Jump to content

Moto Zajednica

heckenschutze MZ - pitanja

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

...

 

Zatim proveri efektivnu (dinamicku ) kompresiju motora , jer mozda tvoj agregat ipak trazi set novih karika , ipak je ta tvoja masina presla 50000 Km pa je i za ocekivati da je efektivna kompresija ipak opala .

...]

Jos kada bi objasnio kako... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

ma izvozi preimenuj, ti si u administraciji... :zvizduk: ne verujem da ce se gosn snajperista ljutiti (a nema ni razloga)

 

 

 

 

 

:BJBmoto: .... :moto3:

 

 

 

 

 

slobodno...nego sto se tice motora...za rad na njemu,fale pare,kao i kod svakog...ali sto je najbitnije,masina je ispravna,za sada je sipaj i teraj...ja se nadam da cu uspeti setom novih dizni i novom iglicom,te novim filterom vazduha da malcice smanjim potrosnju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

j...ja se nadam da cu uspeti setom novih dizni i novom iglicom,te novim filterom vazduha da malcice smanjim potrosnju...

 

Neces.. 1zdravo.gif0namigivanje.gif i pak je to MZ sasvim je ok potorsnja 4,5-5.

 

Meni je nekad trosio 8-9... 1oda.gif (sa starim karburatorom) mozes jedino spustis iglicu za jedan zarez nize i time smanjis kolicinu goriva, a i gubis snagu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

one crte na iglicu su pojedene,zato hocu da kupim novu...nije mi problem potrosnja na putu,vec potrosnja u gradu...ne predjem 10km on popije 1 litar goriva

Da ti mozda ne preleva karburator... mada u niskoj guzvi 10 km voznje ume da potraje vise nego 50-60km van grada (mislim vremenski), zbog faktora:

podji-stani-podji-semafor-podji-neko ti izleteo-podji-opsuj-stani-nastavi da psujes-... i dok stignes kuci ode dragoceno gorivo kroz auspuh, a ustvari ti motor radi u mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

one crte na iglicu su pojedene,zato hocu da kupim novu...nije mi problem potrosnja na putu,vec potrosnja u gradu...ne predjem 10km on popije 1 litar goriva

 

To po gradu je ok, meni je potrosio 8l na 100-120km po gradu a posle toga 8l na otvorenom presao 176km 1moto3.gif

 

A da zna da potosi 1l na 10-15km 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Koliko ti troši ATX ?

Možda ima gradske vožnje u Nišu,u Zaječaru nema,ima ukupno tri semafora i to u strogom centru grada.

Napravi ti nalog na Limundo pa strpljivo prati i limundo i oglase, skupljaj parice,i čim se nešto pojavi što ti treba pazari,.Može da se prođe dosta jaftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ma tebi ne trosi, tebi curi negde , proveri da se nisu olabavili srafovi na loncetu, hoce to od velike vibracije

one crte na iglicu su pojedene,zato hocu da kupim novu...nije mi problem potrosnja na putu,vec potrosnja u gradu...ne predjem 10km on popije 1 litar goriva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

pa nigde nisam video masno na masini ispod karba...hm...xD ....i nikako da nadjem vremena da pogledam lepo...

 

nisam strucan sto se tice MZ...

 

 

 

 

ATX trosi nesto preko 2l na 100km...

 

 

 

 

djenka srecan put i lep provod za vikend :moto3: ...steta sto ja ne moug da idem :( ...

 

pa jebem .li ga,odem do posla,do drugara,levo desno stvarno ne predjem vise od 10-12km on popije litar...Mikac sto se tice vosnje u Nisu,u pravu si... :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

To ti je prelivno crevce. Sluzi za to da ako ti se prelije malo benzina iz karburatora, da ti ne curi na blok motora ( pa se tu posle nalepi prasina, pa motor usvinjen ), nego lepo stavis crevce 30 - tak cm i provuces ga iza masine da kaplje dole ( ako kapne nesto ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

...

 

Zatim proveri efektivnu (dinamicku ) kompresiju motora , jer mozda tvoj agregat ipak trazi set novih karika , ipak je ta tvoja masina presla 50000 Km pa je i za ocekivati da je efektivna kompresija ipak opala .

...]

Jos kada bi objasnio kako... :stabre:

 

Kod MZ -a ipak samo skidanjem cilindra sa masine dole , jedino tako ce se videti u kom su stvarnom stanju klip ,cilindar, karike , i glava motora - odnosno delovi koji direktno uticu na stvarnu efektivnu (dinamicku ) kompresiju motora !

Merenje dinamicke kompresije manometrom kod MZ - a inace nema nikakvog smisla .

 

Poz 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

To ti je prelivno crevce. Sluzi za to da ako ti se prelije malo benzina iz karburatora, da ti ne curi na blok motora ( pa se tu posle nalepi prasina, pa motor usvinjen ), nego lepo stavis crevce 30 - tak cm i provuces ga iza masine da kaplje dole ( ako kapne nesto ) .

 

 

 

 

video sam da je to crevce odozdo,podignuto gore,i opet ulazi u karb?.... :neznam::stabre:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

video sam da je to crevce odozdo,podignuto gore,i opet ulazi u karb?.... :neznam::stabre:

 

 

Sad sam procitao opet tvoj post sa pitanjem o ovom crevcetu. Kao sto si sam napisao : " video sam u katalogu " , to sto si video u katalogu , lepo ti pise da je Bing karburator, a kod njega je to tako. Na fabrickom karburatoru za MZ, toga nema. Bing nije fabricki karburator za MZ, ali moze da se ugradi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

danas je bio Djenka kod mene i pomogao mi da promenim i stavim nove platine i pomocu onih tankih listica doveli na pravu meru...plus smo ocistili karb i promenili onu diznu sto dovodi gorivo a zatvara kad je plovak pritisne...sad se javno zahvaljujem Djenki na pomoci :)8)

 

 

 

 

posle toga otisli na probnu voznju...motor je poboljsao svoj rad za sigurno 20% ...bolji odziv na gas,veca brzina i brze ubrzava...posle toga sam izmerio potrosnju,presao sam oko 2,5-3km pod maximalnim gasom na nekih 5500-6000 obrtaja i vratio se nazad normalnom voznjom,potrosio je 250ml goriva :D to znaci da bi potrosio manje pod normalnim rezimom rada...zakljucujem da ce na putu,uz rezim voznje ne preko 3000 obrtaja trositi 4-4,5l goriva...sto i nije tako lose...ali ne mogu biti siguran dok ne izmerim...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

danas je bio Djenka kod mene i pomogao mi da promenim i stavim nove platine i pomocu onih tankih listica doveli na pravu meru...plus smo ocistili karb i promenili onu diznu sto dovodi gorivo a zatvara kad je plovak pritisne...sad se javno zahvaljujem Djenki na pomoci :)8)

 

 

 

 

posle toga otisli na probnu voznju...motor je poboljsao svoj rad za sigurno 20% ...bolji odziv na gas,veca brzina i brze ubrzava...posle toga sam izmerio potrosnju,presao sam oko 2,5-3km pod maximalnim gasom na nekih 5500-6000 obrtaja i vratio se nazad normalnom voznjom,potrosio je 250ml goriva :D to znaci da bi potrosio manje pod normalnim rezimom rada...zakljucujem da ce na putu,uz rezim voznje ne preko 3000 obrtaja trositi 4-4,5l goriva...sto i nije tako lose...ali ne mogu biti siguran dok ne izmerim...

 

 

 

 

 

jedna preporuka!!! ispod 3000 trosice do 4l ali icices kao baba.. 1zvizduk.gif0takoje.gif zato teraj u voznji od 3000 do 4500max meni tosi 4,7(imam rezonu), najboljaq putna brzina 90 ili 3200ob. petom.. 0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

tako i vozim3000-3200 u petoj...mada koliko mogu da vidim,manje trosi...

 

 

 

 

 

 

slobodno ga poteraj do 4000 - 5000 ic nece nece mu fali.. 1moto3.gif to na 3000 ides 80 na 3200 90km/h na 4000, 110km/h nista preko.. tu je potrosnja do 4,5 1ooo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

motor je presao 50000 km i nikad masina otvarana osim zamene platina i opruge na kurbli... :moto3:

 

 

 

 

 

 

 

nadam se da ce trajati jos neko vreme,zato hocu da ga stedim...bivsi vlasnik mi je rekao da ga je vecinom vozio do 3000,u retkim prilikama preko toga...zato verovatno i traje toliko...najhitnija stavka je akumulator...pa onda auspuh... ali jedno po jedno...i na kraju mozda elektronsko paljenje,sta vi mislite o tome?

 

 

 

 

imam pitanje,u rezervoaru ostane goriva,ali ode na desnu stranu,moram da ga nagnem na levo,a gorivo predje,da bi pocelo da tece...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Rumunskom elektronikom dobijas jos 10% snage, bolju varnicu i sagorevanje...

 

Ps. To do 3000 to je mučenje. ;)

Zato brzo zapuši auspuh. Čisčenje auspuha vrsi se: pun gas pravinom 10-15km. :D

A da masina je 100% otvarana! Zbog karika i gornjeg ležaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Rumunskom elektronikom dobijas jos 10% snage, bolju varnicu i sagorevanje...

 

Ps. To do 3000 to je mučenje. ;)

Zato brzo zapuši auspuh. Čisčenje auspuha vrsi se: pun gas pravinom 10-15km. :D

A da masina je 100% otvarana! Zbog karika i gornjeg ležaja.

Obicno kada se kaze da masina nije otvarana misli se na menjac.Cilindar jeste u sklopu masine a opet i nije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja