Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS Wassergekühlt - 2013

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Nisam ni primetio ranije , mora da su me ovi u BMW-u culi kako psujem probajuci da nabacim

 

ono cudo od metalne sipke koje obicnno imaju na benzinskim stanicama na ventil

 

detalj felne , pogledajte polozaj ventila ...

 

1care.gif

 

ventilvazduh_zpse285aea1.jpg

 

 

BMW2.gifBMW2.gifBMW2.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Majstori uvek kasne sa napretkom i to onda postaje realna teškoća u Srbiji. Ja sam imao problem sa plivajućim diskom i glavčinom, serviseri BMW-a su mi rekli da kupim sve novo, a najbolje nov motor. Ne zastupam ja tezu ni malo da je staro bolje, a i da jeste to je prošlost. Nego govorim o sužavanju prostora korisnicima i uterivanje u servise. Što se tiče Ekvadora, naravno niz mogućnosti kvara na putu postoji, al što je više činilaca rizik raste, a mogućnost samo pomoći opada sa povećanjem složenosti. Na tu temu, vrhunac tehnološkog napretka u funkciji dušebrižnosti je bila nemogućnost zamene sijalice u faru već se za to moralo ići u servis. To je tako, hteo ne hteo.

 

Nije valjda problem sa sijalicom u faru bio na motoru? Na automobilu imam i sam taj problem 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Majstori uvek kasne sa napretkom i to onda postaje realna teškoća u Srbiji. Ja sam imao problem sa plivajućim diskom i glavčinom, serviseri BMW-a su mi rekli da kupim sve novo, a najbolje nov motor. Ne zastupam ja tezu ni malo da je staro bolje, a i da jeste to je prošlost. Nego govorim o sužavanju prostora korisnicima i uterivanje u servise. Što se tiče Ekvadora, naravno niz mogućnosti kvara na putu postoji, al što je više činilaca rizik raste, a mogućnost samo pomoći opada sa povećanjem složenosti. Na tu temu, vrhunac tehnološkog napretka u funkciji dušebrižnosti je bila nemogućnost zamene sijalice u faru već se za to moralo ići u servis. To je tako, hteo ne hteo.

 

Nije valjda problem sa sijalicom u faru bio na motoru? Na automobilu imam i sam taj problem 1hmm.gif

 

Nije, nego to uzimam kao negativan primer tehnološkog napretka.Daleko od toga da sam reakcionar, naprotiv, al previše ima iskoraka koji se obijaju o glavu korisnicima zavedenih uvek novim i epohalnim inovacijama. Mislim da je poslednja decenija prošlog veka bila izuzetno tehnološki napredna i smislena, gotovo svi auti i motorcikli su dobili vredna konstrukcijska rešenja , postignute odlične vozne karakteristike al i dalje zadržana mehanika uz propratnu elektroniku i to je bilo dosta razumljivo. Koliko vidim, elektronika prevaguje a sama po sebi nema inženjerskog limita tako da često je u praksi jako otežano održavanje funkcionalnosti, ala primer sa sijalicom. Moj motorcikl ima serijski paljenje svetla čim pipnem gas, uopšte nema prekidač za svetlo i u slučaju da crkne pojma nemam kako bi recimo prosto kratko spojio vodove ko kod običnog klik mehanizma.

 

Da se vratim na LC model, subjektivno mi izgleda vrh što bi se reklo. Dodavanjem vodenog hlađenja na vrh komore za sagorevanje je samo da bi se snaga iscedila do kraja iz postojeće konstrukcije boksera, a pitanje je da li u praksi treba tih petnaestak konja više na 1200-ku osim prostog fasciniranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

..pogledajte polozaj ventila ...

 

 

to su prepisali sa K1200 :D

 

znaci trebao sam K 1200 da vozim kako se ne bi nervirao .... 1oda.gif

 

nisam to znao ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Sad videh razvoj u temi 1hmm.gif zamolio bih i ucesnike i kolege urednike da prestanu sa besmislenim prepucavanjem inace cu sve da vas banujem :D

Tema nije ko je kome ukrao dizajn i o autorskim pravima, vec o gore pomenutom modelu i njegovim karakteristikama, hvala 0takoje.gif

 

 

EDIT => Dakle, 2013 - BMW 1200 GS LC

 

Zbog korektnosti treba izbaciti i oznaku "LC", jer je ni BMW ne koristi. Razlog je, kako se moze zakljuciti, sasvim jednostavan, jer oznaka "LC" ne bi ni bila sasvim korektna:

 

Primenom tzv. "preciznog hladjenja" tecnoscu (tako ga u BMW-u nazivaju) doslo se do toga da se agregat i dalje pretezno hladi vazduhom, a ne tecnoscu. Prema navodima produkt menadzera za novi R1200 odnos je 65% : 35% u korist vazduha i moze se govoriti o vazdusno-vodenom hladjenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

A sta je bilo sa uljnim hladjenjem koje su prethodnici imali? Ima li jos uvek uljnog hladnjaka?

 

Ne, ulje je zamenjeno tecnoscu. Lik koga sam pomenuo (produkt menadzer za GS-a) je u intervjuu objasnio i da je to bio glavni razlog uvodjenja vodenog hladjenja: Ulje ne odvodi tako dobro toplotu kao tecnost.

 

http://www.motorrado...intermot/430212

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

El moze neko da mi objasni sto su problem te lamele na 1150 i 1200 GS ? svi pominju tu lamelu ,ne menja se valjda to svake sezone pa je mukotrpan poso ?

 

Znam da na japancima je sastrane i samo nagnes motor skines dekli i tras nova ...

 

Ja kod mene sad promenio lamelu , presla 70k a mogla da izdrzi bar 120k ali sam pri ruci imao novu koja je smesno malo para . ceo proces oko 3h trajao .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

da u pravu si mrdaj taj komentar tamo ili brisi sve jedno ... prepokrivao sam neku kucu pa ne znam di teram od umora ...

nego jedva cekam da izadje novi u ADV verziji da vidim kako ce to da izleda ... a svakako cu kupiti stari mode nekako mi lepsi , cim dobijem na loto naravno ;)

 

post-8874-0-76911400-1349558658_thumb.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Da li ima mokro kvacilo? Ako je tako, nadam se da je servisni interval ostao isti.

 

da mokro kvacilo napred iza prednjeg tocka i koliko sam skontao okrece se u suprotnom smeru od radilice pa nema onog zanosenja pri dodavanju gasa sto ljudi osete kad sednu prvi put ...

 

ili gresim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ja nista nisam osjetio (to zanosenje). Motor ide kao fotelja na 2 tocka... ma, kao da batler trci pored.

I to sve na "starom" modelu....

 

pa zato kazem ko prvi put sedne to oseti ... ja i da hocu to sad da osetim ne mogu jer mi se to nekako izgubilo iz osecaja .. mada to ima samo kod boxera ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Da li ima mokro kvacilo? Ako je tako, nadam se da je servisni interval ostao isti.

 

da mokro kvacilo napred iza prednjeg tocka i koliko sam skontao okrece se u suprotnom smeru od radilice pa nema onog zanosenja pri dodavanju gasa sto ljudi osete kad sednu prvi put ...

 

ili gresim

 

ne gresis , tako pise ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja