Jump to content

Moto Zajednica

Stisajte muziku na skupovima!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

evo za promenu je za vikend na Zlatiboru moglo da se prica po ceo dan jer je muzika bila umerene glasnoce .... pa cak i za vreme koncerta pored dobrog ozvucenja su isli na kvalitet ne na snagu ! ...

bio na zlatiboru i svaka pohvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Za Futog , takođe potvrđujem. Muzika je mogla da bude malo tiša , čula bi se isto -glasno , manje izobličenja kvalitet bi bio bolji , e jedino dal bi Beočinci čuli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Muzika za vrijeme zivih svirki i ne mora da bude tisa (a bilo bi lijepo) ali onaj dnevni i vecernji dio

dana bi sa tisom muzikom bio zaista ljepsi i ugodniji. Napominjem da sam inace ljubitelj hard roka, bluza, HM-a itd.

Podrzavam Yubillijeve primjedbe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: Honda CB600F Hornet PC36

Podrzavam predhodna misljenja,Juce u Futogu je isto bila preglasna muzika ali koliko primecujem to je na svakom skupu tako.Da se razumemo volim rok muziku ali ne postoje samo AC/DC i ZZ TOP koje ja volim ali postoji toliki izbor muzickih grupa a na svakom skupu se isto ponavja.

 

Ima veze! I to sam htio da navedem ali sam mislio da je to stvar ukusa a o ukusima ne treba rasprevljati, medjutim nasao sam kljuc tog problema. Osoba koja postavlja binu tj. ozvucenje obavezno se samopostavi u ulogu DJ-a jer je to, zaboga, njegova mikseta (ili njegovog gazde, svejedno) a njegov spektar poznavanja rok muzike je upravo toliki : AC/DC, ZZ Top, Atomci i Divlje jagode i onda se on uzivi pa odvrne do daske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Čerević
  • Motocikl: BMW r25/2 ,Suzuki Intruder VS800

Svaka čast na temi.

Mislim da nebi bilo loše da se otvori nova tema od strane administratora,koja bi se zvala

''Moto skupovi,predlozi i zamerke'',koja bi stojala stalno na vrhu prve stranice,naslova ''Moto skupovi'',npr.,odmah

ispod,''obaveštenja''.Do sada je taknuto nekoliko ključnih problema a u bliskoj nam budućnosti

bi još mnogi mogli da sugerišu i daju svoje predloge,kako bi nam skupovi bili još bolji i

kvalitetniji.Ljudi smo,malo discipline nije na odmet,ja sam isto pristalica opuštencije,ali ne

do besvesti,što je umerenije,to je prihvatljivije za većinu.A oni drugi što im to negilta su

naj verovatnije pogrešnog opredeljenja,pa bi trebalo da probaju nešto drugo,žešće.

Nadam se da je bar nekolicina organizatora pratila ovu temu,ili će je pročititi pa da će se

nešto od ovoga i uvažiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Čerević
  • Motocikl: BMW r25/2 ,Suzuki Intruder VS800

Naravno,pošto je ovu temu načeo Yubilly,uz njegovu saglasnost.

Čisto da se nebi desila neka sitna krađa,iz dobre namere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1150GS ABS

i ja sam mišljenja da su ove godine pobjedili stari rokeri u umagu.

mi smo takođe bili po 10ak minuta u kampu ostalo pa bježi van. vani se je muzika čula sasvim solidno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ma napiješ se ko svinja i onda ionako ne razumeš šta ti ko priča. Klimaš glavom (za svaki sluča) i baš te briga.1zvizduk.gif

Nesreća je u tome što jedan deo ljudi koji dolaze na skupove to čini da bi mogli da se otkače "ko kuče od lanca" i pri tome ne vode računa o drugima koji su došli sa namerom da se malo druže i popričaju međusobno. Takvi "ubiju" gomilu piva i nisu ni svesni bilo čega što se oko njih dešava. Možeš da im pustiš bilo kakvu buku. Uostalom, kad nivo buke pređe neku granicu to više nije muzika. Ljudski sluh u tom slučaju više nema mogućnosti da "definiše" ono što se čuje. Dakle bitno je samo da nešto "bubnji".

Upravo iz ovih razloga ja na skupove odlazim "u prolazu", odnosno planiram neko putovanje tako da mi skup bude usputna stanica. Zadržim se par sati i "bežim" dalje.

Ako neko par dana sedi na jednom mestu i pri tome ne može da komunicira sa drugima (zbog buke), moto skup gubi osnovni smisao. To bi trebalo da bude putovanje i druženje sa sebi sličnima.

A kome je isključivo do muzike ima dovoljno svakojakih koncerata i "svirki".

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

opcenito su moto susreti postali veliki vašari sa puno neukusa u svemu i svacemu. od vec viđenih, mogu reci izlizanih, izvođaca, vrhunac nehugijenskih uvjeta pocevši od vode, wc.a, prostora za smještaje, ponude hrane koju kuhaju svi koji se nađu u blizini. pica su skupa kao da si u ekskluzivnom restoranu a nebi trebalo jer se pivo pije u potocima.traju dv,tri pa i cetri dana a samo subota na nedelju nešto vrjedi samo neznam šta. neorganizirana služba cuvara od strane organizatora, nudi se hrana za sve a samo najbrži dobijaju jer se neke kolicine niti ne izdaju nego cuvaju za " svoje " nema novih sadržaja, nekih novih igara, takmicenja i sl. tako da je gost prepušten sam sebi. tek tu i tamo zablista neki moto susret i u pravilu nekog novog kluba ili nekog manjeg tj. siromašnijeg pa na srecu nema b.corbe i atomaca nego neki novi klinci koji odvaljuju. moj stav je da na susrete odlzim da bi vozio do tamo i nazad kuci i eventualno upoznao neko novo mjesto ili grad.

mišljenje je osobno i ne osuđujem nikoga po imenu i sa druge strane niko nikoga ne povlaci za ruku.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

opcenito su moto susreti postali veliki vašari sa puno neukusa u svemu i svacemu. od vec viđenih, mogu reci izlizanih, izvođaca, vrhunac nehugijenskih uvjeta pocevši od vode, wc.a, prostora za smještaje, ponude hrane koju kuhaju svi koji se nađu u blizini. pica su skupa kao da si u ekskluzivnom restoranu a nebi trebalo jer se pivo pije u potocima.traju dv,tri pa i cetri dana a samo subota na nedelju nešto vrjedi samo neznam šta. neorganizirana služba cuvara od strane organizatora, nudi se hrana za sve a samo najbrži dobijaju jer se neke kolicine niti ne izdaju nego cuvaju za " svoje " nema novih sadržaja, nekih novih igara, takmicenja i sl. tako da je gost prepušten sam sebi. tek tu i tamo zablista neki moto susret i u pravilu nekog novog kluba ili nekog manjeg tj. siromašnijeg pa na srecu nema b.corbe i atomaca nego neki novi klinci koji odvaljuju. moj stav je da na susrete odlzim da bi vozio do tamo i nazad kuci i eventualno upoznao neko novo mjesto ili grad.

mišljenje je osobno i ne osuđujem nikoga po imenu i sa druge strane niko nikoga ne povlaci za ruku.

 

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

mislim da kreator ove teme i svi koji ga podrzavaju treba pod hitno da prestanu da dolaze na skupove. prostor za skupove je obicno ogroman i uvek je moguce udaljiti se od bine.....a da stavimo svi db kilere da vam i buka motora ne bi smetala,posto su prvo na meti bili pucaci,posle toga oni sto pale gume,sad je stigla i muzika na red...ma dajte bre ljudi, pa krenuli ste na moto skup a ne u crkvu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

opcenito su moto susreti postali veliki vašari sa puno neukusa u svemu i svacemu. od vec viđenih, mogu reci izlizanih, izvođaca, vrhunac nehugijenskih uvjeta pocevši od vode, wc.a, prostora za smještaje, ponude hrane koju kuhaju svi koji se nađu u blizini. pica su skupa kao da si u ekskluzivnom restoranu a nebi trebalo jer se pivo pije u potocima.traju dv,tri pa i cetri dana a samo subota na nedelju nešto vrjedi samo neznam šta. neorganizirana služba cuvara od strane organizatora, nudi se hrana za sve a samo najbrži dobijaju jer se neke kolicine niti ne izdaju nego cuvaju za " svoje " nema novih sadržaja, nekih novih igara, takmicenja i sl. tako da je gost prepušten sam sebi. tek tu i tamo zablista neki moto susret i u pravilu nekog novog kluba ili nekog manjeg tj. siromašnijeg pa na srecu nema b.corbe i atomaca nego neki novi klinci koji odvaljuju. moj stav je da na susrete odlzim da bi vozio do tamo i nazad kuci i eventualno upoznao neko novo mjesto ili grad.

mišljenje je osobno i ne osuđujem nikoga po imenu i sa druge strane niko nikoga ne povlaci za ruku.

 

 

 

KOlega... :hej:

v_37_896.jpg

v_37_904.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

gavrolini user_popup.png

Postavljeno Danas, 03:49 AM

 

mislim da kreator ove teme i svi koji ga podrzavaju treba pod hitno da prestanu da dolaze na skupove. prostor za skupove je obicno ogroman i uvek je moguce udaljiti se od bine.....a da stavimo svi db kilere da vam i buka motora ne bi smetala,posto su prvo na meti bili pucaci,posle toga oni sto pale gume,sad je stigla i muzika na red...ma dajte bre ljudi, pa krenuli ste na moto skup a ne u crkvu

Ukratko rečeno: Kome se ne sviđa to što se meni sviđa "neka se nosi"! Baš lepo.

A moto skupovi postoje od kada su se pojavili dvotočkaši i nisu izmišljeni pre par godina kao što neki očigledno smatraju. Nije bilo moćnih "razglasa", nije bilo ni motora kojima su mogle da se "spale" gume, nije bilo otvorenih "Akrapa" ... . A ipak bilo skupova? I uvek je bilo i muzike i piva i .... , ali kao "prateći sdržaj". A osnovno je bilo druženje i razgovor.

Problem je što neki smatraju da je svet počeo da postoji (pa i moto skupovi u okvru istog) tek kad su se oni pojavili "na sceni". A pre toga bio potpuni mrak.

Uostalom, na skupu (od par hiljada ljudi) bude samo desetak koji pale gume, "pucaju" ili ..... . A šta je sa ostalima? Znači da hiljadu treba da se uklone da bi desetak "teralo svoj ćef". Pa ako već kompromisa ne može da bude (što je očigledno iz komentara koji sam citirao), zašto tih desetak ne naprave svoj skup sa svojim "običajima", a ne da se iživljavaju na druženjima koje su neki još davno osmislili i započeli?

Da ne bude zabune. Meni sve ovo ne smeta jer kad odem na skup i ne odgovara mi jednostavno se "pokupim" i nastavim vožnju dalje. Ali ovakav način razmišljanja kakav je iznesen u prethodnom komentaru govori o tome koliko se međusobno uvažavamo i poštujemo.

A neko od prethodnika lepo napisa: Moto skupovi su izgubili svoj osnovni smisao (čast izuzecima) i postali su klasično vašarište.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

mislim da kreator ove teme i svi koji ga podrzavaju treba pod hitno da prestanu da dolaze na skupove. prostor za skupove je obicno ogroman i uvek je moguce udaljiti se od bine.....a da stavimo svi db kilere da vam i buka motora ne bi smetala,posto su prvo na meti bili pucaci,posle toga oni sto pale gume,sad je stigla i muzika na red...ma dajte bre ljudi, pa krenuli ste na moto skup a ne u crkvu.

i to bi bilo u redu a i po zakonu.

gavrolini mislim da imaš iskrivljenu percepciju moto susreta. mjesto održavanja moto susreta , ponavljam, nije vašar pa udri. ljude koji dolaze veže ista stvar tj. ljubav prema motoru ( ima ) ali to ne znaci da svi uživaju u dimu spaljenih guma i pokušajima da se užari ispuh i grane ( uostalom od toga samo šteta ) ili u muzici koja prelazi i 140 db dobrahno. to je buka, bol i nemogucnost normalne komunikacije pa kako se tu može uživati i biti opušten.

nekima koji tvrde da to vole nevjerujem, mislim da se ti isti " traže " kroz buku, vožnju bez db kilera, paljenje guma, pijancenje i sl. ali i neka im to zadovoljstvo jer je to njihovo pravo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

i dalje mislim da treba da ostanete kuci i pojacavate vas televizor koliko je vama volja.... Koliko vidim bajkeri su postali vece sonje nego bilo ko. Sve sad smeta....jbt zato mene niko nije obavestio da je zamrlo ono bajkerstvo koje ja znam...motori,pivo i R'n'R

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

gavrolini user_popup.png

Postavljeno Danas, 13:19 PM

i dalje mislim da treba da ostanete kuci i pojacavate vas televizor koliko je vama volja.... Koliko vidim bajkeri su postali vece sonje nego bilo ko. Sve sad smeta....jbt zato mene niko nije obavestio da je zamrlo ono bajkerstvo koje ja znam...motori,pivo i R'n'R

Čim neko počne da koristi izraze mi i vi (ili oni), a da mu pritom niko od ostalih učesnika nije dao formalno pravo ili saglasnost da ga "zastupa" ili svrstava u neki "tabor", jasno pokazuje o čemu (kome) se radi.

Što se mene tiče, sve što ste vi rekli (ili ćete tek da kažete) tačno je i o tome ne treba dalje raspravljati ni u ovoj temi (a verovatno ni u bilo kojoj drugo). Priznajem: Vi ste izmislili i motore i bajkere i skupove i muziku i pivo i adrenalin i .... .

 

Jel sad sve O.K.? (Odoh da gledam tursku seriju na TV).

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

gavrolini user_popup.png

Postavljeno Danas, 14:28 PM

 

za bolje i nisi

U pravu si! 1nanana.gif

Izvini, nisam mogao da izdržim.

Vidimo se negde "uživo" da popijemo po koje pivo. Pozdrav.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

i dalje mislim da treba da ostanete kuci i pojacavate vas televizor koliko je vama volja.... Koliko vidim bajkeri su postali vece sonje nego bilo ko. Sve sad smeta....jbt zato mene niko nije obavestio da je zamrlo ono bajkerstvo koje ja znam...motori,pivo i R'n'R

nemoj se ljutiti ali sa svojih 27 godina još nisi pravo ni progledao, sada imaš takav stav a cuti ceš i druge pa s vremenom ceš shvatiti da trba poštivati i tuđe stavove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Imam 52 god. odrastao sam sa motorima i R&R i ne smet mi glasna muzika..Smetaju mi "bajkeri" koji su se setili da to postanu u poznim godinama i sad dele savete iz "iskustva".A kakvu muziku su slušali mogu da pretpostavim i naravno da im smeta :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja