Jump to content

Moto Zajednica

registracija skutera(50ccm)

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

Update u vezi sa "belim" tablama.

U svom prethodnom postu sam citirao odgovor iz MUP-a (dobio sam ga na email pa sam mogao da ga kopiram u svoj post).

E, danas su mi poslali skeniran dopis slične sadržine (samo znatno opširniji, onako kako to već pravnici umeju da slože) sa zaglavljem, pečatom i potpisom načelnika uprave.

Iz razumljivih razloga ne mogu da okačim taj dopis na forumu, ali to je "najslužbeniji" odgovor koji može da se dobije. Palac gore za pravnu službu Uprave Saobraćajne Policije Srbije!

Dakle, osiguranje skutera u džep, kacigu na glavu i vidimo se na drumu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

extra , osiguranje je oko 1000 din u DDOR-u i to ti daju samo papir na osnovu prethodnog i BELE TABLE i peglaj!!!

 

uf kako lepa vest!!!!!!!! :moto3:

 

vidimo se na ulici i ove god :)

 

pozz svima!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco downtown 300i

Na nekim "on-line" novinama sam citao sa su ljudi slali pitanja (mailove) MUP-u u vezi tumacenja nekih propisa. Dobili su odgovore, ali su uz odgovor dobili i racun za uslugu po standardnoj tarifi MUP-a. pokusacu da iskopam vest, nadam se da to nece biti slucaj i sa tobom :neznam: . Jesi ostavio svoje licne podatke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

Ostavio sam ime, prezime i JMBG, ali nisam dobio nikakav račun. U dopisu se ne pominje nikakva naknada, pa ne očekujem da će mi poslati račun, jer sam od njih dobio informaciju, a ne papirnu potvrdu sa kojom mogu dalje da ostvarujem i/ili dokazujem neka svoja prava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

uff, kud se neko nije setio ranije

 

jbg, ocu ja da pudem "ispravan" u papaja drzavi >:(

 

 

ali,

ne bi bilo lose da nekako postavis taj "dokument" samo prebrisi ono sto je bitno, tvoje licne podatke i sl. prevelik je ulog u pitanju. Verujem ja tebi, al nekako, jbg, ja sam svoj skuter registrovao, dakle, meni je svejedno, ali ipak se radi o zakonu koji je nedorecen, pa ne bi bilo lose da postavis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: keeway hurricane

moj drugar vidi dva saobracajna pandura i ne bude lenj te stane i pita ih za zute tablice i zamisli pandur mu kaze"nemam pojma,ja sam mislio da su to motori preko 50 kubika" :staa::care::neznam::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Juce sedim na Uscu i dolazi covek sa skuterom od 50cm, kaze da ga je pandur pratio preko mosta, zaustavio ga kada su presli i pisao mu prijavu za stare SO Stari Grad tablice i oduzeo mu iste!! Pokazao mi je i papir koji je dobio od pandura na kome pise da je upravljao neregistrovanim vozilom i da mu je oduzeo tablice!!!

Ja sam pre par dana kupio Piagio Free koji ima belu tablicu i nisam pametan sta da radim.

 

@ miob. Zamolio bih te da mi posaljes taj akt od MUP-a koji si dobio da pokusamo da pomognemo coveku. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

......

Ja sam pre par dana kupio Piagio Free koji ima belu tablicu i nisam pametan sta da radim.

......

@aky, ako si kupio Free sa belim tablama, moraš da ga prevedeš na sebe i registruješ po novom zakonu (to i piše u jednom od mojih prethodnih postova).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

......

Ja sam pre par dana kupio Piagio Free koji ima belu tablicu i nisam pametan sta da radim.

......

@aky, ako si kupio Free sa belim tablama, moraš da ga prevedeš na sebe i registruješ po novom zakonu (to i piše u jednom od mojih prethodnih postova).

Da, ali ako ga ne prevedem na sebe onda ga nisam ni kupio. tj. pozajmio sam ga od prijatlja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

......

Ja sam pre par dana kupio Piagio Free koji ima belu tablicu i nisam pametan sta da radim.

......

@aky, ako si kupio Free sa belim tablama, moraš da ga prevedeš na sebe i registruješ po novom zakonu (to i piše u jednom od mojih prethodnih postova).

Da, ali ako ga ne prevedem na sebe onda ga nisam ni kupio. tj. pozajmio sam ga od prijatlja....

..... I imaš njegovo ovlašćenje, overeno u sudu/opštini, zar ne ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda CX 500C

Ljudi uredba je donesena da se do 49ccm preregistruje ali zakon nije,tako da se i dalje vozi na bele table.Reko mi inspektor iz MUP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

......

Ja sam pre par dana kupio Piagio Free koji ima belu tablicu i nisam pametan sta da radim.

......

@aky, ako si kupio Free sa belim tablama, moraš da ga prevedeš na sebe i registruješ po novom zakonu (to i piše u jednom od mojih prethodnih postova).

Da, ali ako ga ne prevedem na sebe onda ga nisam ni kupio. tj. pozajmio sam ga od prijatlja....

..... I imaš njegovo ovlašćenje, overeno u sudu/opštini, zar ne ??

Da, ovlascenje da mogu da upravljam vozilom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Samo nesto da dodam, posto stalno nailazim na to a nikako da postavim. Ispred zgrade MUP-a u Novom Sadu, njihovi zaposleni koji dolaze skuterima od 50ccm i parkiraju ispred imaju uglavnom bele tablice, osim kada se vidi da je neki bas nov pa ima zute. Sta nam to govori? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Beta Ark LC

Danas sam zaustavljen na auto putu (Gazeli) od strane kerova i molio sam za oprostaj da mi ne pise kazne za sva prekrsaje koje sam napravio, ukljucujuci bele tablice.

Dakle bio je spor da li da mi pise sve ili nesto da izmisli pa me jeftinije izadje da mi pise kaznu kako nisam imao tablicu pa preko broja sasije i da me kazna izadje kod sudije za prekrsaje od 6000 do 20000 dinara inace bi me iskljucio iz saobracaja i oduzeo tablicu. (za voznju po autoputu bi bilo jos od 15-30 hiljada + 3 meseca oduzimanje dozvole)

Sad citam sta piste, pa molim nekog ko moze da izvuce iz zakona da nisam napravio prekrsaj sa tim sto vozim bele tablice da bi mogao da odem kod sudije i da se branim nekim dokazom.

 

I ostali sa belim tablama da sebi ubace u skuter taj papir da ne bi bilo rasprave sa plavcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sad citam sta piste, pa molim nekog ko moze da izvuce iz zakona da nisam napravio prekrsaj sa tim sto vozim bele tablice da bi mogao da odem kod sudije i da se branim nekim dokazom.

 

Neko je vec gore iznad napisao da je kontaktirao nadleznu sluzbu i da je dobio odgovor. Ne vidim razlog da to koga zanima ne uradi i sam :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Beta Ark LC

Pa da ne bi svako ponaosob smarao Mup-ovce bolje da neko ko je to vec uradio postavi ovde na forum pa da se ne cimamo svi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

E konacno posle mesec i po dana mi je gotova dozvola, kad god odem da podignem il nije gotova il je nesto pogresno upisano. 0ljut2.gif

Nego ne rece mi nista ova na salteru do kad vazi i sl. a na poledjini pod slovom H pise 29.03.2019. da li je to datum do kada vazi ili nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja