Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

ima x9 500cc za 700e ali nesto brljavi elektronika,i tabla ,moze biti da akumulator ne valja ali sigurno jos brdo stvariDa li se to isplati uzimati i srediti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ako je to onaj beli sto stoji u oglasima za oko 900-1000e, kod njega je otisla masina.. treba da se hilznuje i da se zamene ventili, i ko zna sta jos pored svega toga..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Naravno da ne, taj sto prodaje kupuje kartu za Ameriku u u jednom pravcu ili su mu zelenasi na pragu rat3.gif

Za 700e, izvini ali to je verovatno je djubre!!! 1neznam.gif

pa da li se isplati uzeti i srediti?Nisam ni ocekivao da je vrh za 700e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Posto vidim da su ovde pravi zaljubljenici u Piaggio X9, rekoh da ostavim oglas ovde, bolje da prodam krajnjem kupcu koji ce se navozati, nego tamo nekom preprodavcu, ovako stvari stoje...motor sam kupio zimus, piaggio x9 250 evo i sredio sam ga pred sezonu cakum pakum, al u medjuvremenu mi se otvorila mogucnost da putujem preko, te da nebi ostavljao motor da se prodaje sledece godine, bolje da ga prodam nekome ko ce ga i ovih par meseci voziti... Na motoru je uradjeno sve, .rolnice, variomat ,kais orginal piaggio,ulje i filter, nosaci motora (pri voznji zadnji deo motora setao levo-desno) lezaji viljuske (problem kod X9), semernzi na viljuci, sve plocice,gume u extra stanju,nov akumulator sa 2 godine garancije, sve zamenjeno u aprilu pred pocetak sezone..registrovan jos godinu dana, motor je tipa sedi i vozi! Ako ikoga intereseuje neka se javi, pa mu mogu poslati i slike, a link sa motorom je http://www.kupujemprodajem.com/Piaggio-X9-6803871-oglas.htm?filter_id= ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Drugari , od skoro imam X9 500 evo 2006/7 godište ... uradio sam servis kad sam ga kupio ( ulje svećica rolnice slajderi kaiš itd ... ) koji me nije čak ni izašao mnogo obzirom da je ovlašćeni servis u pitanju i originalni delovi i sve u svemu sam jako zadovoljan no ... ( uvek ima neko ali ...) - kad sam ga kupovao obrtomer je radio a od kad ga ja imam cvrc ( ni da mrdne ) ... u servisu su mi rekli da bi to da se sredi bilo mnogo (?) ... mislim može i ovako da se koristi naravno ali mi nekako bzvz da mi obrtaljka ne radi ... pa koliko to može da košta da se popravi i ko to radi , mislim ima li neki specijalizovani servis / serviser koji zna nešto što ovi momci ( inače sasvim su ok ) u PGSu ne znaju. hvala unapred za bilo koji info

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

jesi li probao da resetujes analognu...daje li obrtaljka bilo kakve znake zivota...

meni se desilo slicno, ali sa pokazivacem goriva...sve radi normalno, i odjednom gorivo na nuli...pokusava kazaljka da se digne, ali ne ide...:stabre:

rasturim sve, izvadim analognu i otvorim, i vidim da je kazaljka spala sa one iglice koja je okrece...ponovo je nabodem i pricvrstim lepo, napunim rezervoar do cepa i nastelujem da pokazuje koliko treba...sve spakujem i vratim i od tada samo :moto3:...

nadam se da je i kod tebe nesto slicno...rasturi malo, prepipaj sve i proveri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Probaj sam da resis kvar... Nemojte ljudi za svaku sitnicu ici do majstora! Nije to nikakva nauka... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Pozdrav svima!da li neko zna koja kolicina ulja stane izmedju min i max na meracu?odnosno koliko ulja fali u gramima ako je izmedju plovine i max,odnosno fali jedna cetvrtina..nadam se da ste skontali sta me muci :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Piaggio X9 200 EVo 2003

Pomagajte ljudi u dilemi sam undecided.gif

Uzeo sam motor sa servisa pre nekih 2 meseca (stavljen nov automat alnasera i nov regler)

Svi koji voze x9 znaju da se kilometraza resetuje kad se skine kleme sa akumulatora.

Evo posle ravno 1000.0 km mi blinkaju oil i service, e sad da li je zbog toga zato sto sam presao 1000.0 km od servisa ili nesto drugo.

Ulje sam proveravao u servisu i ono je uredu,

Sad ne znam jel ce to blinkati stalno ili moram ja da ga iskljucim ?

 

Ni meni se to nikad nije desilo da mi se resetuje kilomteraza kada otkacim kleme sa akoumulatora..Jer obavezno kad zavrsim sezonu ja izvadim akumulator da se ga neiscpri bzv...

 

Samo trip koji meri kao sto rece neko od clanova do 1000km,i ona max.brzinu postignuta na skuteru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Piaggio X9 200 EVo 2003

Drugari , od skoro imam X9 500 evo 2006/7 godište ... uradio sam servis kad sam ga kupio ( ulje svećica rolnice slajderi kaiš itd ... ) koji me nije čak ni izašao mnogo obzirom da je ovlašćeni servis u pitanju i originalni delovi i sve u svemu sam jako zadovoljan no ... ( uvek ima neko ali ...) - kad sam ga kupovao obrtomer je radio a od kad ga ja imam cvrc ( ni da mrdne ) ... u servisu su mi rekli da bi to da se sredi bilo mnogo (?) ... mislim može i ovako da se koristi naravno ali mi nekako bzvz da mi obrtaljka ne radi ... pa koliko to može da košta da se popravi i ko to radi , mislim ima li neki specijalizovani servis / serviser koji zna nešto što ovi momci ( inače sasvim su ok ) u PGSu ne znaju. hvala unapred za bilo koji info

 

Probaj da rasturis tablu,ali pazljivo jer su osetljive kad sklapas ponovo,ako ne smes,onda vidi ako ima neko u tvom gradu koji radi Taho graf servis ako servirsa instrument table da skines tablu odneses njemu da ti on pogledu.A merac za br.obrt. ne znam tacno gde se nalazi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Piaggio X9 200 EVo 2003

Hvala drugari 0takoje.gif ..Ne znam sta da radim razmiljao sam o fabricckom variomatu,ali kdo ovog Pokija iz KV nasao sam neki koji za prvu ugradnju kaze da je oko 70e,a Kvelarov kais je oko 45e..Sto se tice Dr.Puelly rolnicama vidim da ih mnogi hvale ovde na forumu,samo ne znam koja je fabricka dimenzija rolnica msilim da je 21x17 ili mozda gresim?I zanima me tezina rolnica jer sam skoro bio video da je 10.7gr fabricka grazama rolnica za X9 200..Ako sam pogresio neko me neko ispravi i neka mi neko od vas preporuci da li da porucim 10gr rolnice Dr.Puelly ili mozda manu gramazu gledao sam 9.7gr za X9 200 ali nisam naso na njhovom sajtu..

 

 

 

Jel moze neko da mi odgvori na ova pitanja..Hvala uanpred 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imao sam Dr. rolnice citavih 5K tj. toliko su trajale i ne bih ti preporucio 1jok.gif

te su dimenzije, ta je tezina...stavi fabriku i ne razmisljaj ili ti miran si 15K

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: piaggio x9 500ie EVO

cao maxi 1zdravo.gif

ja sam srdjan i verovatno buduci vlasnik x9 tke pa ako postanem taj vlasnik vise o meni i motoru u predstavljanju.

imam jedno pitanje , da li slucajno neko ima neka iskustva sa prodavcem iz zemuna koji inace prodaje maxi scootere konkretno ovaj

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3685141/piaggio_x9_500_ie_evolution/

 

jer ne verujem da sam danas coveku bio spreman da iskesiram motor a on me isprebacivao za sutra mrtav ladan ko da se danas prodaje na dobar dan bilo sta ??

 

ako neko zna nesto o liku i motorima koje prodaje znacilo bi mi . Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Prebacio sam tvoj post u temu o X9 modelu. Cena je više nego dobra a ako motor izgleda uživo kao na slikama, vredi svaku paru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: senta
  • Motocikl: piaggio x9 500 evo

ima jedan i kod nas u Senti ko prodaje x9 5OO. on trazi oko 18OO, ali je napravio veliki servis na motoru(oko 5OO eura,sve je novo na scooteru), i registrovan skoro jos godinu dana. ako ti interesuje, dacu ti broj pa pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: piaggio x9 500ie EVO

ma motor je i uzivo mozda jos i lepsi prednji diskovi nemaju one riseve kao da nije presao 30.000 ili mozda i jeste :) ali neko stavio nove to necemo znati dok se ne bude provozao jedno 1000 km tada cu sve znati sta sam kupio .mada sve u svemu vizuelno izgleda savrseno nisam ga palio juce to sam hteo danas da uradim i da proverim ima li nekih luftova i sl. i odem kod lika na gajbu da platim i da vozim ali on zaglavio neke papire radi za neka kola koja je prodao i otkacio me da dodjem sutra kaze bitnije mu da uvali kola nego skuter ko da prodaje kilo mesa pa nije problem ... strasno kakav lik al ja se zalepio za ovaj ili ni jedan pa se ugrizao za jezik i odcutao :)

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

 

ako neko zna nesto o liku i motorima koje prodaje znacilo bi mi . Hvala

 

ja kupio od istog lika X9 500 IE krajem maja ... isto je bilo čekanja na papire iz Subotice ali je sve bilo OK i motor je registrovan bez problema. inače iako je sve delovalo cool ipak sam odvezao motor u PGS i ... zamenio kaiš rolnice slajdere ulje i svećicu ... nije bilo mnogo love ( ispod 200 ) ali je moralo da se uradi i od tada motor ide k'o mećava ( vozio sam ga autoputem "do kraja cajgera" to jest 180 koliko mu max piše i nije bilo problema ) ... sve preporuke samo da znaš 5,5 - 6 troši po gradu ako iole dodaješ gas ( a ne možeš da ne dodaš kad osetiš kako lepo vuče ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja