Jump to content

Moto Zajednica

BMW Days 2012 - Garmisch Partenkirchen

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

BMW Motorrad days 2012

 

Put je trajao ukupno 6 dana, po dva dana za odlazak i povratak, i dva dana u Garmisch Partenkirchenu..

 

Dan 1 – 750 km

 

d001.jpg

 

Krenuli smo u sredu oko 6 ujutro da bi izbegli vrućinu jer se tih dana temperatura pela i do 37C. Kratka pauza na pumpi pred granicu da dopunimo gorivo, i nastavljamo dalje. Put do ZG je protekao relativno brzo, sa još jednom kratkom pauzom za gorivo i par gutljaja vode.

Putarina do ZG za motor – 70 Kn

 

pp001.jpg

 

Nakon isključenja za Maribor, sišli smo na stari magistralni put za Krapinu kako bi pobegli sa dosadnog auto puta, što se ispostavilo kao ne baš dobra ideja. Prvo smo naišli na neke radove i obilazak putevima trećeg reda, zatim selo za selom, ograničenja, saobraćaj.. Stižemo do granice sa SLO i stajemo da kupimo vinjetu, 7,5 E za 7 dana.

 

pp002.jpg

 

Silazimo sa auto puta u Šentilju, dopunjujemo gorivo i opraštamo se od auto puta. U Austriju ulazimo preko bivšeg „malog“ prelaza i nastavljamo putem 67. Posle par kilometara u Vogau skrećemo levo na poznati 69 i prvi prevoj koji ćemo osvojiti u A. Stajemo u kafanu Route 69 na kafu, u kojoj na žalost nije bilo nikog.

 

pp003.jpg

 

pp004.jpg

 

pp005.jpg

 

pp006.jpg

 

pp007.jpg

 

pp008.jpg

 

Jedini hlad na praznom parkingu.

 

pp009.jpg

 

pp010.jpg

 

pp011.jpg

 

Nastavljamo dalje prema Klagenfurtu putevima 69, 80 i 70.

 

pp012.jpg

 

pp013.jpg

 

pp014.jpg

 

pp015.jpg

 

pp016.jpg

 

pp017.jpg

 

pp018.jpg

 

U Klagenfurtu pravimo pauzu za klopu i nastavljamo dalje putem 95 prema Nockberge i Nockalmstrasse, i seocetu Gnesau, našem cilju za prvi dan. Od cele ove deonice upravo nas je to seoce najviše oduševilo, fenomenalna priroda, zelenilo, mir, tišina i svež vazduh. Preko booking.com sam pronašao prenoćište za 34 E za dvokrevetnu sobu sa doručkom u Gasthaus Luggwirt. Sobe su veoma korektne, vlasnik takođe veoma uslužan, doručak obilan, sve u svemu preporuka za ovaj smeštaj.

 

pp019.jpg

 

Smestili smo se u sobu, osvežili, presvukli, malo prošetali po seocetu i spavanjac..

 

pp020.jpg

 

pp021.jpg

 

pp022.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Dan 2 – 400 km

 

d002.jpg

 

Nastavljamo prema Nockalmstrasse. Karta za Nockalm je 8 E, za Gerlospass 5 E, za Grossglockner 22 E, a pošto sam imao u planu da pređemo sva tri prevoja, kupio sam zajedničku kartu za 28 E, koja važi 3 godine!

 

pp023.jpg

 

pp024.jpg

 

pp025.jpg

 

pp026.jpg

 

pp027.jpg

 

pp028.jpg

 

pp029.jpg

 

pp030.jpg

 

pp031.jpg

 

pp032.jpg

 

pp033.jpg

 

pp034.jpg

 

pp035.jpg

 

pp036.jpg

 

pp037.jpg

 

pp038.jpg

 

pp039.jpg

 

pp040.jpg

 

Nakon Nockalma idemo dalje za Obertauern putem 99, 164 za Saalfelden

 

pp041.jpg

 

pp042.jpg

 

pp043.jpg

 

pp044.jpg

 

pp045.jpg

 

pp046.jpg

 

Pogled prema Grossu, nadamo se da neće biti tako kada ga budemo prelazili u nedelju

 

pp047.jpg

 

Dalje 164 prema Sankt Johanu, 178 prema Woerglu, 181 prema Achensee i tu ulazimo u Nemačku.

 

pp048.jpg

 

Skrećemo levo na 307 prema Wallgau i nailazimo na jednu kratku deonicu uz prelepu rečicu, koja se naplaćuje 3 E.

Iz Wallgau dalje putem 11 i 2 za Garmisch. Tu već primećujemo velike grupe motora kako idu prema istom cilju.

Stižemo u Garmisch u jednoj većoj grupi, pratimo table sa oznakama bavarske fabrike motora i stižemo na skup.

 

pp049.jpg

 

Biramo jedan od 3 kampa i gradimo kućicu. Kampovanje košta 7,5 E bez obzira na dužinu boravka. Kampovanje je na uređenoj livadi pored centra dešavanja, sa montažnim mokrim čvorovima – kontejnerima koji se sve vreme čiste. Vreme je počelo da se kvari i kiša je dolazila. Mi smo na vreme postavili šator, i uputili se da istražujemo sajam.

 

pp050.jpg

 

pp051.jpg

 

pp052.jpg

 

Sama manifestacija je na mene ostavila veoma pozitivan i jak utisak, organizovana je na veoma visokom nivou, i mišljenja sam da bi svaki motociklista trebao da je poseti i iskusi bez obzira kojem bogu se klanja.

Dominira veliki šator u kojem je bina za večernji program, dalje šatori sa izloženim svim BMW modelima i opremom, šator za suvenire, šatori na kojima su se razne zemlje predstavljale kao moto destinacije – Evropa, Južna Amerika, Azija.. Šator muzej BMW motora, šatori BMW klubova Italije, Francuske.. Takođe je veliki broj proizvođača aftermarket delova i razne dodatne opreme imao svoje štandove. Na štandu Akrapoviča je naš kolega i putnik Rakela iz Splita izložio svoj motor i odgovarao na pitanja o svojim moto avanturama i destinacijama koje je obišao.

Detaljnije o samoj manifestaciji, programu, ponudi i sadržajima se možete informisati na njihovom web sajtu.

Nakon pljuska umorni odlazimo na spavanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Dan 3 i 4

Petak i subota su rezervisani za obilazak manifestacije, odmor, šetnju po GP i uživanje..

 

pp053.jpg

 

Na BMW danima su posetiocima u ponudi i test vožnje skoro svih modela motocikala. Postoji test park za motore za put kao i enduro test park. U enduro test parku su u ponudi GS 1200, GS 800, neki modeli Husquarne, svi opremljeni krampon gumama, i uz pratnju instruktora u šumu, prašinu i blato. Mene lično to nije zanimalo pa sam ja za petak izabrao da probam K1600GT, ali pošto su sve vožnje bile zauzete, prihvatio sam GTL-a.

Vožnja po programu traje 90 min, grupa 8-10 motora u pratnji instruktora pravi krug od oko 80-90 km oko Garmischa, što u na kraju ispadne kao jedan jako lep izlet. Takođe je moguće testirati i kacigu, pa je moja devojka probala da li joj više odgovara full-face ili flip-up varijanta.

 

pp054.jpg

 

pp055.jpg

 

pp056.jpg

 

pp057.jpg

 

pp058.jpg

 

pp059.jpg

 

pp060.jpg

 

Hteo sam da pitam vlasnika da li zna šta se zbiva sa AIKosom i kad će nastavak putopisa.. :D

 

pp061.jpg

 

Stari Bavarac u full opremi

 

pp062.jpg

 

Sledeći dan sam probao R1200RT

 

pp063.jpg

 

pp064.jpg

 

pp065.jpg

 

pp066.jpg

 

pp067.jpg

 

pp068.jpg

 

pp069.jpg

 

pp070.jpg

 

pp071.jpg

 

Ostatak vremena smo provodili šunjajući se po šatorima, jedući bavarske kobasice i ispijajući bavarsko pivo, švrćkajući se po GP.

 

pp072.jpg

 

pp073.jpg

 

Sreo sam našeg kolegu Marokanca kojeg ovom prilikom pozdravljam, još dvojicu iz Srbije, video par motora sa NS i još nekim vojvođanskim tablicama.

Bilo je puno Italijana, Francuza, Poljaka, Čeha, ali i motora sa svih krajeva sveta. Atrakcija su bili par tipova iz Malezije..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Dan 5 – 450 km

 

d005.jpg

 

Pakovanje i polazak nazad.. Jutro je bilo potpuno vedro, i obećavalo je odličnu vožnju i vreme usput. Do Achensee smo se vratili istim putem, i produžili prema Zell am Ziller 169-kom.

 

pp074.jpg

 

pp075.jpg

 

pp076.jpg

 

pp077.jpg

 

pp078.jpg

 

pp079.jpg

 

pp080.jpg

 

pp081.jpg

 

Tu skrećemo levo na 165 prema Gerlospassu. Usput pravimo pauzu na jednom prelepom vidikovcu i jedemo fantastični Apfelstrudel koji nam je pre dve godine pokazao ivkefjr.

 

pp082.jpg

 

pp083a.jpg

 

pp084.jpg

 

Prolazimo Gerlos, vodopad Krimml i dolinu Pinzgau, i nakon Zell an See skrećemo na 107 iliti Grossglockner Hochalpinstrasse.

 

pp085.jpg

 

pp086.jpg

 

pp087.jpg

 

pp088.jpg

 

Pun gas uzbrdo uz konstantnu škripu guma i drift :staa2:

 

pp089.jpg

 

pp090.jpg

 

pp091.jpg

 

pp092.jpg

 

pp093.jpg

 

pp094.jpg

 

pp095.jpg

 

pp096.jpg

 

Silazimo prema Heligenblutu i dalje prema Lienzu, 100 do Greifenburga, 87 do Hermagora, 111 i 83 za Villach i 109 za Wurzenpass/Podkoren.

 

pp097.jpg

 

pp098.jpg

 

pp099.jpg

Preko Kranjske Gore na autoput do Bleda, koji je bio cilj za danas. Smestili smo se u pansionu Stojanović po ceni od 42 E za prenoćište bez doručka. Sobe su odlične i ljubazna vlasnica nam je ponudila svoju garažu da parkiramo motor. Takođe mogu da preporučim ovaj pansion na Bledu. Presvlačanje i odlazak u grad na večeru sa prijateljima, i posle par čaša vina spavajući hodamo nazad u sobu.

 

Dan 6 – 600 km

 

d006.jpg

 

Provozali smo se do jezera da nađemo neki restorančić koji nudi zajtrk u bašti sa pogledom i ubrzo pronašli.

 

pp100.jpg

 

pp101.jpg

 

Svratili smo u Ljubljanu i prošetali se malo uz reku, popili kafu i spremili se za dosadnu deonicu do kuće, koja nam je zbog vrućinčine još teže pala. Rekord smo imali kod Slavonskog Broda 38,5C.

Inače, čim smo iz SLO ušli u A prvog dana, i popeli se na planine, temperatura nije prelazila 28C u dolinama, 20ak C na manjim prevojima a rekord 11C na Grossglockneru. Takođe smo imali sreće sa kišom, sve vreme puta u vožnji ni kap nije pala na nas..

 

* Malo servisnih informacija:

Tankovao sam 135,2 l i platio 184,2 E

Putarine i prevoji su ukupno izašli 60,5 E

Noćenje 2x soba i 3x šator ukupno 83,5 E

Sve u svemu, fiksni troškovi za 2.200km dugačak put i posetu BMW days 2012 su 328,2 E

 

Uživajte.. :zdravo:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bravo!

Vozio sam se prosle godine puticem pored reke koji se placa prema Garmishu...tu na jednoj raskrsnici je put prema najstarijem polju javora u Evropi i mestu starih farmerskih kuca, Eng Alm...pa ako nekada ponovo budes prolazio...

 

https://www.google.rs/search?q=eng+alm&hl=sr&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=TCwFUPqiA8G50QWuiITWBw&sqi=2&ved=0CD4Q_AUoAQ&biw=1024&bih=607

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Odličan putopis.

 

Pohvalio bih i to što si lepo naveo cene, da znamo šta i koliko i gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Extra vam je bilo. Hvala što ste deo doživljaja podelili sa nama. :takoje:

p.s.

članovi bmw moto kluba Srbija su išli organizovano tamo. Čudi me da se niste sreli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

K1600 me je potpuno oduševio, s tim što mi se GTL nije dopao zbog položaja sedenja koji je mnogo "na nazad". Verujem da bi mi GT više odgovarao, ali nisam imao priliku da ga probam. Ja sam freak za tehniku, tako da sam fasciniran opcijama, sitnicama i detaljima na ovom motoru. Definitivno je po mom ukusu, sad mi samo ostaje da dam sve od sebe da dokupim tih 400 cm3 u budućnosti. :D

RT je sjajan motor, udoban, sa odličnim položajem sedenja, ali mi se više dopada redni motor od boksera.

 

U poređenju osećaja snage u vožnji sa mojim motorom, oba su slabiji, s tim da je RT znatno.

 

Darko, čvrsto verujem da većina turističkih vodiča ne raspolaže ni delom informacija koje ti imaš :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Sve je to lepo, :takoje: ali mogao si malo vise slika da okacis sa samog mesta zbivanja....mislim, motora pa nemica :staa2: sto sluze pivo itd itd... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Tek sam sada procitao ovaj putopis. Kolega super opisano i super slikano . :takoje: :takoje: :takoje:

 

Da se pohvalim da sam bio u onoj grupi koju pominje kolega Mungos . Bilo nas je 13 iz BMW Moto Kluba Srbija i to su te tablice sto si video BG, NS, IN, PA, SM i ne znam da li sam zaboravio jos neke koje su bile u nasoj druzini. Nase putesestvije je trajalo malo duze nekih 9 dana jer smo se prvo malo vozili po Sloveniji pa presli u Italiju na Dolomite, onda do Austrije (TIROL) da bi na kraju zavrsili u Garmisu. U povratku smo kao i ti prosli Gerlos i Grossglockner. Spavali u Sloveniji i onda istim putem kuci.

 

Evo dela ekipe koja je bila na tom putu

 

 

Timg_0283_595.jpg

 

 

 

Ako neko zeli da gleda slike sa tog puta moze to uraditi na ovoj adresi

 

http://www.bmwmotokl.../garmisch-2012/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja