Jump to content

Moto Zajednica

Sta mislite o BMW-u r1200c

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Surcin Bgd

??? ??? ??? ??? ???

Pozdrav svima , ja sam Mario , trenutno imam Suzuki-DR650rs , a zelim da uzmem BMW -  r1200c , pa me zanima njegove dobre i lose strane , potrosnja i slicno ....... Ako neko nesto zna o njemu i njegovim karakteristikama neka podeli sa mnom......

Unapred zahvalan !!!!!s

post-9118-12879058681832_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja probao jedan.Motor lep, udoban, dosta kubika, malo konja... Nije za neku jurnjavu. Ko voli da kruzira i da bude primecen to je to.

I naravno ljulja ko svaki BMW :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Da je los, ne bi ga Dzems Bond vozio ...

Mislim da Bond ima kriterijume... druge kriterijume :)

 

Lep motor, ali nisu napravili bas neki posao sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Da je los, ne bi ga Dzems Bond vozio ...

Mislim da Bond ima kriterijume... druge kriterijume :)

 

Lep motor, ali nisu napravili bas neki posao sa njim.

 

Jok i nije, najbolje ribe smuva Dzems Bond  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

??? ??? ??? ??? ???

Pozdrav svima , ja sam Mario , trenutno imam Suzuki-DR650rs , a zelim da uzmem BMW -  r1200c , pa me zanima njegove dobre i lose strane , potrosnja i slicno ....... Ako neko nesto zna o njemu i njegovim karakteristikama neka podeli sa mnom......

Unapred zahvalan !!!!!s

 

Redak motor, teško da ćeš naći puno informacija iz prve ruke na Srpskom.  Kolega sa korisničkim imenom BMW ima taj model pa mu pošalji pp:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&action=profile;u=107

 

R1200C ima sve što BMW čini BMW-om: bokser agregat, kardan, Telelever prednje vešanje, Paralever zadnje, nadprosečno dobre kočnice, itd.  Hebe ga to što ima samo 60 konja.  U suštini, ovo je detunirani R1150RT prepravljen u kruzera (bez oklopa, sa hromiranim delovima, u kruzer stilu).  Ono što važi za RT, u smislu održavanja, pouzdanosti, itd., važi i za C.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

R1200C ima sve što BMW čini BMW-om: bokser agregat, kardan, Telelever prednje vešanje, Paralever zadnje, nadprosečno dobre kočnice, itd.  Hebe ga to što ima samo 60 konja.  U suštini, ovo je detunirani R1150RT prepravljen u kruzera (bez oklopa, sa hromiranim delovima, u kruzer stilu).  Ono što važi za RT, u smislu održavanja, pouzdanosti, itd., važi i za C.

 

Druze, ocekivali smo nesto novo čuti  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2638 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Vozio sam ga par nedelja posle J.Bonda. ;)

Do 90 km/h interesantan, preko te brzine neupotrbljiv od vetra. Mislim da je spram kubikaze prilicno nejak, ali zato tecno povlaci. Na 3-4000 obrtaja otkine kako povuce ali tu je i kraj srece.

Ali zato gde god je parkiran privlaci neverovatnu paznju ( bar u to vreme ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ozbiljnost na stranu  ;D

U svetu cruiser motora, ovo je nesto posebno. Jednostavno nema konkurenciju ni po pitanju izgleda, ni po pitanju tehnike.

Motoholic ti je objasnio sta se vec po sablonu nalazi na njemu.

Ako bih se odlucio da ga kupim tih 60ks mi ne bi bila prepreka jer on je  mnogo dobar cruiser, i kad sednes na njega postajes Dzems Bond, hteo ti to ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Hebe ga to što ima samo 60 konja.

 

Po meni, to što ovaj model ima 'samo' 60 konja je pokazatelj dugotrajnosti i žilavosti mašine. Velika kubikaža a relativno mala konjaža generalno, kao i kod automobilskih agregata, govore o tome da on radi rasterećeno a time i da bez otvaranja prelazi stravično mnogo.

A što se tiče Bonda, pa eto, konsultuj Pirsa Brosnana kako se osećao za volanom.  ;) Meni lično motor veoma moćno deluje, uz napredne sisteme vešanja. To i nije motor za ne znam kakve brzine, nego upravo za cruising. Zato, ko voli opuštenu vožnjicu od 80 do 120 na sat, nema problem.

Po svim karakteristikama sudeći - sjajan motor. (Osim po cifri za registraciju  ;D) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Odličan motor za put i vozanje. Nije za jurcanje i nije za grad. Zbog male snage obično ljudi traže još i još i još u gradu i tako ga "navlače" u režim vožnje koji mu ne prija. Rezultat je što ume seb dai isčupa gumeni zglob na kradanu. Ceh je sitnica od 1700e. Znači, polako, lagano, šmekerski i trajaće i posle atomskog rata. Nema cimanja i kidanja u vožnji. Jamesu Bondu svaka čast, on je uspeo da ga vozi onako kako on ne može da ide. Treba konsultovati i Chuck Norrisa, možda on može još više sa tim motorom  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ozbiljnost na stranu  ;D

U svetu cruiser motora, ovo je nesto posebno. Jednostavno nema konkurenciju ni po pitanju izgleda, ni po pitanju tehnike.

Motoholic ti je objasnio sta se vec po sablonu nalazi na njemu.

Ako bih se odlucio da ga kupim tih 60ks mi ne bi bila prepreka jer on je  mnogo dobar cruiser, i kad sednes na njega postajes Dzems Bond, hteo ti to ili ne.

 

 

 

 

Da nema konkurenciju to je tacno,pa ni ruzno pace je nema.Salim se malo sa bembaristima ,meni se svidja kako izgleda ako nista bar je orginalan i velicanstven u svojoj ruznoci.Inace ima ga jedan moj poznanik iz Zajecara clan MK Trijumf I ON NARAVNO IMA SAMO RECI HVALE.Ono sto je dobra stvar kod njega je da ce mu kardan ( s obzirom na 60 konja) trajace sigurno duze nego kod svoje sabrace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

 

... kardan ( s obzirom na 60 konja) trajace sigurno duze nego kod svoje sabrace.

 

Naravno. Samo ako se ne traži od njega naglo povlačenje, puštanje kvačila na praćku i sportska vožnja. To je ipak kruzerčina kojoj nema ravne ali nije trkač. Malo je teži za svojih 60ks i kod njega nema ničeg naglog i trenutnog. Al kad jednom sedneš na njega, teško se guzica navikne na nešto drugo. I nikako da se umoriš vozeći ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

 

... kardan ( s obzirom na 60 konja) trajace sigurno duze nego kod svoje sabrace.

 

Naravno. Samo ako se ne traži od njega naglo povlačenje, puštanje kvačila na praćku i sportska vožnja. To je ipak kruzerčina kojoj nema ravne ali nije trkač. Malo je teži za svojih 60ks i kod njega nema ničeg naglog i trenutnog. Al kad jednom sedneš na njega, teško se guzica navikne na nešto drugo. I nikako da se umoriš vozeći ga.

 

 

 

    Pa taj ko ga kupuje trebao bi da ima predstavui u glavi sta ovaj motor moze i cemu sluzi ,pa i ''normalni ''kruzeri drugih brendova su tu negde sa snagom i tezinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Pa taj ko ga kupuje trebao bi da ima predstavui u glavi sta ovaj motor moze i cemu sluzi ,pa i ''normalni ''kruzeri drugih brendova su tu negde sa snagom i tezinom.

 

ali ne i izgledom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2638 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

I deca ga vole :)

 

 

 

ili ne vole :-\  ???

 

 

 

...ma sigurno ga vole

 

 

Deca ga vole , starija gospoda takodje , motoristi ga zagledaju (dva izraza lica su najcesce), a izgledniji deo suprotnog pola se zgrazava. ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pa taj ko ga kupuje trebao bi da ima predstavui u glavi sta ovaj motor moze i cemu sluzi ,pa i ''normalni ''kruzeri drugih brendova su tu negde sa snagom i tezinom.

 

ali ne i izgledom...

 

 

 

 

Kepo brate pa sto ne kupis jednog kad ti se toliko svidja nego lozis decka tu....Meni licno je motor samo interesantan i moram da prizna originalan ali po meni je to iscasena projekcija kruzera kakav bi trebao da bude,uostalom o ukusima ne treba raspravljati sve je to suvise licna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ja nikoga ne lozim, vec ćaskamo o motorčetu i njegovom izgledu.

Posedovao bi ga vrlo rado kao drugi motor, i uživao na njemu mnogo vise neg na Drag Staru.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Odličan motor za put i vozanje. Nije za jurcanje i nije za grad. Zbog male snage obično ljudi traže još i još i još u gradu i tako ga "navlače" u režim vožnje koji mu ne prija. Rezultat je što ume seb dai isčupa gumeni zglob na kradanu. Ceh je sitnica od 1700e. Znači, polako, lagano, šmekerski i trajaće i posle atomskog rata. Nema cimanja i kidanja u vožnji. Jamesu Bondu svaka čast, on je uspeo da ga vozi onako kako on ne može da ide. Treba konsultovati i Chuck Norrisa, možda on može još više sa tim motorom  ;D ;D ;D

 

koliko se sećam, taj model NEMA gumeni zglob na kardanu....nema ni dvaput lomljeni kardan kao ovi noviji bmw-ji.......inače prešao sam sa njim 120.000 kilometara i do sada još nisam ustanovio, gde je taj zglob....inače taj motor ostaje kod mene do kraja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja