Jump to content

Moto Zajednica

AKTIVNI VEŠ

Recommended Posts

  • Integrisan, 8143 postova

E da, još jednom, po ko zna koji put savet: kupujte skijašku aktivnu odeću. Serije su veće od moto brendova i za istu funkcionalnost platićete bar 20% manje.

 

PS: i jurte rasprodaje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Momci, hvala na odgovorima :takoje:

 

Kako po prvi put kupujem/nosim aktivni ves a inace ne podnosim sintetiku, vidim da ce biti malo eksperimentisanja...

 

Juce sam se vozikao po gradu na desetak stepeni u obicnoj pamucnoj odeci i bilo je poprilicno prijatno. Jakna je kombinacija cordura/gore-tex + termo ulozak i odradila je fantasticno svoj posao.Pantalone isto tako a rukavice imaju D-dry membranu+termo ulozak.Hladnocu nigde nisam osecao osim na nogama.Nosio sam civilnu obucu.Verujem da bi voznja sa akt. vesom bila jos prijatnija....

 

Posle praznika, bacam se na potragu....

 

Nadam se da cu uspeti da istripim tu vunu na svojoj kozi posto inace nosim iskljucivo pamuk...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Danas sam na snizenju kupio aktivni ves marke Killtec u Sport Vision (BiH) radnji. Prva cijena je bila 99KM (oko 50 evrica), a na snizenju 55KM (28 evra ). Kao sto rece Severian, jurite popuste!

 

oug9.jpg

 

Visok sam 190cm i tezak oko 100kg i odgovara mi velicina XL.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Kneža, s obzirom da je to namijenjeno za skijanje, da li misliš da može da se koristi ljeti na motoru. Da li bi bilo pretoplo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Ovaj komplet sam uzeo za hladnije dane. Za ljeto planiram sebi majicu kratkih rukava, a isto da je aktivni ves.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Zadnji sam komplet kupio u louisu za 17e oba dela onaj fastway. Moram priznati da za ne zahtevnog korisnika kao sto sam ja ( obicno skijanje i voznja motora ne zimi) ne vidim razliku u odnosu na HH komplete koje sam placao preko 6 puta vise... Naravno komplete slicnih karakteristika , ne poredim tipa merino vunu i sintetiku...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Probao 5.11 aktivni ves i odlicno mi se pokazao brze se susi i nema neprijatnog mirisa ni posle tri dana neskidanja. Inace wedze mi radi posao samo sto se sporije susi od 5.11 i vise se oseca kad se covek znoji. Sledeci ves ce mi sigurno biti merino vuna ako se skupi neka svotica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Prosli vikend sam u Decathlon-u trazio aktivni ves. Na preporuku prodavca, posle objasnjenja da mi je isti potreban za voznju motocikla, pazarih model na akciji: gornji i donji deo. Prvi utisci su pozitivni ali sto se tice ozbiljnije ocene trebalo bi sacekati hladnije dane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Pozdrav svima,

postavio bih ovde pitanje posto je vezano za ovu temu i nemojte mi zameriti ako to nije dozvoljeno.

Naravno ako nije neka Admin obrise post.

Posto sam i ja korisnik Aktivnog vesa a nekim okolnostima sada kod sebe imam odredjenu kolicinu Aktivnog vesa marke CRAFT koji bi bio na prodaju po vrlo povoljnim cenama u odnosu na takve u radnjama.

Doduse bez fabricke kutije i fiskalnog racuna pa kako se moze oglasiti jer nikako ne mogu da udjem u opciju oglasavanja?

Hvala i pozdrav,

Vladimir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
CRAFT Active wear

Komplet se sastoji od gornjeg i donjeg dela.

Ekstremno rastegljiv-svi šavovi urađeni sa Mauzer flat look--znači ravni bez izbočina.Može i za muškarce i za žene,u crnoj boji. 

Materijal mikrovlakno 92% rayon 8% elastan.

Pranje do 50 C,ne pegla se. 

Velicine:Trenutno na stanju M,L,XL

CENA:20 eur za komplet

Naznacio bih da se komplet prodaje bez fabrickog pakovanja tj. kutije

065/3 30 31 32 

Vladimir

post-31469-0-61124600-1449409631.jpg

post-31469-0-10088800-1449409637.jpg

post-31469-0-31806800-1449409654.jpg

post-31469-0-15604600-1449409662.jpg

post-31469-0-18843300-1449409671.jpg

post-31469-0-51844900-1449409682.jpg

post-31469-0-14700000-1449409690.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Pročitao sam celu temu i vidim da je uglavnom bila aktivna zimskih meseci i da se više ljudi raspitivalo za zimski aktivni veš. Jel može neka preporuka za letnji aktivni veš, pošto dolaze topli dani, za temperature 25-35  °C, vožnju po gradu i često stajanje na semaforu. Najradije bih kupio u nekoj prodavnici kod nas, tj. u BG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Probao sam svasta nesto.

Moja preporuka za leto je biciklisticki windstop prsluk...

Rupicast na ledjima.

Ko proba leti, kad je zega, nikad vise ne nosi pamucnu

majicu ispod jakne.

Probajte i javite utiske...;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Koja je svrha kupovine aktivnog veša za vožnju zimi, ili tačnije rečeno za vožnju tokom hladnih dana kada smo na ivici da li uopšte da sedamo na motor ili ne. Razumem da aktivni veš treba planinarima i skijašima jer su isti izloženi ifizičkom naporu pri čemu se znoje bez obzira na hladnoću i onda aktivni veš odrađuje svoje, ne zadržava taj znoj itd itd. Rauzmem zašto je potreban leti ispod letnje moto jakne, to je više nego jasno. Ali zašto ispod zimske moto jakne, ko se na motoru zimi znoji? Razumem da zimska varijanta termoaktivnog veše i greje, ali greje i pamučni veš i bilo koji drugi veš koji nije "aktivan". Ne kažem da je aktivni veš zimi na motoru loš ili lošiji iod onog neaktivnog ali nije ni bolji niti topliji od na primer nekog vunenog džemperčića ili dobre mamućne duks majice ili tako nečeg. Zašto zimi aktivni veš ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Ja sam kupio na K.P. aktivni veš od merino vune.Kupio sam ga samo zbog Elefantentrefena,zimskog skupa u Nemačkoj.Meni je pomogao dosta.Cena je valjda oko 70e za komplet sa kapom i carapama.Bas fino održava toplotu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja kupio Cherish, 1900din u Takovskoj, odličan za te pare.

 

@keš

ima i nas koji vozimo zimi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Danas videh kolegu na motoru ispred zemunske opštine...a napolju -4C...što je najgore, nije imao nikakvu zaštitnu opremu...bar na oko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Ja sam nedavno kupio aktivne duge gace na vojnom otpadu u borci, nove naravno, nahvalili mi ih tamo... Utisak, hmmmm.... Smejao sam se sebi danima kako sam ispao budala... Dao sam 3000din za gace, obukao ih u stanu gde je 25 stepeni, odjednom poceo da osecam hladnocu na nogama kao da te gace imaju ventilatore, obucem preko njih trenerku i setam po stanu a na nogama mi hladno! :staa2:  Napolju bilo nekih 8 stepeni, sednem na motor i provozam se, na nogama samo sto se led nije uhvatio! :stabre:  Dodjem kuci, skinem gace, pipnem noge a one kao da su bile u zamrzivacu! >:(  Ko je sad tu lud? :stabre::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ima vise vrsta tog materijala. Neke hlade neke greju ja imam neki neutralan aktivni ves,nosim ga leti. Al neznam bas koliko to moze intenzivno da greje/hladi. To kod tebe neki ekstrem.

A inace gde mu dodje taj vojni otpad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja