No-a, sa foruma, sam uzeo projektor sa bi ksenon svetlima.

Došao kući, skinuo i razbucao far, postavio projektor u far i povezao zice.

Doduše malo sam imao tehničkih problema pošto mi elektrika nije jača strana, ali sam uspeo da osposobim kratko svetlo.

Juče odem kod drugara električara koji se bavi takvim stvarima da mi to sve poveže kako treba i da mi namesti i dugo ksenon svetlo da se pali zajedno sa farom za dugo svetlo pošto su kod Z-ea odvojeni farovi za kratko i dugo svetlo, a projektor je u faru za kratko svetlo.

Inače sam pre projektora imao redovno ksenonsko svetlo gde su mi noću redovno blicali i svirali zbog raspršivanja svetla.

U nastavku su slike kako ksenonsko svetlo izgleda sa projektorom.

Sinoć sam se vraćao od drugara noću, preporodio sam se, preporučio bih svakome da ugradi projektor, vidljivost je bolja bar tri puta u odnosu na ksenon bez projektora.

Ako neko bude hteo da ugrađuje projektor neka pošalje pp doću mu broj od drugara, koji isto prodaje i ugrađuje projektore i alarme itd.

Ako neko hoće mogu da mu pošaljem i slike kako to sve izgleda na automobilu.

 

JA SAM PREZADOVOLJAN PA SAM DODAO I ZA DUGO SVETLO JOS JEDAN PROJEKTOR, SAMO NISAM SIGURAN DA LI CU ZEZNUTI ALTERNATOR AKO OBA FARA POVEZEM DA RADE ISTOVREMENO KRATKA SVETLA, ALI TO CU MALTRETIRATI ARAKISA SAMO DA OTOPLI.

 

 

CAK STA VISE NASAO SAMA AMERICKI SAJT GDE SU CENE OVOG PROJEKTORA VRLO SMESNE I TRANSPORT JE URACUNAT, ALI MILOS E BAY KAZE DA JE PORUCIO NEKU ROBU PRE DVA MESECA I NIJE MU JOS UVEK STIGLO PA ZELI NEK RIZIKUJE

 

http://dx.com/p/univ...t-silver-137559

 

Ja sam na svom Transalp ugradio dva projektora i povezao tako da može da radi ili jedan (kratko), ili oba istovremeno (kratka ili duga). Uvek kada se koristi "ablender" pale se oba fara (dugo).

I nema nikakvih problema sa alternatorom i reglerom.

 

Meni je trenutno povezano jedan far kratko svetlo i oba za dugu svetlo.

Ali bolje da to proveri neko ko se razume, bio sam u par navrata u prilici da razgovaram sa Arakisom, vidim da se covek odlicno razume u materiju.

Pa neka proveri kakve su oscilacije kod voltaze.

Kada sam uzimao balast recimo uzeo sam jedan od najskupljih priblizno 3000rsd., ali covek koji mi ih je prodao pokazao kakve su oscilacije u stuji na motoru a kakve su oscilacije na kolima i zasto se balasti na motorima mnogo cesce kvare.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja