Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Free 50

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Piaggio Free 50

 

15_free50.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj skuter. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Navesti tačno godište skutera koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa skuterom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2000. godiste

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

Malo vise od godinu dana, oko 5k kilometara.

 

3. Šta mi se dopada:

 

Kao serijski lepo ide i savrsen je za gradsku voznju, upravlja se njime kao biciklom i nezahtevan je za voznju (po gradu). Sa postarskim koferom pretvara se u pravo malo dostavno vozilo. Neunistiv uz pravilno odrzavanje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Vec kao serija previse trosi. Prostora za suvozaca jednostavno nema, kada se modifikuje (produzi sediste, ugrade fuzasteri i stavi duzi amortizer ili distancer amortizera) to je moguce ali ne preterano zabavno. Zastita od vetra bez vizira je jadna.

 

5. Moj utisak:

 

Ja sam kupio postarca i takovg ga vozio sve do tacke kada su budz resenja prethodnih vlasnika popustila. Kada se redovno odrzava originalnim delovima tih problema nema. Ja sam na skuteru odradio rastauraciju sa tuningom i sada je to potpuno druga prica, daleko od bilo kog serijskog skutera. Za grad je dusu dao, a moze se i na neku kracu voznju bez problema. Kod kupovine treba obratiti paznju na masinu i pozeljno je kupovati od poznatog vlasnika jer postoje potencijalno skupi kvarovi koji se lako prikrivaju. Izuzetno zahvalan i zabavan za tuning.

 

QyvwS.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kinez prince 125

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

Standardno 2000 valjda su svi iz te godine uvezeni.kupljen 2007 u Beogradu u "Transportu"

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

3 godine 2 vozaca\otac i sin\ kupljen sa 16000km prodat sa preko 35000km a mozda i vise\crkla km sajla\ vozene i relacije do 100km i cak dva vozaca

 

3. Šta mi se dopada:

 

elegantan motorcic,vitke linije- plastike nisu naduvane i budzaste ko kod kineza, sposoban da se provuce u guzvi ,skoro bez kvarova brz i startan,extra za 350-400eura koliko su kostali ocuvani primerci.Za svaku pohvalu.Kofer ogroman ruzan ali moze da stane dosta vizir isto tako veliki ali zimi se vozi sa njim ko u kabini-hocu reci nema zime...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Jedina losa stvar po meni je potrosnja koja je isla i do 4litre.

 

5. Moj utisak:

 

nisam imao kvarova sem potrosnih delova-u startu akumulator zamenjen,par guma sajla kocnice kais i rolnice plocice napred.Odlican skuter ,pravljen da nebude mnogo lep i kitnjast ko kinezi nego da bude mazga za rad.I danas u oglasima vredi 300-350eura sto znaci da nije izgubio na vrednosti s obzirom da je bilo i jeftinijih primeraka na placu u NS i na kolicinu mogao se kupiti i ispod 300eura.Za svaku pohvalu i za model i za firmu koja ga pravi.Prodat je zbog kupovine veceg motora(sin polozio A i odmah presao u visu kategoriju motora...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2000

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

3 godine ,svakodnevna voznje po gradu i okolini

 

3. Šta mi se dopada:

 

Cena, prost dizajn,odlicne fabricke gume,vozne karakteristike ,snaga i najbitnije jeftini i dostupni delovi.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Pa dosta toga, za pocetak mesto za suvozaca, ispod sedista ne staje kaciga i najveci nedostatak po meni mali rezervoar goriva .Ja sam dva puta radio generalnu (prvi motor pa nisam imao pojma o osnovnom odrzavanju) ,tako da tu pouzdanost sam video posle kompletnog sredjivanja i promene termicke grupe.

5. Moj utisak:

 

U mom specificnom slucaju ,tek posle prebacivanja na 70cc je poceo da radi ko sat ,pali ko mina ,ide opasno dobro ,samo sto je trosio duplo(bukvalno) vise od serijale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2000.

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

od 2005., jos uvek aktivan kod mene, za tih 5god ~30.000-35.000km a pre toga ko zna koliko, vracen je sat i prekinuta sajla. 

 

3. Šta mi se dopada:

 

Izdrzljivo magare prosto neunistivo, kao sto perlx kaze uz pravilno odrzavanje. Potrosnja 3-3.2l , lagan, upravljiv i stabilan prednost 14" tockovi.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Rezervoar za benzin bar za jos 1l, malo vece sediste i fuzasteri

 

5. Moj utisak:

 

Sve zivo sam mu izmenjao i sada se vozi bez brige i razmisljanju da li ce stati negde, osim ako se zaboravio na benzin. Pali na "pola zuba" zavrnem gas i ide tamo gde namislim. Sa jednim rezervoarom predje oko 120km otvorene voznje, a za po gradu 100-110km. Serijala nista budzing.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SABAC
  • Motocikl: Cagiva Raptor 125

1. Godište skutera koji ste vozili:

2001.

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

Nekoliko krugova

 

3. Šta mi se dopada:

Cena,snaga i jeftini delovi.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Dizajn,gume su puno uzane(80/80-14)

 

5. Moj utisak:

Moj utisak je da motor odlican,startan.Motor je izuzetno zahvalan i moze da se kupi za male pare(500e u extra stanju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

1. Godište skutera koji ste vozili:

2000

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

Godinu dana

 

3. Šta mi se dopada:

Kupio sam ga dzaba, to su oni sto su ih vozili postari u Italiji. Sa njim sam stigao od Bukovca na Strazilovo, pa na Brankov grob, pa.... Daklem prvi i jedini off road skuter koji sam imao. Ne porazen za grad.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Nista, on je to sto jeste za te pare

 

5. Moj utisak:

Apsolutno romantican

Damir. user_popup.png

Postavljeno 24 November 2010 - 20:06 PM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2000

2. Vreme provedeno na skuteru:

4 dana

3. Šta mi se dopada:

 

vrlo je startan,uzbrdo dvojicu vuce bez problema,cena mu je mala s obzirom na kvalitet naspram kineza za te pare,jeftini su mu delovi,odlicne kocnice,

4. Šta je moglo biti bolje:

 

mogli su malo da mu porade na izgledu ,potrosnja goriva (moj trosi 3.5l na 100km)

5. Moj utisak:

za ova 4 dana koliko motor imam prezadovoljan sam presao sam 500km bez ijednog problema,nadam se da ce se tako i nastaviti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

1. Godište skutera koji ste vozili:

2000

2. Vreme provedeno na skuteru:

2 godine(oko 5000 km)

3. Šta mi se dopada:

Izdrzljivost,cena,od kako je kod mene ni jedan problem nisam imao sa njim,samo redovan servis

4. Šta je moglo biti bolje:

FAR! svetlo je poprilicno lose,sluzi vise da budes vidjen nego da vidis nesto,mesto za suvozaca,gume su uske poprilicno

 

5. Moj utisak:

Odlican motor po pitanju cena-kvalitet,za neki mesec kupujem Yamahu Virago i zao mi je da prodam Free-ja tako da verovatno ostaje kod mene do daljnjeg 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Sport city 200

1. Godište skutera koji ste vozili:

2000

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

4 godine ili 13.000km

 

3. Šta mi se dopada:

Cena, izdržljivost, performanse iako je standard mašina, cene delova, ulaganje, prednji disk, retro izgled, mnogo toga oko popravljanja može da se uradi u sopstvenoj režiji

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Malo šire gume, far, veći rezervoar, nogice za suvozača

5. Moj utisak:

Sve u svemu ekstra skuter za malo para, dobar je za početnika i vozača koji ne traži previše. Mogli su da porade malo na potrošnji, jer sa mojih 105kg i punim gasom na semaforu troši 4l/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

1. Godište skutera koji ste vozili:

2000

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

oko 3 godine

 

3. Šta mi se dopada:

jako jeftini delovi , lak za odrzavanje ...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

sve je savrseno :D

 

5. Moj utisak:

najjj skuter , nikad ga necu prodati . Kupio sam pored njega yamahu tdr-a i ne nameravam da ga prodam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]

2002

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

2god

 

3. Šta mi se dopada:

kvalitetan,izdrzljiv,pouzdan,nije nakicen kao kinezi itd

 

4. Šta je moglo biti bolje:

veci rezervoar,sire gume(mada nije neophodno,ovako lepo lezi,samo malo glupo izgleda),veci prostor ispod sedista

 

5. Moj utisak:

Kupio sam ga kao serijalu,vozio nekih 500km i onda tunirao,posle toga je isao ovako:

http://www.youtube.com/watch?v=3UETeGLHNoY

 

Ali je trosio oko 8l,a ipak nisam hteo da ga vracam na serijalu(bio sam najbrzi u gradu,125cc skuteri nisu mogli da mu pridju,aprilie RS 50 je jeo za odrucak),pa sam kupio jos jednog serijskog jer mi se mnogo svideo skut.......

 

 

b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]

2000

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

godinu dana

 

3. Šta mi se dopada:

---||---

 

4. Šta je moglo biti bolje:

---||---

 

5. Moj utisak:

......i tako sam ga vozio malo kao serijskog,ali posto je tuning droga odma je pao rezonantni auspuh,pa sam ga vozio neko vreme,pa je onda pao i KIT 70cc(ali mnogo slabiji nego kod onog prethodnog),pa karb 17.5mm itd...uglavnom trosi oko 4l,ide kao blesav,pouzdan itd...

 

Sad sam onom gore skinuo sve tuning delove i na prodaju je,delove cu da zadrzim(kad se uzelim da ih stavim na ovog),a njega moram da prodam zato sot sam kupio yamahu TZR 125,i ne mogu da je sreidm ako njega ne prodam,a bas mi je zao :(

 

EDIT:Da ne zaboravim slike,ovo je ovaj drugi,serijski,nejga ostavljam sebi:

DSCN1685.jpg

A ovo je onaj za prodaju,koji je nekad bio teska turpija :)

DSCN1866.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

piaggio free 2000god kupljen 2006 sa carine.

vremepprovedeno skoro godinu dana i oko 5000km

dopada mise sto je zivahan,male siluete i relativno lagan oko 100kg

plastike izuzetno jake izdrzale pad sa motora

bolje bi moglobiti :potrosnja  3-3,5 lit veci sic za drugu osobu

opsti utisak je veoma povoljan za gradski skuter ,za trk do radnje pijace,sitan lak za guranje i manevrisanje.Lakose vozi .

Jedino sam imao problem sa elektronikom pred kraj,ugasi se u voznji i upali posle 10 ak minuta kad se oladi.kad je poceo da me zeza ja sam ga prodao

 

 

 

Image055.jpg

 

Image015.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja