Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK800 2021

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ja bih voleo da se vrati old school adv klasa, znaci jedan cilindar, masina skroz prosta da ima tehnologije cisto da zadovolji euro norme nikako vise i to je to, nesto kao kad bi novi KLR bio prilagodjen za europsko trziste samo da tako nesto proizvode i ostali Japanski proizvodjaci.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока


Puna engleska i ostatak evrope oldtimera. Suzuki dr650,klr 650, dominator 650 dual sport se proizvode u Americi. Ko bi kupio mt07 il versusa 650 kad bi ih bilo u evropi? Sigurno ne zagadjuju ko krševi koji se voze na našim putevima. Al vlast onemogućila registraciju vozila uvezenih iz amerike, inače bi bilo tih motora novih na našim putevima siguran sam. Ovako vozimo otpad evrope 1993-2003 godište je najbrojnije, a svi su u eko normama do mojega
P.S. kad kažem oldtimera mislim na motore iz 70ih i početka 80ih da ne bude zabune, svi se registruju regularno, možda plaćaju nešto više zbog eko normi al ljudi uvoze i voze šta hoće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Tivat/Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
Upravo sada, Darkoniii je napisao:

Ima li naznaka koja ce cena biti ovog motora?

Pozdrav,

mislim da još uvijek nije definisana cijena, ali očekivana cijena bi trebala da bude između 9 i 10 hiljada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Taman toliko da se NE razmatra za kupovinu, kao i veseli CF.
Sa 9000 ne znam kako može da stoji uz V-Strom 650 koji je 8000, Hondu, Kawu, Yamahu?

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

U ponedeljak bio sa burazerom kupio novog TRK 502X, i kroz priču pitam za 800. Ne znaju ništa o ceni, a na tržište neće pre proleća 2023. Tako rekoše u dućanu.

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1964 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pre neki dan mi rekoše u servisu da se 800X planira za septembar i da će vlasnici 502-ki dobiti poziv na probu motora. Čeka se homologacija...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Da li su možda rekli kada stižu 702 i 702x u Srbiju? Cena im oko 7500-8000e za Evropu, a koliko vidim stigli već. Evo  rivjua koliko hoćeš u poslednjih 15-ak dana, čak se i za Ameriku spremaju.

Promenio član englis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1964 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 3 sati, englis je napisao:

Da li su možda rekli kada stižu 702 i 702x u Srbiju? Cena im oko 7500-8000e za Evropu, a koliko vidim stigli već. Evo  rivjua koliko hoćeš u poslednjih 15-ak dana, čak se i za Ameriku spremaju.

Izvinjavam se vidim da sam napisao 800X umesto 702X :) greška.

 

Biće im gotovo veća cena sigurno...u ovom trenutku QJ 700X je najbolja kupovina što se tiče opreme i cene. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Ja ako se dobro sećam rekli su mi u Burnoutu oko 8k za 702, dok sam imao 502 i razmišljao na šta da pređem.

 

Ali to je bukvalno samo spomenuto u razgovoru, nemam nigde ništa napisano da mogu da se podsetim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1964 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Iskreno...propustili su momenat. Sa cenama nema šanse da pariraju, marketinški su nula a realno i ne trude se da poboljšaju uslugu. Žalosno...imaju dobar proizvod ali nesposobne zaposlene na polju menadžmenta i marketinga.

 

702 i 800 nema šanse da uskoče u cenu QJ brenda u ovom trenutku...i to je za BO veliki problem koji su sami sebi napravili lenjošću. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
13 hours ago, mick said:

Izvinjavam se vidim da sam napisao 800X umesto 702X :) greška.

 

Biće im gotovo veća cena sigurno...u ovom trenutku QJ 700X je najbolja kupovina što se tiče opreme i cene. 

 

 

Baš se začudih da budemo toliko revnosni u odnosu na ostatak Evrope, ali lepa vest.

 

Izvin što te možda davim, da li se zna koja i da li uopšte ide neka dodatna oprema uz 702(x), a za cenu će da vidimo...

QJ700x je verovatno bolja kupovina ali 702 mi je puno lepši motor i razlika u ceni i opremi koja je na strani QJ ne bi igrala neku ulogu kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1964 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 44 minuta, englis je napisao:

Baš se začudih da budemo toliko revnosni u odnosu na ostatak Evrope, ali lepa vest.

 

Izvin što te možda davim, da li se zna koja i da li uopšte ide neka dodatna oprema uz 702(x), a za cenu će da vidimo...

QJ700x je verovatno bolja kupovina ali 702 mi je puno lepši motor i razlika u ceni i opremi koja je na strani QJ ne bi igrala neku ulogu kod mene.

To je praktično isti motor...QJ700X i Beneli702X  isti agregati i oprema.

 

Pre neki dan sam išao da probam QJ700X...ima nekih malih razlika u smislu pozicije nogu u odnosu na 502X, naravno agregat je potpuna razlika ali suštinski to je isti motor. Mogu reći da je TRK definitivno boljeg kvaliteta plastike, mislim da je ram motora bolji i da se udobnije sedi. Dok QJ ima brutalnu prednju kočnicu...zadnja je istog kvaliteta kao odnos prednja-zadnja kod TRK. Agregat se baš fino vrti i sviđa mi se baš.

Tako da...Benelli/QJ manje više ista stvar samo će cena biti razlika.

 

E sad koliko mi je poznato Beneli će imati sve ''svoje'' tipa ogibljenje, kočnice i td...dok QJ pakuje Brembo kočnice, firmirano ogibljenje i td. Tako da bi Beneli morao biti dooobrano ispod QJ-a ali poznavajući naše dilere ne bi me čudilo da bude skuplji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Bice skuplji sigirno, ali ce im se ovaj put cini mi se odraziti na prodaju. Nece im biti lepo kao kada su poceli sa 502 u Srb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Stigao u Hrvatsku sa nerealno visokom cenom na beskamatni kredit od 24m (kao da se uzima telefon), u odnosu na plaćanje u kešu. S tim da na drugom portalu stoji i informacija da firma Krk Moto koja je u čast ovog modela pripremila i dodatnu pogodnost (uz plaćanje u kešu, pretpostavljam), pa tako uz  cenu od 8.498e za 702 i  8.799e za 702x poklanja i set od tri kofera (vrednosti oko 1k evra).

IMG_3424.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1964 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 8 sati, englis je napisao:

Stigao u Hrvatsku sa nerealno visokom cenom na beskamatni kredit od 24m (kao da se uzima telefon), u odnosu na plaćanje u kešu. S tim da na drugom portalu stoji i informacija da firma Krk Moto koja je u čast ovog modela pripremila i dodatnu pogodnost (uz plaćanje u kešu, pretpostavljam), pa tako uz  cenu od 8.498e za 702 i  8.799e za 702x poklanja i set od tri kofera (vrednosti oko 1k evra).

IMG_3424.jpeg

Nerealno velika cena...baš su promašili tajming. QJ ih šije prilično! Idem na test 2.9. paću uporediti...ali TRK mora mnnnooogo toga da ponudi da opravda tu cenu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
1 hour ago, mick said:

Hajde i ovde da postavim...stigao je test model i kod nas.

 

ben.jpg

Super što su organizovali, prijavio sam se :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
20 hours ago, sasa_f1 said:

To je to, tacno bih uzeo QJ bez razmisljanja.

Benelli prodaje klot motor sa napucanom cenom zbog dizajna.

Iskreno, meni dizajn itekako utiče na izbor modela i mislim da bih tu hiljadarku razlike (ili koliko već), progutao lagano, posebno u vezi Benelija.

 

 

13 hours ago, mick said:

Nerealno velika cena...baš su promašili tajming. QJ ih šije prilično! Idem na test 2.9. paću uporediti...ali TRK mora mnnnooogo toga da ponudi da opravda tu cenu.

Gajim neka nadanja da će sa Srbijom biti druga priča u odnosu na Hrvatsku, kako startnom cenom (manjom ili istom što kažeš sa nekom dodatnom opremom), tako i otplatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Pa ja ne bih progutao to sto u QJ varijanti dobijam Brembo kocnice, Marzocchi stelujuce vesanje napred, crash bar, grejace sedista i rucica, itd za manje pare. 
Ali dobro, u danasnje vreme se nazalost dosta stvari vrti samo oko izgleda, tako da ce mozda prodaja i da im prodje zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1964 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 20 sati, sasa_f1 je napisao:

Pa ja ne bih progutao to sto u QJ varijanti dobijam Brembo kocnice, Marzocchi stelujuce vesanje napred, crash bar, grejace sedista i rucica, itd za manje pare. 
Ali dobro, u danasnje vreme se nazalost dosta stvari vrti samo oko izgleda, tako da ce mozda prodaja i da im prodje zbog toga.

Pazi, probao sam QJ700X prakticno šraf na šraf sa TRK ali sedenje….nekako su uspeli fuzastere da podignu pa je osecaj da su noge više savijene.

Kočnice…prednja je fantazija možda i prejaka, zadnja isti princip kao kod TRK dakle samo za trailbraking i td. Ogibljenje nisam primetio neku razliku. Još sam primetio mrsaviji vrat rama motora, ne znam da li je ceo takav ali na oko mi izgleda tananije od TRK.
Agregat je zaista najsvetlija tačka motora. 
 

Baš ću uporediti sve to na Beneli eventu pa ću imati makar neku sliku…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Ovo za noge bih rekao da je zbog sedista, jer koliko vidim, kada se uporedi sa sedistem Trk-a, dosta je nize, upustenije.

 

Probaj pa javljaj razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja