Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4401 postova

Prvi utisci sa ilegala voznje po selu, dosao sam do trece brzine al sam video da je nepotrebno znaci 1-2. taman malo da se naviknem na kvacilo i kocnice.

 

- Fino mi je pocela grejati kolena kod protektora :D

- Menjac je bolji nego u gpz-a, precizniji s tim sto je GPZ bolje nalazio neutral. Znaci iz 2. u 1. pa gore i neutral. Ovde cesto idem iz prve gore pa opet dole i onda se pali. Mozda je samo falinka kod mene.

- Svidja mi se zvuk, grmi bez db killera, tu je i koji pop ali masina i ono zujanje mi se bas svidjaju :)

- Zadnja kocnica fina (cak i sa potrosenim plocicama), prednja lepo koci ali se ne dozira lepo odnosno ima dosta slobodnog hoda a to cu da resim podesavanjem rucice, menjanjem ulja i ozracivanjem sistema pa cemo videti. Mozda je i previse blizu kormana, ja imam vece sake i uglavnom stavljam na najdalju poziciju. Sve u svemu koci osetno bolje od gpz-a.

- Pozicija sedenja mi je ok, s tim da je na GPZ-u bila manje agresivna.

- Dugacko svetlo je odlicno, kratko je kao i vecina kratkih svetala. Nisam jos dosao do podesavanja toga, visina, levo-desno itd. 

- Vuce iz niskih U PICKU MATERINU! :staa2:

 

Generalno mi se dopada samo treba kraci period adaptacije zbog drugacijeg polozaja sedenja, centra mase, tezine itd. ipak sam prosli vozio 14 godina :).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sto se tice loseg doziranja prednje kocnice, probaj najpre da izvrtis onaj saraf koji drzi polugu u nosacu, i pregledaj situaciju tamo, ocisti i podmazi tavatnom mascu ako treba, oce tu da se nakupi kojekakvih govana sto ometa pravilan rad poluge sto rezultira losim doziranjem, imao sam istu situaciju na CB500 (ista poluga) promenio sve zivo i nije pomoglo, i na kraju iskopam na nekom stranom forumu tu foru i radi :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
Just now, Biker-Boy said:

Sto se tice loseg doziranja prednje kocnice, probaj najpre da izvrtis onaj saraf koji drzi polugu u nosacu, i pregledaj situaciju tamo, ocisti i podmazi tavatnom mascu ako treba, oce tu da se nakupi kojekakvih govana sto ometa pravilan rad poluge sto rezultira losim doziranjem, imao sam istu situaciju na CB500 (ista poluga) promenio sve zivo i nije pomoglo, i na kraju iskopam na nekom stranom forumu tu foru i radi :D 

Probacu nisam jos ni video sistem :). Koliko mi se cini nema vazduha tj. tvrda je kad uhvati, samo ima taj neki hod i nekako je blizu sto mi se ne svidja pa cu da namestim poprilicno dalje i ranije da hvata. Nisam nesto probao saltanje dole pa pustanje kvacila da vidim kako usporava cisto da se pripremim jer nisam ni imao prilike, za naselje druga brzina vec 60km/h nema svrhe saltati iznad :) Mada pustanje gasa i motorno kocenje je ok, nije mi bar na prvu delovalo nesto mnogo vise nego na gpz-u i on je lepo zabadao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moze VFRka komotno da se vozi 4tom brzinom po gradu 60kmh bez frke.

Ja Nindzu jos nikako da se odlucim da li da vozim cetvrtom na 3000 obrtaja ili trecom na 3500 obrtaja po gradu 60kmh, jer iako je vristavac vuce kao voz :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
11 minutes ago, Biker-Boy said:

Moze VFRka komotno da se vozi 4tom brzinom po gradu 60kmh bez frke.

Ja Nindzu jos nikako da se odlucim da li da vozim cetvrtom na 3000 obrtaja ili trecom na 3500 obrtaja po gradu 60kmh, jer iako je vristavac vuce kao voz :) 

Ja nisam navikao tako. GPZ-a sam mogao u trecoj najvise jer sam ga vozio izmedju 5-6k obrtaja, tu je bio najsretniji i najstabilniji, kad zavrnes povuce. Ovo na 3000 obrtaja je tuga na njemu bilo, mucenje masine. Zavrnes gas ono rupa dok ne dohvati obrtaje. Volim ja kad je u obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
14 minutes ago, Surla85 said:

@Motorcyclistnego,hoce biti nesto na Dunavu sad za vikend,kuvano,peceno ? :D

E trebalo bi mozda da idem sa drugarom da prespavamo u sub na nedelju al i da ne, trebalo bi da idem, sa mojima sam uvek tamo. 

Prekosutra pocinjem prvu na poslu pa ne znam sta i kako tacno, ali cucemo se ako bi nailazio, nije nikakav problem uvek se nadje piva i nesto za pojesti ;)

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Odradjen tehnicki, skinuli jedino neke folije sa farova i stop svetla koje je neko lepio. 

 

Jos iskustava iz voznje - poprilicno bolje ogibljenje od gpz-a :D, stabilniji, ide 120 bez da se oseti brzina pa sam pomislio i sat malo da laze.

Motorno kocenje naspram gpz-a je skoro nepostojece. Izgleda da je tu manje do V agregata a vise do broja cilindara. Na gpz-u sam ga koristio umesto kocnice da usporim i to veoma cesto, zabadao je samo tako. Ovde skoro i ne osetim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Podesio kocnicu na najdalje i sada je ok. Kvacilo malo udaljio takodje.

 

Hocu malo da smanjim i prazan hod na rucici gasa, za moj ukus je previse, kontam da su 2 srafa metod kao i na ostalim motorima ili ima neki sraf ispod rucice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx
6 hours ago, badzabajker said:

Koliko košta zadovoljstvo ako nije tajna?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Nije tajna. 15.000 je kostalo, sa memorijskom penom i ostalim zajebancijama. 

Ukoliko se odlucis moj predlog je da ih pozoves i dogovoris se da odes tamo. Ja sam otisao sa devojkom pa je covek na licu mesta uzeo mere na motoru dok smo sedeli i tako podesio i visinu sedista i onaj deo kao naslon. Dok smo mi prosetali Zrenjaninom mislim da je proslo 3 h ako ne i manje zvao me covek i javio da je sediste gotovo... ima i brdo nekih materijala za izbor.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016
On 6/12/2021 at 12:12 PM, Darko Mihajlovic said:

Ehej, pa i ja sad pripadam ovoj grupi :)

69f31b1919b7ca82c98be9cc8358c613.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uf uf, jel DCT ili regulare? Kako ti se cini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Nije dct , menjac :)  a cini mi se - raketa .. 130 nm i 173 konja. Kako moze da se cini ?!  
Ne svidja mi se retardirani zvuk V4 agregata ( dok se ne zagreje tripujem se da se pokvario ) , i nervira me “kling-klang” iz kardana ( sto je normalno , takva je veza ) , ostalo je sve top ... mada i ovo su moja subjektivna misljenja, neko voli v4 zvuk. 
za moj licni pojam , da je ovaj motor redni 4 i da ima lanac umesto kardana - bio bi savrsenstvo 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Da li je slavina na ovom modelu potpuno automatska, odnosno prebacuje sama na rezervu kada dodje vreme za nju ili se negde nalazi nekakav prekidac da se prebaci? Posto vidjam na netu svasta, a ja ne vidim nigde makar ne sa spoljnje strane :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
1 minute ago, Dule Sebeški said:

IMG-20210704-133515.jpgupload pictures

RC36 93

Ja to nemam. Tu je voltmetar. 

Video sam da neki imaju samo sa unutrasnje strane on i off kada se skida rezervoar da se stavi na off a pretpostavljam da je pumpa elektricna, kao na automobilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
1 minute ago, MOTOM said:

Glavni se nalazi ispod rezervoara sa leve strane, ne vidi dok se sedište ne skine. 

Ok onda pretpostavljam da sam prebaci na rezervu ili sta vec, ne moram mehanicki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja