Jump to content

Moto Zajednica

Parkside udarni odvijac

Recommended Posts

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 11 sati, ekozelj je napisao:

Da samo što je on vratio novu, nekorišćenu robu a ovde pričamo o reklamaciji neispravnih električnih aparata.

Ja sam vratio (al'nema veze).

 

Sustina je da je rok za zamenu 30 dana. Nr pitaju sta i kako. Podrazumeva se da ces da koristis. Kutiju otvorili samo da vide da nije, recimo, cigla... 

 

Moj prvi komsija vratio srafilicu posle godinu i nesto. Sva u prasini i prljava. Nisu servisirali, vratili pare. 

 

To je ono sto pricam. Imaju takav dil sa kinezima, veliki rabat, i ne pitaju, samo menjaju ili vracaju pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Danas mi je crkla Parkside el. bušilica. Zasmrdela, zavarničila, vrti uz jezive zvuke, pucanje i zagrevanje. Sad ću da potražim račun, pa polako u toku nedelje idem da je menjam. Stara je oko pola godine, godinu. Obaveštavaću vas šta se zbiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Taramtaram! Kupih maločas jednu za sebe. Imao sam i onu na struju, dobro je služila, ali nju poklanjam kumu jer ima garažu. Nama "uličnim majstorima" više znači ova na baterije.

 

parkside.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Uzeh ga i ja. Još se pogodilo da sam prebacio 25k za ovaj mesec, pa sam dobio popust za odvijač - koji inače ne bih iskoristio. Ali izgleda da ih opet uzimaju ljudi. Ovamo gde sam ja uzeo ostala samo još dva.

 

Inače drugar koji mi je preporučio ovu kopiju Makite tvrdi da su ih testirali jedan pored drugog, i iako deluje da je Parkside kvalitetniji i teži, i deluje da jače udara - nije neka velika razlika. Samo za nijansu brže i lakše odvija, ali ako se desilo da Makita neki šraf nije uspela da odvije - nije uspeo ni Parkside.
U svakom slučaju meni je bila želja da ga uzmem jer imam i druge alate, pa znači 4Ah baterija, a i zbog garancije. Makita će na prodaju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Drugari, može li pomoć, sam sam sebe zeznuo?

 

sraf.thumb.jpg.e2f4558806974539882caa1aac9094ce.jpg

 

Ubacio sam šrafče (ovo zaokruženo crveno) da obezbedim adapter za veliku gedoru, da kao bude sigurnije, i sad ne mogu da ga izvadim.

Upao je u kanal, vrti se kad pokušam da ga odvrnem šrafcigerom, ali ne izlazi napolje.

Pokušao sam sa namagnetisanim šrafcigerom - neće.

Nauljio sam šraf, ne pomaže.

Probao sam da ga probušim kontra burgijom pa da se tako izvuče, neće ni tako, samo se vrti u krug ali ne izlazi na gore...

 

Ako neko ima neku ideju kako da ovo rešim, bio bih zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nažalost, nije uspelo, ne hvata dovoljno jako. Sad sam ga još više zeznuo jer sam pokušao da lepim limče lepkom za metal i da još bušim.

Bah, kad čovek sam sebe zezne.

Cenim da sad samo pomaže ako neko može da ga pecne aparatom za zavarivanje za nešto tanko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Dok ne rešim problem sa šrafićem, našao sam solomonsko rešenje - manje gedore koje pasuju na 3/4", pa ne moram da skidam adapter
 
0545154.jpg WWW.WOBYHAUS.CO.RS
- Ključ nasadni 19mm - Prihvat 3/4
Samo pažljivo s njima, udarni odvijač od običnih gedora pravi svašta.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Tek sad nađoh vremena da se ovim pozabavim... Rešen problem, kod kuma u radioničici. Stavili smo adapter u stegicu, ja držao odvijač malo pod uglom, nategnuto, da drži šrafić da se ne okreće, pa bušili šraf burgijom za metal, dok mu nismo sastrugali glavu. Pa je onda ispao, ovaj zaokružen crvenim.

 

parkside2.jpg

Eto recepta, ako neko još uspe da napravi sličnu glupost kao ja :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: trotinet

Drugari,jedno pitanje.Uspeo sam da zeznem bateriju 4ah koja je isla u kompletu sa odvijacem tako sto sam je previse ispraznio nekom led lampom za pecanje iz domace radinosti i sada baterija ne drzi struju,a udarni odvijac radi.Da li prihvataju reklamaciju za neispravnu bateriju ili nema nista od tog posla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Pokusaj da na treci kontakt stavis izolir traku ili slicno.Taj kontakt bi trebao da je od elektronike koja regulise punjenje.Samo + i - dok ne digne napon iznad minimalnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: trotinet

To sam resio tako sto sam otvorio bateriju pa sam svaku celiju punio do 4.2v ali je problem sto su se celije ostetile mojom krivicom i ne drze struju pa sam se pitao da li bih mogao da probam da ostvarim garanciju na neku foru iako je odvijac ispravan ali baterija ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa ne znam kako bi neko mogao da ti precizno odgovori? Probaj da reklamiraš.

Ako bude neko gledao u servisu, verovatno će ti odbiti reklamaciju. Ako ne budu gledali, pošto su ljudi na odmoru itd, ili ih mrzi ih da se bakću... možda i prođe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja