Jump to content

Moto Zajednica

keeway superlight

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Motor je kupljen proshle godine nov u radnji, chovek uzeo sinu , a ovaj necje da polaze za A kategoriju i tako motor stajao skoro godinu dana, preshao 230km .

Ja video , zaljubio se i uzeo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Mislim da je univerzalna zamena za kineze, a mislim da moze neki i od kola, samo ne znam kako ide povezivane, valjda na izvod za sva cetiri (ima neki fazon)

PS osusi ga prvo dobro, naprskaj kontakt sprejom i udari ga par puta srafcigerom, ja jedan menjao, drugi jos uvek radi sa ovakvim nacinm intervencije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Blackbite je menjao, ako se dobro secam ide oko 200-250 ml po stapu ulja, fora je da se non stop pumpaju stapovi tj da se sabijaju i otpustaju da bi svo staro ulje izaslo, ja sam samo spricem i cevcicim izvukao po oko 150ml (nisam pumpao dovoljno) takodje kad budes dolivao novo ulje, postupak ti je isti, nadji nekog da ti asistira pa dok sabijas i otpustas opruge, on da ti doliva ulje u vile

 

Semerinzi su dimenzija 37*50 mm debljina je oko 10 mm ali nije toiko bitna,nego Zodini kako si dolio ulje u stap,preko onog velikog srafa za vazduh na vrhu stapa? :stabre::stabre::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Odsrafio sam glavnu maticu kljuc 22 mislim da je ili 24 gore ispod kormana na samom vrhu stapova (samo polako odvijaj kada se priblizi kraju jer je ispod opruga koja je blago sabijena pa da ne juris maticu)

onda uzmes spric sto veci to bolje, kupis u apoteci jedan i uzmes ako nemas crevce sistem za infuziju (znaci saamo crevo i iglu) kosta oko 40 din navuces na spric crevo i gurnes ga u jedan stap i krenes da pumpas stap tj da ga sabijas i opustas i onda uvuces ulje spricem, to ponovis jedno 20tak puta ceo proces-pumpanje, uvlacenje, i trebalo bi da izvuces oko 150-250ml ulja koje je nikakvo crno i izgleda kao mulj, a onda dolijes novo uz ponovno sabijanje opruga

od ostatka sistema za infuziju posto ti ostalo crevo i slavinica napravis sebi podmazivac lanca i to je to, fali ti samo neka cinija za ulje-to kupis za ladu za kociono ulje ciniju i stavis je ispod sedista :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda CB500 prodat

Hehe, znam ovaj bajk, vrteo se po oglasima jedno vreme zajedno sa slem kacigom :zvizduk: inace lepo odradjen :takoje:

 

Остала ми само кацига као успомена!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Jedno pitanjce.....

Jesi ovo sedishte posebno pravio ili prepravljao njegovo.

Ko ti ga je radio poshto je bash....bash...!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda CB500 prodat

Jedno pitanjce.....

Jesi ovo sedishte posebno pravio ili prepravljao njegovo.

Ko ti ga je radio poshto je bash....bash...!!!!

 

 

 

Sundjer sam naso na auto otpadu od zadnjeg sedista, Osnovu sam pravio od metala oblikovanu prema ramu na 2 originalna srafa sa gumenim odbojnicima (pozicija za sedenje niza 10cm od originalnog). Kasnije sam dodao sediste za suvozaca koje se montira na 3. sraf na braniku. Zadnji naslon sam narucio od nekog Kinroada i integrisao ga sa suvozacevim sedistem tako da mi je sve bilo lako skidati i stavljati. Jedino mi je prijatelj inace kozar presvuko sediste, kombinacija skaj i nojeva koza.

 

Naslon nov - 4000 din

Skaj - 500 din

Nojeva koza - dobio na poklon

Tapetar- 400 din

Sundjer - 2 piva

Gvozdje - naso po garazi

Moj rad - neprocenjivo

 

post-18855-0-33045400-1329760046_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

kakva su iskustva sa ovim motorom...cene servisa

procitaj temu od prve strane

 

Servis ispod 1000 din ulje

lanac i lancanike menjas na oko 15000-20000km kostaju oko 60 eura

svecica ti je oko 500 din

plocice za kocnicu ~2000-3000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850
kakva su iskustva sa ovim motorom...cene servisa
procitaj temu od prve straneServis ispod 1000 din uljelanac i lancanike menjas na oko 15000-20000km kostaju oko 60 eura svecica ti je oko 500 dinplocice za kocnicu ~2000-3000

E pa doslo vreme da se i ja ukljucim u polemiku o super lajtu. LM ja ga imam oko 2-3 godine kupio ga od Srdjana 73 sa foruma, tada je imao oko 14000km predjenih na satu osim krckanja plastika bocnih kasetnih drugih vetjih nedaca nisam imao, pali radi ide. Sada ima oko 25000km predjenih na satu. Isao sam sa njim na kosovo pre dve godine bez problema tj imao sam jedan usput ali ne veliki- pukla mi je opruga na paknu i zablokirao mi je zadnji tocak... problem otklonjen u putu, isti se ponovio prosle godine na skupu u SDu. Pored toga imao sam peripetila sa reglerom ali nista strasno.. Ali sada imam mukicu sa lamelama, zapravo ja predpostavljam da su one, poceo je da mi povlaci kurblu unatrag kada ga opteretim obrtajima i losije ide nego do sada. zanima me da li neko ovde ima neku radionicku grafiku ili knjigu kako bi ih izmenjao. Zvao sam servis i same lamele su 800 din po komadu sto nije strasno ali mi je problem da ga odvezem, nebi da pokarabasam i korpu.A vremena imam dovoljno.... Znanja ne manjka stim sto kineze nisam otvarao pa bi da se prvo upoznam sa situacijom koju treba da zateknem unutra....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Situacija je vrlo jednostavna u tom agregatu, osim što ti treba specijalan alat da skineš maticu unutar uljne pumpe :D

 

Elem, kad skineš deklu to će da izgleda ovako:

 

kvacilo_09.jpg

 

Ovo desno preko kvačila je uljna pumpa. Kad skineš poklopac pumpe unutra ćeš videti ovo:

 

kvacilo_02.jpg

 

Za ovu maticu ti treba poseban Hondin alat. Nemoj pokušavati da odvrćeš ovu maticu nekim špicastim kleštia i šta ti ja znam, jer ćeš samo nešto sjebati. Ako nemaš fabrički alat, jednostavno napravi alat ovako kao ja:

 

kvacilo_03.jpg

 

Pažljivo odvrći ona 4 šrafa što drže potisnu pločicu na kvačilu. To je sve zapeklo u aluminijumu sačuvaj Bože. I nemoj da ih "otkucavaš" hoće da pukne pločica ili stubić. Odvrći ih sva 4 postepeno - nemoj jedan po jedan jer kad dođeš do zadnjeg šrafa, sva 4 federa će da vrše pritisak na njega i opet može da ti pukne ili pločica ili stubić.

 

Frikcione lamele ovako izgledaju - obrati pažnju kako ih slažeš:

 

kvacilo_07.jpg

 

Napravi novi dihtung od klingerita:

 

kvacilo_08.jpg

 

Sklopi sve nazad i vozi :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Sad vidim da si iz BGD - javi mi se na PP pa svrati da uzmeš onaj alat za skidanje matice da ga ne praviš sam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Hvala veliko ! Zvacu sutra da mi poshalju lamele, Kada stignu kod mene javicu ti se za kljuc. Jos jednom hvala veliko!! E sad posto vidim da se petljas sa mehanikom imam jos jedno pitanje . Da li si otvarao poklopac gornji i cackao ventilcice na koliki zazor ih shtimash. Generalno to radi sve mada po malo zvecka. Predpostavljam sad da to u voznji ima veze sa kvacilom al bi i to iskontrolisao kad cu vec da se zamastim valja i to izkontrolisati.Nisu pipani od kad je kod mene. Zapravo nista nije pipano od kad je kod mene osim ulja, na motoru nista nije cackano ni pipano. Prosto nije imalo razloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Zveckanje ne mora da bude od ventila, jer kod ovog agregata bregasta je u bloku i onda iz bloka idu dve šipkice koje idu na klackalicu u glavi - u ležištima za ove šipkice mogu vremenom da se stvore zazori i da se čuje zveckanje (to ne smeta u radu motora).

 

Kad skineš poklopac ventila videćeš ovo:

 

ventili_01.jpg

 

Evo i pogled sa druge strane (nije baš najbolja slika ali se ipak vidi poenta):

 

ventili_02.jpg

 

A evo kada se skne klackalica - mogu lepo da se vide šipkice koje sam spominjao:

 

ventili_03.jpg

 

Ja ventile štelujem na 0,08mm i usisni i izduvni. :zdravo:

Promenio član icatenej
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svima

i ja posedujem Superlight 150. Sve u svemu nije lose. Presao je 15000 km, prvi vlasnik. Od problema sto je imao su: crklo kratko svetlo na sijalici, crkal sirena (koje mi nije zao jer glupo trubi), pukla opruga u zadnjem tocku koja vraca pakne (nije blokirala tocak, samo je slabo vracao kocnicu), stalno dotezem lanac, alarm salbo reaguje, auspuh mi je malo istrulio na kraju (ali sada ima mnogo lepsi zvuk), promenio sam tri akumulatora... Sve u svemu nije lose, samo sitnice koje sam sam resavao. Primetio sam da mi ne puni akumulator i sada je regler aktuelan (nema da se kupi nov, ceka se kontejner). Najvise me brine to sto mi je procureo desni stap na prednjoj viljusci. Rekli su mi da mogu da se promene semenizi, ali ne znaju koje tacno da mi posalju. Malo me nervira to sto bi trebao motor da mi stoji rasturen dok ne stignu delovi, hteo bih unapred da porucim delove. Da li neko zna sta sve treba da se promeni i neke oznake rezervnih delova? Takodje me zanima da li je neko vec otvarao prednju viljusku i kako se to radi?

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Regeler ti pasuje od SPRINT apolla ima pet zica 2x crvena, 2x bela i crna, jedino je prikljucak kod njega zenski a kod tebe je muski na motoru pa treba da se preveze (cini me se tako bese a mozda i gresim oko prikljucka, mozda pase odmah i ne treba prevezivanje) i zelene je boje utikac (kao da je to bitno). Ovo znam jer sam i ja menjao regler prosle godine i na kraju uspeo da ga nabavim preko 5 razlicitih ruka, da bih na kraju video u sprintovom katalogu da je za apollo isti takav reger

lanac dotezi po potrebi pa kad dodje vreme izmi JT lancanike i neki lanac od 134 zuba korak ti je 428

 

Auspuh ne diraj nista

 

Semeringe-rasturi stap i pogledaj oznaku na semeringu pa takav poruci, ujedno i promeni ulje u stapovima

 

Skinu onaj vlajak ispred celjusti kocnice na prednjem tocku, dobices mnogo bolju kocninuu i zameni ulje u loncetu sipaj dot3 ili dot4 i uzivaj

 

Dobar deo delova pase od sprinta tako da samo poskidaj to sta ti ne valja i zovi masstehnic. Inace taj kontejner sa delovima nece da stigne skoro, jer je to isti onaj kontejner koji sam i ja cekao prosle godine, a i neki ga cekaju jos duze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja