Jump to content

Moto Zajednica

P: Yamaha FZS 600 Fazer

Recommended Posts

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Moj drugi oglas za prodaju motora.

 

Prodajem ga zato što... Bliski ljudi iz moje okoline sve više navaljuju da se rešim motora, i pređem na 4 točka. E pa, ovaj oglas, je da bih im udovoljio. Zato i cena nije podložna korekcijama. I oglas se u dogledno vreme neće naći na drugim mesima. Pošto je zaista sređivan po mom ukusu i potrebama, smatram da ga treba ponuditi prvo kolegama sa foruma.

 

Fazer je kupljen početkom 2012. godine, mislim, 13. januara. Uzet je sa 46630 km na satu.

Uzet je od pravnog lica iz Francuske, uvoz uradio Ryu Motors, špediciju Bonex.

Ja sam prvi vlasnik u Srbiji.

 

Tema o registraciji motora se može naći ovde:

Registracija

 

 

Servisna lista od kada je kupljen do dana današnjeg:

46630 km - zamenjene tečnosti i filteri (Ryu Motors)

46630 km - akumulator (Ryu Motors)

46630 km - zamenjeno ulje u vilama i semerinzi (Ryu Motors)

46630 km - zamenjeni diskovi i pločice (Ryu Motors)

46630 km - zamenjena zadnja guma (Ryu Motors)

46945 km - zamenjena prednja guma (Laboratorija)

50500 km - stavljen BiXenon (Laboratorija)

51650 km - zamenjene tečnosti i filteri (Laboratorija)

51650 km - stavljen prekidač za 4 žmigavca (Laboratorija)

51800 km - ugrađena ralica (Brrka Mladenovac)

 

U motor ugrađeno još:

08.03. - Nosač za GPS (samostalno)

08.03. - Alarm (Laboratorija)

10.03. - Utičnica 12V (Laboratorija)

18.03. - Grill za hladnjak (Aleksandar Mladenovac)

26.03. - Povišeni vizir (Ivan)

28.03. - Engine bars, nosač kofera (seba011)

24.05. - GIVI Maxia

30.05. - Sirena (Laboratorija)

04.06. - Puig tegovi za korman

07.06. - Retrovizori sa Yamaha R1

12.06. - Roštilj za kofer (Laboratorija)

 

U opremu i servise, od početka godine je uloženo preko 1000e.

 

Tema o motociklu se nalazi ovde:

Predstavljanje

 

Ako nekome znači ova informacija:

 

Motor je u garanciji do februara 2013. Naime, posto je kupljen od pravnog lica, isto je u obavezi da za polovno vozilo da garanciju u trajanju od godinu dana, prema zakonu o zastiti potrosaca, za sta postoji i pisana garancija. Znaci, agregat i ciklisticnost, kvalitet rama i ostalo po pitanju funkcionalnosti vam je zagarantovano.

 

Trenutna kilometraža je 52020 km. Motocikl je u svakodnevnoj upotrebi u Beogradu, i gotovo svakog dana ga je moguće videti.

Kolege Fi011 i vukmarko su imale priliku da voze moje motorče, pa ih možete pitati za ocenu svega što sam napisao.

 

Bilo bi bezobrazno da prećutim, pogotovo jer su priče ispričane i ovde na forumu. Dva puta sam ispravio krivinu za vreme koliko vozim Fazera.

1. - Prvi NAVAK TrackDay u organizaciji BJB. Duga krivina. Loš izlazak iz krivine na pravac, i kako sam bio ubeđen da ću proklizati ako još oborim motor, odlučio da ga ispravim, i uđem pod što većim uglom u šljunak. Kada je nestalo brzine, motor se zakucao u šljunku.

(Oštećenja: prednja maska "peskarena" od šljunka, malo naprsla. U međuvremenu ofarbana.)

 

2. - Vožnja za 1. maj. Kod Brusa, ispravljam levu krivinu sa kontranagibom, i prizemljujem se u livadi.

(Oštećenja: polomljen desni retrovizor, naknadno zamenjen, oguljen crash bar. )

 

Motorom se nisam iživljavao. Mažen, pažen, više puta opran i oriban.

Od 6000 km, barem polovina kilometara je napravljeno po Beogradu. Podvozan, pitom, a 100 konja itekako može da se potera i podigne adrenalin.

Kod mene troši između 5 i 6 l/100 km. Autonomija rezervoara do rezerve je oko 250 km.

Na auto-putu sam isprobavao maksimalnu brzinu. Išao oko 200 km/h, u 6. brzini na 8.000 rpm. Može i više, ali nije bilo potrebe.

 

Inače, godina proizvodnje je 1999. U saobraćajnoj piše da mu je snaga 69,3 kw (98 KS).

Registrovan je do kraja februara 2013.

 

Cena je FIKSNA, i MOGUĆE su zamene, za automobil u sličnom cenovnom rangu, sa klimom, i po mogućstvu, ugrađenim plinom.

 

Ukoliko ne bude prodat ja ću ga i dalje sa zadovoljstvom voziti.

 

CENA: 2500e.

 

Kontakt telefoni:

064/22-71-609

065/22-71-609

post-16826-0-55610800-1340278240_thumb.jpg post-16826-0-32573000-1340278245_thumb.jpg post-16826-0-94314200-1340278249_thumb.jpg

post-16826-0-14713300-1340278254_thumb.jpg post-16826-0-42782100-1340278258_thumb.jpg post-16826-0-58669800-1340278262_thumb.jpg

post-16826-0-78830900-1340278266_thumb.jpg post-16826-0-65692400-1340278275_thumb.jpg post-16826-0-92910000-1340278278_thumb.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Ako na tebe utice samo to sto ostali navaljuju, razmisli jos malo koliko si samo ulozio i koliko si se potrudio da ga sredis po svojoj meri i da li ga vredi prodavati da bi udovoljio drugome. Uvek ce tu biti neko ali , tako da te savetujem da razmislis jos malo i da ne prodajes motor ukoliko ne moras. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

dugo ćeš ga još voziti :takoje:

 

Žao mi je ako je takav odgovor posledica tvog mišljenja da je to koliko sam ga procenio puno para. Jer, u poslednjih mesec dana, sa raznim drugarima sam pregledao nekoliko fazera, za njih, i video da u tom cenovnom rangu ljudi prodaju štošta. Moja cena nije najniža, ali, garantujem da narednih 5000km sem goriva ništa ne treba doliti. A i tada, samo filter i ulje.

 

Ako na tebe utice samo to sto ostali navaljuju, razmisli jos malo koliko si samo ulozio i koliko si se potrudio da ga sredis po svojoj meri i da li ga vredi prodavati da bi udovoljio drugome. Uvek ce tu biti neko ali , tako da te savetujem da razmislis jos malo i da ne prodajes motor ukoliko ne moras. :)

 

Pa... Sa tim pritiscima se ja nosim već duže vremena. Ali, uzevši u obzir sva "sranja" koja se bajkerima dešavaju ove sezone, mogu da razumem svoje najbliže što se brinu. A i ja sam još mlad, i povuče me brzina i adrenalin. Ne moram da ga prodam. Svaki dan mi pruža neizmerno zadovoljstvo. :) Znam koliko sam uložio, novaca, živaca i ljubavi... Neko će na kraju da popusti. Samo se nadam da će oni, pre nego se pojavi neko sa novcem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

dugo ćeš ga još voziti :takoje:

 

Žao mi je ako je takav odgovor posledica tvog mišljenja da je to koliko sam ga procenio puno para. Jer, u poslednjih mesec dana, sa raznim drugarima sam pregledao nekoliko fazera, za njih, i video da u tom cenovnom rangu ljudi prodaju štošta. Moja cena nije najniža, ali, garantujem da narednih 5000km sem goriva ništa ne treba doliti. A i tada, samo filter i ulje.

 

[quote name='peconi' timestamp='1340299889' post='1325553'

 

Ma kapiram ja tebe, ne brini, i ja sam tako razimšljao. Mene je okolina bledo gledala kada sam im rekao za koliko sam prodao cbr-a 4 godine starijeg od tvoje jamahe, a uloženo u njega za dve godine minimum 1500 eur. Al, to si ti uradio zbog sebe, da ti motor bude u dobrom stanju, kao i ja, iz istog razloga, ali to nažalost ne pravi cenu. Ja ne žalim uloženi novac jer sam mirne glave prodao motor u retko dobrom stanju za to godište, verovatno kao i tvoj, ali malo ko to ume da ceni, mislim iskešira :)

 

Veruj mi da bi voleo da ga prodaš za dublo više, da me ne shvatiš pogrešno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

a to za druge oglase i motore bi mogao knjigu da napiše, i to samo za prošli vikend :D

 

ne prodaju se krševi, već u nekoj meri i zlo...............kada prodavac uopšte ne mari za svoju bezbednost, a kamoli za tvoju / tudju :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Marko, slazem se sa tobom u nekom delu. Retrovizori, vizir, uticnica, ralica, tegici, xenon i jos neke stvari su bile moj cef... Crash barovi i nosac sa koferom, manje vise bi trebalo da bude standard.

Ali, diskovi, plocice, ulje i filter, semerinzi i ulje u vilama, lanac i lancanici, gume... To MORA da valja. I samo to da se zameni, kosta barem 500e.

 

Drugar kupio fazera sa propisalom vilom, gumama iz 2007, bez dodatne opreme... I to platio vise nego sto ja trazim... Svoj cef poklanjam novom vlasniku, zato i ne kosta 3000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2508 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

UFFFF :(

i mene su davne 90-te ubedili da prodam motor i kupim kola ,to ni dan danas nisam sebi oprostio,smatram to jednom od većih pogrešnih odluka u mom životu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ako si na bilo koji nacin zavistan od "bliskih ljudi iz okoline", oni ce uvek imati "ucenjivacki kapacitet", koji neces moci da ignorises. A mozda oni samo bolje vide i kazu nesto sto ti ni sebi ne zelis da priznas...

 

Svakako uradi onako kako mislis i ... srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ja da slušam druge šta mi govore, slušao bih turbo folk, gledao bih fudbal i Grand, u životu ne bih se na motor/bajs i slično... DAJ, NE ZAJEBAVAJ SE, imaš 25 godina, pusti druge bre, takvih će uvek biti. Meni su moji branili da kupim motor ali kad su videli koliku želju imam, popustili su... I uvek je kevi bilo cimanje kad sam negde trebao da idem motorom, te da se javim kad stignem, te da pazim... Sad kažem "Odoh na vožnju", moji me ni ne konstatuju :lol: Ne bih mogao da funkcionišem bez motora :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Uf... Drugari, ja u potpunosti razumem vaše reakcije. I moja se ne bi ni za milimetar razlikovala, da sada komentarišem tuđi oglas. Činjenično stanje je da čak i oni pod čijim sam pritiskom, razumeju onu ključnu rečenicu koju je Miško uhvatio:

Svaki dan mi pruža neizmerno zadovoljstvo. :)

 

Ključna rečenica! :moto3:

 

A, još gora stvar je što umesto da ja zavisim od bliskih ljudi iz okoline, oni zavise od mene. Pa je to još veći pritisak. Jedna glupa opekotina na auspuhu me je sprečila da nekoliko dana idem na posao. Samim tim i na terene. A terenske dnevnice su u mom poslu najplaćeniji deo.

 

Ako si na bilo koji nacin zavistan od "bliskih ljudi iz okoline", oni ce uvek imati "ucenjivacki kapacitet", koji neces moci da ignorises. A mozda oni samo bolje vide i kazu nesto sto ti ni sebi ne zelis da priznas...

 

Svakako uradi onako kako mislis i ... srecno!

 

I istina je da vozim blago agresivno po gradu, te da na ovim temperaturama nemam punu opremu... I da, posmatrajući "Motoriste na drumu" i "Crnu hroniku", okolina dobro vidi šta sve može da mi se desi. A ja sebi, kao ni većina vas, ne želim da priznam da i ja mogu da omastim asfalt... Jer, "pazim se", "imam četvero oči", "sviram ko lud", "koncentrisan sam na vožnju".... Ali, ako padnem i polomim se, nema prihoda. :(

 

E sad... Iskreno, očekivao sam da će se u ovom oglasu najviše polemike voditi oko cifre koju sam stavio. Odn. da li je ona opravdana ili nije. Nisam znao da bi moj razlog prodaje mogao da bude toliko interesantan kolegama. Ali, bilo kakva prepiska je bolja od mrtvog oglasa. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Moram da kazem da sam probao tvoj motor i da je agregat osetno utegnut. Nisam ga nesto krivinao po NBG pa da pricam o voznim karakteristikama ali masina prede kao mackica.

 

Gledam cenu pa mi zao da ga prodas, a kad vidim sto ga prodajes moram da ti zelim neuspesnu prodaju! :nanana: Salu na stranu, opako masince!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

To mi je redovna ruta za do posla, baš ova deonica koja je sada zatvorena u jednom smeru. Ali jutros sam išao sa Vračara. :) Što? Video, ili prešišao nekog na Fazeru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Evo ovako:

 

Na motor stavljen novi auspuh i novi hladnjak.

 

Trenutna kilometraža je 52500 km.

 

Cena je podložna korekciji.

 

Moguća zamena, ključ za ključ, ili uz neke doplate ti meni - ja tebi. :)

Najradije bih menjao za ENDURO, prednost imaju TA i AT. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Još uvek aktuelno.

 

Cena spuštena, i još uvek podložna korekciji.

 

Trenutna kilometraža malo preko 53000.

 

Još uvek:

 

Moguća zamena, ključ za ključ, ili uz neke doplate ti meni - ja tebi. :)

Najradije bih menjao za ENDURO, prednost imaju TA i AT. :)

 

U jednačinu ulazi i Maxi Skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Motociklu je korigovana cena i sada iznosi 2000e.

(Cena je za kes, a u zameni cu ga ceniti vise)

 

Trenutna kilometraža iznosi 54744km.

Najverovatnije će ga do kraja sezone čekati još jedna zamena ulja i filtera...

 

Teško da ću dalje spuštati cenu, sem u slučaju da mi hitno zatreba novac.

 

Još uvek moguće zamene po principu ključ za ključ ili ja tebi - ti meni. :)

 

 

Zamena za XL600V Transalp!

Zamena za TDM 96-02!

Zamena za MAXI skuter!

Zamena za mali gradski auto. Prednost Plin.

 

Kontakt:

064/22-71-609

065/22-71-609

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja