Jump to content

Moto Zajednica

:: scooter ili tomos ::

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

arny pa dobro bre e ljudi znam kako ce da ostavi arny tomos na miru svi dajte po 1000 din da mu kupimo automatika i litar benzina da ga zapali i nek mu bude

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

arny aj ako si sad u bgu uzmi koji os 125 2t skuter i dodji na crtu :P da vidis sto je blesav motor :P ?

 

Javiće se neko ako vam je već do trkanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Šta ste se stisli, aj da zapalimo BT-a, taj mi je najmrzniji  ;D

Ja cu da doniram kotlic da bacimo neki paprikas,mislim kad vec lozimo... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Eeee tek sada sam se setio, tamo nekih 90ih sam u oglasima nasao nove Peugeotove skutere. Zatreskam se u svetlo zeleni VivaCity. Nazalost bili su skupi kao otvor i cale ga ne kupi. No, dobro sam zapamtio da je komsa imao belog torija i meni se to toliko svidelo da je neverovatno. Bas sam zeleo jednog ali ni njega mi cale nije kupio. Tako da, jesam i ja iz neke mladje generacije ali tori mi je super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

zavisi dali ce imati srca ga upali bice tuzan bt :)

Ma kad bude video ozarena lica oko njega i cuo kotlic kako veselo krcka i on ce biti srecan i bice mu toplo oko srca...sedista,volana,tockova,kad bolje razmislim svuda ce mu biti toplo! Pa malo li je u ove hladne dane?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Vrbas, Vojvodina
  • Motocikl: vespa pk 50 xl

Pozdrav za sve! Pretrazivao sam malo po internetu trazeci misljenja o tomos automatiku i poredjenju njegovog kvaliteta u odnosu na kineski skuter, konkretno Sprint exactly ili phantom koji su takodje dvotaktne masine, i naisao sam na ovu temu! Konkretno motor mi treba za dostavu brze hrane po gradu, dakle gradska voznja je u pitanju. Svaki dan predjem po 100 do 120 km. Imam Sprint Exactly koji me za sad sluzi dobro! Platio sam ga 400 evra, i zeli ma da kupim jos jedan motor uz njega! Da li tomos automatik moze da odgovori ovim izazovima? Razmisljam se o njemu zbog manje potrosnje a i jeftiniji je od Sprinta. Sprint ili Tomos? Molim za vase misljenje. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pazi ovako, znam ljude koji su na APN-u isli na MORE bato, pa ti vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Vrbas, Vojvodina
  • Motocikl: vespa pk 50 xl

Pazi ovako, znam ljude koji su na APN-u isli na MORE bato, pa ti vidi.

 

Da verujem da ih ima dosta koji su isli na duze puteve sa Tomosom! Takodje se razmisljam za opciju Tomosa, jer je prostiji za odrzavanje, ima delova svuda! Znaci njegove prednosti su potrosnja, odrzavanje, cena, dok prednosti Sprinta mogu biti, brzina (sto nekad ume da bude jako vazno), onda Yamahin motor koji je u njima, sto mi nekako dosta znaci u odnosu na tomosov motor, ima prtljag ispod sedista, pokazivac goriva, sto mi je takodje ponekad od znacaja, i stitnik od vetra, blata i vode. Ne znam stvarno, lomim se jer ne bih da napravim pogresan izbor, zato pomogajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ovo je izgleda tema za duge zimske noci.Al ajde da kazem i ja jos koju rec iz iskustva servisera od preko 20godina.U sustini stvar je licnog izbora ko ce sta voziti da li neki skuter ili tomosa.Pre svega hocu da se ogradim da sve sto cu reci se odnosi na kineske skutere do 50ccm,o renomiranim proizvodjacima ovoga puta necu govoriti.Kineski skuteri zaista imaju problema sa svim i svacim bukvalno.Kvalitet izrade i delova je katastrofalno los.Navescu samo najcesce probleme,tockovi se krive kao da su od cokolade(nov oko 40e ali kakva vajda kad i on strada za par upada u rupe ili ivicnjake),karburatori (pogotovo na 4T posle par hiljada km su zreli za zamenu jer je prosto nemoguce ih nastelovati),ko je malo tezi lako moze doci u situaciju da ce morati da vari ram jer ume da se prelomi na pola,elektronike i uopste struja katastrofa,plastike pucaju kao ledenice,ciklistika nikakva..Necu dalje jer mislim da je i ovo dovoljno.E sad Tomos,nije ni on savrsen ali je sustini bolji od kineskog skutera.Najveci problemi sa Tomosom su najcesce vlasnici koji nevode racuna o mopedu ama bas uopste,kako svi znaju da poprave i servisiraju tomosa u praksi se ispostavilo da je i to jedna od mana jer ga vise upropaste svojom nestrucnoscu nego sto mu dobra donesu,problem kvaliteta rezervnih delova je jako prisutan,sto se konstrukcije samog mopeda tice tu je odlican nema sta da se pokvari.Najveci problem je naci tomosa koga nisu svi redom popravljali,ucili se kako voziti na zadnjem i sl. ima takvih primeraka ali najcesce nisu na prodaju ili imaju malo nizu cenu od novog kineza ali u svakom slucaju vredi Odrzavam par tomosa koji su do sada presli xy kilometara i dan danas neprave nikakve probleme.Ja jos uvek imam jednog apn 4 koji je kod mene vise od 25godina i nikad me nije izneverio a obisao sam sa njim celu srbiju i crnu goru a bogami i ostace kod mene jer kad se desi da sam bez nekog jaceg motora ja i supruga da nas mine zelja napravimo sa njim i po 300km za dan bez ikakvih problema. Znaci po meni tomos a ne kineski skuter.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Vrbas, Vojvodina
  • Motocikl: vespa pk 50 xl

Ovo je izgleda tema za duge zimske noci.Al ajde da kazem i ja jos koju rec iz iskustva servisera od preko 20godina.U sustini stvar je licnog izbora ko ce sta voziti da li neki skuter ili tomosa.Pre svega hocu da se ogradim da sve sto cu reci se odnosi na kineske skutere do 50ccm,o renomiranim proizvodjacima ovoga puta necu govoriti.Kineski skuteri zaista imaju problema sa svim i svacim bukvalno.Kvalitet izrade i delova je katastrofalno los.Navescu samo najcesce probleme,tockovi se krive kao da su od cokolade(nov oko 40e ali kakva vajda kad i on strada za par upada u rupe ili ivicnjake),karburatori (pogotovo na 4T posle par hiljada km su zreli za zamenu jer je prosto nemoguce ih nastelovati),ko je malo tezi lako moze doci u situaciju da ce morati da vari ram jer ume da se prelomi na pola,elektronike i uopste struja katastrofa,plastike pucaju kao ledenice,ciklistika nikakva..Necu dalje jer mislim da je i ovo dovoljno.E sad Tomos,nije ni on savrsen ali je sustini bolji od kineskog skutera.Najveci problemi sa Tomosom su najcesce vlasnici koji nevode racuna o mopedu ama bas uopste,kako svi znaju da poprave i servisiraju tomosa u praksi se ispostavilo da je i to jedna od mana jer ga vise upropaste svojom nestrucnoscu nego sto mu dobra donesu,problem kvaliteta rezervnih delova je jako prisutan,sto se konstrukcije samog mopeda tice tu je odlican nema sta da se pokvari.Najveci problem je naci tomosa koga nisu svi redom popravljali,ucili se kako voziti na zadnjem i sl. ima takvih primeraka ali najcesce nisu na prodaju ili imaju malo nizu cenu od novog kineza ali u svakom slucaju vredi Odrzavam par tomosa koji su do sada presli xy kilometara i dan danas neprave nikakve probleme.Ja jos uvek imam jednog apn 4 koji je kod mene vise od 25godina i nikad me nije izneverio a obisao sam sa njim celu srbiju i crnu goru a bogami i ostace kod mene jer kad se desi da sam bez nekog jaceg motora ja i supruga da nas mine zelja napravimo sa njim i po 300km za dan bez ikakvih problema. Znaci po meni tomos a ne kineski skuter.

 

Hvala ti puno na ovako iscrpnom, a cini mi se i nepristrasnom i objektivnom odgovoru. Ja nemam iskustva sa Tomosima, a takodje ni bog zna kakvog sa kineskim skuterima, zato mi je i trebao neko ko poseduje to znanje! Hvala jos jednom, zaista sam zadovoljan ovim odgovorom! Samo vidim svi pominjete apn-a, al da li i automatik moze da odgovori ovim izazovima. Pitam zbog potrosnje, jer apn vise trosi, pa zato razmisljam o automatiku! Ili mozda je cak bolje da razmisljam o apn-u za ovaj posao. Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ма АУТОМАТИЦ је чиста фора возити, знаш оно опуштено а ако се мало чачка онда добијеш ЗОЉУ. АПН је више за оне мало хард-кор возаче, кад је све исправно зна јако добро да иде.

Одржавање је боранија. Ја лично имам АУТОМАТИЦ 3М из 1981 године, у првој боји па зелена али она Кавасаки зелена са хромираним детаљима. Све осим клипа је у стандарду, изглед сачуван скроз оригинално, без икакве измене. Одржаван изузетно добро и квалитетно али и вожен , нисам питао шта кошта одржавање али сам исто тако и возио. Седи и ПУН гас , колега вози иза мене и у Аудију очитава максималну брзину од 64 км/х. Сад да га видиш рекао би да је макс 5 год стар.

 

 

 

 

 

 

Скутере сам возио али само у позајмици, ни један нисам поседовао на дужи период. Кинези лењи, све се дрма и шкрипи и ружно некако, наврат нанос, мала брзина или ако је има онда блентаво лелујање и осећај да је неукротив - идиотски се понаша. Странци, све супротно са тим да иду као попиздели и имају вееееома често скуп сервис, под условом да желиш да се возаш. Цена сервиса ( делова) је на нивоу јапанског мотора од 650 ццм а ти и даље возиш играчку.

Закључак о скутерима : ако баш мора онда неки који има МАМУ И ТАТУ а не неки који је јуче никао ко печурка , ниоткуда и непозван.

 

 

 

 

 

У глобалу : мој глас иде само и искључиво ТОМОС-у . Ако неком треба већи доказ о њиховој трајности и издржљивости само нека преброји године колико се производе све ће му бити јасно.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Vrbas, Vojvodina
  • Motocikl: vespa pk 50 xl

Hvala na odgovorima puno, dosta mi pomazete! Molim vas za jos jedno misljenje, jer ovo me jako muci! Posto ja na dan npr znam da imam 40 dostava, a to znaci da cu motor morati paliti i preko 100 puta na dan! E sad posto se Automatik pali samo na kurblu, a nema dugme kao npr skuter, iskreno se bojim da nije to preveliko opterecenje za kurblu! Zaista se ne razumem u to, ali znam da sam milion puta gledao ljude na ulici sa Automaticima kako bezuspesno kurblaju, nemogu da upale, nerviraju se, ciste svecice itd... A mene bi to izludjivalo da mi se desava u sred posla kad moram da sam brz i tacan! Molim vas za pomoc! Hvala puno! :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja