Jump to content

Moto Zajednica

Šta posle Afrike Twin???

Recommended Posts

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Procitaj opet  ;D

1000 km u jednom danu je retko, naravno :) ali se zna desiti.

Međutim, ono što meni nedostaje kod Varadera je ona, nazovimo je agresivna (avanturistička, kako god) nota koju Afrika ima. Tu notu mi nekako ima i ADV.

Po mom misljenju, jedini dostojan naslednik AT je 990adv.

E sad kao sto je vec gore napisano,prvo se moras dogovoriti sa sobom kakvu koncepciju motora zelis,i sta zelis od motora ..udobnost..adrenalin..brzina..ili mozda nesto penzionerski  ;D

E onda kad bude parica,pravo u salon po magare,ma koje bilo ;)

Ja ne savetujem,iznosim svoje misljenje na jegerovu konstataciju..ako bi se odlucio na noviji motor slican AT,a za putovanja od xxx kilometara putem i moj sin od 8god zna da je GS,Varadero..itd.."bolji"motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Vidi ovako , nisi ni prvi ni zadnji koji mi kaze da treba nesto ponovo procitam i slicno .

 

Ima na ovom forumu goooooomila postova o Africi , nek vam je sa srecom , i da , kako ti kazes , jedini dostojan naslednik AT je KTM 990 ADV !

 

Zadovoljan ?

 

Uzivaj u svojoj AT , a ja uzivam u motorima , u tome je razlika izmedu tebe i mene . Mozda moj srpski nije 100 posto , ali nadam se razumes sta hocu da ti kazem , a ja ako budem ubuduce trebao prevod ili dodatna objasnjenja , kad nesto ne shvatam , pitat cu za pomoc .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

@Velimlje

Ovo sto sam malopre napisao da "procitas ponovo"nisam imao nameru da te uvredim bilo kako,a pogotovu da ne znas da citas..ili skapiras!

Ocigledno imas averziju na rec Afrika,pa kad je neko spomene,ti i ne vidis sustinu,nego odmah opalis po njemu,ili njoj  ;D

Ooo da,uzivam ja u motorima..mozda i previse,a Afrika danas,sutra..ko zna  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dosta, bre!   ;D

Daj da vidimo jel bolje GS 1100 ili Vrardero 1000?

 

Koji je teži? Koji više troši? Čiji su delovi lakše nabavljivi i jeftiniji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ja mislim da je sa obzirom na sve cinjenice u vezi njegovih prohteva , a sa obzirom na situaciju u Srbiji - dazbine/servis savet realno ovakav

1 Varadero

2 Tiger 1050 - pokrivenost servisa u Srbiji

3 BMW 1150 ili 1200 - cena

 

Inace ako se ne obazires na problem servis/cena

1 1200 GS

2 Tiger

3 Varadero

 

Mada kao sto je neko pomenuo , nema neke preterane razlike u njima , odlucuje dubina depa i licni afiniteti  

 

Ponavljam , za ono sto je postavljac teme izneo ja NIKAKO nebi preporucio KTM . Bio on naslednik AT ili ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

 Ne, nemam averziju na rec Afrika , jednostavno , taj motor mi se ne svida , a i da nije situacija u Srbiji , kakva nazalost jeste , nebi ni tamo bila toliko popularana . Gde ja zivim , mozes mesecima da se vozis da vidis jednu jedinu . Bilo i proslo .

 Ali nikome ne probam da solim pamet ako on drugcije misli od mene . Samo smo se ja i nekoliko njih nasli na pogresnim stranama u vezi razprave za moguceg naslednika Afrike na drugom postu , bilo pa proslo .

 Ali ovde je covek pitao koji motor mu savetujemo sledeci , ja sam se obratio na njegove potrebe , a ne na to sto momentalno vozi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Poznajuci Jagera, i gospodju mu Gogu,

 

Slozio bi se da KTM 990 Adv definitivno nije ono sto njima treba. Triumph bi odmah izbacio iz igre zbog nemogucnosti kvalitetnog servisiranja i odrzavanja u Srbiji. I na kraju, spade knjiga na 2 slova:

 

1. Varadero

2. BMW (1100 GS, 1150 GS, 1200 GS)

 

Staru Afriku vec ima, a kupovinu "nove" (2000+ godiste) je po mom misljenju besmislemno bacanje para za pre mnogo godina tehnoloshki prevazidjen motor. Dati 8000 eura za u najboljem slucaju 7 godina star motor je besmislica.

 

A Jager ce imati dovoljno vremena da u toku zime razmisli, dok napolju pada sneg a on secka slaninicu i pijucka rakijicu.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Meni je GS trosio 7 lit.

Sigurnog majstora naci, je blagi uzas. U ovo nisam racunao Spaleta.

Na putu je prava ladja, jak, udoban i ne mozes ga preopteretiti.

Za off tj. makadam je sasvim ok!

Peo sam se sa njim na Povlen (jako uzbrdo sa kamenitom podlogom) sa suvozacem i ide kao traktor.Dobro upija neravnine.

Prva-druga mali gas i moze gde hoces dok ne izgubis ravnotezu, a onda dizanje koje i nije neki problem ako ne prevali tezu preko cilindara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

1000 km u jednom danu je retko, naravno :) ali se zna desiti. Pa meni je svaka BJB vožnja na koju sam do sada išao "tu negde" oko 1000. Računaj da Subotica - Beograd - Subotica dođe skoro 400 km... A za sledeću godinu imam planova ihaaaaaaaj... samo da bude para. Još ako bude i beli šengen.. mojoj sreći nema kraja ;D Ove sezone vozim 13-tu hiljadu km, a prva mi je sezona u životu. Počeo sam sa VT600 i brzo prešao na RD03. Imam 40 godina, a ponašam se kao da imam 15 ;) ... eto da imaš bolji uvid u stanje :)

Elem, ovo što si rekao za neudobnost 990-tke je već korisna informacija. No, istini za volju i moja RD03 bi mogla da ima udobnije sedište :) A to se da lepo rešiti najrazličitijim vrstama aftermarket sedišta, kako za Afriku, tako i za ADV. Varadero sam merkao, sedeo na njemu i zaista je lađa. Udoban do besvesti. Tu nema šta da se prigovori. Međutim, ono što meni nedostaje kod Varadera je ona, nazovimo je agresivna (avanturistička, kako god) nota koju Afrika ima. Tu notu mi nekako ima i ADV. Sa Afrikom, na primer, mi nije uopšte problem skonkuti negde, provlačeći se po gradu. Sa Varaderom bi to bilo, bar po mom mišljenju, znatno teže. Naravno da ne znam kako bi to bilo sa ADV, ali nekako imam subjektivni osećaj da je vozljivost i pokretljivost kod ADV ista ili slična kao kod Afrike. Možda grešim, ne znam. Zato sam i otvorio ovu temu da u njoj diskutujemo o ovome.

Nemam ja, na žalost, spremljen novac da se zamena motora desi sada i odmah, samo mi je malo crv proradio, pa da mu bar na ovaj način zapušim usta :) A para će već biti...

Najverovatnije će sledeći motor ponovo biti Afrika, neka RD07a... a možda i neće. Sve zavisi od položaja Saturna u odnosu na Jupiter i ostalih sitnica... :)

Da li si razmisljao mozda oTDM-u posto je po opisu tvojih predjenih kilometara sa saputnikom mozda dobar izbor.Udoban,pouzdan ne vlike kubikaze i moze zaista preci dosta km. u cugu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Najzad dva ON posta! :D

 

Znači Jageru, za sad 2:0 za propeler.

 

Cini mi se da u NS-u ima dobar, a jeftin?  ;D

 

Jeftin jeste, da li je dobar videce onaj ko ga kupi...brz je, najbrze je isao kad ga je vozio Dexterr  ;D ;D ;D

 

Ali mislim da ga je neko vec nameracio...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Kepo , koji GS ?

 

Ja mislim da je Jefto dobro rekao , treba pogledati i Vstorm , mada ni njega ni Varadera neznam ( nisam nikad ni seo na njih ) pa necu da pricam ...

Od BMW , ja mislim da je 1100 ipak prevaziden , izgledom , tezinom , snagom itd , a ova dva novija modela nazalost upadaju u tu skuplju kategoriju poreza ... Inace , moj glas je za 120 , ako imas pare ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

GS 1100 sto se cene tice najdostupniji,..novi Varadero je u prednosti u odnosu na GS1200,cini mi se oko 4-5000eur,a opet je par hiljada skuplji od polovnog GS1150.

Mi skoro pa kupismo jageru motor  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

Jeftin jeste, da li je dobar videce onaj ko ga kupi...brz je, najbrze je isao kad ga je vozio Dexterr  ;D ;D ;D

 

 

Istorija tog motora se zna, i to je najbitnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Nisam vozio ni jedan od gore pomenutih motora,ali mi se cini da je ovo najbolja ponuda i ono sto coveku treba:

 

SUZUKI V-Strom DL1000 (2003), 20.000km, registrovan, održavan, Givi koferi, crash barovi, Corben sedište, 3.900 EUR, može zamena za skuter.

 

P.S.Nemam veze sa oglasom nego citam i temu i listam oglase i eto.Mislim da je odnos cena kvalitet na strani Suze samo treba videti u kakvom je stanju doticni model

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Na osnovu ovoga:

 

Nisam neki teški ofroader, mada mi je zadovoljstvo sići sa asfalta na neki makadam i prašnjav put.. Volim duge ture, desi se da za 1 dan napravim i po 1000 km...

 

a još bitnije ovoga:

 

Ja 95% vremena na motoru provodim sa suvozačicom.

 

KTM je pogrešan izbor.  Vozio 950 ADV sa suvozačicom i bez; sjajan motor, ali ćeš sa zadnjeg sedišta stalno slušati kukumavčenje kako boli ovo žulja ono i kako je neudoban.  A svi znamo, jelte, da je najvažnija stvar za miran i lep put da je "zadnje sedište" zadovoljno. ;)

 

Dalje…  Kad me neko pita u najkraćim crtama za razliku između KTM-a i BMW, odgovor je da je KTM pravljen za off road a može i po asfaltu, a da je BMW pravljen za asfalt a može i off road.  Dakle razlika je u tome na čemu je akcent.  Mislim da čovek najpre treba da bude iskren sa samim sobom za šta će naviše koristiti motor i koja podloga mu najbolje leži, pa onda kupiti motor shodno s' time.

 

Moja preporuka na osnovu ovoga što si izneo: BMW GS 1100-1150-1200 ili Suzuki V-Strom 1000.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

Moja preporuka na osnovu ovoga što si izneo: BMW GS 1100-1150-1200 ili Suzuki V-Strom 1000.

 

 

Koje je tvoje misljenje o Varaderu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

I posle AFRIKE , AFRIKA. Ako ti nije udobna da predjes 1000 km u danu kupi Bakster sediste. Ako vec hoces da srljas imas Markoneov BMW 1100 GS za 4000 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

posto si do sad sigurno dosta razmisljao o adventuru, kupis njega, kupis aftermarket sjediste i budes srecan... dok opet crv ne proradi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja