Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

xtjci....dal zna neko nekog viklera,koji bi mi sredio namotaje svetla?tj treba namomatati namotaje :bljak: i otprilike kolko mi to kostao?

kupio sam drugu i ni na ovom nevaljaju namotaji >:(

merio sam ne daje veci AC napon od 10-12v, al trebalo bi 15-20V......

post-10383-0-65149400-1308081119_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

kako da proverim magneta? mislim ne vidi nikakva otsecenja magneta....i stavio sam srafcigera,dosta dobro drzi polovi magneta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

najbolje bi bilo da uzmes namotaj od nekog i da znas da 100 posto radi, pa onda ako nije dobro znaci da nije do toga. Magnet je zeznuto bas proveriti, moras sve redom pa ako nije ni do cega onda je on oslabio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

@OverLord

Hvala na informaciji, ja sam gledao neke Carbon Loraine u Guevari koje su oko 3500 dinara. Pogledaću i ove CBT.

 

Pogresio sam naziv, zovu se EBC :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Mi bili danas malo na jezeru Tresnji, blizu Avale :) Ja sam inace malo probao kako XT kosi detelinu :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Evo da se javim i ja, tesirao sam motorce, 180km bez stajanja, ja odusevljen :D Snage ima i vise nego dovoljno, u krivinama drzi super (michelin anakee), potrosnja 4.2l na sto km, sto uopste nije mnogo, a nisam ga stedio :) Jedini i najveci problem je vetar :D Ruke su me zabolele samo drzeci se da me vetar ne odnese, preko 100 je takoreci nemoguce voziti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Za vetar jedino vizir i to poveci. Ja planiram da napravim uskoro pa i neka bude ruzan :lol:

 

btw. Sto ne dodjes u Kraljevo na koncert, moto skup i offroad voznju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ugac, već sam te ranije smarao za taj tvoj vizir ali prođe vreme, ja to ne uradih. (inače pišem ovde jer imam masku od xt-a na mom pegasu). zanima me, da li si probao nekog xt-a bez vizira pa onda svog da uporediš razliku..mislim, pošto tvoj vizir izgleda malo..jel radi on stvar ili je manje više dekor? hvala i pozzz xt-ejevci :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Konkretno moj vizir, tačnije taj oblik koji sam ja hteo, odlično služi na nekim manjim brzinama (tipa do 80 km/h). Na tim brzinama ne osećam nikakav vetar. Nakon te brzine imam blage turbulencije i vetar ume da dune po kacigi (ipak je to sportski vizir male površine).

 

Defenitivno postoji velika razlika između maske sa vizirom i bez (vozio sam prvo XT bez vizira), tako da generalno sam zadovoljan. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

hvala, ma sigurno ću napraviti isti takav jer video sam na tvom motoru i nije ga poružneo a ne znam kakav drugi vizir može da se stavi a da ne izgleda nagrđeno :D ja nikada nisam imao vizir i 80km/h na sat i ne osećam kada idem. 100 mi je okej, 120 već mi smeta ali moram da vozim jer je takav put, npr. autoput. na 140 kada pretičem, nimalo se prijatno ne osećam. uglavnom, stavio bih samo da nekako olakšam vožnju 120km/h. pozdrav! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

ja mu ne dam preko 2000 obrtaja kad ga upalim...vracam cok po malo da bude ispod 2000 i spustam ga do 1500 ...sve to traje oko nekih 2 min.....

posle nekih par minuta voznje vracam cok do kraja... i ako zaboravim on pocne da stucka i trza..... kad je vruc pali bez coka,s malim gasom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ako je bas hladno onda drzim cok 1-2 minuta, a ako je vreme toplo onda mozda 30tak sekundi i nakon toga spustam cok skroz i vozim prvih par km na malim obrtajima i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Ok, hvala. ja kako kad, nekad ga spustio skroz posle 1 min zagrevanja pa sednem da vozim, a nekad spustim do pola vozim 500 m i spustim jos malo ili do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

ja mu ne dam preko 2000 obrtaja kad ga upalim...vracam cok po malo da bude ispod 2000 i spustam ga do 1500 ...sve to traje oko nekih 2 min.....

posle nekih par minuta voznje vracam cok do kraja... i ako zaboravim on pocne da stucka i trza..... kad je vruc pali bez coka,s malim gasom

Otprilike tako nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Za vetar jedino vizir i to poveci. Ja planiram da napravim uskoro pa i neka bude ruzan :lol:

 

btw. Sto ne dodjes u Kraljevo na koncert, moto skup i offroad voznju ;)

 

 

Sto ne dodjes u Kraljevo na koncert, moto skup i offroad voznju ;)

 

I napraviš vizir za 1000 dinara. :zvizduk:

 

 

Dosao bih ja al sad mi julski rok, pa nisam mogao <_< Sledeci put cu valjda uspeti da dodjem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ako je bas hladno onda drzim cok 1-2 minuta, a ako je vreme toplo onda mozda 30tak sekundi i nakon toga spustam cok skroz i vozim prvih par km na malim obrtajima i to je to.

 

Ovako mi je rekao da radim majstor Spale, s-tim sto je on rekao da je masini dovoljno da radi pod sauhom nekih 20tak sekundi. Pre toga dok sam duze drzao sauh imao je obicaj da se u voznji gusi i na semafori gasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja drzim 20ak sekundin pod sauhom skroz, posle spustim toliko da mi ne radi motor na velikom gasu, ali ni da se ugasi, znaci negde izmedju :) Tako radi dok ne stavim opremu, posle vozim malo na malom gasu, kad se zagreje onda teraj kako ti je volja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

....s-tim sto je on rekao da je masini dovoljno da radi pod sauhom nekih 20tak sekundi.

 

Ako je letnje vreme onda je 20sec ok, ali kad je hladno, onda mi se desava da se ugasi posle kratkog vremena rada pod sauhom.

 

Ja sam svojevremeno slusao neku emisiju na TVu gde su objasnjavali da zagrejavanje auta tj. njegov rad u mestu u jutarnjim satima nije dobro zbog navodne kondezacije koja se stvara u sistemu karburacije.

Koliko je to istina ne mogu da znam, ali ja od tada praktikujem za auto i motor njihov savet da motor radi u mestu sto krace, a da se ostatak zagrevanja masine obavlja u pokretu pri malim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450
:tenere::grr: nije moguce :tras2: danas mi stao km sat...nece nista da pokazuje :( sutra treba da pogledam... nadam se da sajla...ili sat....sat imam a sajlu mogu napravit :Lalajko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja