Jump to content

Moto Zajednica

Malo "tuning"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Vec mislim, da sta moze. Dok ne radi motor, ulje curice u turbo. U 3 p...u mater!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uopste nisam mislio na ovo. Ali posto dosta veliko je turbo, nebi ni mogao da dizem.

JEL IMA TU NEKO DOBRO IDEJU, DA KAKO POPRAVIM OVAJ GRESKU. Osim toga, da ne stavim ulje unutra.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Hvala, sto ste rekli, ovaj ogromne problema :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Kako si riješio to što je turbina niža od nivoa ulja u karteru ?

Po slici mi se èini da nisi stavio 1340 ccm ???

Inaèe' date=' svaka èast, odlièno izgleda ![/quote']

 

Ja bas hteo sam da bude nize, da kad upalim motor, da odmah ima ule kod turbo. Ili sta mislis ti, nece biti dobro tako?

Ni sam, jer "majstor" Cubi iz Novog Sada nije dobro napravio. Pa dok nije poravjeno, vozim sa 1216ccm.

 

 

drag mašina izgleda super' date=' svaka èast!

 

ako budeša radio airbrush molim te napiši cenu koliko te izašlo.

 

imam jedno pitanje. da li motor voziš iskljuèivo na trkama ili ti je registrovan i voziš ga u sabraæaju?[/quote']

Registrovan, i nekad (jako retko) vozim u saobracaju.

 

Centar turbine mora da bude viši od nivoa ulja u motoru,znaèi da mora da bude više od onog prozora na desnom deklu.

Inaèe æe ti se ulje vraæat u turbinu, motor æe dimit i imat æeš pun air box ulja.

Tako je meni bilo,stim da je meni turbina bila negdje na granici pa kad sam vozio motor bilo je dobro,a kad sam parkirao,ulje se slilo u turbinu.

Ima tri naèina da to riješiš .

1. Da turbina bude postavljene više od nivoa ulja.

2. Da staviš pumpu (scavenge pump)

3. Da napraviš kao ovaj tip ( http://www.turbo-bike.com/GSXR1100M.html ), èovjek je napravio membranu na usisnom situ uljne pumpe i sa dovodom iz turbine je ušao boèno u sito uljne pumpe.

Pogledaj po ovom sajtu malo,ima dobrih riješenja jer ako nešto ne napraviš,imat æeš problema sa uljem.

E da, mislim da kad veæ toliko ulažeš u motor,trebao bi odmah stavit intercooler jer æeš ionako kasnije to radit :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Znaci onda cu imati problema, dok stoji masina? Bar ja tako mislim. I ja tako izmislio sam, da stavicu jedan ventil, kao neki regulator pritiska, koji zatvara, na primer ispod 0.5 bar, ali ako ima veci pritisak preko 0.5 bar, pustace ulje prema turbo.

Ovako nekako bi trebalo, da napravim:

mo98L_szelepayp0.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

To sam i ja planirao,ali nažalost turbo ne trpi ni najmanja zagušenja na strani gdje ulje izlati iz turbine jer odmah propiša.

Èinjenica da sam ja imao polovnu turbinu,a ti imaš novu,ali opet mislim da izlaz ulja mora da bude slobodan.

Eventualno bi došao u obzir neki elektro ventil koj bi na kontakt kljuèa otvorio slobodan protok ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
To sam i ja planirao' date='ali nažalost turbo ne trpi ni najmanja zagušenja na strani gdje ulje izlati iz turbine jer odmah propiša.

Èinjenica da sam ja imao polovnu turbinu,a ti imaš novu,ali opet mislim da izlaz ulja mora da bude slobodan.

Eventualno bi došao u obzir neki elektro ventil koj bi na kontakt kljuèa otvorio slobodan protok ulja.[/quote']

Evo, vec kupio sam ventil.

ewH9v_szelepbah6.th.jpg

 

Ovako sam izmislio:

AZkKu_olajzaszt5.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Tako sam nešto slièno i ja imao,ali ipak ti centar turbine nesmije biti ispod nivoa ulja,ali ovaj puta dok motor radi jer ako je ispod,bez obzira na ventil, uvjek æe nešto ulja proæi.

Probaj pa javi šta je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Nesto nije mi jasno. Bez obzira, gde je turbo, svakako ulje ulazi pod pritiskom. Negde 4 bar.

Mislis, ako ispod nivoa turbina, bice vecije pritisak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Nesto nije mi jasno. Bez obzira' date=' gde je turbo, svakako ulje ulazi pod pritiskom. Negde 4 bar.

Mislis, ako ispod nivoa turbina, bice vecije pritisak?[/quote']

Da,a stvar je u tome da one male karike na turbini nemogu izdržat veæi pritisak,a opet ako je pritisak pre mali onda kad motor ne radi,kroz te karike prolazi ulje.

Ti probaj ovo šta si poèeo,a ako neide onda nešto drugo.

Znam da je tip dugo ratovao sa debljinom lima je stalno mu je motor dimio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Mislim, da sad kapiram "mazanje turbine" . Pod pritiskom guramo ulje u turbine, oko 4 bar, a na izlazku turbine ulje ne sme da ima pritisak.

Jel dobro mislim???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Mislim' date=' da sad kapiram "mazanje turbine" . Pod pritiskom guramo ulje u turbine, oko 4 bar, a na izlazku turbine ulje ne sme da ima pritisak.

Jel dobro mislim???[/quote']

Tako je majstore,a sad brusilicu i aparat u ruke pa se èujemo u ponedeljak ! :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Ovako cu napraviti:

c1LQh_olajvisszabs4.th.jpg

 

I mislim, da nije potrebno da stavim taj "leptir" kod mreza. Samo jos moram da stavim nepovratni ventil na povratnog cev, da kad ne radi masina, da ulje ne curi u turbo iz kartera.

Inace hvala Gixer :!: Duzan sam sa nekolikom pivom :jos_piva:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Momci, stvarno ste carevi! Malo mi je zao sto nema mnogo ljudi koji mogu da vas prate u diskusiji i nesto vam pametno kazu... :? Sto ne znaci da ne uzivamo citajuci vase ideje... :D

 

Samo napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
Tako je' date=' mislim da taj istrument i uzima informaciju sa lamda sonde.

Ja sam poèeo da pravim taj istrument i to sa led diodama, ali to i nije baš nešto precizno.

Bilo bi najbolje uzet širokopojasnu lamda sondu, mislim da ima 5 žica,ona je puno preciznija i može se precizno naštelati smjesa.

Jedva èekam da ja opet nabavim nekog uljnog GSXR-a pa da na njega stavim turbo,a Hayabusu bi ostavio u orginalu jer je puno skuplje bilo šta napraviti na Hayabusi nego na starom GSXR-u.[/quote'] Tu baš i nisi u pravu !! A ja upravo ovih dana završavam radove na jednoj mašini od hayabuse...kompr.13,05:1 glava tj.kanali prošireni i polirani... motor nabija 17,80 bara tlaka - bit če veselo !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
Ovako cu napraviti:

tP8Tl_olajvisszabs4.th.jpg

 

I mislim' date=' da nije potrebno da stavim taj "leptir" kod mreza. Samo jos moram da stavim nepovratni ventil na povratnog cev, da kad ne radi masina, da ulje ne curi u turbo iz kartera.

Inace hvala Gixer :!: Duzan sam sa nekolikom pivom :jos_piva:[/quote'] Ma nešto mi vas dvojica niste baš najjasniji s tim problemom oko ulja !!!

Odakle vi uopče uzimate ulje tj.gdje na motoru spajate vodove prema turbini a kojim ga putem vračate u motor ??? Molim točan i precizan odgovor jer mi tu sad stvarno izgleda da pravite neke nepotrebne probleme !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
Kako si riješio to što je turbina niža od nivoa ulja u karteru ?

Po slici mi se èini da nisi stavio 1340 ccm ???

Inaèe' date=' svaka èast, odlièno izgleda ![/quote']

 

Ja bas hteo sam da bude nize, da kad upalim motor, da odmah ima ule kod turbo. Ili sta mislis ti, nece biti dobro tako?

Ni sam, jer "majstor" Cubi iz Novog Sada nije dobro napravio. Pa dok nije poravjeno, vozim sa 1216ccm.

 

 

drag mašina izgleda super' date=' svaka èast!

 

ako budeša radio airbrush molim te napiši cenu koliko te izašlo.

 

imam jedno pitanje. da li motor voziš iskljuèivo na trkama ili ti je registrovan i voziš ga u sabraæaju?[/quote']

Registrovan, i nekad (jako retko) vozim u saobracaju.

Šta ti pravi problem pri ugradnji 1339 ccm? Jesi li širio usisne kanale na glavi-moraju biti 44 mm u promjeru !!???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Ovako cu napraviti:

vB5vg_olajvisszabs4.th.jpg

 

I mislim' date=' da nije potrebno da stavim taj "leptir" kod mreza. Samo jos moram da stavim nepovratni ventil na povratnog cev, da kad ne radi masina, da ulje ne curi u turbo iz kartera.

Inace hvala Gixer :!: Duzan sam sa nekolikom pivom :jos_piva:[/quote'] Ma nešto mi vas dvojica niste baš najjasniji s tim problemom oko ulja !!!

Odakle vi uopèe uzimate ulje tj.gdje na motoru spajate vodove prema turbini a kojim ga putem vraèate u motor ??? Molim toèan i precizan odgovor jer mi tu sad stvarno izgleda da pravite neke nepotrebne probleme !!

Ulje uzimam, iz desne strane, gde mozes meriti pritisak ulje. Tamo imas pritisak od 3 do 5 bar ako ulje ima 60 celsius i imas 3000 obrtaja. Znaci odavde treba da vodim ulje u turbo. Ali to je stvar, da posle turbine ne sme da bude pritisak, cak to je najbolje ako imas malo, ali to stvarno malo ( 0,1-0,2), vakum. Ovako ulje nece kod kompresora, nego curi u karteru. Ako na povratni cev imas samo malo pritisak, onda ulje curi ce i u kompresor kuciste. U ovom situaciju pocinje da dimi. Ako slucajno ne razumes kako sam napisao, pitaj opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Kako si riješio to što je turbina niža od nivoa ulja u karteru ?

Po slici mi se èini da nisi stavio 1340 ccm ???

Inaèe' date=' svaka èast, odlièno izgleda ![/quote']

 

Ja bas hteo sam da bude nize, da kad upalim motor, da odmah ima ule kod turbo. Ili sta mislis ti, nece biti dobro tako?

Ni sam, jer "majstor" Cubi iz Novog Sada nije dobro napravio. Pa dok nije poravjeno, vozim sa 1216ccm.

 

 

drag mašina izgleda super' date=' svaka èast!

 

ako budeša radio airbrush molim te napiši cenu koliko te izašlo.

 

imam jedno pitanje. da li motor voziš iskljuèivo na trkama ili ti je registrovan i voziš ga u sabraæaju?[/quote']

Registrovan, i nekad (jako retko) vozim u saobracaju.

Šta ti pravi problem pri ugradnji 1339 ccm? Jesi li širio usisne kanale na glavi-moraju biti 44 mm u promjeru !!???

Cilindar i hizne dobio sam posebno. Znaci cilindar morao sam ja resiti, da ga izbusem, pa da stavim hizne. Od firme Wiseco dobio sam i pismo, da kako treba staviti hizne u cilindru. Pisali su da koliko manje treba da bude rupe u cilindru od hizne, pa treba grijati cilindar na 250 stepeni preko 60 min, i onda jako lako moze staviti hizne u cilindru. Posle kad ohladi jos sa 2 tonnom treba pritisnuti hizne u bloku. E tako je napisao Wiseco. Ja odneo sam kod cubija hizne, cilindar i ovaj pismo koji je bio prevoden na srbski jezik. Kad je bio gotovo, video sam da oni hladno su stavili hizne u bloku. E sad to je problema, kad ugrije motor, hizne isto ide dole-gore. I ovako ni dihtung za glave ne zatvara tacno. Vec ja skinio sam cilindar, i gurao sam hizne u cilindru, pa posle poravnali smo, ali ne vredi nista, posle nekoliko rada, opet cuje se.

Kad imacu vreme, trazi cu novo hizne, i stavicu tako kako treba. Samo necu nositi kod "majstora cubija". Pisao sam njima da ni su napravili, kako treba, ali ni su dali odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
Ovako cu napraviti:

oLrhl_olajvisszabs4.th.jpg

 

I mislim' date=' da nije potrebno da stavim taj "leptir" kod mreza. Samo jos moram da stavim nepovratni ventil na povratnog cev, da kad ne radi masina, da ulje ne curi u turbo iz kartera.

Inace hvala Gixer :!: Duzan sam sa nekolikom pivom :jos_piva:[/quote'] Ma nešto mi vas dvojica niste baš najjasniji s tim problemom oko ulja !!!

Odakle vi uopèe uzimate ulje tj.gdje na motoru spajate vodove prema turbini a kojim ga putem vraèate u motor ??? Molim toèan i precizan odgovor jer mi tu sad stvarno izgleda da pravite neke nepotrebne probleme !!

Ulje uzimam, iz desne strane, gde mozes meriti pritisak ulje. Tamo imas pritisak od 3 do 5 bar ako ulje ima 60 celsius i imas 3000 obrtaja. Znaci odavde treba da vodim ulje u turbo. Ali to je stvar, da posle turbine ne sme da bude pritisak, cak to je najbolje ako imas malo, ali to stvarno malo ( 0,1-0,2), vakum. Ovako ulje nece kod kompresora, nego curi u karteru. Ako na povratni cev imas samo malo pritisak, onda ulje curi ce i u kompresor kuciste. U ovom situaciju pocinje da dimi. Ako slucajno ne razumes kako sam napisao, pitaj opet.

E tako-što se tiče uzimanja ulja to je ok.a povrat napraviš tako da odmah iz turbine vertikalno postaviš krutu cijev koja če biti savijena pod 180 stupnjeva a taj pregib postaviš točno u visini nivoa ulja u motoru i on ti radi poput klasičnog sifona u odvodima !!! U najgorem slučaju-ovom sistemu dodaš i elektro pumpu za gorivo kakvu imaju stariji japanci i spojiš ju na OF-ON prekidač ali preko releja na OF položaj tako da se ona uključi samo kad si ugasio motor a njeno usisno crijevo spajaš na ovu cijev koja je savijena pod 180 stupnjeva i to na izdanak koji se nalazi uz samu turbinu -znači na samom početku ovog vertikalnog dijela cijevi !!! Dakle kad motor radi ULJNA pumpa iz motora tjera ulje u turbinu i kroz ovu savijenu POVRATNU cijev vrača ulje u motor a povratna cijev je zašarafljena-naprimjer- negdje u dekl od kvačila-podosta višlje od nivoa ulja u motoru i sve je ok. Sad si ugasio motor i momentalno se uključuje elektro pumpa koja momentalno izvuče i onaj mali dio ulja koji je zaostao u vertikalnom dijelu cijevi- od turbine do savijenog dijela !! Mislim da nemože biti jednostavnije.... pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
Kako si riješio to što je turbina niža od nivoa ulja u karteru ?

Po slici mi se èini da nisi stavio 1340 ccm ???

Inaèe' date=' svaka èast, odlièno izgleda ![/quote']

 

Ja bas hteo sam da bude nize, da kad upalim motor, da odmah ima ule kod turbo. Ili sta mislis ti, nece biti dobro tako?

Ni sam, jer "majstor" Cubi iz Novog Sada nije dobro napravio. Pa dok nije poravjeno, vozim sa 1216ccm.

 

 

drag mašina izgleda super' date=' svaka èast!

 

ako budeša radio airbrush molim te napiši cenu koliko te izašlo.

 

imam jedno pitanje. da li motor voziš iskljuèivo na trkama ili ti je registrovan i voziš ga u sabraæaju?[/quote']

Registrovan, i nekad (jako retko) vozim u saobracaju.

Šta ti pravi problem pri ugradnji 1339 ccm? Jesi li širio usisne kanale na glavi-moraju biti 44 mm u promjeru !!???

Cilindar i hizne dobio sam posebno. Znaci cilindar morao sam ja resiti, da ga izbusem, pa da stavim hizne. Od firme Wiseco dobio sam i pismo, da kako treba staviti hizne u cilindru. Pisali su da koliko manje treba da bude rupe u cilindru od hizne, pa treba grijati cilindar na 250 stepeni preko 60 min, i onda jako lako moze staviti hizne u cilindru. Posle kad ohladi jos sa 2 tonnom treba pritisnuti hizne u bloku. E tako je napisao Wiseco. Ja odneo sam kod cubija hizne, cilindar i ovaj pismo koji je bio prevoden na srbski jezik. Kad je bio gotovo, video sam da oni hladno su stavili hizne u bloku. E sad to je problema, kad ugrije motor, hizne isto ide dole-gore. I ovako ni dihtung za glave ne zatvara tacno. Vec ja skinio sam cilindar, i gurao sam hizne u cilindru, pa posle poravnali smo, ali ne vredi nista, posle nekoliko rada, opet cuje se.

Kad imacu vreme, trazi cu novo hizne, i stavicu tako kako treba. Samo necu nositi kod "majstora cubija". Pisao sam njima da ni su napravili, kako treba, ali ni su dali odgovor.

Ja imam COSWORT kovane klipove 85 mm za 1339 ccm i komp.13,4:1 a stubline su 92 mm promjera pa sam prvo probušio kučište stublina pa tek onda otokario stubline izvana svaku posebno za svaku rupu i to + 0,02 mm pa sam stubline držao 24 sata na minus 20 stupnjeva celzija i onda ih jednostavno upresao u kučišta pa probušio i izhonovao na mjeru i to 85,018 mm- osamnaest tisučinki milimetra je tolerancija između tih klipova i stublina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
Kako si riješio to što je turbina niža od nivoa ulja u karteru ?

Po slici mi se èini da nisi stavio 1340 ccm ???

Inaèe' date=' svaka èast, odlièno izgleda ![/quote']

 

Ja bas hteo sam da bude nize, da kad upalim motor, da odmah ima ule kod turbo. Ili sta mislis ti, nece biti dobro tako?

Ni sam, jer "majstor" Cubi iz Novog Sada nije dobro napravio. Pa dok nije poravjeno, vozim sa 1216ccm.

 

 

drag mašina izgleda super' date=' svaka èast!

 

ako budeša radio airbrush molim te napiši cenu koliko te izašlo.

 

imam jedno pitanje. da li motor voziš iskljuèivo na trkama ili ti je registrovan i voziš ga u sabraæaju?[/quote']

Registrovan, i nekad (jako retko) vozim u saobracaju.

Šta ti pravi problem pri ugradnji 1339 ccm? Jesi li širio usisne kanale na glavi-moraju biti 44 mm u promjeru !!???

Cilindar i hizne dobio sam posebno. Znaci cilindar morao sam ja resiti, da ga izbusem, pa da stavim hizne. Od firme Wiseco dobio sam i pismo, da kako treba staviti hizne u cilindru. Pisali su da koliko manje treba da bude rupe u cilindru od hizne, pa treba grijati cilindar na 250 stepeni preko 60 min, i onda jako lako moze staviti hizne u cilindru. Posle kad ohladi jos sa 2 tonnom treba pritisnuti hizne u bloku. E tako je napisao Wiseco. Ja odneo sam kod cubija hizne, cilindar i ovaj pismo koji je bio prevoden na srbski jezik. Kad je bio gotovo, video sam da oni hladno su stavili hizne u bloku. E sad to je problema, kad ugrije motor, hizne isto ide dole-gore. I ovako ni dihtung za glave ne zatvara tacno. Vec ja skinio sam cilindar, i gurao sam hizne u cilindru, pa posle poravnali smo, ali ne vredi nista, posle nekoliko rada, opet cuje se.

Kad imacu vreme, trazi cu novo hizne, i stavicu tako kako treba. Samo necu nositi kod "majstora cubija". Pisao sam njima da ni su napravili, kako treba, ali ni su dali odgovor.

Ja imam COSWORT kovane klipove 85 mm za 1339 ccm i komp.13,4:1 a stubline su 92 mm promjera pa sam prvo probušio kučište stublina pa tek onda otokario stubline izvana svaku posebno za svaku rupu i to + 0,02 mm pa sam stubline držao 24 sata na minus 20 stupnjeva celzija i onda ih jednostavno upresao u kučišta pa probušio i izhonovao na mjeru i to 85,018 mm- osamnaest tisučinki milimetra je tolerancija između tih klipova i stublina...
Pokušavam vam poslati lijepih slika coswortovih klipova i stublina ali i yošimurine tuning glave ali mi nikako ne prihvača slike...neznam zašto !??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
E tako-što se tièe uzimanja ulja to je ok.a povrat napraviš tako da odmah iz turbine vertikalno postaviš krutu cijev koja èe biti savijena pod 180 stupnjeva a taj pregib postaviš toèno u visini nivoa ulja u motoru i on ti radi poput klasiènog sifona u odvodima !!! U najgorem sluèaju-ovom sistemu dodaš i elektro pumpu za gorivo kakvu imaju stariji japanci i spojiš ju na OF-ON prekidaè ali preko releja na OF položaj tako da se ona ukljuèi samo kad si ugasio motor a njeno usisno crijevo spajaš na ovu cijev koja je savijena pod 180 stupnjeva i to na izdanak koji se nalazi uz samu turbinu -znaèi na samom poèetku ovog vertikalnog dijela cijevi !!! Dakle kad motor radi ULJNA pumpa iz motora tjera ulje u turbinu i kroz ovu savijenu POVRATNU cijev vraèa ulje u motor a povratna cijev je zašarafljena-naprimjer- negdje u dekl od kvaèila-podosta višlje od nivoa ulja u motoru i sve je ok. Sad si ugasio motor i momentalno se ukljuèuje elektro pumpa koja momentalno izvuèe i onaj mali dio ulja koji je zaostao u vertikalnom dijelu cijevi- od turbine do savijenog dijela !! Mislim da nemože biti jednostavnije.... pozdrav !

 

molim za malo razumevanja pošto sam ja u ovome dosta neiskusan pa da mi ne zamerite ako nešto odvalim. :D

 

 

ovaj sistem ne može da funkcioniše bez ove pumpe koja æe izvlaèiti zaostalo ulje. ako je odvod viši od turbine to znaèi da æe ona biti puna ulja kada ugasiš motor jer neæe imati gde da otièe. znaèi staviš pumpu i ona izvuèe ostatak ulja. e sad, ako pumpa ne radi dok motor radi to znaèi da uljna pumpa mora da tera ulje kroz turbinu i dalje kroz tu namontiranu elektriènu pumpu jer je ona ugašena, a veæ smo rekli da pritisak na izlazu iz turbine nije dobar.

 

možda bi rešenje bilo da i ta pumpa koja izvlaèi ulje iz turbine radi i dok radi motor ali onda postoji opasnost da napravi prevelik vakum.

 

kako je drag napisao izlaz ulja iz turbine treba da bude slobodan (poželjan je i mali vakuum).

 

mislim da ovo rešenje ne bi funkcionisalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Pokušavam vam poslati lijepih slika coswortovih klipova i stublina ali i yošimurine tuning glave ali mi nikako ne prihvaèa slike...neznam zašto !??

 

Treba prvo da "hostujes" slike negde a ovde samo da okacis link do te slike... Videh da ovde ljudi masovno koriste imageshach...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
E tako-što se tièe uzimanja ulja to je ok.a povrat napraviš tako da odmah iz turbine vertikalno postaviš krutu cijev koja èe biti savijena pod 180 stupnjeva a taj pregib postaviš toèno u visini nivoa ulja u motoru i on ti radi poput klasiènog sifona u odvodima !!! U najgorem sluèaju-ovom sistemu dodaš i elektro pumpu za gorivo kakvu imaju stariji japanci i spojiš ju na OF-ON prekidaè ali preko releja na OF položaj tako da se ona ukljuèi samo kad si ugasio motor a njeno usisno crijevo spajaš na ovu cijev koja je savijena pod 180 stupnjeva i to na izdanak koji se nalazi uz samu turbinu -znaèi na samom poèetku ovog vertikalnog dijela cijevi !!! Dakle kad motor radi ULJNA pumpa iz motora tjera ulje u turbinu i kroz ovu savijenu POVRATNU cijev vraèa ulje u motor a povratna cijev je zašarafljena-naprimjer- negdje u dekl od kvaèila-podosta višlje od nivoa ulja u motoru i sve je ok. Sad si ugasio motor i momentalno se ukljuèuje elektro pumpa koja momentalno izvuèe i onaj mali dio ulja koji je zaostao u vertikalnom dijelu cijevi- od turbine do savijenog dijela !! Mislim da nemože biti jednostavnije.... pozdrav !

 

molim za malo razumevanja pošto sam ja u ovome dosta neiskusan pa da mi ne zamerite ako nešto odvalim. :D

 

 

ovaj sistem ne može da funkcioniše bez ove pumpe koja æe izvlaèiti zaostalo ulje. ako je odvod viši od turbine to znaèi da æe ona biti puna ulja kada ugasiš motor jer neæe imati gde da otièe. znaèi staviš pumpu i ona izvuèe ostatak ulja. e sad' date=' ako pumpa ne radi dok motor radi to znaèi da uljna pumpa mora da tera ulje kroz turbinu i dalje kroz tu namontiranu elektriènu pumpu jer je ona ugašena, a veæ smo rekli da pritisak na izlazu iz turbine nije dobar.

 

možda bi rešenje bilo da i ta pumpa koja izvlaèi ulje iz turbine radi i dok radi motor ali onda postoji opasnost da napravi prevelik vakum.

 

kako je drag napisao izlaz ulja iz turbine treba da bude slobodan (poželjan je i mali vakuum).

 

mislim da ovo rešenje ne bi funkcionisalo.[/quote'] Nisi polako i pažljivo pročitao štas sam napisao.... elektro pumpa se nalazi na zaobilaznom vodu koji ima spoj na cijev preko izdanka pri samoj turbini tako da motorna uljna pumpa pri radu motora neometano tjera ulje kroz ovu savijenu "sifon"cijev a nikako kroz elektropumpu ! Prednost ugradnje ovakve pumpe bi se pokazala čak i pri samom davanju kontakta dok je prekidač na OF jer bi ona ipak povukla malo zaostalog ulja iz dolaznog voda i "provukla ga "uz osovinu rotora što uopče nije loše prije paljenja motora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja