Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caponord

Recommended Posts

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Da dodam jos nesto.

 

 Mozda se ponavljam ali verovatno nisu neki procitali da su vlasnici Aprilia Caponord motocikala skoro svi svakodnevno u kontaktu i funkcionisemo kao prava druzina.

 

Od 15.09 do 17.09. ce se odrzati ''Caponord Rally Srbija'' a organizator istog je Nenad Goljovic iz Baljevca, koji je sa svojim drugarima iz moto kluba ''Predators Baljevac'' (ciju mozda i polovinu cine Caponordisti) vec cetvrti put domacin skupa.

 

Evo prilike za sve koji su zainteresovani, a nisu dovoljno upuceni, da vide na jednom mestu preko 30 Caponorda i popricaju sa svakim vlasnikom o tom motoru. I imaju info iz prve ruke, a ne ''pricao mi drugarov drugar''...

 

Planiran je krug:  Josanicka Banja-Brus-Kraljevo-Ivanjica-Raska-Baljevac

Promenio član Simon69
  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Slobodno ostani pri tom izboru, to je kvalitetan ROTAX, zato niko nije cuo da je agregat riknuo..
 

Priznajem, to je stroj koji mi je na tuonu u kratko vrijeme pružio nezaboravnu količinu emocija i zadovoljstva koje nikad ne mogu zaboraviti.
Mijenjao sam ga samo zbog neudobnom položaja za suvozača.

Za apriliu ti treba majstor koji zna šta i kako se na njoj radi, neko kao kolega MaliĆaća iz Kanade ili vlasnik bivšeg MSM servisa iz Sl. Požege koji se preselio u Australiju.
Generalni zastupnik ga je ostavija ka govno na cidilu, Čovik rasproda sve i drito Sydney.
Sve ostalo su bajke.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Drago mi je da si napisao ovaj odgovor gore @Simon69, lepo je čuti i iskustva iz prve ruke i nekog ko zapravo poznaje određeni motor u dušu! Da se ogradim, ono što sam ja pisao gore je ono što sam video i čuo, da li je tačno ili ne, ne znam ni ja. :D Da je zovu Craponord - otkrio sam kad sam imao svoju Apriliju pa sam nešto guglao (problem sa strujom :D) i naišao da dele iste slične probleme.. A ovo što je crkao Add sistem, veoma verovatno, mada kao što rekoh, taj motor ima debelu kilometražu, ko zna šta mu mu radili, a i stajao je duže vreme, moguće da su čak i miši pojeli kablove. :D Italijani su mi u duši... ali činjenica stoji da imaju lošu instalaciju - tj. nekvalitetne konektore i žice, što sa sobom nosi posle druge probleme i stvari koje crkavaju...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
Pre 9 sati, Paljevina je napisao:

Drago mi je da si napisao ovaj odgovor gore @Simon69, lepo je čuti i iskustva iz prve ruke i nekog ko zapravo poznaje određeni motor u dušu! Da se ogradim, ono što sam ja pisao gore je ono što sam video i čuo, da li je tačno ili ne, ne znam ni ja. :D Da je zovu Craponord - otkrio sam kad sam imao svoju Apriliju pa sam nešto guglao (problem sa strujom :D) i naišao da dele iste slične probleme.. A ovo što je crkao Add sistem, veoma verovatno, mada kao što rekoh, taj motor ima debelu kilometražu, ko zna šta mu mu radili, a i stajao je duže vreme, moguće da su čak i miši pojeli kablove. :D Italijani su mi u duši... ali činjenica stoji da imaju lošu instalaciju - tj. nekvalitetne konektore i žice, što sa sobom nosi posle druge probleme i stvari koje crkavaju...

Tačno je to za konektore. Neuporediva je galvanizacija na kabel papučicama italijanskih instalacija i japanskih. Japanske i posle 20 godina kao nove a italijanske ne baš.

Na Caponordu 1200 se još uvek nisu pojavile "kritične tačke" kao na ETV 1000, da li što ih nema ili je još uvek relativno mlad.

A ni svaki ETV 1000 nije imao problema sa instalacijom.

Ima primeraka 20 godina starih koji imaju besprekornu instalaciju i mislim da tu priličnu igra ulogu vožnja motora zimi.

Kad ga "osoliš" tad krene i "Caponordov kancer".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 24 minuta, Simon69 je napisao:

mislim da tu priličnu igra ulogu vožnja motora zimi

Meni se više čini da ga pranje pod šmrkom zajebe najviše (mene jeste). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

A ja sam 100 posto siguran da vlasnici sa losim akumulatorom uniste instalaciju.

I regler.

Promenio član Surla85
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Caponord ZAHTEVA odlican akumulator sa jakom udarnom strujom inace ode frajlauf. 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Isto kao i Multistrada... 1200 cc, a nema dekompresor, mora CCA da bude u rangu onoga što je proizvođač propisao, ili čak više od toga. Iz tog razloga sam prešao sa gel akumulatora na Li-Ion, sa 290 CCA, umesto fabrički propisanih 210. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
Pre 1 sat, Paljevina je napisao:

Meni se više čini da ga pranje pod šmrkom zajebe najviše (mene jeste). 

Šmrkovi i aparati za pranje pod visokim pritiskom su najveći neprijatelji motocikala.

I meni se dešava da sam sebi u toku pranja govorim da odmaknem mlaznicu ali džabe, dok nešto ne s.ebem ne stajem >:(

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 19 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: BMW F800ST

Pozdrav ljudi,kolege,citao sam postove vezane za Capoa 1200.

Zagrejao sam se jako za ovu makinu i ovo sto sam procitao dosta mi je pojasnilo neke stvari.

Citao sam i nesto po stranim forumima takodje. Tu se provlaci par stvari koje se ponavljaju vise puta,pa ako moze neko od kolega ko vozi gore pomenutu makinu da mi razjasni...naime kazu da trosi i to bas trosi,fazon bas za izbegavanje,e sad koliko moze da trosi jako me zanima,pisu kao da ne silazi ispod 10l/100.

Onda,trosi ulje i to ne u granicama normale vec ozbiljno trosi,da se bez kantice ne krece na put duzi od 1000 km. Rec je o motorima koji su presli oko 70k km,sto za putnu krstaricu realno nije nista.

I da li u Bgu ima majstor,znate li nekog,koji je expert za Aprilie,kao sto postoje kolege koji rade samo BMW i znaju ga u dusu,nebitno koji model.

Ovih Aprilija gotovo da nema na oglasima kod nas,zasto ne znam,ili su mnogo dobre pa vlasnici nece da prodaju ili obrnuto,nece niko krsa :),tako da ce se gledati nesto preko.

Na sta posebno obratiti paznju prilikom gledanja,osim standardnih stvari kao kod svih motora koji se kupuju,a sto bi potencijalno moglo biti kao jako skup kvar?

Hvala unapred na odgovoru,ako ga bude:jee:.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
On 24.11.2023. at 23:48, Z0LE je napisao:

Pozdrav ljudi,kolege,citao sam postove vezane za Capoa 1200.

Zagrejao sam se jako za ovu makinu i ovo sto sam procitao dosta mi je pojasnilo neke stvari.

Citao sam i nesto po stranim forumima takodje. Tu se provlaci par stvari koje se ponavljaju vise puta,pa ako moze neko od kolega ko vozi gore pomenutu makinu da mi razjasni...naime kazu da trosi i to bas trosi,fazon bas za izbegavanje,e sad koliko moze da trosi jako me zanima,pisu kao da ne silazi ispod 10l/100.

Onda,trosi ulje i to ne u granicama normale vec ozbiljno trosi,da se bez kantice ne krece na put duzi od 1000 km. Rec je o motorima koji su presli oko 70k km,sto za putnu krstaricu realno nije nista.

I da li u Bgu ima majstor,znate li nekog,koji je expert za Aprilie,kao sto postoje kolege koji rade samo BMW i znaju ga u dusu,nebitno koji model.

Ovih Aprilija gotovo da nema na oglasima kod nas,zasto ne znam,ili su mnogo dobre pa vlasnici nece da prodaju ili obrnuto,nece niko krsa :),tako da ce se gledati nesto preko.

Na sta posebno obratiti paznju prilikom gledanja,osim standardnih stvari kao kod svih motora koji se kupuju,a sto bi potencijalno moglo biti kao jako skup kvar?

Hvala unapred na odgovoru,ako ga bude:jee:.

 

Nije tačno da troši 10 l/ 100km ni to da troše ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Pozdrav Dejane.

 

Po meni bi ovako izgledala preporuka:

 1. Yuassa YTX 14-BS

 2. Exide ETX 14-BS

 3. BS BTX 14-BS

 4. Landport YTX 14-BS

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
On 8/26/2023 at 12:56 PM, Simon69 said:

 

I sam sam poslednjih 10 godina vozio ETV 1000 i kao korisnik imam sve reci hvale. Takav motor za te novce tesko da postoji.

To je ono što svima pričam...hočeš dobar,udoban motor koji radi i koji je debelo potcenjen kupi Caponord 1000. Lično da ne bi imao motor i jako malo para definitivno bi mi taj motor bio jedini izbor....sa otklonjenim dečjim bolestima naravno....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
On 5.2.2024. at 12:46, el classico je napisao:

Neki LiFePo4???


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Ovi koje sam naveo su (bar meni) dostupni u svako doba. Kad zatreba pozoveš i dobiješ sutra ili ako ti treba odmah odeš u prodavnicu i kupiš.

Kad bi i hteo LiFePo4 to bi bilo pola dana guglanja, zivkanje oglasa, "biće u skorije vreme", "javićemo" pa ne jave i nemam volje za to..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja