Jump to content

Moto Zajednica

Zasto provlacenje izmedju automobila?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Voleo bih, da se motociklista, koji sebe bude prepoznao, ne ljuti... Neka se zamisli. Malocas, na semaforu Batutove i Bulevara, provlaceci se izmedju auta, motociklista je kormanom zakacio retrovizor. Drsko je nastavio, kao da se to nije desilo, a posto sam reagovao, sa jos vecom dozom drskosti se zapitao, ''Da li je nesto bilo?"

Momcino, ti na lepom Viragu, i da si slomio retrovizor ne bi bilo strasno. Bice strasno, mozda drugi, treci ...neki , neki put. Pozdravljam te, ma ko da si. Zelim ti mirnu voznju i kloni se provlacenja. Svakojaki sede za volanom. Mnogi ne dele ljubav ka motorima, kao mi. POZZZZZZZ

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Ima nas svakakvih sta ces  :'(

Desavalo mi se par puta da zakacim retrovizor, al

uvek podignem vizir i izvinim se i dosada nisam imao problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Nikada nisam dosao u situaciju da zakacim nekom retrovizor. Provlacim se kada mogu i veoma sporo. Kada ne mogu da prodjem  ne forsiram vec cekam. Moram reci da sigurno 90 % vozaca automobila , kada vide da sam strpljiv, da ne ablendujem  i ne galamim, jednostavno, pomere vozilo da bih mogao da prodjem., Kultura kao odgovor na kulturu.  Inace, ponasanje kolege je za osudu. Moze svima da se desi, ali je  zagrebao retrovizor i otisao bez reci.....ne treba to tako...Pozdrav

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zasto provlacenje izmedju automobila?

 

Jel ovo neki vic?  ;D

 

Ne vidim bas neku relaciju izmedju naslova i sadrzaja OP-a.

Sta mislis zasto se ja mrznem i kisnem cijelu zimu svaki dan do posla?

 

Naravno da mi nije drago kad se auti nabiju da ne mogu da prodjem, ali razumijem da velika vecina ne razmislja o tome.

Jos nisam kacio, ali bih sigurno stao i izvinuo se ako je do mene.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jeste vala, nezgodno je. Sećam se, stoje dve kolone automobila na uglu Maršala Tita i Knez Miloševe, a ja se zaletim k‚o magarac i izmedju, da budem prvi. Samo laktovima skidam retrovizore, malo je '80-ih bilo desnih, i stajem na crveno. Kad sam iza leđa čuo kako se zatvaraju nekoliko vrata od kola i laki topot ka meni, prvi put sam svesno proleteo kroz raskrsnicu na crveno. ;D ;D ;D

 

Motor sam sakrio iza gomile društva ispred SKC-a, i pravio se da sam prolaznik. Sedam, osam automobila je vrlo polako prolazilo i vozači su me pažljivo tražili ;D ;D ;D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Voleo bih, da se motociklista, koji sebe bude prepoznao, ne ljuti... Neka se zamisli. Malocas, na semaforu Batutove i Bulevara, provlaceci se izmedju auta, motociklista je kormanom zakacio retrovizor. Drsko je nastavio, kao da se to nije desilo, a posto sam reagovao, sa jos vecom dozom drskosti se zapitao, ''Da li je nesto bilo?"

Momcino, ti na lepom Viragu, i da si slomio retrovizor ne bi bilo strasno. Bice strasno, mozda drugi, treci ...neki , neki put. Pozdravljam te, ma ko da si. Zelim ti mirnu voznju i kloni se provlacenja. Svakojaki sede za volanom. Mnogi ne dele ljubav ka motorima, kao mi. POZZZZZZZ

A ti se drugi put prestroj tako da ostavis dovoljno mesta da ti ne ocetkaju retrovizor - bar ti imas ideju da bi neko mogao motorom da naidje!

Onako drugarski.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

@misa-pei:

Idi bre Misho, upisah se od smeha... ;D ;D ;D

Reetko kad mi se desi da zakacom necije ogledalo i to pri brzini od 0.3kmh, obavezno se izvinim, cak i ako je magarac namerno ulevio da me ne pusti... ;D

Danas sam stavio Acerbisov top, je**bem ti sve, kad sam se provlacio, samo malo pecnem gas, kao Mojsije sam se osecao, sami su se razmicali... ;D ;D ;D

 

E, da, provlacio bi se i kolima, ali uglavnom nema mesta... ;D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Ovo mi se svidja "kao Mojsije sam se osecao"  :D :D :D Ako ako i treba. Ne odobravam ovog na Viragu sto je bio drcan i nekulturan, ali i pitanje "zasto provlacenje izmedju automobila" je malo smesno, da ne kazem neumesno. Neki su lepo rekli i ja potvrdjujem, da provlacim se kad mogu, pa da bi izbegao guzvu, guranje a i koristim prednost sto je vozilo uze. Naravno znatno sporije i nije mi se desilo da nekog ocesem, al kad bi se i desilo lepa rec i izvinjenje nisu skupi. Ne racunam lomljenje i pravljenje stete to treba platiti. A i treba se skloniti motoru kad vec moze, kad se auto vozi sredinom trake motor moze i levo i desno. E sad sto ima ljubomornih isl, ma kolko puta vide da idem i namerno mi se nameste. A njima ni iz dzepa ni u dzep, nego ono kada ne mogu ja neces ni ti  >:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

E sad sto ima ljubomornih isl, ma kolko puta vide da idem i namerno mi se nameste. A njima ni iz dzepa ni u dzep, nego ono kada ne mogu ja neces ni ti  >:(

 

Prica o kravi i Srbima, lepo pricam ljudima, vozite ednurace, rucice idu preko 90& ogledala, pa mogu da zagradjuju kol`ko hoce... ;D

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Nikada nisam dosao u situaciju da zakacim nekom retrovizor. Provlacim se kada mogu i veoma sporo. Kada ne mogu da prodjem  ne forsiram vec cekam. Moram reci da sigurno 90 % vozaca automobila , kada vide da sam strpljiv, da ne ablendujem  i ne galamim, jednostavno, pomere vozilo da bih mogao da prodjem., Kultura kao odgovor na kulturu.  Inace, ponasanje kolege je za osudu. Moze svima da se desi, ali je  zagrebao retrovizor i otisao bez reci.....ne treba to tako...Pozdrav

 

Ja bih se slozio skroz, sve lagano, nije tolika frka da se mora i na silu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kad vidim da ima mesta-prođem, ako mi se čini tesno ne idem...

A što reče čovek, često se i sami pomere...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

neko te zakacio pa sta, ne zna covek da vozi tuzi ga za stetu

 

 

a mi cemo i dalje da se provlacimo jer znamo da vozimo...

 

A može i ovako:

 

ne znati voziti često znači provlačiti se

znati voziti često znači ne provlačiti se

 

ili je to ipak prevelika matematika za tebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Zdravo, meni se jos nije desilo da zakacim neciji retrovizor ili vozilo, ali samo zbog toga sto ako procenim da nema mesta ili nije bezbedno ja se i ne provlacim.Ako nema mesta da se provucem na semaforu ni tada ne sviram, ne ablendujem ... jer niko nije duzan da mi se skloni da JA prodjem, a u 90% slucajeva kada me vide da mirno cekam sami se pomere.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Zasto se provlacim? Pa zato sto mogu jbga. Jedan od razloga zasto vozimo motore je da, pored uzivanja, mozemo brze da stignemo (tj. izbegnemo guzvu) i lakse da se parkiramo.

Uglavnom vecina vozaca ima razumevanja za bajkere i sklanjaju se, neki cak i da bi osmotrili motor. Ima lelemuda koji se namerno poprece ali jbga uvek je bilo budala i bice. Neki ljudi to ne urade namerno. Zato, provlacim se 1vom polako i ne insistiram ako nema mesta. Do sad nikad nisam imao problema. A "izvini" ne kosta nista tako da sam protiv arogancije sa bilo koje strane.

 

Sto bi se nervirao i kvario uzivanje u voznji 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Provlacim se uvek kad ocenim da je sigurno . Pa jedna od prednosti voznje motora osim sto je uzivanje zagarantovano jeste i to sto se lako izbegava guzva :) . A sto se tice konkretnog slucaja , ima nas svakakvih tako da me takve reakcije uopste ne cude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Iskreno,provlacim se kad god imam priliku...do sada nisam nikoga zakacio...neko se pomeri,neko nece...

 

Ali takodje jedan od retkih stanem pesacima na pesacki prelaz...i kolima i motociklom...

 

Negde izgubis,negde dobijes...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Zašto se provlačim?! Iz više razloga. Neki su pomenuti već:

-da ne budem poslednji u koloni, zbog onih koji se zaleću;

-da brže stignem po gradu;

-jer se to svuda po svetu praktikuje i delotvorno je;

-jer mi se može, pošto imam visok korman i iznad sam retrovizora automobila (mene muče dostavnjaci i oni sa višim retrovizorima :D );

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

iskreno, smara me ponekad provlačenje..posebno kada se nabiješ da budeš prvi u koloni na semaforu..stalno moraš da gledaš kada će da se upali zeleno...

 

p.s. daj da isprobam neke smajliće, ovo mi prvi post na novom forumu

 

:jok::muzicari: :deej: <_< :o B) :huh:

 

ekstra..!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Samo jednom mi se desilo da sam zakacila retrovizor automobila u provlacenju izmedju dve kolone koje stoje. Stala, rekla "Izvinite" i vratila im retrovizor u prvobitni polozaj.

 

Nisu nista rekli, bili su malo zbunjeni kad su culi zenski glas. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Dok sam vozio skuter provlacio sam se kad god sam mogao. Jedino me nerviralo to sto kad stanem prvi na semafor, u 85% slucajeva vozac iza ceka da trepne crveno i vec mi se nabio i trubi li trubi.. svaka cast izuzecima, to su verovatno kolege :)

 

Izvini je magicna rec, ljudi se nekako zbune, taman da krene paljba ti kazes izvini i oni sta ce uglavnom kazu ma ok je, nije strasno desava se svi smo mi ljudi. Cak ponekad i dobijem osmeh :)

Sto se tice kacenja retrovizora desilo mi se samo jednom ali kad sam vozio kola ne skuter :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja