Jump to content

Moto Zajednica

Pokazivač stepena prenosa - uradi sam!

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki 636

Da li je moguce iskoristiti ovo za Kawasaki 636 2005 god?

Procitao cam odgovor Stexmana da je to univerzalno, ali me interesuje bas za ovaj model motora jer izgleda da on vec ima sve ove senzore za brzine vec ugradjene.

Ovo sam zakljucio na osnovu

gde se vidi da on na vec postojece konektore za kilometar-sat prikljuci nesto promenjene konektore i na to prikljuci Acumen.

Dali je moguce tako nesto napraviti?

Ne znam nista u vezi elektronike ali imam drugara koji bi mogo to sve da mi sredi samo kada bi imao semu... Bilo bi odlicno ako bi mogo ovaj Stexman-ov izum da se iskoristi?

Hvala vam unapred i veliki 0takoje.gif za one koji su smisli ovu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

Mozda kasnim i mozda imam glupo pitanje, ali kooji je materijal oko srafova koje si usrafio? Logicno je da nije provodnik, sta je? Plastika? Da li je neko radio ovo na 900RR ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad - okolina
  • Motocikl: GSXR-750

Koje boje ce da bude displey

 

PA uglavno ce biti crvene boje, ali imam i jedan zeleni displej pa ako neko hoce bas zeleni neka naznaci. Crveni je najvidljiviji danju mada se vidi i ovaj zeleni solidno.

 

 

 

Da li je moguce iskoristiti ovo za Kawasaki 636 2005 god?

Procitao cam odgovor Stexmana da je to univerzalno, ali me interesuje bas za ovaj model motora jer izgleda da on vec ima sve ove senzore za brzine vec ugradjene.

Ovo sam zakljucio na osnovu

[/url] gde se vidi da on na vec postojece konektore za kilometar-sat prikljuci nesto promenjene konektore i na to prikljuci Acumen.

Dali je moguce tako nesto napraviti?

Ne znam nista u vezi elektronike ali imam drugara koji bi mogo to sve da mi sredi samo kada bi imao semu... Bilo bi odlicno ako bi mogo ovaj Stexman-ov izum da se iskoristi?

Hvala vam unapred i veliki 0takoje.gif za one koji su smisli ovu temu.

 

 

Ako ima vec postojece senzore, onda je lako primenjivo ovo resenje. Potrebno je naci koje zice idu za koju brzinu i mozda naci originalni konektor pa da to sve izgleda kako treba.

Nije to moj izum, ja sam ga samo malo modifikovao da bude kako bog zapoveda. :)

 

 

Mozda kasnim i mozda imam glupo pitanje, ali kooji je materijal oko srafova koje si usrafio? Logicno je da nije provodnik, sta je? Plastika? Da li je neko radio ovo na 900RR ?

 

 

Kome je upuceno ovo pitanje? Pojasni malo pitanje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

Mozda kasnim i mozda imam glupo pitanje, ali kooji je materijal oko srafova koje si usrafio? Logicno je da nije provodnik, sta je? Plastika? Da li je neko radio ovo na 900RR ?

 

 

Kome je upuceno ovo pitanje? Pojasni malo pitanje ;)

 

Bilo kome ko je radio ovo, da nebih skidao sad sve, ispustao ulje, koji je materijal oko senzora o koje lupa kuglica :D hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad - okolina
  • Motocikl: GSXR-750

Pa ja kontam da moze bilo koji materijal koji provodi struju, a to je bilo koji metal. Najbolje bi bili bakarni srafovi ali se meni cini da tako nesto ne postoji, mesingani da. Mozda treba izbegavati samo one visoko sjajne niklovane srafove jer mislim da se na nikl nece uhvatiti lem(kalaj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Malo offujem temu ali evo sajt za one koji nisu sigurni da li im motor ima instaliranu instalaciju za gear shiffter, s obzirom da vecina novih motora ima napravljenu pripremu - rubrika manual.

 

 

http://www.pzracing.it/catalogo-2/products/geartronic-zero/?lang=en

 

S obzirom da ja imam izvedenu fabricku instalaciju na Z-edu, da li je neko raspolozen da mi napravi displej i da ga ugradi ili jos bolja varijanta ako neko hoce da mi napravi na km sat, tj kao sto je nesic1 uradio u sledecoj temi:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/82929-menjanje-pozadinskog-osvetljenja-na-satovima-pokazivac-brzina/

 

ponude mogu na pp.

 

Pozdrav!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad - okolina
  • Motocikl: GSXR-750

Konacno uradio par komada! Radi odlicno. Jedan prodat, ostao jos jedan.

Ako ima zainteresovanih neka se jave na PP. 1000 din kao sto sam i obecao!

Vase samo da zalemite zice na senzor(koji cete prethodno modifikovati po uputstvu sa foruma).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Kazite mi ljudi gde se nalazi senzor na Suzukiju gs500e jer meni ni ler ne pokazuje kako treba a kamoli u kojoj sam brzini ?

Puno bi mi znacilo da to sam sredim, popravim a usput i provalim kako to radi na gs500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad - okolina
  • Motocikl: GSXR-750

Ne znam gde se nalazi, ali evo kako izgleda. Slika je sa ebay-a a kaze da je za GS500E 93 godiste.

GS500EENGINE22.jpg

 

 

 

Verovatno se nalazi iznad poluge menjaca a unutar leve dekle!? Neka me neko ispravi ako gresim, ni sam nisam siguran!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

To je ono sto mu i treba, mada ako nadje negde neki drugi sa vise kontakta neka kuupi a da je jeftiniji, na ovom nema centralni kontakt moralo bi da se busi sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

narode jel ima neko ideju od cega bi mogao da napravim kutiju za stampanu plocicu...:stabre:

i kako niko nigde nije slikao kako izgleda taj senzor sa druge strane posle busenja i zavrtanja srafova...jel kad se zavrne sraf stavi neka kontra matica sa druge strane da nebi slucajno se odvrnuo sraf?:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja sam danas krenuo u montažu.

Skinut senzor i izbušen.

Montiran displej u tablu.Elektronika spakovana u OG razvodnu kutiju,malo je veće al od mene ima mesta pa nije problem a to sam imao.

Imam sledeći problem šta staviti kao kontakt u senzor.Ne mogu da nađem 3mm šrafove od mesinga sa upuštenom glavom.Na gvozdeni lemljenje baš neće ići.

Kako ste vi to rešavali?

Stexman je napravio sve što treba od elektronike malo sam imao primedbi na kablove i na to što je sve povezano pa nemože da se provuče ,ja sam isekao kabel do disleja pa ću praviti nastavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

aj pusti nek sliku gde si postavio led i taj indikator sa druge strane kad stavis srafove...kod mene je sve rastureno samo treba da odradim senzor i tu kutiju za plocicu...gde si kupio tu kutijicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

OG razvodna kutija za struju u svakoj radnji elektro materijala.Tabla već spakovana tako da ništa od slika.Zeznuto ga provući treba da se buši još rupa za kabel u nosaču table i ja sam seko gumu na tabli da ga provučem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

onu pozadi sto ide preko sijalica?i ja sam mislio kroz nju da provucem.gde si busio tablu? kod mene ima dve rupe od sijalica viska napravljeni sao neki dodatak il sta vec pa ce mi kabel proci kroz nju na drugu stranu,gde si postavio led jel kao mario marko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Da led je kao i Marko.Tu kao da mu je mesto,nema gde drugde.Kabel je prošao kroz to prazno msto za sijalicu kroz onu gumu nazad malo zasečena i probušena rupa u nosaču table na motoru da bi kabel mogao da prođe napred iznad fara tu ide og kutija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja