Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor za devojke?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Xaxa, umorio si se od dizanjaTransalpa, pa sad "za drugaricu" tražiš lagan motor?  ;D ;D ;D

 

Imao sam tu "žensku"  :D Yamahu YBR i imam samo reči hvale za nju. Odlično motorče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Pa može da mu ne fali ništa, a može i da mu fali sve... Zavisi šta drugarice vole... YBR nije startan, može da ide max 100kmh, ali je udoban, upravljiv, ekonomičan, kvalitetne izrade, položaj sedenja je dobar, troši 2,5-3l, a ako mu ugradiš plin bude još ekonomičniji. ;D Tvoj motor ima neke druge prednosti (i mane)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Joseph, kao sto je Lalajko rekao, kupila sam 250cc ... Zbunila sam se sa vasim 125-ama  :D    :)

 

Evil_baby, sto se tice tvog motora mozda nije bas najbolji za pocetnika jer kad padnes sa njega, polomices mu plastike,onda ili da ih lepis (sto je opet prilicno ruzno posebno na novom motoru) ili da kupujes nove sto ce skupo da izadje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

Joseph, kao sto je Lalajko rekao, kupila sam 250cc ... Zbunila sam se sa vasim 125-ama  :D    :)

 

Evil_baby, sto se tice tvog motora mozda nije bas najbolji za pocetnika jer kad padnes sa njega, polomices mu plastike,onda ili da ih lepis (sto je opet prilicno ruzno posebno na novom motoru) ili da kupujes nove sto ce skupo da izadje...

 

 

 

 

 

shta si kupila??? p.s. videh...sorry

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Xaxa, umorio si se od dizanjaTransalpa, pa sad "za drugaricu" tražiš lagan motor?  ;D ;D ;D

 

Provaljen sam, šta ću. Nije Transalp za mene, mnogo je to veliko i brzo :D

 

Dvoumim se između ove 125-ice i mountain bike-a, ovaj drugi ipak manje troši... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Bez ulaženja u filozofsku raspravu da li bi devojke trebalo da voze motore  ;), evo već druga drugarica hoće da kupi motor i pita me za savet, a ja ne znam šta da im kažem.

 

Jedna ima motorizovano dvotočkaško iskustvo (skuter), druga prelazi sa bicikla  :). Šta je dovoljno nisko i lagano da može da ga vozi sitnije žensko, plus da je lako za upravljanje i provlačenje po gradu?

 

Ja sam mislio da im preporučim neke kroserice, ali nekako mi nije ženstveno... Ma nisam pametan, 'ajde pomagajte!

 

 

 

post-1099-12879001947614_thumb.jpg

post-1099-12879001947873_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

svako ko je gledao švedjanke u internatu zna šta devojke vole da vozaju...

Ipak ja bi preporučio nekog jednocilindraša sa pokvarenim-raštelovanim tegom(da pravi što veće vibracije). ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd - Grocka

moto guzzi 350 ili honda shadow 600 ili XJ 600(ovaj poslednji samo za bilderke koje mogu da podignu 300kg ;D) raznorazne Yamahice koje je Kalina navela mada sve je individualno, ima i skupih kineza nisu ni oni vise mutavi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

pre neko vece sam video malu kineskinju na maloj ninji

ma bilo koji motor manje kilaze i sa malo plastika dolazi u obzir

najbitnije je da ima u boji koju devojka zeli jer moze da bude i najbolji motor na svetu ali ako nema u boji onda nece uzeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ipak ja bi preporučio nekog jednocilindraša sa pokvarenim-raštelovanim tegom(da pravi što veće vibracije). ::)

Definitivno, bilo koji sa rastelovanim tegom! ;) Meni je bio rastelovan teg, pa sam sad namestio, videcu da li ce hteti i dalje da se vozaju na mom motoru jer vise ne trese toliko... ;)

 

Ja bih nekako najradije preporucio YBR ili Quannon, a sto se tice plastike, pa i skuteri su plasticini, pa sta da se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

kako koji motor? pa isti koje voze i momci ..

 

znam devojke koje voze i R-ove i harly i skutere .. nema pravila i nema razlike ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ne razumem kako neko moze tako da lupa... Ej pa da li je normalno kupiti devojci koja je u zivotu vozila samo biciklu motor od 500 kubika i 150-200kg  ???  :-X. Jos kad taj neko navede razlog tipa "brzo ce je smoriti 125 ili 250 pa da ne bi odmah menjala"  :-X. Bilo da je musko ili zensko u pitanju cinjenice ostaju iste a razlika moze da bude samo ako je decko jaci od devojke pa onda moze i tezi motor(ali to nije cest slucaj). Prvo mora da se zna koliko godina ima,da li ona ima polozenu B kategoriju(ima li bilo kakvo iskustvo u saobracaju),da li je ikad vozila neciji motor-da li zna sta je i gde je kocnica,kvacilo,a da ne pitam za menjanje brzina...Treba uzeti u obzir koliko para moze da izdvoji i koji joj se tip motora svidja!? Kakve su njene sposobnosti,interesovanja...ma jos sto vaznih faktora pa tek onda sve staviti na papir i razmisliti a ne tek tako lupati. Iako ne volim kineske motore (bolje i da je 20 godina staro a pouzdano) licno bih preporucila Keeway Speed 125ccm ili YBR(koji je na prvom mestu). Ima tu jos dosta motora slicnih karakteristika koji su odlicni za pocetnike-pocetnice(meni je isto). Ne verujem da ce da pada na svakom cosku tako da je glupo pricati o plastikama jer bi onda trebala da kupi apena  :-\. Preporucljivo je da max brzina bude 100-110kmh i da je motor rasterecen a ne nabrijan. Znate i sami kakvi su pocetnici(vecina) a pogotovo kad posle nekog vremena umisle da znaju da voze i da su sad glavni pa krenu da odvrcu gas do daske. Ona treba da nauci osnovno o motoru i ponasanju u saobracaju,da uci menjanje brzina i da nauci da reaguje u nepredvidjenim situacijama i sa laksim motorom je sve lakse a i nije isto ako ide 120kmh i 60kmh.

A sto se tice pitanja "da li je za devojku uopste motor?" onda bi po istom kriterijumu trebalo da pitas "da li su za devojku uopste kola?". Naravno da jesu ali uvek postoje oni koji precenjuju svoje mogucnosti i hoce da voze po svaku cenu a volan im je stran pa su u saobracaju opasni i po sebe i po druge. To vazi za oba pola  ;)!!! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja