Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

U skoli su me ucili: Da odnos vazduha i goriva moze mnogo da utice na specificnu potrosnju i snagu motora. Ne mogu sad da se setim tacnih podataka ali evo primera. Odnos 12:1 (vazduh-gorivo) je recimo neki standardni , ali ako se njemu pridoda jos malcice vadzuha , snaga ce ostati ista, a potrosnja manja. Samo treba ustelovati. I naravno sto se tice kn(pecurka) filtera da ne pricam kako vuce gorivo a ne ide nesto znatno bolje. A 5,5 L u gradu mi se cini da je dobra potrosnja, videcu koliko moj trosi pa javljam

Edit : I iridijumska svecica smanjuje potrosnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Proveri difuzore karburatora ;) Meni su bili losi, i uvlacio je fals vazduh, medjutim bivsi vlasnik se setio da poveca i gorivo, tako da sve izgleda u redu, a nije tako :) Naravno ja narucio nove (kod bere 35e), stavio nov filter vazduha, i danas sam kupio svecice u mass-u ( 644din 2 komada), karb je ociscen, membrane su super, tako da cemo videti kakva je sad potrosnja :) E da i membrane bi trebao da proveris, kaze hoce zbog toga da trosi vise :) Jel ti izlazi crni dim na auspuh? mozda je samo jaka smesa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

U skoli su me ucili: Da odnos vazduha i goriva moze mnogo da utice na specificnu potrosnju i snagu motora. Ne mogu sad da se setim tacnih podataka ali evo primera. Odnos 12:1 (vazduh-gorivo) je recimo neki standardni , ali ako se njemu pridoda jos malcice vadzuha , snaga ce ostati ista, a potrosnja manja. Samo treba ustelovati.

 

Ovo što si naveo je tačno, ali ima jedna ozbiljna opasnost... Naime, kada je smeša posnija, motor se više greje. Kod vodenjara to nije tako strašno, ali kod ovih naših vazdušara je i te kako bitno. Čak prema iskustvima sa stranih foruma, XT treba štelovati na jaču mešavinu, radi boljeg hlađenja. Potrošnja je, mislim, na drugom mestu u odnosu na trajnost mašine.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Potrošnja je, mislim, na drugom mestu u odnosu na trajnost mašine.

 

Nisam računao na ovo i svakako da je bitnija trajnost mašine. Možda je moja potrošnja i dalje malo jača a možda i nije baš zato sam i pitao kolika je vaša potrošnja po gradu. A difuzori su kao novi, videću da ih dotegnem i svećica jeste nova iridijumska. Kad mi je Spale naštelovao smešu prošle sezone smanjio je potrošnju na 5,5 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mislim da je to u redu potrošnja, ni premalo ni previše. Ja sam sad do Kotline prešao oko 160km, možda i nešto jače, ne znam, pretežno pun gas (oko 5 000) naIbarskoj, od Valjeva po krivinama.... Isto stalno dodavanje gasa, potrošio mi je oko 10l. Na off-u, nisam ni sam siguran, oko 150km po zeznutom terenu (zadsnji točak je prešao bar tri puta više od prednjeg :D :D ) i dolio sam jedva za 1 000din. Nekako imam utisak da mi je potrošnja od 5 do 7l, u zavisnosti kako ga i gde Ćeram :D.

 

 

 

 

A i iskreno, pola litra, litar razlike mi nije toliko važno koliko je zadovoljstvo :D :D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

A i iskreno, pola litra, litar razlike mi nije toliko važno koliko je zadovoljstvo :D :D :D

 

Pa slažem se ali mi je bolo oči da ljudima troši po 4,5 litara po gradu, tolika razlika je već evidentna.

 

Ajmo još jedno pitanje, pošto uskoro menjam prednji disk, jel može neko da mi preporuči koje prednje pločice da stavim, koji proizvođač i od kog materijala, cena nije bitna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

ja sam prosle godine stavio Nissin plocice,ali su mi se brzo portosile zbog loseg prednjeg diska...ne secam se tacno,mislim oko 2000 km i kraj

zadnji disk mi je OK i te plocice imam vec 12000 km ...doduse redje koristim zadnju kocnicu,ali 12000 je keva :takoje:

gde kupujes prednji disk i koliko kosta?u Rodicu u NS je oko 150 e :stabre: a preko vidim da su novi oko 50-60 e

 

sto se potrosnje goriva tice moj 3,5 l na otvorenom i 5 l po gradu...i da dodam da sam presao 30000 km bez ciscenja karburatora :moto3: citao sam da neki ciste na svakih 5000 km :lud:

najbolje na auto put i pun gas 2-3 km.... produvaju se dizne i kojih nema :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

3.5 litra na otvorenom?!!?!!? kako jbt! :stabre::)

 

Znaci ne da nema sanse da spustim ispod 4.5 nego prosto ne znam kako vise da vozim da bih postigao barem 4.4!

 

Juce sam bas dosao u Beograd i uz put sam merio potrosnju. Konstantna brzina 90 uz povremeno penjanje na 110 zbog preticanja, a negde usporavanje na 60tak zbog guzve. Ali svakako mogu reci da je prosek 90.

 

Potrosnja 4.62 sto je malo vise nego obicno ali je iz put duvao nesto veci vetar pa je to mozda zbog toga.

 

Interesantno je da kada sam gledao diskusije na stranim forumima, niko nije spominjao tako malu potrosnju kao sto se ovde prica. Uglavnom im trosi preko 4.5 tako da sam bio ubedjen da je kod mene sve super, medjutim, vas nekoliko me je bas bacilo u razmisljanje sta da radim po pitanju potrosnje?! :stabre::staa:

 

 

@Goshke

Zasto si kupio 2 svecice? :zbunjen:

 

@dcNiko

Majstor kod koga ja odrzavam motor ugradjuje cini mi se CBT plocice za koje tvrdi da su mu se najbolje pokazale, napred sinter, a pozadi organske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

 

@Goshke

Zasto si kupio 2 svecice? :zbunjen:

 

Pa da imam jednu u rezervi, za svaki slucaj ;) Inace juce su mi u motolabu zamenili te difuzore, ocistili karbove i stavili drugu svecicu (skuplji rad majstora nego delovi, 50evra su mi uzeli za rad, sam bi uradio, al nemam alat ovde u bgu, jbg)... Sad lepo ide, ne dimi, ne trokira, pali bolje i mnogo mirnije radi ;) Sad cemo da vidimo koliko trosi benzina ( a i ulja hehe :D ) ;)

 

Edit: Ja moju nalepnicu jos nisam ni na lepio :D JEl nalepio neko na XT, da uslika da vidimo kako mu stoji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

I ja sam razmisljao tu da je zalepim, jel moze da stane da se lepo vidi, da me ne druka murija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Sta je tu je, priznajem da nije lak posao, nema veze, makar radi lepo :) Razmisljao sam o tome da ga sredimo ti i ja, ne znam ni ja sto sam odustao nema veze :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

kad budes dolazio videces gde zivim tako da svrati kad god :)

imamo ceo alat ;)

 

Ljudi da li je prevelika steta sipati ELF ulj 20 w50 od 450 dinara litar ili kupiti neko kvalitetnije ??

u pitanju je razrada masine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Bolje sipaj bar prvi put neko kvalitetnije, mada sad je izgleda sve isto sranje samo drugo pakovanje :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

e s.rem im se na nalepnicu za registraciju :lud:

a tek na cenu registracije ... 20000 din

 

Jbt jesi ti kamion registrovao?! :zbunjen:

Zasto tako mnogo?

 

Ja sam nalepnicu bubnuo na rezervoar sa prednje strane :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

gde kupujes prednji disk i koliko kosta?u Rodicu u NS je oko 150 e :stabre: a preko vidim da su novi oko 50-60 e

 

Disk sam kupio u Guevari sasvim slučajno sam pitao i nisam verovao da stvarno imaju. Disk je italijanski marke NG i koštao je 85€. Inače bih uzeo preko EBay-a, tamo je ista cena ali bi izašlo nešto preko 100€ za "na ruke". Inače je za model do 1995 prečnik prednjeg diska 267mm, a za novije modele je prečnik 282mm i čini mi se da tebi ovaj veći odgovara. Ovaj veći imaš Delphi-jev u Louis-u bio je nekih 80€ na akciji, i ja bih uzeo taj iz Louis-a da mi je odgovarao.

 

@OverLord

Hvala na informaciji, ja sam gledao neke Carbon Loraine u Guevari koje su oko 3500 dinara. Pogledaću i ove CBT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Jesam ja pre neki dan, na bocnu stranu one plastike oko fara. Nemam sliku dok ne slikam.

 

Ja video kod tebe pa i sam tako zalepio ;)

post-3624-0-25592800-1307642581_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Video sam XT-jce u temu Kotlina 2011. Čini mi se Ugca i SaletaXT i bilo je još par XT-a. Kako je bilo, i kako su se magareta pokazala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Bilo je ukupno 6 XT mashina...

 

1 XT (misa-pei) prosao deonicu od 250km sa najokorelijim offroad vozacima bez ikakvih problema, pa cak i prelazak preko reke Uvac :zvizduk:

 

3 XTa (Ugac, TA96 i ja) bili sa druge strane u "najbrzoj" grupi po sumskim putevima zajedno sa jos 2 Suzukija, 1 Kawa i 1 KTM. Sve jednocilindrasi sto je i logicno jer nije lako proterati ogromne afrike, tenere, transalpe, ktmove tom brzinom kroz jako zahtevne sumske putice. :moto3:

 

1 XT (doktor) dosao kasnije u kamp pa je isao sam na voznju.

 

1 XT (Nikola Nesic) nije bio na voznji ali se svakako odlicno proveo u kampu :aha:

 

Sve u svemu motori su se kao i do sada pokazali jako pouzdano i bez problema presli sve moguce prepreke zahvaljujuci svojoj maloj tezini, odlicnoj upravljivosti i dovoljnoj snazi da pariraju svima na putu uz relativno malu potrosnju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Video sam XT-jce u temu Kotlina 2011. Čini mi se Ugca i SaletaXT i bilo je još par XT-a. Kako je bilo, i kako su se magareta pokazala?

Evo 4 iz KVa:

 

DSC02874.jpg

 

 

DSC02873.jpg

 

 

DSC02877.jpg

 

Ima slika u temi iz Kotline, al' rekoh da ih bačim i ovde. Značiće možda nekad nekom. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja