Jump to content

Moto Zajednica

keeway superlight

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Drugovi,jos se nisam vratio kući,i dalje sam tu di jesam bez ideje.

Motor se dok zakrenem volan u desno ugasi ALI SAMO MAŠINA,kontakta i dalje ima,žaruljica neutrala se i dalje svijetli samo se mašina ugasi :((

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Kockasti dzek iza fara sa snopom u kome preovladavaju crvene zice, u uglu konektora je jedna od zica koja te zeza i koja se izvuka malo pa nema kontakt- 99,9% sam siguran u to, mrdni malo konektora i vidi koja je zica bez spoja.

 

Mrdni ceo snop konektora i svaku od zica uguraj da udje dublje

Proveri desno kod graničnika pored rama koji ne dozvoljava da smotaš pun desni da nije neka zica oguljena tj bez izolacije pa udara na masu

 

Problem je tu samo trbas da nadjes zicu

 

Probaj da upalis motor ma daljinski da vidis dal ce onda da se ugasi

 

Javaljaj sta si uradio, uz tastaturu smo pa ako mozemo a ti pomognemo preko neta tu smo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

promrdaj dzekove levo desno iza fara imas dva velika dzeka i par manjih i vidi gde je problem, mozda se popravi sam od sebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

promrdaj dzekove levo desno iza fara imas dva velika dzeka i par manjih i vidi gde je problem, mozda se popravi sam od sebe

 

ajde probat ću odma sutra ujutro,sad je mrak a nemam svjetla,mada neke takve žice sam mrdao iza fara ali nije bilo nekog pomaka 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun

da li je neko pravio naslon za superlighta? ili ako znate gde ima da se kupi?

ja sam trazio ali nema nigde, tako da cu ga praviti. okacicu slike kad bude gotovo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Zodini i ekipo,

uspio sam se dovest kuci ali rjesenje problema i dalje se ne nazire.Raskopao sam sve zice i jedino kaj sam uspio je to da sad ne gasi dok nije puni desni zaokret.Jedno vrijeme ga nisam uspjevao uopce upalit pa bi davao kontakt i vrtio volan lijevo desno da vidim gdje lovi.Nesto jesam uspio promrdat jer se jedno vrijeme gasio i na samo mali zaokret u desno.Srecom 150 km do kuce sam prevalio bez problema,samo se jednom ugasio.

Nista,moram nesto da pojedem i odmorim malo i nazad srafciger u ruke.Javljat cu se a ako kome jos kaj padne na pamet nak podjeli tu misao ko drug Zodini jer izgleda da jesam blizu da pronajdem di prekida

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

da li je neko pravio naslon za superlighta? ili ako znate gde ima da se kupi?

ja sam trazio ali nema nigde, tako da cu ga praviti. okacicu slike kad bude gotovo :)

 

Imas u Sprintu za 4500 din od Challengera i mnogo mu dobro stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Evo ja neznam šta da kažem osim da sam na izmaku snaga;prekopao sam sve žice i jedino što sam našao je to da su žice spojene nekakvom šelnom u jednu;obje plave boje i jedna prekinuta isto plave boje (slika).

Motor je nekad upalio i kad sam to spojih i kad nisam kao i nije palio bez obzira dali to bilo spojeno ili ne.Ja više nemam ideje,prljav sam,umoran i jadan i neznam više šta da radim.Prvo se gasio kad bi smotao puni desni pa nije opće htio palit pa se gasio kada bi smotao puni lijevi a sada uopće ne pali.

Konektori unutar prednjeg fara su ok,nijedna žica niti je labava niti prekida.

 

http://s1298.photobucket.com/user/stomp7/media/1373307767791_zps995ce6de.jpg.html

 

Ajde molim Vas pogledajte sliku pa recite kaj predstavljaju dvije plave žice spojene u jednu i jedna plava prekinuta ako je uopće do toga jer mi malo fali da ujutro odem u baumax,kupim sjekiru i pocepam ga 0plac.gif:(:neznam:0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Malo sam skupio opet volje i energije i čim malo vručina stane odoh opet u istraživanje,sjekiru ipak nisam pripremio....još

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Drugari,sa veseljem mogu ustvrditi da je agoniji dosao kraj,nasao sam problem nakon 3 dana jeb..a u mozak.Zodini,bio si u pravu,rastavio sam i prednji far i sve bozire i prekidala je jedna od crvenih zica u snopu tocno iza fara.Sve zalemio ukljucujuci i one 3 plave(mada je radilo i bez njih) i sad idem na pivu.

Hvala svima na pomoci a posebno veliko hvala tebi Nidjo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

motor rasklopio do kraja sklapam ga ispocetka, oprao ga celog i sad su neki delovi na varenju i peglanju tako da vracam se polakoo u igru :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Drugovi pozdrav.

Imam jedan problem za koji nemam pojma šta bi moglo biti.Kad bi kretao u prvoj do 5000 okretaja je bilo sve ok a nakon toga bi počelo zujit jako,još je u drugoj na malo višim okretajima zujalo ali bi stalo.

Sada je situacija da zuji u svakoj brzini čim pređem 5000 okretaja.

Ima možda nekokakvu ideju?:neznam::stabre::zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

gde zuji u kom delu motora

 

Pa prvo mi se činilo da zuji negdje napred oko vilice a sad više ni sam neznam,čini mi se gore di je onaj poklopac zaštitni.

Mada sam malo zategnuo ona dva šarafa na spoju auspuha i mašine i sad mi se čini da i još jače zuji :zbunjen::zbunjen::zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

http://www.youtube.com/watch?v=XMIechDz8m4&feature=youtu.be

Eto neznam kolko se bude moglo po zvuku razaznat ali zuji i zvoni ko da negdje nešto vibrira i to nekim metalnim zujanjem.Dok su okretaji do 5000 manje više ok ali iznad brate mili ko da neko lonce vuče po asfaltu :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

Eto neznam kolko se bude moglo po zvuku razaznat ali zuji i zvoni ko da negdje nešto vibrira i to nekim metalnim zujanjem.Dok su okretaji do 5000 manje više ok ali iznad brate mili ko da neko lonce vuče po asfaltu :stabre:

 

Druze proveri nosace motora, posebno one koji stoje na ventil dekli tj ispod rezervoara. kada si vec tu proveri sve srafove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

Eto neznam kolko se bude moglo po zvuku razaznat ali zuji i zvoni ko da negdje nešto vibrira i to nekim metalnim zujanjem.Dok su okretaji do 5000 manje više ok ali iznad brate mili ko da neko lonce vuče po asfaltu :stabre:

 

Druze proveri nosace motora, posebno one koji stoje na ventil dekli tj ispod rezervoara. kada si vec tu proveri sve srafove.

 

Druže dali misliš na ove šarafe :

http://s1298.photobucket.com/user/stomp7/media/IMG_20130820_172648_zps49322200.jpg.html

 

još jedna stvar, malo sam zategnuo ova 2 šarafa na auspuhu i čini mi se da još jače zuji,jel ti šarafi imaju još neku funkciju štelanja ili slično ili samo da spoje auspuh sa mašinom :

http://s1298.photobucket.com/user/stomp7/media/IMG_20130820_172734_zps616d52a9.jpg.html

 

 

:neznam::neznam::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja