Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

I ja bi verovatno isto tako uradio kao i ti. Ja sam taj tip, meni bi bilo žao da ga prodam u staro gvozdje za par stotina i dodam pare za sređivanje i kupim drugi. Vise volim da potrošim i da znam sta imam nego da opet izvlačim mačku iz dzaka. Ima tu prostora još puno para da se potroši ali ako ces me poslušati, vozi motor i batali sitnice, kad nešto otpadne ti ga zameni I to je to. Uživaj sad malo u vetru koji vitla oko vizira i ne padaj na provokacije. I samo pažljivo, u saobracaju se situacija nije poboljšala što se tiče civilizacijskog nivoa vozača automobila u odnosu na pre 8 meseci, dapače svakim danom je sve gore i gore. Srećno.

Poslato sa SuperTénéré

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Drago mi je da se sve završilo kako treba, žao mi je što je u utorak bilo usrano vreme pa nisam došao do Mitrovice, ali ima dana. Neka je sa srećom!!!:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ja ispisah sve od kulina bana, kao da nikad više problema neću imati i da je to to do kraja karijere :)

Samo da ne prođem kao onaj momak sa Apriliom i njenim rotax motorom, sve super sjajno bajno, BAM zakucala mašina opet posle 50km. 

Hvala svima još jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 20 minuta, Novola je napisao:

Ja ispisah sve od kulina bana, kao da nikad više problema neću imati i da je to to do kraja karijere :)

Samo da ne prođem kao onaj momak sa Apriliom i njenim rotax motorom, sve super sjajno bajno, BAM zakucala mašina opet posle 50km. 

Hvala svima još jednom

Koliko se sećam njegovu Apriliu majstor, tako se ispostavilo, uopšte nije radio generalno, da li što nije znao ili nije bio siguran u sebe nebitno je. Tvoja kamila je sudeći na osnovu fotki rađena onako kako bi trebalo, pa stoga verujem da će sve biti ok. Samo lagano je razradi i ne skidaj prste sa poluge kvačila za svaki slučaj. Posle tolike muke stvarno bi bilo nepravedno da sad ne bude sve u redu.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
16 minutes ago, Arso said:

Koliko se sećam njegovu Apriliu majstor, tako se ispostavilo, uopšte nije radio generalno, da li što nije znao ili nije bio siguran u sebe nebitno je. Tvoja kamila je sudeći na osnovu fotki rađena onako kako bi trebalo, pa stoga verujem da će sve biti ok. Samo lagano je razradi i ne skidaj prste sa poluge kvačila za svaki slučaj. Posle tolike muke stvarno bi bilo nepravedno da sad ne bude sve u redu.:takoje:

Aha, nije ipak radio generalku? Jbt svašta se tamo izdešavalo, baš šteta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 3 minuta, Novola je napisao:

Aha, nije ipak radio generalku? Jbt svašta se tamo izdešavalo, baš šteta...

Osim remonta kvačila i provere uljne pumpe, mislim da na toj Apriliji Sale ništa drugo nije radio...

 

Jedan TDM850 je kod mene, čiji agregat je takođe otišao kod Saleta na generalnu... Iz razgovora sa Saletom sam stekao utisak da čovek zna svoj posao i da ga obavlja korektno i valjano. Svakako ću i ja napisati utiske kada agregat bude završen i kada dođe kod mene na montažu na motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Tamo u onoj temi majstor Sale na nož dočekan odmah, a eto vidiš kako, dok se malo ne prikupe informacije ne može čovek ni da zna sve...

Siguran sam da će biti sve ok sa TDMom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Sale je dočekan na nož jer su se znale samo informacije koje nam je kolega Nile prezentovao, a to nisu bile potpune informacije i iz tako nepotpunih informacija, čovek lako dođe do pogrešnih zaključaka... Ne želim da branim majstor Saleta u toj situaciji, niti stajem ni na čiju stranu, samo komentarišem tu situaciju.

Moje dosadašnje iskustvo sa majstor Saletom (nekoliko telefonskih poziva, za sad) je vrlo prijatno. Kad stigne agregat sa remonta, onda ću dati recenziju i sa te strane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 31 minuta, Novola je napisao:

Tamo u onoj temi majstor Sale na nož dočekan odmah, a eto vidiš kako, dok se malo ne prikupe informacije ne može čovek ni da zna sve...

Siguran sam da će biti sve ok sa TDMom

Nisam sklon da informacije primam zdravo za gotovo, ali u slučaju Aprilie, Sale je očigledno podbacio. Razumem da mu je taj motor predstavljao problem, s obzirom da se, po onome što sam saznao od drugih, radi o zahtevnoj mašini, ali je onda čoveku to trebao i otvoreno da kaže da nije u stanju da uradi i da traži nekog drugog majstora, a ne da ga zavlači. Međutim očigledno je presudila sujeta jer u zemlji Srbiji najskuplje reči su ne umem, pogrešio sam, nisam u pravu i izvini. Uostalom i ti si tu školu prošao poveravajući motor raznoraznim dunđerima da se uče na njemu i to ti debelo naplate. 

pre 31 minuta, Novola je napisao:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Koliko mene služi memorija Sale se sam ponudio radit Rotaxa.

Kad mu je doša na stol, predomislio se.
Nile je imao namjeru otvorit motor a Sale nije to želio ili znao napravit i rekao je da nema potrebe jerbo je isti ok.




Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da, ali isti taj Nile je znao da su španer lanca bregaste i klizači loši i da se, pri prvom paljenju, lanac čuo da zvecka, tako da je to od prvog starta posle remonta bilo recept za katastrofu. Da je Nile sačekao sa paljenjem agregata dok su mu stigli drugi klizači lanca i španer, možda do katastrofe uopšte ne bi ni došlo...

 

Po meni, obojica snose određen deo odgovornosti za tu katastrofu. Prvo Sale, jer je rekao da je sve u najboljem redu posle remonta (iako španer i klizači ipak nisu bili), pa sa druge strane i Nile, jer je upalio i vozio motor, iako je znao da španer i klizači ipak nisu dobri...

 

No, nije ovo tema za Niletovu Apriliu...

Drago mi je da je Novolina STenera opet na točkovima i želim mu puno lepih i sigurnih kilometara, uz samo redovno održavanje ubuduće... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, ThePainkiller said:

No, nije ovo tema za Niletovu Apriliu...

Drago mi je da je Novolina STenera opet na točkovima i želim mu puno lepih i sigurnih kilometara, uz samo redovno održavanje ubuduće...

Dosta paralela je bilo između naših motora, pa nije iznenađenje što se pominje. Žao mi je što se tako sve završilo.

Što se mene tiče, jutros smo se malo vozali, po gradu, nema nikakvih curkanja ulja, vode, napon dobar, radi sve lepo. Puca od snage a neću da je silim. Za sad sve ok.

20201001_131305.jpg

20201001_131324.jpg

20201001_131337.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

E hvala Bogu više:)

A moram da pomenem jer i ti napisa da si uzimao od onog stvora iz Kanjiže iako ti je rečeno da ga zaobidješ. 

To nije čulo za reklamaciju, bezobraznik težak. 

Prelep motor i ta boja je fes, nalepnice, ma sve. Izgleda kao nov! 

Živeli! 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
20 minutes ago, Novola said:

Dosta paralela je bilo između naših motora, pa nije iznenađenje što se pominje. Žao mi je što se tako sve završilo.

Što se mene tiče, jutros smo se malo vozali, po gradu, nema nikakvih curkanja ulja, vode, napon dobar, radi sve lepo. Puca od snage a neću da je silim. Za sad sve ok.

20201001_131305.jpg

20201001_131324.jpg

20201001_131337.jpg

Nego jel dolazis u subotu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
4 minutes ago, drmilan_ said:

Nego jel dolazis u subotu?

Ma radim brate, ubi nas još uvek ova korona, mi smo i dalje u skafanderima.

Ne znam ni šta ima u Subotu?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 minutes ago, Novola said:

Ma radim brate, ubi nas još uvek ova korona, mi smo i dalje u skafanderima.

Ne znam ni šta ima u Subotu?

 

Zatvaranje sezone na Miseluku. Bjb se skuplja u 11 na Banstolu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
15 minutes ago, drmilan_ said:

Zatvaranje sezone na Miseluku. Bjb se skuplja u 11 na Banstolu

Uf to mi se dopada. Ajde videću da se menjam sa nekim, ali mala šansa :/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 2 sati, drmilan_ je napisao:

Zatvaranje sezone na Miseluku. Bjb se skuplja u 11 na Banstolu

Matora BJB ekipa sezonu zatvara prvog ili drugog vikenda novembra na Ostrvici!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Arso said:

Matora BJB ekipa sezonu zatvara prvog ili drugog vikenda novembra na Ostrvici!

Jel to bese ono sto se pesaci gore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 2 sati, drmilan_ je napisao:

Jel to bese ono sto se pesaci gore?

Ko hoće nije pod obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sa moje strane izvinjenje sto me nije bilo, jer nisam bio bas svoj! Sada, kada se opet smejem svojim vragolijama, rekoh da se vratim na forum a Vi tu. za neverovati!!

Sada cu svima da upisem plus samo ne znam kako se to radi!

Salu na stranu, prvo sto me interesuje kako ste ovih dana kada nam vreme nije bilo naklonjeno? Drugo, gotova li  je @Novolana lepotica?

Da li ste posetili S. Mitrovicu? @el classico koji je motor bio pored tvog na fotki i moze li jos neka sa prelepih serpentina Alpa?

Jedva sam docekao par toplih dana tako da ujutro krecem za manastir Tumane a posle preko Golupca i Donjeg Milanovca, sve do Tekije! Iznad jedan od tri vidikovca sa prelepim pogledom na Dunav. Ponecu patike pa ako bude snage bice i fotki. Apartman sa tri sobe, kuhinja i trpezarija, sa mega TV i netom, 3500d ili 30e za ceo apartman plus po dogovoru klopa!!! Toliko sam davao sam letos na moru! Videcu da vam se javim sa vikend puta!

Ako neko zeli samnom dolazim ujutro po njega. Ne treba mu nista sem bajka i dobre volje...sve ostalo je moje!

Pozdrav drugari i vracajte se na forum!!!

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja