Jump to content

Moto Zajednica

I ja padoh - izvuni druze nisam te video

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: bez motora

Hvala na kritikama i zaljama za brz oporavak. Svastan sam da sam napravio gresku i preterao sa brzinom u naseljenom mestu (jest da je to kraj naseljenog mesta ali ipak jeste) brzina je oko 120km jer r1 znate i sama da poteze i vise u prvoj brzini. Nisam planiro da jurcam po gradu nego da predjem nekih 1km do odredista (majstora) oa oisto sam uocio prazan put malo vise odvrnuoo gas. Bilo kako bilo naucio se pameti da se cuvam i od sebe i od drugih.

 

E sad bih od vas trazio pomoc da mi kazete vase iskustvo u ovakvim slucajevima. Motor je registrovan i osiguran, ja sam bez dozvole. Neki pricaju da osiguranje pokriva stetu jer je zapisnikom ustanovljeno da je vozac automobila kriv za nesrecu a drugi pricaju da osiguranje nece nadoknaditi stetu jer sam vozio bez dozvole.

 

eto ako neko zna iz licnih iskustva dobro bih mi dosla neka informacija.

 

I jos jednom prizajem da sam preterao sa divljanjem po gradu pa nisam zamerio ljudima na negativnim komentarima. Drago mi je da sam i dalje sa vama a rane su zarasle.

 

pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Radio sam godinama u osiguranju i stanje ti je ovako, ako u zapisniku policije u tvojoj koloni pise neki clan zakona po kojim se teretis, a takodje i njemu stoji neki clan, onda ste podelili odgovornost, vase stete nece prihvatiti ni jedno osiguranje, a obojica idete kod sudije i odgovarate za clan zakona koji vam je napisan. Ako je vozac putnickog vozila prvi u zapisniku i napisan mu je clan zakona koji ga tereti, a ti drugi i nemas dopisan clan (malo verovatno, brzina, nemas kategoriju) onda bi mogao naplatiti stetu od njegovog osiguranja.

Po mom iskustvu verovatno delite krivicu oboje. Pogotovo zbog tvog neposedovanja dozvole a i brzine, a on zbog nepostovanja prava prvenstva (koje moze lako da ispegla kod sudije sobzirom na tvoju brzinu).

Mada bih ti toplo preporucio nekog advokata saobracajca u svakom slucaju.

 

Uzgred prilicno je naseljeno mesto, brzo si isao, zamisli da je put prelazilo dete koje ne ume da proceni tvoju brzinu, mozda bi te oprema spasla pada, a od okolnih komsija i roditelja te nista ne bi spaslo. Zato pamet u glavu, pazi prvo da nekog ne unesrecis, pa onda pazi sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: bez motora

E pa drugari ovako stoje stvari. Osiguranje je pokrilo stetu na motoru ali i moju nematerijalnu stetu. Od suda sam dobio poziv da se izjasnim da li sam saglasan da se dogovorim sa vozacem automobila da mi isplati stetu vansudski ili da ga teretim preko suda. Do sada nisam dobio nikakvu prekrsajnu prijavu a u policijskom zapisniku stoji da sam se kretao neprilagodjenom brzinom (mada za to nema dokaza posto je bio faktor iznenadjenja i tragovi kocenja manji od 5m kako kaze advokat) u zapisniku nigde nije navedeno da nemam kategoriju a navedeno je da je vozac automobila kriv za ugrozavanje bezbednosti u saobracaju.

Oporovak je u zavrsnoj fazi, ostali su mi jos uvek manji podlovi na rukama i kolenu.

Hvala svima na komenterimai pozativnim i negativnim :)

 

I jos jednom skidam kapu svima koji svoje motore u gradu voze 50km/h i nikada nisu prekoracili brzinu,znam da je to ispravno i hocu samo da se odbranim od onog "divljanja po gradu" jer u sustini nisam takav vozac ali nije ni da se vozikam 50km/h. I deonica gde sam imao nesrecu je izlaz iz grada i vec manje naseljeno mesto pa sam se kretao vecom brzinom ali naravno to nije opravdanje.

 

pozdrav svima i jos jednom vazno je da sam jos uvek sa vama.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

Krivim tebe u ovom slucaju.

Svaki dan vidjam likove kao sto si ti po gradu kako divljaju.teraju na jedan tocak,preko 100kmh u naselju ali takodje cesto cujem kako je dobar deo njih zavrsio u kolicima ili pod zemljom.

Razumem da neko ide brze od dozvoljenog,pa svi to radimo ali 120-140kmh u naselju?!

Da si isao propisanom brzinom sigurno bi uspeo da stanes,izbegnes nesrecu ili u najgorem slucaju napravis manju stetu.

 

Da li si ikad razmisljao da je moglo neko dete da istrci jureci za loptom?

 

Zao mi je sto ti se to desilo i zelim ti brz oporavak a najvise ti zelim da naucis nesto iz ovoga ...kad vec nisi hteo na laksi nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja