Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Znali li neko kako se servisiraju štapovi na Tuaregu 600 wind? Ne mogu da provalim kako se otvara, nema šrafa dole, a gornji poklopac izgleda kao da i nije poklopac već da je u komadu sa "čizmom"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ako moze neko od kolega sa Pegasom od 1997 iz BG-a da ode do Ivana Viziri na sat vremena da mi napravi produzeni vizir ili ako neko ima vec produzeni Givijev da posalje na dva dana da mi po njemu napravi . Nadoknada za izgubljeno vreme ,gorivo , dnevnicu se podrazumeva.

 

Naravno kad stanu ove kise.

 

Jurio sam original Givijev ali niko nema na stanju po Italiji pa mi je ovo jedina opcija.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: kisac
  • Motocikl: honda varadero 1000

ako moze neko da mi pomogne .vozim apriliju 650i pegaso 2001 g.nisam menjao ulje,a zeleo bi.medjutim nije mi jasno ovo staro sto ima u njoj mi je iznad maximuma za 2 cm na meracu.pre nedelju dana sam izvukao 2 deci i bilo je taman na max.provozao sam se opet se nivo podigo na isto.ili neznam kako se meri nivo ulja ili se nesto desava.molim za POMOC!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

Proveri termostat...tj. izvadi ga i probaj da ga vozis bez njega. Ako i dalje nabija pritisak onda je najverovatnije dihtung glave svirnuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Shiver 750

Zdravo svima,

 

Da li neko ima iskustva sa Apriliom Shiver. Jurim naked-a pa mi on zapao za oko. :) Citao sam da je bilo problema sa nekim relejima, anlaserima, da li je to pravilo, koliko je pouzdan, kako se ponasa u voznji, potrosnja, servisi... Mozda nije ovde mesto za moje pitanje, ali je ovo najsvezija tema koju sam nasao...Hvala u svakom slucaju i veliki poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Detaljno smo sve razjasnili na PP, tako da mi ostaje samo da poželim kolegi Roonie-u puno srećnih km na Shiveru  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Da oživim temu..

 

Pošto vozim Caponorda često čujem komentare tipa "italijanska šminka" i sl. a ja iz ličnog iskustva mogu da kažem da je prava istina to da je uz šminku prisutan i kvalitet.

 

Prešao sam sa motorom oko 15000 km, dva puta menjao ulje, skidao dekle i proveravao ventile, menjao pločice, gume..

Gde god sam bacio pogled bilo je besprekorno i sve je izgledalo kao novo.

Motor je stvarno dobar i na njemu su dobre komponente.

Jedino što zameram su kontakti na el.utičnicama a to tokom zime pregledam, očistim koroziju ako se negde pojavila, poprskam i miran do sledeće provere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Caponordisti,

 

da li imate na Caponordima ( 1000 ) mali gumeni tockic preko kog ide lanac?

 

Zvao sam PGS i kazu da to taj model nema, pokusao u Nemackoj u Apriliji i kazu nema, pa mi nije jasno sta je u pitanju :neznam:

 

0lohZZz.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

A što mora original? Imaš one za croseve od 1000din na kupujemprodajem. Na pegasu sam davno napravio od točka za skejt, malo ga sastrugao u prečniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

A što mora original? Imaš one za croseve od 1000din na kupujemprodajem. Na pegasu sam davno napravio od točka za skejt, malo ga sastrugao u prečniku.

Uvek prvo pokusam da kupim originalan deo i ako mi se ne da onda pribegavam alternativnom resenju.

Nisam se ni setio da pogledam na kupujem prodajem a kupio sam na ebay, nekih 8 eura.

Dobra ti je fora sa tockom od skejta, a precnik rolera je 32mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

E, ovo je pravo mesto da pitam i trazim pomoc!  Dakle, moja cerka hoce da vozi motor - i zapalila se za Apriliu RS50. 

 

Poenta je u tome sto NEMA A kategoriju, a ne bi da polaze. Inace, B kategoriju ima vec 4 pune godine, i ima dosta kilometara u autu i iskustva u saobracaju.

 

Nasla je Apriliu RS50 sa ŽUTIM tablicama, i hoce da zvekne 1300 eur za nju, a ja se naježio. 

 

Prvo: mislim da je previse para za tako nešto, to lepo izgleda ali je ipak samo 50cc motorce. Za te pare se moze kupiti solidniji motor, ako na njemu ne pise Aprilia...

 

Drugo - mnogo važnije - zute tablice se izdaju za L1 kategoriju, što znači do 50cc i do 45km/h. Aprilia tu definitivno ne spada, to motorce ide i do 100km/h, koliko sam shvatio. 

 

Ja ne vidim kako bi to moglo da se REGULARNO registuje na L1 ? Da li Aprilia izdaje COC na kome pise da RS 50 ide 45km/h ? Da li je to moguce ?

 

Video sam u oglasima dosta njih sa zutim tablicama, ali sam ubedjen da je sve to preko veze - teca u opstini, strika u policiji, tetka u partiji, itd...

 

Kod nas u Novom Sadu ne mogu da se dobiju zute tablice ni za APN, posto je Tomos u svoje vreme deklarisao max. brzinu 49km/h, a ne 45. Tada je bio takav propis, do 50km/h. 

 

Ja ne mogu da dobijem zute tablice za svoj Yamasaki Cross, za kojeg imam potvrdu uvoznika da ne ide vise od 45km/h, posto te potvrde vise ne vaze, mora da bude zvanican COC. Na kojegod sam tehnickom bio da pitam za zute table, svugde su me izbacili kako kugu da imam...

 

A za RS50 mogu da se regularno dobiju ZUTE tablice ?  Stvarno bih voleo da mi to neko potvrdi ili porekne. A ko ce to bolje znati od onih koji voze Aprilie?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja