Jump to content

Moto Zajednica

Dodaci za skutere

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Videh danas kod Arakisa sirenče, pa sjajna stvar, čak i za megafon, može glavu da spase kad se provlači između kola. Nigde ne piše da nije dozvoljen. Za varirajuću sirenu jeste, al ko te pita kad je glava u torbi i ako se ne zloupotrebljava. Uostalom, zloupotreba obori trojicu u Srpskih Vladara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Uz kramponke i utabanu stazu (mali hod amortizera kod skutera) ovo bi bilo upotrebljivo... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Videh danas kod Arakisa sirenče, pa sjajna stvar, čak i za megafon, može glavu da spase kad se provlači između kola. Nigde ne piše da nije dozvoljen. Za varirajuću sirenu jeste, al ko te pita kad je glava u torbi i ako se ne zloupotrebljava. Uostalom, zloupotreba obori trojicu u Srpskih Vladara.

 

Kakvo je sirence?

Posto je bilo i jel na rele kaceno?

 

Moram na prolece do laboratorije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

P6exi_photo0492t.jpg

4zBI5_copyofphoto0502.jpg

Evo ako nesto znaci :nanana:

 

 

Videh danas kod Arakisa sirenče, pa sjajna stvar, čak i za megafon, može glavu da spase kad se provlači između kola. Nigde ne piše da nije dozvoljen. Za varirajuću sirenu jeste, al ko te pita kad je glava u torbi i ako se ne zloupotrebljava. Uostalom, zloupotreba obori trojicu u Srpskih Vladara.

 

Kakvo je sirence?

Posto je bilo i jel na rele kaceno?

 

Moram na prolece do laboratorije...

 

Ovo sa slike, metuo bata Arakis na korman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Bogami bilo je ludo :jee:

 

Pošto smo shvatili da u dodatnim farovima ne mogu biti halogene sijalice zbog velike potrošnje ;), da vidimo šta se tu može "nabudžiti". Gledao sam i ja neke kataloge i to ovdašnjih firmi koje prodaju LED osvetljenje za automobile - motore i ima vrlo zanimljivih sijalica koje daju dobro osvetljenje a ne troše puno struje.(http://www.deltad.rs/v3/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=24) Tu bi trebalo pročeprkati po sajtu i videti šta bi bilo optimalno za te dodatne farove.

 

Bio sam kod čoveka da pogledam šta ima. Ima Boga mi zanimljivih stvari...LED segment koji menja sijalicu 21/5 w košta

20 eura, zamena za žmigavac (kod mene ubodna mislim da je 15 w) košta 10 eura, LED segment za štop svetlo u koferu

je 10 eura, H3, H4 i H7 segmenti su 15 eura. Ukoliko je potreban relej (ili automat :stabre: ) za žmigavce on je 25

eura.

Tu dolazimo do moje ideje da u maglenke ubacim LED segmente. Dakle ostvarljivo je i košta 30 eura za par maglenki. Kad

sve saberem mene bi cela igranka sa ledilizacijom + LED u maglenkama trebalo da izađe 120 eura... :stabre:

 

Tu spada: 4 LED segmenta za žmigavce, 2 LED-a za štop/poziciju, 2 LED-a za maglenke i LED za štop u koferu...E sad, ne

znam koliko igranka zvana Ledilizacija košta kod naših Guru-a elektronike sa foruma... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

I ja sam se bio popalio na te sijalice, ali me cena ubrzo spustila na zemlju, nesumnjam da je los kvalitet ali su cene malo teske za to malo parce diode...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

I ja sam se bio popalio na te sijalice, ali me cena ubrzo spustila na zemlju, nesumnjam da je los kvalitet ali su cene malo teske za to malo parce diode...

 

Kao što napisah voleo bih da znam koje su alternative... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ajd i ja da napisem sta sam radio na mom sokocalu:

 

-ksenoni

-prepravio prekidac svetla da bi svetlelo u isto vreme i kratko i dugo sto nije bio slucaj sa originalnim prekidanjem

-alarm

-ugradio led diodu u svaki prednji migavac da bude pozicione svetlo

-zujalice za migavce

-osmislio i napravio copavu

-ugradio tablu s led diodama za poziciju i stop svetlo u Givi

-givi 46 litara

-svetlo u koferu

 

sve u svemu , smesno u odnosu na vas sta sve budzite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Nego, nekada davno, kada sam pravio svasta ko klinac, disko rasvetu, topove pa i veliku disco kuglu kojoj se mehanizam nije video jer je motor bio unutra, kombinacija motora od gramofona, lima , velikog broja srafova, gumica za teglu i blistavog uma, itd hehehe kupio sam u radio klubu cuvenu STROBO lampu u samogradnji. Znate ino u duskari, plesete , a kad ukljuce nju svi smo kao usporeni filmici. Takve lampe odavno vec imaju automobili u pratnji. Evo slika, pa ako neko od vrsnih elektronicara zna kako da se sa 220V prebaci na 12V bilo bi extra. Stavi se nekako u far sa nosacima i koristi kao ablend ili za izludjivanje i obmanjivanje kada ste u probijanju kroz kolonu hehehe

 

CnWuN_65869675.jpg

 

OVF2q_70276665.jpg

 

d4K7q_46140206.jpg

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Da, da . Postoji i ta kombinacija sa ledovima i sigurno je isplativija, tj trajnija i mnogo zgodnija za instalaciju. Ova strobo lampa je xenon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pravio Fibra ablendomat koji ima emergency mod, nauzmenično i ubrzano rade prednji migavci, stvoreno za probijanje, te ablend zajedno sa sirenom, koristan za ukrštanje na raskrsnicama, obilaženjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja