Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Da. I u seriji ludosti ko će se baviti samo jednim ludilom. Mi smo kolektivno postali kao Braunova čestica. Nema nekih jasnih pravila gde idemo, pa taman kad pomisliš ds znaš pravav, a ono u trenutku se promeni smer kretanja

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Da li postoji zakon , koliko si u obavezi duzan da cuvas racun ?

Koliko kontam , ne moras ili cuvas kolika je garancija proizvoda od volje ti, ili gresim ...

Sami smo krivi , cutimo glasno !! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ne moras da cuvas. Msm u obavezi si do 200m od objekta. A ako znas datum kad si kupio, moze iz baze da se izvuce... Samo sto to niko ne radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

To sa cuvanjem racuna je najveca glupost, pogotovu sto racuni sa fiskalnih kasa izblede posle 6 meseci.

A da ne pricamo o gluposti sto cuvamo racun koji izbledi zbog garancije.

Apple je jedna od retkih kompanija koja je to resila onako kako bi i svi ostali trebali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


suludo je sto je to izdejstvovala ABS, suludo je sto teh. placaju svaki mesec 5000 din. ABS-u za koristenje baze i ako nemas pristup ne smes raditi teh. 


Malo je 5000. Sada ako je tehnički poskupeo 3 puta, naknada agenciji treba barem 10 puta da poskupi.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

A pritom, zamislite da se račun vodi na treće lice, ako ste kupili polovan motor? I neko vam traži takav račun? A vi st uredan vlasnik po svim parametrima. Ni Monti Pajtonovci se ne bi toga setili


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 27 minuta, X8 Vračar je napisao:

 

 


Malo je 5000. Sada ako je tehnički poskupeo 3 puta, naknada agenciji treba barem 10 puta da poskupi.

 

Ne brini namirice se agencija ubrzo, bice licence za kontrolore, spominje se 10000 na tri godine (valjda toliko traje secanje kako da proverimo luft u tocku) umesto da je pravilnik sredjen oni ga jos zakomplikovali, jedva cekam seminar pa da ih pitam kako se kroz vetrobran na motociklu gleda put ispred sebe.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Tehnicki pregled je u obavezi da svako vozilo na osnovu VIN-a proveri u bazi podataka ABS-a, ukoliko je registrovano prvi put u RS posle 19.04.2014 mora se priloziti uverenje da je ispitan kao polovan ili racun da je kupljen nov u RS.
To je jedan od uslova da se zapocne pregled tehnicke ispravnosti vozila, ABS je umrezen sa MUP-om i brzo pokucaju na vrata ako preskocis proceduru, nista se tu tehnicki ne pita.



Ajd sad jedno konretno pitanje. Moj skuter je kupljen nov u Srbiji 2016. god. Nije u bazi ABS, a ja sam treći vlasnik. Dakle, nemam pojma ni ko ga je kupio nivog, a jos manje imam račun. Proverio sam, ne nalazi se u bazi ABS, naravno.

Kako sam ja taj skuter registrovao u aprilu ove godine ako je neophodan račun?


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova


Ajd sad jedno konretno pitanje. Moj skuter je kupljen nov u Srbiji 2016. god. Nije u bazi ABS, a ja sam treći vlasnik. Dakle, nemam pojma ni ko ga je kupio nivog, a jos manje imam račun. Proverio sam, ne nalazi se u bazi ABS, naravno.

Kako sam ja taj skuter registrovao u aprilu ove godine ako je neophodan račun?


Sent from my iPad using Tapatalk
"Lepo odeš sam u policiju i kažeš, jeste, jeo sam govna, baš tim rečima."
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, tomamega je napisao:

Kako sam ja taj skuter registrovao u aprilu ove godine ako je neophodan račun?

Ako je proizveden 2016 i prvi put reg. u prvoj polovini godine ne moze biti iz uvoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i


Ajd sad jedno konretno pitanje. Moj skuter je kupljen nov u Srbiji 2016. god.


Nisam ni rekao da je iz uvoza, baš naprotiv?

Ali nije mi trazen račun da je skuter kupljen nov u Srbiji! Kako je to moguće ukoliko je tvoj gornji post tačan, tj. ako Agencija izričito zahteva račun za slučaj da vozila nema u bazi?


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam rekao da se na osnovu god. proizvosnje i datuma prve registracije zna da nije iz uvoza.

Ne trazi racun agencija nego mup, tacnije umrezeni su pa je bila situacija da su dosli iz mupa sa spiskom registrovanih vozila koja nisu bila na spisku abs pa je bilo kopanja po papirima.

Sada imamo uvid u bazu abs i vozilo koje nije na spisku a postoji mogucnost da je uvezeno trazi se racun.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

 

Pre 10 sati, bdada je napisao:

Ako je proizveden 2016 i prvi put reg. u prvoj polovini godine ne moze biti iz uvoza.

A sta bi bilo da ga je registrovao tek krajem godine prvi put i da ga nema u bazi? 

Jel to znaci da bi sad imao problem?

Tj, od cega zavisi da li je vozilo u bazi ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

U bazi su samo uvezeni kojima je radjen pregled (u narodu amss) za nove ne postoji baza.

To je ono sto sam ranije pitao Skyrunnera ko je duzan da pribavlja dokumenta ... za polovne imas bazu, za nove nemas, bilo je slucajeva uvezenih i reg. bez uverenja tj na fals pa sad kada je stariji od 2014 trazi se carinska a za mladje racun jer se nema sa cim porediti.

Takodje je problem sto kod uvezenih je masa vozila uvecana za 75kg a kod novih nije ali ako je radjen prevod upisuje se masa +75 kg pa se moralo i na to paziti pa sad valjci imaju vage i masa iz saob. nije bitna ali ne zna se sta ako je prevelika razlika ...

Bilo bi logicno ako vec postoji baza da bude objedinjena, ovako je prebaceno na tehnicke da se snalaze za podatke.

Uvoznici takodje prilazu dokumentaciju da su vozila homologovana a msm da i to pregleda ABS samo tu ide serijski a ne pojedinacno pa ne moze preko vin-a ali su trebali smisliti, uglavnom se dobije c.o.c. a opet to je papir koji moras vuci sa sobom.

Kako god imamo tehnicke i kontrolore koji su mehanicari i tehnicari a moraju biti pravnici i inzenjeri, tehnicke treba da zanima samo tehnicka ispravnost vozila a sve ostalo mup ali jbg, mup je tu samo da preti oduzimanjem dozvole za rad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Zakon jasno kaže ko šta treba da radi, ali nagradno pitanje je da li ćeš da završiš posao ili da ispravljaš krivu Drinu i da izgubiš garantovano koju sezonu dokazujući da nisi bik nego zeka.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Ja sam rekao da se na osnovu god. proizvosnje i datuma prve registracije zna da nije iz uvoza.
Ne trazi racun agencija nego mup, tacnije umrezeni su pa je bila situacija da su dosli iz mupa sa spiskom registrovanih vozila koja nisu bila na spisku abs pa je bilo kopanja po papirima.
Sada imamo uvid u bazu abs i vozilo koje nije na spisku a postoji mogucnost da je uvezeno trazi se racun.
 
Ok, hvala! Ovo je detaljniji post i sada je sve jasnije.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i



.
Kako god imamo tehnicke i kontrolore koji su mehanicari i tehnicari a moraju biti pravnici i inzenjeri, tehnicke treba da zanima samo tehnicka ispravnost vozila a sve ostalo mup ali jbg, mup je tu samo da preti oduzimanjem dozvole za rad.


Apsolutno te razumem, jer mora se poznavati drzavna uprava iznutra, da bi se ovako.opisalo stanje stvari.

Hvala sto deliš ove informacije sa nama, jer ovo su informacije iz prve ruke i od nekog ko se trudi da bude strucan u svom poslu. Koliko je to moguće u ovoj branši :)

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Skyrunner je napisao:

Zakon jasno kaže ko šta treba da radi

Jasno je tebi kao dipl. pravniku a nama nisu jasni ni pravilnici vezani za nasu struku.

Mi se mozemo pozivati na zakon tek kada dodjemo do suda ali onda nas zastupaju advokati i zagarantovana je bar minimalna kazna, da se nije dzabe islo na sud.

Uostalom jasna vam je komunikacija mupa i teh. pregleda kada celnici odgovaraju na novinske naslove tipa kapice ventila, boje presvlake ... a provereno nije se desilo u zbilji.

U emisijama objasnjavaju Alvirovicima, gostovali su i neki bajkeri povodom kofera, nosaca istih ... i do sada nikakvog zvanicnog odgovora, Jevtic nosi kacigu u studiju ali kres bar se ne pominje ... ko tu koga zastupa, stiti, napada. 

Pre par godina krenuli kao neki seminari, mi se skupili (naravno platili) u nadi da cemo dobiti neke smernice, pojasnjenja ... ishod je bio da su izasli celnici, napljuvali i okrivili tehnicke preglede za sve nesrece na putevima, spakovali se i otisli.

Kome se obratiti ili reci: ej ovo je po zakonu?

Nama u manjim mestima je mnogo lakse, 90% su iste musterije, cuvamo u arhivi kopije racuna, potvrda, sve sto nam moze biti od pomoci sledece godine, sto zbog nas sto da ne cimamo musterije, kao npr: registrujete prikolicu "samogradnja" i vecina misli da im vise ne treba atest jer imaju napokon saobracajnu, onda sledece godine ne moze bez atesta iako je vozilo u sistemu. U vecim gradovima je taj problem izrazeniji.

Kada pisem ovde odnosi se i na iskustva drugih kolega sa teh. negde je bolje, negde gore ali cisto da imate deo uvida u sliku kako je "na terenu".

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne, to je glupost, skoro sva vozila imaju nivelaciju i ona se stavlja na 0 kada se kontrolise (vecina ne zna to je najvisi nivo) sve sto je na crti i ispod (nizi snop) je ispravno, snop kratkog je od 40-80m a crta na regloskopu je tih 80m.

Problem je sto na teh. ne smemo korigovati tj spustiti snop (dva okreta srafcigerom) a nemamo gde uputiti stranku jer samo tehnicki imaju regloskop.

 

edit: pravilnik kaze da se redovan teh. pregled radi na praznom i neopterecenom vozilu, ko pred kamerom sedne na zadnje sediste ... taj je lud.

 

Promenio član bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




 
edit: pravilnik kaze da se redovan teh. pregled radi na praznom i neopterecenom vozilu, ko pred kamerom sedne na zadnje sediste ... taj je lud.
 


Šta ako se pravilnik ne poklapa sa uputstvom uređaja na kome se radi? Ako si pogledao današnju emisiju, tehničar kaže da je proizvođač uređaja naveo da mora biti opterećeno vozilo pozadi.
Na stranu što Punto reaguje drugačije u odnosu na veće vozilo kada se podjednako operete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Jel stvarno uvek neko sedi na zadnjem sedištu auta kada se meri visina farova? Čak je i Alviroviću bilo smešno...

Седи... <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja