Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Evo da se zapljunemo,uzeo sam sinu kao prvi jaci bajk.Ja ne prestajem da se smejem dok vozim (odusevljenje)Retko koji motor to izazove kod mene.Jedno pitanjce.Gde bismo mogli da nabavimo onaj plasticni blatobran na zadnjem tocku,nekako mu lepo stoji,a i cenim da ima ulogu na off roud putu...

post-13797-0-21285400-1440644182.jpg

post-13797-0-35840000-1440644201.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Dadoni, dok jos imas koliko toliko citav magnet u tocku, pokusaj jos malo da ga doradis kako bi sprecio da ti ponovo zafali par mikrona pa da ga sameljes. Stavi neku podlosku sa druge strane da dobijes milimetar dva ili tako nesto. Glupo je da sad to prepustis slucaju kad jos ima nade.

 

Sashac, dobrodosao ti sin u ekipu, a koliko vidim i ti :-) :-) . Kako izgleda sjahati sa FZ1 na ovu frezu?

Sto se branika tice, njegova uloga je da tocak ne lanisra vodu i blato visoko u vazduh, najpre kontam da je zbog vozaca iza u koloni, ali svakako muski usere i rep i tablicu bez toga. A gde naci...... Zaista ne znam da te posavetujem. Ja kontam samo kod nekoga ko je skinuo, ili da se dovlaci od preko grane. I svakako bih se potrudio oko nalazenja, jer meni motor mnogo lepse izgleda sa njim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Dadoni, dok jos imas koliko toliko citav magnet u tocku, pokusaj jos malo da ga doradis kako bi sprecio da ti ponovo zafali par mikrona pa da ga sameljes. Stavi neku podlosku sa druge strane da dobijes milimetar dva ili tako nesto. Glupo je da sad to prepustis slucaju kad jos ima nade.

 

Sashac, dobrodosao ti sin u ekipu, a koliko vidim i ti :-) :-) . Kako izgleda sjahati sa FZ1 na ovu frezu?

Sto se branika tice, njegova uloga je da tocak ne lanisra vodu i blato visoko u vazduh, najpre kontam da je zbog vozaca iza u koloni, ali svakako muski usere i rep i tablicu bez toga. A gde naci...... Zaista ne znam da te posavetujem. Ja kontam samo kod nekoga ko je skinuo, ili da se dovlaci od preko grane. I svakako bih se potrudio oko nalazenja, jer meni motor mnogo lepse izgleda sa njim

Pa sta da ti kazem...Fazer je chudo,cesto uplasim sam sebe sa onim sta radim...ali sta ces...ludosss...

Gledam bas na ebayu ali ne mogu da nadjem,a koliko vidim niko ga nema za u delove...ce da naadjeemo negdee...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pazi, ne treba biti doktor atomske fizike da bi se zakljucilo da je FZ daleko brzi i sumanutiji na pravcu i brzim krivinama :). Pitanje je bilo adresirano na dozivljaj winda nakon Fazera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pa rekoh ti,ne skidam osmeh sa lica dok ga vozi,.Ima Adin auspuh,i cuje se za sve pare.Jedan cilindar poteze zustro.Puca li puca...Ja bih ga stalno tero...oce klinac da me rokne...ahaha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650
Thanks to Dadony, skinem točak. Magnet tu ali fale pinjoni. Čekić i kiner, malo oborim na točku one zube, podmazao novom masti i - radi!

Kome radi brzinomer treba ponekad skinuti i podmazati, teško se okrećalo, da ne pukne, sad je bolje.

Nemam centralne nogare pa sam ciglu ispod ćope i desno panj. Brat držao balans. Sretan!

milo mi je što sam makar malko pomogao:rolleyes::rolleyes:

 

Neka ga ne mari...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

E pa drugari  :) ,moram da se pohvalim da sam opravio moped :jee1: koji je bio ispravan :lol3:  :lol3:  :lol3: ,al sam ja bio neispravan,nisam se navkao na vibracije...i eto,cetiri puta skidao karburatore,rastavljao ih za dzabe,svaki put radio sinhronizaciju,da bi me na kraju ubedili da to sto ja hocu nije moguce na motoru sa jednim cilindrom :)  :)  :) te sam napravio voznju bg-sa-lo,perucac-valjevo beograd i zakljucio da wind nije za mene :neznam:  :neznam:  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Imam ga godinu i mesec-dva.Pa jesam mu dao,ali ledja i dalje bole :'( ,u Perućcu su poceli bolovi i tu smo stali na klopu.Posle sat vremena blejanja smo krenuli nazad i mene su bolovi stigli posle dvadesetak minuta.Na ibarskoj su postali nesnosni i bukvalno sam morao na svakih petnaestak min da stajem i da se odmaram :neznam:  :neznam:  :neznam: .Sa druge strane nemam zamerku na tvrdocu sedista i potrosnju(4L okruglo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Isto tako predjem na suvozacki deo,i korman sam menjao i pomerao ga uz put  :jok:  :jok:  :jok: al ne vredi a ja sam visok 196 :stabre:  :stabre:  :stabre:videcu sta cu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Fri je mali motor inace, a za tu visinu tek. Ako na to dodas probleme sa krstima kakve sam ja imao, onda je to to. Jednostavno ili veci motor ili druga klasa. Na pegazu i na f -u isti slucaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Isto tako predjem na suvozacki deo,i korman sam menjao i pomerao ga uz put  :jok:  :jok:  :jok: al ne vredi a ja sam visok 196 :stabre:  :stabre:  :stabre:videcu sta cu

Prodaj to sto imas i kupi 

HONDA AFRICA TWIN 750 ;)  ;)  ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Na svakom motoru nakon odredjenog broja km pocinje da trne guzica pre ili kasnije tako da neke preterano udobne voznje na bajku nema!Ja sam letos isao na turu po Rumuniji i za 4 dana predjeno je nesto malo vise od 1600km..u ekipi je bilo nejkeda,sportaka,sport turera i svi su na odredjenom broju km poceli da osecaju ili bolove u rukama ili ledjima...tako da cutite i zuljite guzice kad vam je dao bog  :) Inace i ja sam dugajlija,tu sam oko 2m :D

114034611020709238489906.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Pozdrav drugari :),motor je od danas u oglasima :'( :'( :'( ,slazam se sa vama,treba nesto vece,ja inace imam problema sa ledjima...@savke slazem se ali mi se cini isuvise malom kilomerazom da bi me toliko zabolela :'( :'( :'( a bas sam zeleo da ga vozim dugo vremena,osecam se kao svrca na gif-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Evo da se zapljunemo,uzeo sam sinu kao prvi jaci bajk.Ja ne prestajem da se smejem dok vozim (odusevljenje)Retko koji motor to izazove kod mene.Jedno pitanjce.Gde bismo mogli da nabavimo onaj plasticni blatobran na zadnjem tocku,nekako mu lepo stoji,a i cenim da ima ulogu na off roud putu...

Auuuuuuh  :'(  :'(  :'(  :'(  :'(  :takoje:  :takoje:  :takoje:

Podeljena misljenja...al mi tesko da ga gledam  :ups:

Nek je sa srecom voznja,fino je to motorce,jeste kupili od Gordana?

Ps blatobran kad sam ga uzeo 2011 nije imao,a iskreno mi i lepsi ovako,ne zato sto je bio moj negoo :) razlikuje se ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

Pozdrav svima , imam dilemu oko akumulatora. motor 2000 godiste koji gledam da kupim ima akumulator FT12A-BS 12v 10ah made in Japan neispravan ,takav na netu nema vise u service manualu mu pise da ide YT12A-BS 12v 8ah e sad isto te marke i istih dimenzija ima i YT12A-BS 12v 10ah razlika u ceni 1000 dinara koji uzeti ili koji vi imate na vasim motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

Pozdrav svima , imam dilemu oko akumulatora. motor 2000 godiste koji gledam da kupim ima akumulator FT12A-BS 12v 10ah made in Japan neispravan ,takav na netu nema vise u service manualu mu pise da ide YT12A-BS 12v 8ah e sad isto te marke i istih dimenzija ima i YT12A-BS 12v 10ah razlika u ceni 1000 dinara koji uzeti ili koji vi imate na vasim motorima.

koji sam kupio e sad da se odlucim i za akumulator dali VARTA ili EXIDE od 8ah ili od 10 ah ili 130a ili 160a dimenzije iste kod oba 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

ne racunajuci predhodna 3 posta da se i ja upisem u klub pazario sam ovaj motor 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6526473/suzuki-free-wind  nije hteo da pali na akumulator kupio nov ispraznio ga skroz  i kad ga upalimo na gurku lepo radi al izvuce akumulator odma cim ga stavim tako da ce krenuti jurnjava sa gremlinima   >:( ahh ti gremlini prvo u autu sad u motoru mrzim septembar nego pitanje za vas jel neko menjao jastuk polugu kod zadnjeg amortizera , kod mene je mnogo velika pa mislim ako uzmem manju da cu ga podici za neki cm taman inace nisam ljubitelj off voznje samo asvalt i to penzionerski tako da ako je neko petljao oko podizanja visine sedenja nek se javi ili dajte link ka temi pozdrav za sad :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

kakve sam srece kupim nov akumulator kad ono neispravan ,sad moram da cekam strucnu ekspertizu nedelju dana ako mi je sledeci put trazim da ga oni formiraju a ja cu prosetati tih pola sata, e da u freewind moze da ide i od 10ah iznervirao se danas teo sam da kupim drugi od 10ah posto je ovaj nov neispravan od 8ah al me smirio novcanik sacekacu iducu nedeljui ako ima neko centralne nogare na prodaju nek da ponudu u PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja