Jump to content

Moto Zajednica

Servis za Beverly 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Priboj
  • Motocikl: Beverly 250

Kupio sam Beverly 250 pre 3 meseca i to mi je prvi ozbiljniji motor (pre beva su bili kinezi) tako da sam nov u ovoj prici. Treba da mu uradim servis pa me interesuje koje ulje da mu sipam, koji kais, rolnice, svecicu, i u stvari sta sve treba da se menja i gde su najjeftiniji delovi, neko uputstvo kako da to sam uradim (posto sam se istrosio pa ne bi kod majstora), uostalom sve sto se tice ovog motora. Dobio sam od druga Motul 5100 (njemu ostalo) jel mogu ovo ulje da sipam? Izvinjavam se za malo duzi text. Svaka pomoc dobro dodje. Poozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa, Vespa, Vespa

dobrodosao :zdravo:

ulje sintetika...najbojle da kada budes menjao filter za ulje zamenis i celokupno ulje...piaggio preporucuje agip-a ma da mislim da castrol ili motul radi isto mozda i bolje!?

oko servisiranja nema mnogo izbora...ja radim motor kod davora...inace kod njega imas da kupis i delove (ulje, filtere, itd.)

cene sam uporedjivao vrteci okolo osale servise i izadje na isto :neznam:

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Priboj
  • Motocikl: Beverly 250

Hvala na odgovoru! Tako sam i misio za pocetak da zamenim ulje, filter ulja, kais i rolnice, pa cemo za kasnije videti, nego sam u dilemi da li smem nasuti ovaj Motul 5100

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Sipaj ulje koje je propisano, tj sintetiku. Nemoj da uzimas ono koje ima bazu sintetike. Razlog za stavljanje originalnog ulja je rad motora na mnogo vise obrtaja nego kod automobilskih motora i ulje koje propisuju ima i neke aditive.

Sto se tice zamene rolnica , tj zamene kaisa i servisiranje varijatora, ja to radim sam i napravio sam alat, za blokiranje korpe i blokiranje prednjeg variomata da bi mogao bezbedno da ga odvrnes , a da ne polomis peraja za hladjenje. Kad budem imao vremena postavicu slike alata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Za ulje su ti vec rekli, mada nisu pomenuli Motorex koji je takodje dosta dobar. Vecina radnji bi trebala da ima filtere (guevara, centar S,...) bez obzira sto prodaju motore drugih proizvodjaca. Sto se tice kaisa i rolnica, to ti je najbolje da skines i da prekontrolises. Ako je sve u granicama tolerancije i jos fabricko onda nema potrebe da bacas pare na novo. Ako nemas odgovarajuci alat za odvijanje variomata onda to uradi sa pneumatskim pistoljem (koriste vulkanizeri). Samo moras voditi racuna kod vracnja i zavijanja da ne preteras i da dobro pogodis nutove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Priboj
  • Motocikl: Beverly 250

Hvala vam puno na odgovorima mnogo ste mi pomogli. Kupio sam ovo ulje Motul Scooter Power 4T 5W-40 4 stroke engine oil Scooters and Maxi Scooters 100% Synthetic,

i zamenio filter. Mislim da sam ulje pogodio 100% koje ide. Sad mi ostaje kais i rolnice. Kada budem menjao kais moram pogledati zvono variomata posto se cuje kad radi na leru kao neki metalni zvuk, ja mislim da je to zvono, i da li se takav zvuk cuje i kod vas na beverliu. Takodje sam primetio da mi je napukla ona gumena cev koja vodi od karburatora do cilindra (mislim da se zove usisno grlo) ali stvarno nemam nikakvu ideju gde bih tu cev mogao da nadjem pa cu morati nekako da se snalazim ni sam neznam kako.

 

Muljaz kad budes mogao okaci sliku tog alata pa da se bacim na pravljenje... Pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Hvala vam puno na odgovorima mnogo ste mi pomogli. Kupio sam ovo ulje Motul Scooter Power 4T 5W-40 4 stroke engine oil Scooters and Maxi Scooters 100% Synthetic,

i zamenio filter. Mislim da sam ulje pogodio 100% koje ide. Sad mi ostaje kais i rolnice. Kada budem menjao kais moram pogledati zvono variomata posto se cuje kad radi na leru kao neki metalni zvuk, ja mislim da je to zvono, i da li se takav zvuk cuje i kod vas na beverliu. Takodje sam primetio da mi je napukla ona gumena cev koja vodi od karburatora do cilindra (mislim da se zove usisno grlo) ali stvarno nemam nikakvu ideju gde bih tu cev mogao da nadjem pa cu morati nekako da se snalazim ni sam neznam kako.

 

Muljaz kad budes mogao okaci sliku tog alata pa da se bacim na pravljenje... Pozzzzz

 

Druze, ja obavezno namazem toatnom mascu iglicasti lezaj koji se nalazi unutar zadnjeg dela varijatora, tj ploca gde su lamelice. On se okrece stalno, i u brzini i na leru. To dobro omasti da se ne bi pojela osovina. Sacu ti postaviti slike alata koji sam ja napravio za lakse skidanje dekla i skidanje variomata

 

Prvi je za odvijanje srafa sa osovine zadnjeg dela variomata, tj kvacila i da bi mogao da skines dekl.

 

8Rmew_specijalanalativarijato.jpg

 

J0nGg_specijalanalativarijato.jpg

 

Ovaj flah je jednostavno nazubljen na vrhu sa dva zareza. jedan je kada odvijas , a drugi kada zavijas sraf

 

x00Bo_specijalanalativarijato.jpg

 

wAiZC_specijalanalativarijato.jpg

 

A treci alat sam napravio da bi rastavio deo sa lamelama i podmazao kanal kroz koji putuju ovi metalni valjcici. Obicno se deo sa lamelama stavlja u stegu , ali je to veoma rizican poduhvat jer se mogu polomiti peraja i lamelice itd....Ovako, u alatu ima dva valjcica koji ulaze u opdgovarajuce rupe na nosacu lamelica i onda jedna velika gedora (u mom slucaju napravljen okasti kljuc)

 

nEWcZ_specijalanalatkvacilo01.jpg

 

JiMgW_specijalanalativarijatov.jpg

 

Ajd :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Priboj
  • Motocikl: Beverly 250

Uuuu brate svaka cast za alat, narocito za ovaj treci, bice mi malo problem njega da napravim a ostalo cu odraditi. Reci mi samo kad vracas sve na svoje mesto, jel zavrces matice sa moment-kljucem i na kolko ga treba podesiti, ili onako slobodnom rukom??? Reci mi samo jos koje ulje ti sipas u motor i jesi li menjao mozda ulje u menajcu i koje li ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Uuuu brate svaka cast za alat, narocito za ovaj treci, bice mi malo problem njega da napravim a ostalo cu odraditi. Reci mi samo kad vracas sve na svoje mesto, jel zavrces matice sa moment-kljucem i na kolko ga treba podesiti, ili onako slobodnom rukom??? Reci mi samo jos koje ulje ti sipas u motor i jesi li menjao mozda ulje u menajcu i koje li ide?

 

Hvala. Sve zavrcem na osecaj. Ulje sipam koje je propisano i u menjac sam sipao takodje koje je propisano, mada, po meni, mozes bilo koje po propisanoj specifikaciji. Skini manual, bar toga imas na tone na netu. Koje ulje i ostalo. Evo kako je jedan kolega napravio alat za rasklapanje kvacila.

 

 

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Da ne otvaram novu temu kad je vec rec o istom motoru samo jacem. Imam neki beverly 500 kojem se jos ne zna sta je. Predhodni vlasnik se ne razume u motore vec je samo terao pun gas. Sad motor nece da upali. Za slucaj da ce trebati da se radi generalna, kome da se obratim za delove. Moram da izracunam da li se isplati raditi generalnu, posto mogu da nabavim i drugu masinu za taj motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

ti motori su imali problema sa pregrevanjem u gradskoj voznji... moguce da je probio neki od dihtunga na cilindru, ili dihtung glave. trebalo bi skinuti motor sa rama, i skinuti glavu, i onda bi se znalo pravo stanje. komplet dihtunga za cilindra, i glavu ne bi trebao da je vise od 50 evra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

slazem se sa duxy ti prvi modeli beva 500 imaju problem sa pregrejavanjem tj.vodenom pumpom tako da kreni od toga 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Poštovani,

 

Da li možete da mi kažete koliko ulja staje u motor, a koliko u difirencijal?

 

Možda ste već i pisali ali ja nisam uočio taj podatak, koje ulje da sipam u diferencijal?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie
On 17.6.2019. at 9:37, Dalibor86 je napisao:

Poštovani,

 

Da li možete da mi kažete koliko ulja staje u motor, a koliko u difirencijal?

 

Možda ste već i pisali ali ja nisam uočio taj podatak, koje ulje da sipam u diferencijal?

U motor 1,3 litre,  a u diferencijal 0,25 litre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: SYM Symphony SR 125i
On 8.2.2011. at 0:32, nntom je napisao:

 

Druze, ja obavezno namazem toatnom mascu iglicasti lezaj koji se nalazi unutar zadnjeg dela varijatora, tj ploca gde su lamelice. On se okrece stalno, i u brzini i na leru. To dobro omasti da se ne bi pojela osovina. Sacu ti postaviti slike alata koji sam ja napravio za lakse skidanje dekla i skidanje variomata

 

Prvi je za odvijanje srafa sa osovine zadnjeg dela variomata, tj kvacila i da bi mogao da skines dekl.

 

8Rmew_specijalanalativarijato.jpg

 

J0nGg_specijalanalativarijato.jpg

 

Ovaj flah je jednostavno nazubljen na vrhu sa dva zareza. jedan je kada odvijas , a drugi kada zavijas sraf

 

x00Bo_specijalanalativarijato.jpg

 

wAiZC_specijalanalativarijato.jpg

 

A treci alat sam napravio da bi rastavio deo sa lamelama i podmazao kanal kroz koji putuju ovi metalni valjcici. Obicno se deo sa lamelama stavlja u stegu , ali je to veoma rizican poduhvat jer se mogu polomiti peraja i lamelice itd....Ovako, u alatu ima dva valjcica koji ulaze u opdgovarajuce rupe na nosacu lamelica i onda jedna velika gedora (u mom slucaju napravljen okasti kljuc)

 

nEWcZ_specijalanalatkvacilo01.jpg

 

JiMgW_specijalanalativarijatov.jpg

 

Ajd :)

Brate, ti si pobedio, svaka čast!

Promenio član zikapn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja