Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF600s 2004-2007

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF600s

 

...racunam overen je, sigurna sam :)

 

:lol:

 

A za manual, nista me ne pitaj. Imala sam ga pre nego sto je motor stigao, proucavala i dan i noc :)

 

Nego, jesi menjala ulje do sad? Kako si odvrtala filter za ulje. Mi smo ga busili i srafcigerom odvrtali, skroz smo se umusali. Sad me opet to ceka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Nego, jesi menjala ulje do sad? Kako si odvrtala filter za ulje. Mi smo ga busili i srafcigerom odvrtali, skroz smo se umusali. Sad me opet to ceka...

 

 

interesantnija če biti zamena svećica....pogotovu srednje dve svećice.....čista erotika.....:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF600s

Been there done that!!!!

 

Cim je stigao ubila sam mu svecice :))))

Bila zima, sneg, nije bio paljen neko vreme a ja nisam znala kako da mu drzim saug posto se on sam vraca. :neznam:

 

Cmmon, htela sam ti reci da se ja polako navikavam na tezinu motora. Mnogo bolje baratam sa njim, cini mi se da postajem smelija. Vidim da tebe to takodje muci pa rekoh da te ohrabrim. Jedino sto fali Hondi je dugme za rikverc :oda2: za nas slabasne.

Najlepse mi se ponasa na autoputu i preko 100km/h. Tada mi se i najlepse cuje motor, tj ne cuje. Pri toj brzini me i vetar malo dize pa ne osecam napor na rukama. Namucim se kada vozim recimo na venac, :moto2:, krivine plus los put...borba!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Been there done that!!!!

 

Cim je stigao ubila sam mu svecice :))))

Bila zima, sneg, nije bio paljen neko vreme a ja nisam znala kako da mu drzim saug posto se on sam vraca. :neznam:

 

Cmmon, htela sam ti reci da se ja polako navikavam na tezinu motora. Mnogo bolje baratam sa njim, cini mi se da postajem smelija. Vidim da tebe to takodje muci pa rekoh da te ohrabrim. Jedino sto fali Hondi je dugme za rikverc :oda2: za nas slabasne.

Najlepse mi se ponasa na autoputu i preko 100km/h. Tada mi se i najlepse cuje motor, tj ne cuje. Pri toj brzini me i vetar malo dize pa ne osecam napor na rukama. Namucim se kada vozim recimo na venac, :moto2:, krivine plus los put...borba!

 

Ako smem za ovo boldovano gore....to samo znači da si previše "ukručena", "tvrda". Olabavi ruke i ramena i malo više po gasu....postače milina u vožnji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Nego, jesi menjala ulje do sad? Kako si odvrtala filter za ulje. Mi smo ga busili i srafcigerom odvrtali, skroz smo se umusali. Sad me opet to ceka...

 

presao je samo 4000 i redovno je servisiran, gledali smo ulje, svetlo zuto, pa ga za sada nismo dirali, promenicu na jesen i to i gume,ili ranije, ako dobijem sedmicu na lotu. pali iz prve pa ni svecice nisam gledala a za saug nisam ni znala da se sam vraca, ja ga vratim sama posle par sekundi...da cekam dok se vrati sam ?

menjali smo samo ulje u kocnicama i ocistili klipove u istim, podmazali sajlu za gas i promenili antifriz.to je bila pesma :) stavili ogromnu posudu ispod, cuvamo sredinu i radimo cisto i precizno,sa italijanskim manualom narafski, odvrnuli sraf, mlaz pravo na crash bar i nema sanse,posuda ostala prazna a sav antifriz po meni i na podu >:(

 

tezina mi je stvarno problem, u voznji je super,ali manevrisanje u mestu i pri malim brzinama...aaaah.juce stala ispred neke zgrade, uzan prolaz i treba okrenuti nazad za 90 stepeni posto nema dalje puta vec decje igraliste.sednem ja na motor, svi me klinci gledaju a bogami i neki momci :aha: , odem do kraja staze pa da ga okrenem desno, polako,

oces vraga, ima ono glupo udubljenje za odvod vode, prednji tocak predje, zadnji upadne i sad ni makac,ne mogu da kocim zadnjom jer ako dignem nogu, pascu, pa sad u panici, kocim desnom rukom i dajem gas desnom rukom i psujem japance na sav glas ispod kacige,

mora da su betonske blokove ugradjivali ispod sedista... odem ladno do zida garaze nakon sto sam se iscupala iz rupa i onda pesaka polako u rikverc i ne smem ni da pogledam prema igralistu, haha sve u svemu, ovde treba savladati i motor i sujetu :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Cmmon, htela sam ti reci da se ja polako navikavam na tezinu motora. Mnogo bolje baratam sa njim, cini mi se da postajem smelija. Vidim da tebe to takodje muci pa rekoh da te ohrabrim. Jedino sto fali Hondi je dugme za rikverc :oda2: za nas slabasne.

Najlepse mi se ponasa na autoputu i preko 100km/h. Tada mi se i najlepse cuje motor, tj ne cuje. Pri toj brzini me i vetar malo dize pa ne osecam napor na rukama. Namucim se kada vozim recimo na venac, :moto2:, krivine plus los put...borba!

 

Isli do Kladova prosli vikend, bilo je prelepo , u voznji nepoznatim putem vidim sta sve ne umem, krivina desno mi je sasvim ok, krivina levo problem, udjem uvek u suprotnu liniju, ne volim voziti suvise uz desnu ivicu puta zbog rupa, sljunka i straha da mi ne istrci neka zivotinja.

Sada to vezbam, sto blize desnoj ivici a pred levu krivinu ko mali kompjuter - opusti rame,counter steering, ne prelazi liniju,osloni se na suprotnu nogu...samo mi zuji u glavi ko poludeli robot :)

 

Ma, super, slatko mucenje i to je to :lol:

 

mada, posle 400km taj dan bila sam ko zombi,usi me bolele od trenja ,skidanje/stavljanje kacige sto puta na dan.

 

zvuk motora mi je bio ok dok mi nije drug rekao - u trecoj na 120 se cuje kao neki kao fen !

idot >:( sad i meni zvuci tako, ahahhahaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF600s

[/b]

 

Ako smem za ovo boldovano gore....to samo znači da si previše "ukručena", "tvrda". Olabavi ruke i ramena i malo više po gasu....postače milina u vožnji

 

Moze biti, ja se nadam da je do mene jer se to da ispraviti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

4000 ukupno ili od zamene ulja?0stabre.gif

 

ukupno :) a menjano je ulje na 1000, onaj obavezni servis, imam knjizicu tako da bi trebalo biti ok, za sada.pravo uzivanje, za ovih mesec dana prosla sam na njemu vise nego na prethodna dva za dve godine !

dosuse, za sada vise vozi Honda mene nego ja nju, ali zna se ko je tvrdoglaviji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

 

Ako smem za ovo boldovano gore....to samo znači da si previše "ukručena", "tvrda". Olabavi ruke i ramena i malo više po gasu....postače milina u vožnji

 

Moze biti, ja se nadam da je do mene jer se to da ispraviti :)

 

 

 

 

evo, izvestaj nakon promene sica - za sada sve radi kako treba, malo dok se naviknem, ali svakako je mnogo bolje ! nize je,

lakse mi je da manevrisem u mestu, udobnije je, ne klizim toliko napred kada naglo kocim, jedino mi je malo neobicno sto mi ledja

stalno dodiruju taj naslon iza, nekada mi se cini da bi bilo bolje da je malo vise pozadi, nekada je sasvim ok, zavisi valjda kojom brzinom

vozim, posto naravno menjam polozaj kada se nagnem napred, ne mogu toliko dqa skliznem nazad sad ali je za neku prosecnu voznju do 120 sasvim idealno.

ne moze i jare i pare :)

znaci, snizio, suzio,dodao naslon i umesto sundjera stavio gel.

 

ko hoce da proba, tu sam a do 100km cu i skoknuti - eto meni razloga za voznju :)

 

sve u svemu zadovoljna, ne znam da li sme da se reklamira majstor pa koga zanima,saljem kontakt a inace, nasla sam ga tu na forumu tako da verujem da svi znaju

o kome se radi :)

post-10977-0-33704200-1338804649_thumb.jpg

post-10977-0-55391700-1338804676_thumb.jpg

post-10977-0-71151900-1338804729_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Motor je prelep. Razmisljah o prelasku na isti, ali mislim da ce kad se skupe novci ipak pazariti suzana. Bandit mi je prva, prava i jedina ljubav, sve mu nedostatke (ako ih ima) prastam i volim ga takvog kakav je! Ako to nije ljubav ne znam sta je. Ipak da se drzim teme, masina je prelepa i sediste joj je leglo ,,ko budali samar"! Neka je sa srecom i puno bezbednih kilometara na Hondici. Da ponovim da ne postoji bandit sigurno bih bio vlasnik ovog modela Honde... Pozdrav

 

hvala, a ponuda stoji, dodji da probas - mozda se i predomislis :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Pazi kad ja razmišljam da ostavim Transalpa zbog ovog modela, imaju skoro identične satove. Kolika mu je potrošnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Pa nije malo za tih 75konjića, moram da probam bar da sednem na neki pošto sam visok 193 zanima me da li je mali motor i da li mi uopšte odgovara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

.....čini mi se da su ovim modelima od 2008 sa direktnim ubrizgavanjem drastično smanjili potrošnju?

 

Ja sam pre petnaestak dana na turi po Engleskoj vozio iznajmljen CBF 600 S 2009. godiste i bio sam veoma iznenadjen potrosnjom, od 4,3-4,6l/100km. Trosio sam najmanje u drustvu (V-strom 650, KLE 500, GTR 1000). Voznja je bila dinamicna, iskusni vozaci su u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

E samo mi nisi rekao što se tiče veličine motora, jel može čovek koji je visok 193cm.da vozi ovaj motorin bez problema? Trenutno vozim TA e sad on je potpuno druge namene i izgleda. CBF mi bar na fotkama ne deluje mali ali uživo je to zna da bude potpuno drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

E samo mi nisi rekao što se tiče veličine motora, jel može čovek koji je visok 193cm.da vozi ovaj motorin bez problema? Trenutno vozim TA e sad on je potpuno druge namene i izgleda. CBF mi bar na fotkama ne deluje mali ali uživo je to zna da bude potpuno drugačije.

Ja sam visok 190cm i skoro sam imao priliku da vozim jedan CBF600S.Sediste je bilo podeseno na srednju visinu i mogu ti reci da mi je bas odgovaralo sto se tice visine i polozaja nogu u voznji,a i pri manevrisanju u mestu.Motor uopste nije mali a ni lagan mada se to u voznji uopste ne oseca,to je moje misljenje.

Ne znam kako sam izgledao na njemu ali sto se tice polozaja tela u voznji potpuno mi je odgovarao i imao sam utisak da bih mogao da ga vooozim ceo dan bez problema iako je samo sediste bas tvrdo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam 187 visok, polozaj je veoma udoban (sediste na najvise), desavalo se da vozim nekoliko sati u komadu bez posebnog umora. Mozda sa strane deluje da mi je mali motor, ali u sedistu je komotno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Moracu negde nekog da namolim da napravim jedan djir, motor ne deluje mali a sad ja verovatno izgledam smesno i na Varaderu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Moracu negde nekog da namolim da napravim jedan djir, motor ne deluje mali a sad ja verovatno izgledam smesno i na Varaderu. :)

 

 

ne znam odakle si, ja sam kod backe topole pa ako si u prolazu, navrati - sediste je custom pa nece biti bas taj osecaj ali te mozemo slikati na motoru pa stavimo na glasanje na forumu - zenske glasove ZA bodujemo duplo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Heeheh iz Beograda sam, mogao bih da se provozam do B Topole ionako sam se pitao gde da prozujim sledeći vikend. Ako stvarno zoveš eto mene. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Heeheh iz Beograda sam, mogao bih da se provozam do B Topole ionako sam se pitao gde da prozujim sledeći vikend. Ako stvarno zoveš eto mene. :)

 

ma ne, ja to samo onako.... naravno da je stvarno :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Munze
  • Motocikl: Suzuki GSX1300BK (B-King)

E samo mi nisi rekao što se tiče veličine motora, jel može čovek koji je visok 193cm.da vozi ovaj motorin bez problema? Trenutno vozim TA e sad on je potpuno druge namene i izgleda. CBF mi bar na fotkama ne deluje mali ali uživo je to zna da bude potpuno drugačije.

Visok sam 195cm i sa uživanjem vozim ovaj motor već tri godine.

 

Što se kvarenja tiče, letos se vratim s mora, on je stajao dve nedelje pod strehom, upali iz prve kao mina i dovezem ga do perionice koja je 50m od kuće da puškom skinu prašinu. Hladan je bio, nije imao ni vremena da se zagreje. Momci ga operu temeljno (previše, čini mi se - voda curi iz kablova kad su završili). Krenem da palim - jok.

 

Verglao, verglao, verglao... ništa. Ostavio 24h na suncu da se suši - ništa. Na kraju ga odšlepao u servis. Ispostavilo se da su svećice crkle (prošle godine stavljene nove Denso, nisu prešle ni 4-5000 km)

 

Stavio mi serviser polovne, motor sad radi dobro. Nije mi jasno šta se desilo. (osim što su ga dobro našpricali)

 

Inače je dobar, pali i oko nule bez problema, samo kad se savlada ručni sauh i tehnika u zglobu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja