Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL650V Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

moze li mi neko obijasniti kako da zamenim antifriz na TA6500zbunjen.gif

prilikom stavljanja kres bara greskom sam skinuo crevo i isteklo mi je oko 2-3dl antifriza i mislio sam da kada se motor zagreje da ce povuci iz posude i da cu morati da dodam tih nekoliko dl ali nije,pa bih sada da zamenim u celom sistemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Miško, ispod desne plastike pronađi hladnjak za vodu ( ispred rezervoara ). Na pumpi za vodu odviješ najniži vijak od tri koliko ih ima i ispustiš antifriz. Pre toga odvij poklopac hladnjaka. U Transalp staje 1,9 litara ( 1 lital destilovane vode i 1 litar crvenog antifriza ). Vratiš sve i to je to.0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

moze li mi neko obijasniti kako da zamenim antifriz na TA6500zbunjen.gif

prilikom stavljanja kres bara greskom sam skinuo crevo i isteklo mi je oko 2-3dl antifriza i mislio sam da kada se motor zagreje da ce povuci iz posude i da cu morati da dodam tih nekoliko dl ali nije,pa bih sada da zamenim u celom sistemu

 

Evo kako sam to ja uradio. Prvo treba da dodjes do zatvaraca hladnjaka i da ga odvijes, on se nalazi na desnom hladnjaku, da bi dosao do njega, cini mi se, moras da skines onu plastiku odozgo koja ide oko kilometar sata (cajgera) i unutrasnju plastiku desnog oklopa (motor mi nije blizu da pogledam pa pricam napamet, uostalom kad vidis gde je zatvarac videces sta moras da skines da bi dosao do njega). Zatim na vodenoj pumpi (nalazi se sa donje leve strane motora u pravcu poluge menjaca) odvijes onaj jedini sraf koji je okrenut na dole i ispustis svu tecnost. Onda vratis taj sraf na pumpi i napunis hladnjak novim antifrizom. Kad prvi put napunis do kraja zaljuljaj motor malo da bi vazduh koji je ostao u ostatku rashladnog sistema mogao da izadje pa opet dopuni hladnjak do kraja, ovo ponovis par puta. Kad vise vazduh ne izlazi i nivo tecnosti ne opada zatvori hladnjak. Upalis motor da radi i postigne radnu temperaturu i tada na posudi proveris da li je nivo tecnosti na predvidjenom nivou, ukoliko treba malo dolijes u posudu i to je to.

 

Uostalom tu su kolege sa foruma da nesto dodaju ili me isprave ukoliko moj postupak nije dobar.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

Miško, ispod desne plastike pronađi hladnjak za vodu ( ispred rezervoara ). Na pumpi za vodu odviješ najniži vijak od tri koliko ih ima i ispustiš antifriz. Pre toga odvij poklopac hladnjaka. U Transalp staje 1,9 litara ( 1 lital destilovane vode i 1 litar crvenog antifriza ). Vratiš sve i to je to.0takoje.gif

 

ok, ja kupio plavi posto vidim da je i u njemu isti, nadam se da nema veze

hvala Darko, sutra menjam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

moze li mi neko obijasniti kako da zamenim antifriz na TA6500zbunjen.gif

prilikom stavljanja kres bara greskom sam skinuo crevo i isteklo mi je oko 2-3dl antifriza i mislio sam da kada se motor zagreje da ce povuci iz posude i da cu morati da dodam tih nekoliko dl ali nije,pa bih sada da zamenim u celom sistemu

 

Evo kako sam to ja uradio. Prvo treba da dodjes do zatvaraca hladnjaka i da ga odvijes, on se nalazi na desnom hladnjaku, da bi dosao do njega, cini mi se, moras da skines onu plastiku odozgo koja ide oko kilometar sata (cajgera) i unutrasnju plastiku desnog oklopa (motor mi nije blizu da pogledam pa pricam napamet, uostalom kad vidis gde je zatvarac videces sta moras da skines da bi dosao do njega). Zatim na vodenoj pumpi (nalazi se sa donje leve strane motora u pravcu poluge menjaca) odvijes onaj jedini sraf koji je okrenut na dole i ispustis svu tecnost. Onda vratis taj sraf na pumpi i napunis hladnjak novim antifrizom. Kad prvi put napunis do kraja zaljuljaj motor malo da bi vazduh koji je ostao u ostatku rashladnog sistema mogao da izadje pa opet dopuni hladnjak do kraja, ovo ponovis par puta. Kad vise vazduh ne izlazi i nivo tecnosti ne opada zatvori hladnjak. Upalis motor da radi i postigne radnu temperaturu i tada na posudi proveris da li je nivo tecnosti na predvidjenom nivou, ukoliko treba malo dolijes u posudu i to je to.

 

Uostalom tu su kolege sa foruma da nesto dodaju ili me isprave ukoliko moj postupak nije dobar.1zdravo.gif

 

razumeo, hvala Nikola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

verovatno je zamena ulja u kocionom sistemu nesto komplikovanija, pa ako nekog ne mrzi da mi i to objasni bio bih mu bas zahvalan.

covek dok jednom ne pokusa sam da uradi nikad nece nauciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

verovatno je zamena ulja u kocionom sistemu nesto komplikovanija, pa ako nekog ne mrzi da mi i to objasni bio bih mu bas zahvalan.

covek dok jednom ne pokusa sam da uradi nikad nece nauciti.

 

Evo resenja http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/14528-zamena-kocione-tecnosti/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Da ova tema ne ostane samo mesto za cestitanje, molim vas da o specificnim tehnickim problemima, pisete u ovoj temi radi bolje preglednosti i lakseg pronalazenja potrebnih informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e vrtio telefone za K&N filter i nigde nema :neznam: jos malo i skupicu pare za njega, a ono kao svugde kazu stize :takoje: pa ako neko cuje da su negde i stigli neka slobodno javi :zdravo: moze i obican filter za 650 nemora K&N ako neko zna gde ima i koja cena ;) nadam se da necu biti prebacen na onu temu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

e vrtio telefone za K&N filter i nigde nema :neznam: jos malo i skupicu pare za njega, a ono kao svugde kazu stize :takoje: pa ako neko cuje da su negde i stigli neka slobodno javi :zdravo: moze i obican filter za 650 nemora K&N ako neko zna gde ima i koja cena ;) nadam se da necu biti prebacen na onu temu :P

 

Rekao sam ti.

Bolest rezervnih delova i opreme je jedina u Srbiji. Dijagnoza je "stize roba samo sto nije ".

Najbolja terapija je Louis (www.louis.de), ili Wemoto (www.wemoto.com).... Tu nema bolesti... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Yamaha DT125R,Transalp XL600V

e vrtio telefone za K&N filter i nigde nema :neznam: jos malo i skupicu pare za njega, a ono kao svugde kazu stize :takoje: pa ako neko cuje da su negde i stigli neka slobodno javi :zdravo: moze i obican filter za 650 nemora K&N ako neko zna gde ima i koja cena ;) nadam se da necu biti prebacen na onu temu :P

 

Jesi li probao u 3T Racingu u Balosavi,imali su dobru ponudu filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Zavera ili ne cini mi se da mi postovi sami prelaze u ovu temu!

 

To nas gospodin urednik isteruje iz TA 600 teme, bez obzira na to što nemamo informacije ovde i što ljudi ne žele da se razdvajaju.

 

To radi već par nedelja iz razloga da o "da o specificnim tehnickim problemima" diskutujemo ovde. E onda ovde prekopira "specifičnosti" TA 650 kao što su sipanje antifriza u hladnjak ili kada ti - kao vlasnik TA 650 kažeš " opet sneg" ili gde kupiti deo za Hondu ... znaš, urednik je shvatio na to što ti kažeš "sneg" - to se odnosi samo na TA650 (jer ukoliko voziš TA 600, tebi ne pada sneg), antifriz kada sipaš u TA 650 moraš držati flašu na takav način da bi to zbunilo svakoga ko vozi TA600 i stoga je to druga priča i ne treba je mešati, i na kraju - 3T Racing je specifičan po tome da se usko specijalizovao za opremanje TA650 i ni jednog drugog modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Uh bre, meni se cini da ti se Admin nesto zestoko zamerio pa ga na finjaka tovaris... A?

 

Taman posla da se zameram sa Admin-om. :zdravo:

 

Samo sam skrenuo pažnju na Urednika i njegovo poimanje "specifičnosti" TA650 u odnosu na TA600:

 

1 - prodavnice delova (uključujući domaće i strane tipa Luis, Wemoto ili 3T Racing )

2 - Zamena antifriza

3 - Zamena kočionog ulja (sa sve linkom kako se menja ulje na KLE 500, jer je on valjda sličniji model )

4 - moja omiljena specifičnost do sada je "pada sneg"

 

 

Umal da zaboravim da stavim disklejmer: "Ovaj post je namenjen samo vozačima TA650 (sa izuzetkom Ivan@Ö). Ukoliko vozite drugi model, a pročitali ste ovaj post, molimo vas posavetujte se sa vašim lekarom ili farmaceutom"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Negde sam već pisao, mi (Srbi) se samo nešto delimo, razdvajamo, a ima nas šaka jada (pandan ovoj temi)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Dakle, pokusacu(poslednji put) da objasnim svoj stav.

 

U podnaslovu foruma "Mehanizacija" pise Tehnicka podrska. Sto bi trebalo daznaci da ukoliko imate problem sa svojim motociklom, prvo pokusate da pronadjete odgovorna pitanja koja vas zanimaju u temi o vasem motociklu. Ukoliko odgovor ne pronadjete, onda postavite pitanje itd.

 

Dakle tako je zamisljen ovaj forum(mehanizacija)... tema o TA600 ima vec 288 strana. Pa ko ce da iscita sve to u pokusaju da pronadje odgovor na svoja pitanja ili probleme,... ali koga briga, jel tako? Sto se druzenja tice, nemam problem sa tim, ali se to radi na mestima odredjenim za te stvari, postoji tema "predlozi za izlete i putovanja". Kao sto postoji tema u Garazi, "Sam svoj majstor", gde se postavljaju teme (i slike) sopstvenih radova, kao na pr. farbanje motora itd, a ne u temi gde bi trebalo da bude reci o tehnickim problemima i to na nekoliko strana sa po 20 fotografija po strani...

 

Eto, to je moj pogled na ovu stvar. Da se razumemo, ja se sa vama(pojedinima) necu prepucavati, samo cu se truditi da temu ocistim od nepotrebnih stvari koje je opterecuju i zatrpavaju ono sto je vazno.

 

@Djorke, da ti odgovorim kratko.

1. Ima tema o prodavnicama delova,

2. Da si prelistao temu od 288 strana nasao bi sve o zameni antifriza na 5-6 mesta,

3. Zamena kocionog ulja u nekoliko tema u barem dva ili tri foruma,

4. Mastovito i duhovito, nema sta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Potpuno se slazem sa navedenim,ponekada je nemoguce pronaci neki detalj.

Posto ste uvideli da nam je potrebna nova tema i da mi imamo potrebu za druzenjem i svakakvim drugim stvarima,zasto nam kao administratori neotvorite novu.Na primer kao max skuterasi sto je imaju.

BJB-Transalp-Srbija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja