Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Malaguti Madison

Jedna informacija...posedujem Medu s200 jutros mi otkazali pokazivaci pravca...proverio osigurace ispravni...da li mozda neko zna gde se nalazi automat pokazivaca pravaca na istom.Poceo sam da skidam plastiku napred ali posao je ogroman pa ako neko zna gde se tacno nalazi bio bih zahvalan...nije integrisan u satovima..proveravao...Unapred zahvalan!  :jee1:  :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

I meni informacija treba. Juce u voznju krene da mi brljavi tabla (analogna i digitalna)... Tacnije, vozim preko 50 a on pokazuje max speed 137 digitalna isto tako i kazaljka na analognoj. Povremeno skace kad smanjim gas. E sad,kad ugasim svetla,tabla radi normalno. Sva signalizacija radi,km vrti normalno,sijalice u tabli rade. Sta li moze biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Malaguti Madison

Posto sam ja to juce skidao i moj drug TESLA za elektriku ih otvorio pregledao.....tvoj problem je u digitalnom satu koji je povezan sa analognim...znaci ne bi bilo lose da je otvori i ispita elektricar....naime moj meda je uvezen iz italije kupio sam ga od ljudi iz Nisa...kad je drug otvorio digitalni sat...video je da je laicki sada pricam na nekom delu presecen namerno jedan delic koji sluzi za ponistavanje kilometraze kad god pomeris klemu sa akumulatora...tj. nemas uvid u predjene kilometre nakon toga,.,,,tako da je moj MEDA uvek nov kad ostane bez struje :) Inace nasao sam komplenu semu za medu i otkrio gde je taj regler....evo je ovde...ima za sve modele mede  http://oem-parts.hu/parts/malaguti/200-ccm/madison-200-euro2/electrical-parts bukvalno za svaki deo koji poseduje meda...NAdam se da ce nekom pomoci

Inace stari nick mi je bulldogserbia ali samo zaboravio podatke tj. sifru :) pa napravio novi nalog :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Jel ima neko slupanog madisona s250?

 

Tranverzna ili kako se vec kaze. Lezaj sam nasao,ali metalni prsten pre lezaja se rasuo..tacnije prsten se odvojio i na njega ide semering?! Pitanje,dali moze da ide lezaj umesto toga ili da mi neko pomogne da nadjem taj deo?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Video sam vec da je pre nekog vremena u temi o Burgmanu bilo isto pitanje ali ajde ipak cu ovde, Madison 150cc, nema snage da zavergla punom brzinom. Akumulator je star samo par meseci i mereno ima dobru struju, sta bi moglo da bude??  Mislim uvek upali, ali sredio bih to da bude spreman za prolece da ne brigam puno kad krenem negde..

Kad je hladan je nesto bolja situacija, ali kad je zagrejan ponekad odmah brzo zavergla i upali a ponekad zakoci pa pustim prekidac pa ponovo pretisnem i upali..

Isti problem sam imao i na kinezu ali on imao kiks pa nije bilo puno brige, ali talijan ako ne zavergla na struju nema spasa... Kinez ima kako ga zovu varijator paljenja u ulju, i unutra neke rolnice, nije imao bendiks, sad nzm ovaj kakav sistem paljenja ima... Jel imao neko slicnih problema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajd da krenemo redom........

 

Sta sve moze biti oko problema pri startovanju, bilo da je vruc ili hladan motor:

 

- akumulator ( nizak napon, oksidirala ili labava klema )

- prekidac paljenja ( los kontakt na tasteru desne rucice )

- prekidac kocnice ( takodjer los kontakt ili ga nema uopste, nemogucnost verglanja )

- rele ili ti automat paljenja ( los kontakt unutar relea tj na platinama ili buksne koje dolaze na rele )

- anlaser ( cetkice pri kraju, kolektor na rotoru potrosen, biksne pojedene )

- bendiks/frajlauf ( bendiks je u CVT-u .....frajlauf je u desnoj dekli motora (u ulju) )

- veza akumulator - anlaser ( +12V )

- veza akumulator - sasija ( - 12V )

 

......krenes redom i problem mora biti resen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Pronadjen kvar, ipak je standarna Madisonova boljka zvana regulator napona, takozvani regler. Covek mi rekao nov akumulator i nov regler stavio pre koji mesec, pa me zavarao...

Rekao, to ti je dukatijev regler kvalitetan, kad otvorim plastiku ima sta i da vidim, presecene i prevezane zice na neki regler ko zna od kog modela. Malo kad proguglam deluje mi da je od 2t skutera, evo slike

 

http://www.rmayer.hu/hr/na-info/regulator-zateznik-f18kymcogrand-dink-2000000040530

 

Deluje mi da je to taj, bar su zice takve...

 

Kad radi bez svetla napon varira od 12,5v do 13v, a sa svetlima pada i ispod 12v.

Akumulator je bio na pola pun, dolio sam destiliranu vodu. Znaci ne prepunjuje nego slabo puni. Sledi zamena za pocetak reglera pa posle videcemo baterija kako ce da radi....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Imam pitanje koje se postavilo verovatno 1000x na svim forumima...

Koje ulje stavljate u mašine? (yamaha)

U service manual-u piše SAE 10w40 4t Motorcycle (rekO' fala baš ste mi pomogli)....

Nit API nit išta...

Ajde onda bar vas da pitam za iskustva, ko šta stavlja ko je kako zadovoljan?

Lično, mislio sam da uzmem neku krštenu polu-sintetiku, e sad, koju? Ne mislim ni da treba neko previše skupo ulje stavljati al ne treba ni biti škrt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ajde i ovde da napišem što sam napisao u temi za Majesty koja je malo aktivnija...

 

Od pre dva dana mi se desila neverovatno čudna stvar, motor neće da pređe 5000rpm, i to tačno, ni 100 gore dole, 5000rpm, kao da ima neku blokadu...

 

Dakle, u subotu sam se vozao i padne mi na pamet da mu ubacim LED diodice u komandnu tablu, kupim neke kineske diodice odgovarajuće veličine i raskopusam prednji kraj, povadim sijalice, stavim diode, i to veče odem do devojke, ne primetim ništa čudno. U nedelju ujutru kad sam krenuo kući, motor ko da je 125cc, ne ide, slabo vuče i ne vrti preko 5000rpm... 

Drugar mi kaže da vratim sijalice, možda je sat nešto pobrljavio i ko zna šta šalje CDI-u, (CBR neće da radi bez satova pa ajde možda je i ovde slučaj), ja opet raskopusam sve, vratim sijalice, i dalje isto. Juče menjao svećicu, isto...

To je do sad. 

Najčudnije je što se ne gasi, pali na čvrgu i hladan i vruć, inicijalno lagano prima gas nema ono da ima knedlu, ali mu posle fali snage, jednostavno kao da je 125cc, ni blizu onog što je bio do vikenda...

AKo neko ideju odakle da krenem bio bih zahvalan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Ima li iko service manual za Malaguti Madison K400 2004 g, ili ako postoji varijanta da se skine sa interneta, nešto sam tražio sam ali nema vajde... Zahvaljujem unaprijed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Nisi valjda uzeo Madison 400?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Nisi valjda uzeo Madison 400?

Nijesam ja nego drugar i nije prošao ni mjesec dana prolupala mu radilica, dobila klipnjača luft...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Баш смо јуче причали о том кршу,нема делова,затворена фабрика,ако нађеш делове,прескупи су и не трају дуго.

Једном речју "промашај"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Našao sam nekog Italijana iz Bolonje, ne postiji dio za K400 a da ga nema, sve novo, e sad... poslao sam mu šifre po katalogu i javit će mi koliko sve košta. Samo poštarina je oko 40€ ali stiže za 3-4 radna dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Aoooooooo, greota.. Treba da se citaju malo forumi pre bilo kakve kupovine, motora auta ma bilo cega.. Vec je pisano vise puta o tom agregatu..

A Madison lep model, jos 400cc je bombonica, i lepo mu stoji ta masina i kako da ga ne kupi covek.. a jbg bas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Meni riknula pumpa za vodu danas, jel ima ideju neko gde da narucim, oko 4000 je na ovim nasim sajtovima.. Krenuo malo u voznju danas i na 40km od kuce ode skala u crveno.. Nazad na slepku ooo zivote

Raspao se ventilator u kucistu sto je prikacen na osovinicu propelera, kako i zasto ko ce ga znati.. e da piaggio 200cc je mahina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imas varijantu originalnih delova (najskuplja ali i najbolja), imas varijantu zamenskih RMS delova i msm da je set oko 5Krsd i imas varijantu cele polovne pumpe koja je oko 50e.

 

Obicno napravi karambol kad zablokira lezaj na osovini pumpe.

Kad sve budes izmenjao tj sredio, nemoj preterivati sa jacinom antifroza, gledaj da bude G12 do -20C ako je zimi motor u zatvorenom ili do -30 ako stoji napolju jer sto je jaci antifriz to je veca sansa da pre procuri....jak antifriz = jaka hemija.

Samo jos da ne bude dodatnih posledica zbog odlaska temp. u crveno tj pregrevanja....... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Samo jos da ne bude dodatnih posledica zbog odlaska temp. u crveno tj pregrevanja.......

 

Nadam se da nije napravio stetu, odmah sam stao, nista nije dimilo ni pusilo, kad se malo ohladio probao sam cisto na sekund da upalim, sve radi lepo, nzm sad kad sklopim sve videcemo..

Mislim da sam na vreme primetio, aa ceo zivot vozim krseve pa nesvesno cesto pratim temperaturu i ostale pokazivace..

 

Sta moze da nastrada usled pregrevanja osim dihtunga?

 

Polovna je 25e evo na oglasu konkretno ova..    

 

https://www.kupujemprodajem.com/Vodena-pumpa-Piaggio-33009122-oglas.htm

 

        Ali ne bih bas polovnu, mislim jedina dobra stvar je sto ne bih morao da menjam onu osovinu propeler i ostalo nego samo nasrafim, ali pitanje sta je unutra, nije dzabe skinuta..

A pa ako uzmem novu ne znam da li cu umeti da zamenim pumpu.. Sutra cu majstora da zovem da vidim sta ce da kaze i koliko je kod njega to komplet novo da mi zameni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sta moze da nastrada usled pregrevanja.....glava motora.

 

Uzmi set za reparaciju RMS ako nemas kesa za oridjidji, svakako bolje resenje od polovne pumpe.

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Uzeo sam RMS

 

4000 din plus 1000 din za popravku..

 

Nisam hteo da rizikujem da sam menjam jer nisam to do sada radio i najvise me strah bilo da nesto ne polomim, tako da sam poslao postom deklu sa pumpom kod majstora da mi zameni pa ce postom da mi vrati.. Majstor je prva liga i sigurno ce dobro da odradi..

 

3300 bila kineska

4000 rms

i oko 6000 mislim da je original..

 

U svakom slucaju i sreca sto je sad crkla, nisam daleko bio, planiram neke turice sa njim pa moram da ga sredim da bude kako treba sve...

Sto sam ugradio dobru stvar, ima na oglasima 350 din, merac napona, jes da madison ima i okvirno da prikaze voltazu na tabli ali ovo je sigurnije za duze voznje ,najbolji uvid u stanje... Nista nije buseno stoji super.. Sad cu fotku jednu da ubacim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja